Sayfa 4 / 12 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 172 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    anestezi18 Avatarı

Gerçek Adı
    alihan
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    ankara şuan yozgattayım
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu ibareyi sağlık personelinden istediklerini söylediler.GİH sınıfındanda bu raporu istemezler inşallah.Gitmeden bakanlıktaki ilgili bölümü arayın,hüsrana uğrayıp benim gibi kapıdan geri dönmeyin.Bugün ankara sağlık müdür yard.görüştüm.Ankaraya atananlarla görüşme yapacaklar.Görev yerlerini ikamet adreslerinin yakınlarındaki sağlık kurumuna yapacaklarmış.Ankara merkezde oturup görev yerini ilçeye vermeyeceklermiş.En azından ankara sağlık müdürlüğü halimizden anlayıp bizi yormayacaklar.....

Üye
    Merlin Avatarı

Son Giriş
    17.04-2011
    Saat
    13:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anestezi18 evet bakın durum netleşiyor. Sınava SAĞLIK HİZMETLERİ UNVANINDA giren arkadaşlar ebe olabilir,memur olabilir, diyetisyen olabilir gibi bir ibrali rapor almalarında fayda var. GENEL İDARA HİZMETLERİNde sınava girenlerin böyle bir rapor almasına ya da var olan raporlarında memur olabilir ibarasi olmasına gerek yok. Bunu bizzat bakanlıktan öğrendim. üstüne basa basa sordum 3 gündür ulaşamıyordum ve içime kurt düşmüştü 10 dk boyunca bu konuyu tekrar tekrar sordum. GİH unvanında Lisans/Önlisans/Lise düzeyin düz memur olacaklar memur ibaresinin raporlarında olmasına gerek yok. NOKTA

Üye
    Papillon Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki hizmetli kadrosundan girenler ne olacak ???

Üye
    mcburey Avatarı

Son Giriş
    07.11-2011
    Saat
    14:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anlaşamıyoruz.Sağlık Hizmetleri Sınıfındaki unvanlariçin başvuruda bulunacakların Sağlık Kurulu raporunun "Çalıştırılamayacağı İş Alanları" bölümünde Çalışabilir/Çalışamaz ifadesi yer almayanlardan yeni sağlık kurulu raporu istenecektir.
    sağlık hizmetleri sınıfından bu şekilde rapor istenilmişti ve bunun gereği yapılarak rapora yazdırıldı.şimdi ise
    Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelik hükümleri gereği en az % 40 oranında çalışma gücü kaybı olduğunu ve atanacağı kadro unvanındaki görevi yapabileceğini belirten Bakanlığımızın http://personel.saglik.gov.tr internet sitesinde yayınlanan Sınav Kılavuzunun ekinde belirtilen sağlık kuruluşlarından alınan ve geçerlilik süresi sona ermemiş olan (adayların süreli raporlarının süresi sona ermiş ise yeni tarihli rapor istenecektir.) Resmi Sağlık Kurulu Raporunun aslı, istenmektedir. kadro ünvanındaki görevi yapabileceği ibaresini memurların yanlış yorumladığını ve ilk genelgede yer alan ifadeyi tekrar-tekrar-tekrar hatırlattım.sizlerde destek olun.bugün akşam tekrar toplantı yapacaklarını söylemişlerdi tkip edelim.

Üye
    Merlin Avatarı

Son Giriş
    17.04-2011
    Saat
    13:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mc burray haklısın.

aslında kimseden memur olarak görev yapabilir ibaresinin istenmemesi lazım sadece rapordaki ilgili bölümlerin tam olması yetecek

maalesef uzmanlar yerine biz bakanlıktaki memur takımı ile muhattap olduğumuz ve bu memur takımıda yorum kabiliyetinden uzak olduğu için arkadaşlarımızın kafasını karışyırıyorlar

sağlık bakanlığı kendi genelgesine ve atama klavuzuna aykırı bir şey yapamaz. eğer memur ibarasi olacak diyorsada bunun dayanağını göstermesi gerek. genelge olmadan kimse bizden böyle bişi talep edemez.

ne genelgede ne atama klavuzunda memur olabilir ibaresi olacak diye birşey yok sadece ilgili bölümler tam olacak var ve süreli raporların kontrolü var.

ayıptır günahtır zulümdür bu yapılanlar lütfedip sayfalarından bir açıklama bile geçmiyorlar

Üye
    kgokbak Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bugün Uludağ Ünivertsitesi Tıp Fakültesine gittim daha önce almış olduğum raporun "Çalıştırılamayacağı İşler" bölümüne memur olabilir ibaresinin eklenmesi gerektiğini söyledim. Başhekim sekreteri yönetmelik gereği böyle birşeyin yapılamayacağını hatta "Çalıştırılamayacağı işler" kısmına sadece adından da anlaşılabileceği gibi kişinin çalışamayacağı işleri yazılır dediler.Yani bu alan bendeki raporda boş. Çalışabilir şeklinde paraf mı attırmam gerekiyor?. Öte yandan bugün öğleden sonra bakanlığı aradım görevli memur memur olabilir şeklinde bir ibare yok ise tekrar heyete girip memur olabilir raporu almam gerektiğini söyledi. Kafam iyice karıştı. Engelli birinin ayrıyeten sağlam raporu alması ne tür bir saçmalıktır anlamadım. Ben zihinsel engelliyim ama engeli olanlar orada oturup ahkam kesen memurlar galiba.

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bakanlığı aradıysanız bugün hangi telefon numarasından ne dediler diye buraya bilgi geçin hiç olmassa şu numaradan bole dediler deyip adamları birbirleri ile yüzleştirelim başka başka konuşmasınlar.ben dün en son aradığımda 0312 585 17 63 nolu telefon bana hangi ünvan hangi sınıfta olursan ol memur olur yazısı şart dedi ve noktayı koydu.

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

güncel

Üye
    kgokbak Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öğleden önce Sağlık Bakanlığı GİH Atama Şube müdürü ile görüştüm. Özürlü raporunun yanında ek olarak normal memurluk için sağlık raporu istediklerini söyledi. devlet hastanesine Tıp fakültesinden aldığım rapor ile gittim müracaat ettim onlarda bu şekilde rapor istediklerini teyit ettiler. Sonuç olarak 130 tl yi paşa paşa yatırdım. Muayene işlerim başladı salı günü tekrar gideceğim. Gidip rapor alacaklara önerim özürlü raporları ile gitmeleri ve 1 adet fotoğraf ekstradan da 130 tl ile işlemlerini başlatmalarıdır.Özürlü raporlarında Memur olabilir ibaresi olmayanlar bu raporu almak zorundalarmış. Şube müdürü ile direk görüştüm.

Üye
    hasan1 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    15:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar şimdi konuştum. lise memur olarak atandım dedim. rapor tarihi temmuz-2010 dedim. raporda masa başı işlerde çalışır yetiyor dedi. az önce değişti bu olay dedi.

hatta birazdan raporumu göstermek için gideceğim. haber vereceğim.

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

vay arkadaş ya çıldırıcam şimdi hasan1 ve kgokbak litfen ikinizde aradığınız numarayı yazarmısınız.bide biz arayalım 2 sine ne dicekler bakalım ?
    hasan1 telf:? kgokbak telf:?

Üye
    hasan1 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    15:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sonu 63 benim. bu arada gidip yüz yüze soracam. rahat ol

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tamam hasan haberini bekliyoruz bu sırada aramaya başladım noyu meşgul bakalım bana ne diyecek bana dediğini yazarım

Üye
    kgokbak Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim aradığım numara 0 312 5851764 şube müdürünün numarası.

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kgökbak senin adına üzüldüm parayı geri almaya bak az önce arkadışım ankarada yüzyüze konuşmuş .memur ibaresi kalkmış çalışabilir yazıyorsa veya çalışamaz alanı boşsa alacaklarmış ama verdiğin noyu mutlaka arıyacam aradım meşgul şuan

Sayfa 4 / 12 İlkİlk 12345678 ... SonSon