Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pckopat_64_ Avatarı

Gerçek Adı
    Nurbetül
    Son Giriş
    09.08-2011
    Saat
    02:28
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Tip 1 şeker hastasıyım, dahiliyeden %25, psikiyatriden %30 kadar almıştım.
    Ancak heyetten sonra elime verilen raporda %55 olması gerekirken %45 verdiler. Onu da geçtim, 1 yıl geçerli sadece rapor.
    Bu raporu ben her yıl yenileyecek miyim? İş başvurusu için, engelli kadro ile yerleşebilmek için hakkım olan şeyi istiyorum sadece. Fakat 1 yıl geçerli olunca kamu alanında çalışmam güçleşir mi?Süresiz rapor mu almak gerekir acaba bunun için? İşkurdaki bi adam süresiz olsaydı raporun kamuda yerleşmen sorunsuz olurdu, ama 1 yıl geçerli olan bir raporla hiçbir devlet kuruluşu seni almaz dedi :S Bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa fikir alışverişi yapsak..
    İyice dert oldu bu konu, kimse bilmiyor. Kime sorsan haberi yok kanundan nizamdan, en iyisi internette akıl bulayım dedim bende (:

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en garantisi sen yine de sürekli rapor almaya bak. süreli raporlarda başvuru esnasında dahi sorun çıkarıyorlar.

Üye
    nkocaman Avatarı

Gerçek Adı
    Necmettin Kocaman
    Son Giriş
    02.12-2013
    Saat
    08:54
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba pckopat,

Ben de aynı dertten muzdaribim. Kamu başvurusu için 2003 tarihli raporumu kabul etmediler. Yeni rapor aldım, o da 1 yıl süreli. Başvurduğum kurumun insan kaynaklarına sordum konuyu; onlar da tam anlamıyla bilmiyorlar!.. Bilgileri yok. Benim başvuru sonucum Şubat ortası gibi belli olacak. Konu netleşince yazarım buraya.

Şayet, şöyle bişey olur mu diye geliyor aklıma: başvurumu kabul edip, raporu bir yıl sonra yenilememi isteyebilirler. Ya da işakdi feshedilir. Böyle bişey olur mu bilmiyorum? Sadece düşünce!.. İnsan, bu gibi durumlarda herşeyi düşünebiliyorlar. Bu düşüncemi de sordum İK'ya.? Yanıt yok...

Hakkımızda hayırlısı...

Üye
    pckopat_64_ Avatarı

Gerçek Adı
    Nurbetül
    Son Giriş
    09.08-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nkocaman;

Malesef hep yanıtsız kalıyor sorularımız. Bende bi türlü çıkış yol bulamadım. Kime sorsam başkasına yönlendiriyorlar, cevap alabilsem içim yanmaz. Kimse bilmiyor bişey. Ne iştir anlamadım gitti valla (:
    Benim sorularımı sorabileceğim yetkiliyi daha bulamadılar bana (: Yok yani, ne insan kaynakları ne başka bişey. Yetkili yok koca şehirde maşallah.
    Düşündükce sinirlerim bozuluyor..

Neyse, gerçekten hakkımızda hayırlısı olsun. ..

Üye
    nkocaman Avatarı

Gerçek Adı
    Necmettin Kocaman
    Son Giriş
    02.12-2013
    Saat
    08:54
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,

Benim 1 yıl süreli raporumla yapmış olduğum başvurum kabul edildi. Dün tebligat geldi. Ben de hayırlısıyla 15 güm içinde başlıyacağım yeni işime. Allah utandırmasın inşallah....
    Sizlerle paylaşmak istedim.

Üye
    pckopat_64_ Avatarı

Gerçek Adı
    Nurbetül
    Son Giriş
    09.08-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne güzel.. (: SEvindim doğruusu..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hastanelerin "süreli" rapor verme modası bu derece yoğunken "süreli" raporlu kişileri kamu sınavlarından uzak tutmak bence imkansız. Bu gerekçeyle reddedilen arkadaşlarımız soluğu yürütmenin durdurulması talebiyle makhemede alsınlar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...