Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    YassaX Avatarı

    Üyelik Tarihi
    24.02-2011
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Mesaj
    503
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yapılacağı söylenen Merkezi Sınav'da ya da daha önceki engelli kamu sınavlarına girişte herhangi bir yaş sınırı var mıdır ? Ya da sınavı kazanınca atama da herhangi bir yaş sınırı var mıdır ? Ayrıca sürekli raporlarda ve süreli raporlarda kamu engelli sinavina girişte fark var mıdır? Örneğin süreli raporunuz var atandınız, süresi bitti % 40 ın altına düştü, Memuriyet dewam eder mi?

  2. #2
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.873
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Yaş sınırı yok.

    Bu konuda çok net bir düzenlleme yok. Ama memur olan kişinin hiç bir şekilde memuriyeti sonlandırılmaz. Bence ya bu yeni rapor görmezden gelinir (tabii ortada bir sahtecilik olmadığını varsayarak diyorum bunu) ya da kişi sakat statüsünden düz statüye geçirilir.
    Ama, rapor oranının %40'ın altına düşmesi halinde, kişinin o statüde erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanması mümkün olmaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  3. #3
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.873
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Bir üst sınır öngörülmüyor:

    ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK YARIŞMA SINAVLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    Devlet memurluğuna alınacaklarda aranan genel ve özel şartlar
    Madde 9- Devlet memurluğuna alınacaklarda aranan şartlar şunlardır:
    a) Genel şartlar:
    1) Türk vatandaşı olmak,
    2) Memuriyete girişte en az 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 40 ıncı maddesinde belirtilen yaşta olmak,

    657 sayılı kanun:
    Memuriyete girişte yaş:
    Madde 40
    – Genel olarak 18 yaşını tamamlıyanlar Devlet memuru olabilirler.
    Bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş olmak ve Türk Medeni Kanununun 12 nci maddesine göre kazai rüşt kararı almak şartiyle Devlet memurluklarına atanabilirler.


    Ayrıca ÖZÜRLÜ İSTİHDAMI İLE İLGİLİ BAŞBAKANLIK GENELGESİ
    Resmî Gazete Tarihi 24.06.2006
    Resmî Gazete Sayısı : 26208
    Konu: Özürlü İstihdamı
    GENELGE 2006/15

    Bilindiği üzere, 2004/28 sayılı Genelge ile 2005 yılı Özürlülerin İstihdam Yılı olarak ilan edilmiştir. Ancak 2005 yılı boyunca Devlet Personel Başkanlığına gönderilen özürlü personel alımına ilişkin sınav duyuruları incelendiğinde, kamu kurum ve kuruluşlarınca istihdamı zorunlu özürlü personel kontenjanlarının doldurulması ve alınacak özürlülerin yaş sınırının azami düzeyde tespit edilmesi hususlarına uyulmasında gerekli duyarlığın gösterilmediği anlaşılmaktadır.

    Özürlü personelin istihdamında yaş sınırından doğan mağduriyetin ortadan kaldırılması ve memur alımına ilişkin uygulamada birliğin sağlanabilmesi bakımından, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununa ekli (I), (II) ve (IV) sayılı cetvellerde yer alan kurumlar, döner sermayeli kuruluşlar, kanunlarla kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı müessese, işletme ve döner sermayeli kuruluşlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre Devlet memuru istihdam eden diğer kamu kuruluşlarından ilgili mevzuatında özel hüküm bulunmayanların, özürlü alımı amacıyla tahsis edecekleri memur kadroları için üst yaş sınırı tespit edilmeyecektir.

    2004/28 sayılı Başbakanlık Genelgesinin üst yaş sınırını düzenleyen on birinci fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır. Söz konusu Genelgenin diğer hükümlerinin yerine getirilmesi hususunda ise gereken hassasiyet ve sorumluluk gösterilecektir.
    Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.


    Recep Tayyip ERDOĞAN
    Başbakan
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  4. #4
    Üye
    YassaX Avatarı

    Üyelik Tarihi
    24.02-2011
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Mesaj
    503
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Bülent Bey verdiğiniz cevap bayağ ayrıntılı ve acıklayıcı olmuş, cok teşekkürler.. Kafamdaki soru işaretlerini kaldırmış oldu.. Sanırım normal memur alımında da üst sınır yakında kalkacağı söyleniyor..Öyle bişey olunca herhangi bir sorun da kalmaz...

    Bu arada diğer başlattığım konu olan http://www.engelliler.biz/forum/kamu....htmlkonusunda da bir sorum vardı ona da bakma şansınız varsa cok memnun olurum..iyi çalışmalar.

  5. #5
    Üye
    rusa Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.06-2010
    Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Mesaj
    478
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    bazı meslek gurubundaki memurlar için yaş sınırı aranıyor....
    ama engeliler için yok..bizim kurumda 45 yaşında atanan mevcut...

  6. #6
    Üye
    YassaX Avatarı

    Üyelik Tarihi
    24.02-2011
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Mesaj
    503
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Rusa cok tesekkur ederim verdiğin bilgi icin.. Bu arada rusa senden bir ricam daha olucak.. Benim başlattığım bir konu var : Şizoaffektif Bozukluk hastası olmak sınavlara girmeye engel midir? Orada Oturanboğa ile bir kac yazismamiz oldu.. Sende o yazismalara bakip bir yorum yapabilir misin ? rica etsem ..

  7. #7
    Üye
    soyata Avatarı

    Gerçek Adı
    atasoy
    Üyelik Tarihi
    25.09-2010
    Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    13:50
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Mesaj
    63
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    sınavlar ne zaman başlar engelli memur sınavları

  8. #8
    Üye
    YassaX Avatarı

    Üyelik Tarihi
    24.02-2011
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Mesaj
    503
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Tam net tarih belli değil ancak artık merkezi olarak tek bir sinav yapilacağini biliyoruz.. Ekim 2011 gibi diyenler var.. Bekleyip, göreceğiz

  9. #9
    Üye
    emilyo Avatarı

    Üyelik Tarihi
    22.12-2010
    Son Giriş
    05.09-2014
    Saat
    13:18
    Yaşadığı Yer
    adana
    Mesaj
    73
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    arkadaşlar 92- 97 tarihleri arasında 2180 gün çalışmışlığım var 42 yaşındayım %58 özrüm var tekrar kamuya girme şansım varmı..ilgilenlere teşekür ederim..

  10. #10
    Üye
    YassaX Avatarı

    Üyelik Tarihi
    24.02-2011
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Mesaj
    503
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    emilyo biraz geç cevap yaziyorum ama kusura bakmayın...Yaş konusunda özürlülerin kamuya girmesinde bir sınır olmadiğini öğrendim. Ayrıca yeni bir merkezi özürlü sinavi hazirliği yapılmaktadır.Taslak en son başabakanlığa gonderildi.. Yakında belli olur içeriği..siteyi takip edersen o konu hakkında da bilgi edinebilirsin. Mezuniyete gore, kişinin özür grublarina gore sınıflandırma yapılarak bir sinav dusunuluyor. 2 yılda bir yapilacak ve yılda 1 kez yerleştirme olacak. KPSS nin özürlüler için olani gibi olacak bir nevi . Tarih olarakta hangi tarihe kadar olan raporlular bu sinava girecek, onu yeni hazırlanacak taslakta belirleyecekler.Tahminim 2006 yılı oncesi raporlar kabul edilmeyebilir, sürekli olsa da ..Bu benim kişisel fikrim.. Ayrıca sınavı hangi kurumun yapacağı konusunda netleşmiş bisey yok..Yine tahminimi soliyeyim.. OSYM ve MEB arasinda karar verilcektir, yalnız OSYM yapısı geregi LYS ve YGS ye agırlık verecegi icin.. MEB bu konuda en guclu adaydır..MEB e baglı EĞİTEK kurumu Merkezi Özürlü Sinavini yapar diye düşünüyorum.

  11. #11
    Üye
    bbuket Avatarı

    Gerçek Adı
    demek altınok
    Üyelik Tarihi
    08.03-2017
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Mesaj
    5
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    @OturanBoğa konu epey eski tarihli lakin umarım dönüş yaparsın, lisans mezunu engelliler hangi kadrolara atanabiliyor? ekpss ye girebiliyor mu ? Şimdiden teşekkürler.

  12. #12
    Üye
    Skolyoz23 Avatarı

    Gerçek Adı
    Tolgahan
    Üyelik Tarihi
    20.08-2016
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Mesaj
    822
    Alınan Beğeniler
    157
    Verilen Beğeniler
    129

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @bbuket

    kendi bölümünüzden yada 4001 normal lisans bölümlerinden girebilirsiniz tabi
    2018 yılında sınavı olacak bilginize