Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    canaslan Avatarı

Son Giriş
    30.08-2012
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar sağlık atamalarıyla ilgili merak ettiğim daha önce milli eğitime ve orman müdüelüğüne atanıpta daha sonra sağlığın sınavına girip kazananlar sağlığa yerleşebileceklermi. Bu mümkünmü bildiğim kadarıyla şöyle bir durum var 657 devlet memurluğu kanununda ki istifa etmeleri gerek şu an çalışığı kurumdan istifa eden memur 1 yıl geçmedikçe başka bir kamu kurumunda çalışamaz. Eğer böyle bir durum olursa ki yasaya rağmen sağlığa atamaları olursa bu şahıslara dava açabilirmiyiz.

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

dava açılmasına gerek yok, zaten onları atama yapılamaz.

Üye
    canaslan Avatarı

Son Giriş
    30.08-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet arkadaşım bende bugün öğrendim 657 sayılı devlet menurluğu kanununda kesin kanun maddesi var başka yerde bırakın başlamayı kendisine tebliğ edilipte tebliğe icazet edip başlamasa dahi 1 yıl hiç bir surette başka kurumda istihdam edilemez. Bu durumda daha önce orman müdürlüğü veya milli eğitim ya da diğer başka kurumlara ataması çıkan arkadaşlar yerlerinden oynamasın bence işindende olur. Kesin kanun maddesi var ve kendilerine dava açılabilir.

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yalnız sağlık bakanlığı açıktan atama arkadaşlar bunuda göz önünde bulundurun ben kazandım gitmeyeceğim. kanun için deil vijdanım için..

Üye
    canaslan Avatarı

Son Giriş
    30.08-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi araştır kardeş ilgili kanun maddesini bul oku istersen ve sor ilgili yerlere

SAĞLIK BAKANLIĞINA
    (Personel Genel Müdürlüğü)
    Sıhhıye/ANKARA
    Bakanlığınız taşra teşkilatında münhal bulunan çeşitli unvanlardaki kadrolara, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü maddesi ve Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamından ilk defa Devlet Memuru olarak atanmak üzere 13/11/2010 tarihinde yapılan sınavla Bakanlığınıza ……………………… unvanında………………………………… iline yerleştirildiğimden atama işlemlerine esas olmak üzere istenilen evraklar ilişiktedir.
    Halen herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı kanunun 4/A maddesine tabi olarak çalışmıyorum daha öncede çalışmadım.
    Bilgilerinizi ve Bakanlığınıza sunduğum bilgilerin doğruluğunu taahhüt eder yanlış ve yanıltıcı beyanda bulunduğumun anlaşılması halinde hakkımda yapılacak yasal işlemlerden dolayı herhangi bir hak talebinde bulunmayacağımı arz ederim. …../…../2011

EK: (…….. adet belge) İmza :
    ADRES: Adı Soyadı :
    T.C.No:
    Telefon:

bu dilekçeyi sağlığa atanan arkadaşların doldurup evraklarıyla birlikte vermek zorundadır. Eğer başka bir kurumda çalışıyorsa ve atanıpta başlamamışsa atanması mümkün olmayacaktır atamaya yetkili makamdan bilgiyi aldım haberiniz olsun

Madde 63- (Değişik: 23.12.1972- KHK 2/1 md.; 12.5.1982- 2670/24 md.) Bir göreve ilk defa veya yeniden atananlardan belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın 62 nci maddedeki süre içinde işe başlamayanların atanmaları iptal edilir ve bunlar 1 yıl süreyle Devlet memuru olarak istihdam edilemezler. Bunların belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler nedeniyle göreve başlamama hali iki ayı aştığı takdirde atama işlemi atamaya yetkili makamlarca iptal edilir.
    Başka yerdeki bir göreve atananlardan 62 nci maddedeki süre içinde hareket ederek belli yol süresi sonunda yeni görevlerine başlamıyanlara, eski görevlerinden ayrılış ve yeni görevlerine başlayış tarihleri arasında aylık verilmemek şartı ile 10 günlük bir süre daha verilebilir. Belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın bu süre sonunda da yeni görevlerinde işe başlamayanlar memuriyetten çekilmiş sayılırlar.

Buyurun ilgili kanun maddesi

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hakanm arkadaşım n olrak girmiştin sınava sen lise mezunu olarak mı