Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 43 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2010 yılı ocak ayında yapılan açıklamaya göre 2010 yılı sonuna kadar kamuda boş olan 38.bin kişilik engelli kadrosu doldurulacağı söyleniyordu.Ama gördük ki 8 bin kişilik alım yapıldı.Refarandumda da yine aynı vaadler yapıldı.Refarandum da da istedileri oyu aldılar ve bizi unuttular.12 haziran seçimleri geldi engellilerin adını dahi anmıyorlar.Demek ki seçimi garanti görüyorlar ki engelli oylarına ihtiyaçları yok.Oysa biz ne hayaller kurmuştuk.38 bin kişilik alım olduğu takdirde mutlaka işe gireceğimizi bizde normal insanlar gibi yaşayacağımızı düşünüyorduk.Biz bakım parası,engelli maaşı,yardım falan istemiyoruz.Bizlerde diğer insanlar gibi çalışıp kazanmak istiyoruz.Çalışmadan yardım alarak yaşamak psikolojimizi bozuyor.Kedinin fareyle oynadığı gibi bizimle oynamayı bırakın artık.Bizi kullanmayı bırakın artık.Bizim ahımız sizin hayatınızı cehenneme çevirir.Biz mutlu olmadıkça sizler orada huzurlu olmazsınız.

Üye
    Gurbetli Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    B.B. memleketim
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    2

Sabrin sonu selamettir sabret mek lazim sabretmek sukunet icinde aci olur ama sonunda yenecek olan meyvesi tatli olur Allahin izniyle hersey istediginiz gibi gerceklesir .....

Üye
    *CEMRE* Avatarı

Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oyuncak olduktan sonra oynayan çok oluyor işte.oyuncak olduk ellerinde

Üye
    _suna_ Avatarı

Gerçek Adı
    bülbül
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    Samsun:)
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    5

susarak malesef kimse kimseye iş vermez. hakkımız var. kadrolar belli değil diyorlar ama öğretmen alıyorlar. hangi birim çalıştırdığı işçi sayısını bilmez. engelliler için merkezi sınav yapılacağı 25 şubatta 657 sayılı devlet memurları kanununa girmiş. 53. maddeyi okuyabilirsiniz. 3 ay geçmiş aradan kpss yapılıyor temmuzda bir çok kuruma memur alımı yapılıyor. 30 bin öğretmen alımı yapılıyor haziranda ama nedense bizi es geçiyorlar. yapacağız diyip geçiştiriliyor bir tarih verilmiyor. o sınav seneye olur. çünkü ilgili madde de

Özürlü personel çalıştırma yükümlüğünün yerine getirilmesinin takip ve denetimi ile özürlülerin Devlet memurluğuna yerleştirilmesinden Devlet Personel Başkanlığı sorumludur. Özürlü açığı bulunan kamu kurum ve kuruluşları bir sonraki yıl için alım yapacakları özürlülere ilişkin taleplerini her yılın Ekim ayının sonuna kadar Devlet Personel Başkanlığına bildirmek zorundadır. Devlet Personel Başkanlığı kurum ve kuruluşların bildirimi üzerine, özürlü kontenjanlarına yerleştirme yapabilir veya yaptırabilir.

ben buradan şunu anlıyorum ekim ayına kadar alınacak personel sayısı ancak belli olacak son tarih olarak ekim ayı gösterilmiş çünkü. daha sonra sorular hazırlanacak sınav yapılacak ve gene paylaştığım bölümde yazdığı üzere.
    Özürlü açığı bulunan kamu kurum ve kuruluşları bir sonraki yıl için alım yapacak
    yazıyor. sınav bu senede olsa alımlar 2012 yılında memur alımı zamanında olacak.

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne çabuk unutuldu yılda sadece 30-40 tane engellinin memur olduğu.
    Şimdi sınav biraz geciktimi ortalığı yıkıyorsunuz.
    Yav hangi zamanda 5.000-10.000 alım yapıldı az sabredin ya ne bu aceleniz anlamadım gitti.
    Adamlar alacaz diyorlar. İşine geldi mi en büyük Başbakan bizimkisi işine gelmedi mi böyle oluyor.

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:31
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar gecen yıl alım olmadı mı? yani biraz insaflı olmak lazım (MEB' e Sağlık Bakanlığına) vs. bu daha başlangıç... Allahın izniyle alımlar olur hükümetin politikasında var... belki biraz geç olabilir ama alımlar olacak deniyor.. biraz sabır... hemen olumsuz düşünmek moralleri bozmak niyee...

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beni coğu arkadaş eleştirecek ama , en azından artık engellileri ayrı sınavla öğretmenliğe başlayabileceğiz. Bundan daha bir kaç yıl önce KPSS ile öğretmenliğe ve ya memurluğa atanma şansımız kaçtı.Ben kendi açımdan bakarsam koca bir SIFIR. KPSS den memur ve ya öğretmen olmak için en az 85-90 almalıydık. Şimdi hükümet en azından bizi artık özürlüler ile yarıştırarak alıyor. Ekim-Kasım döneminde alım olmasını ben de çok istiyorum ama biraz sabır.

Tabiki Bu Benim Fikrim. Ya SİZCE

Üye
    Gurbetli Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    B.B. memleketim
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    2

sabir melegim herseyde bi hayir vardir bununda bizlere hayir oldugunu düsünelim ve dua edelim

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:08
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

inşallah la maşallah la olacak iş değil bu sabredeceğiz elbet ama ben 23 yaşındayım benimde hakkım değilmi yuva kurmak sınavmı yapacaklar ne yapacaklarsa yapsınlar resmen oyalıyorlar bizi şerefsizler.

Üye
    Cumali Avatarı

Gerçek Adı
    Cumali
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    02:46
    Yaşadığı Yer
    ELAZIG
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sadece bekleyın

Üye
    Gurbetli Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    B.B. memleketim
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    2

ben sadece bunu anladim hic sabir yok bizim millette

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgidostu;

Sizin fikriniz sadece fikrinize saygı duyulur..! Ama gerçekler size göre, bana göre değildir!..
    Demem şu bu sistemin adil olduğunu size kim söyledi Veya hangi kutsal kitap da bu sistemin bir tezahürü, bir işareti var
    Sınavın adil olması herkezi eşit şartlarda eşit ağırlıklarda yarıştırma ile oluşur. Bu ülkede fırsat eşitsizliği varken sınav hak yeme aracıdır sadece!

İstisnai durumlar haricinde bence adil bir yerleştirme ancak adil bir kura çekimi ile olur... Hem böylece boş kadrolarda 1 kura ile dolar. Siyasilerin seçim emellerine alet edilmemiş koz olmamış olur....
    Anlayana...............
    Bu yapılacak işlerin sınavla uzaktan yakından alakası olmadığına göre.. Basit bir masa başı memurluğu için sınavmı olurmuş hiç

Üye
    HÜSEYİN KARABAL Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

devletten umudu kestim özelde bile iş bulamıyom.yazık yaaa haziranda 24 yaşındayım ve hala işsizim

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biliyorsun bizim millet sınavsız olan atamaları tamamen torpil olarak kabul eder. Hatta MEB yaptığı sınavın puan sıralamasını ve atama listesini yayınlamasına rağmen yine siyasi bulan kişiler bile oldu. kura olursa hükümet adil atama olduğunu hayatta millete inandıramaz. Ama zaten artık üniversite mezunu özürlü arkadaş azaldı. Mesela MEB in memur alımında sınavı gecerli 4.000 kişiden 2.000 kişi memur olarak atandı ve bu yıl artık tahminim lisans ve önlisans mezunların çoğunu eritir. İnşallah

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sevgidostu Mesajı Gör
    Biliyorsun bizim millet sınavsız olan atamaları tamamen torpil olarak kabul eder. Hatta MEB yaptığı sınavın puan sıralamasını ve atama listesini yayınlamasına rağmen yine siyasi bulan kişiler bile oldu. kura olursa hükümet adil atama olduğunu hayatta millete inandıramaz.
    Teziniz çürütülür..
    Peki o zaman bu millet enayimi? Yılbaşında milli piyango çekilişine katılıyor
    Demek ki kura bu sınavdan defalarca daha inanılır geliyor halka

Oysa ki sınavların ne kadar sağlıksız ve adaletsiz olduğu aşikare.. Adam hiç soru cevaplamamış bir sürü puan almış!
    Adamın biri çok cevaplamış az puan almış..! Bunlar ayrı bir konu..

Benim anlatmak istediğim bu değil! Herkez bu ülkede eşit şartlardamı eğitim aldıda siz o insanları aynı sınava sokuyorsunuz
    Sizde biliyorsunuz ki Türkiye de düzgün bir eğitim sistemi yok!
    En güzel örneğini TIP fakültesini 1.likle bitiren öğrencinin basına yaptığı açıklama açıklıyor!..
    Ben anamı babamı bu okullardan mezun olana teslim etmem demedimi

Şimdi gelelim sadete bir basit memurluk için sınav yapmak ne kadar etiktir?
    Etik değildir! Adaletsizliktir. Anayasanın eşitlik ilkesine aykırıdır..
    Bu şartlarda o işe ihtiyacı olmayan ailesi zengin olanların adres belli olsun diye iş sahibi olacaklara ayrıcalık sağlar bu sistem! Nitekim bu ülkede parası olan iyi eğitim alabilir!..
    Adil bir sistemde hilesiz hurdasız bir KURA en sağlıklı yoldur.
    İkinci bir ön eleme olabilir. Mülakat gibi...
    Üçüncü aşaması yapılacak işin eğitimi verilerek işbaşı yaptırılır!.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon