Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    01 Ocak 2011 17:37
    Ekonomi

Özürlüler İdaresi Başkanı Bekir Köksal, yeni yılda boş bulunan 26 bin 625 engelli memur kadrosunun doldurulacağını bildirdi.

Köksal, yaptığı açıklamada, engellilerin kendi ayakları üzerinde durabilmeleri ve tüketen bireyler yerine üreten olabilmelerinin engelliler için önemli olduğunu belirterek, ''Engelli olmanın çalışmaya ve üretmeye engel olmadığını'' ifade etti.
    Çalışan engellilerin yaşama daha sıkı bağlanabildiklerine, kendilerini daha rahat ifade edebildiklerine ve özgüvenlerinin geliştiğine dikkati çeken Köksal, engellilik alanında daha hızlı yol almak ve engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için her kuruluşun işbirliği içinde katkısına ihtiyaçları olduğunu vurguladı.
    Engellilerin istihdama katılımlarını artırmak için yeni yasal düzenlemelerin hayata geçirildiğini hatırlatan Köksal, engelli istihdamının artırılabilmesi için işverenleri teşvik uygulamasının da sisteme dahil edilmesi gerektiğinden yola çıkılarak, İş Kanunu'nda değişiklik yapıldığını anımsattı.
    Köksal, bu düzenlemeyle kontenjan kapsamında çalıştırılan engellilerle, korumalı işyerlerinde çalıştırılan engellilerin, sigorta primine ait işveren hisselerinin tamamının, kontenjan fazlası engelli çalıştıran, yükümlü olmadıkları halde engelli çalıştıran işverenlerin çalıştırdıkları her bir engelli için sigorta primine ait işveren hisselerinin de yüzde 50'sinin Hazinece karşılanmasının sağlandığını anlattı.
    Kurumların boş memur kadrolarına engelliler için yılda 3 kez sınav açabildiklerini belirten Köksal, kamuda ilk defa işe alınacak engellilerle ilgili düzenlemeyle kamudaki engelli istihdamı ve kadro sınırlamasının yeniden düzenlendiğini söyledi.
    Dolu kadro sayılarının yüzde 3'ü oranında özürlü çalıştırmak zorunda bulunan, ancak bu yükümlülüklerini kadro sınırlaması ve diğer nedenlerle yerine getiremeyen kamu kurum ve kuruluşların bu sınırlandırmasının kalktığını anımsatan Köksal, engelli istihdamının, kamuya tahsis edilen kadroların dışında değerlendirileceğini belirtti.
    ENGELLİ MEMUR SAYISI 21 BİN 875 OLDU
    Köksal, Devlet Personel Başkanlığı verilerine göre 2002 yılında kamu kurumlarında istihdam edilen engelli memur sayısının 6 bin 103 iken, geçen yıl sonu itibariyle 21 bin 875'e yükseldiğini belirterek, son yıllarda engellilerin istihdamına ilişkin pek çok düzenlemeyle bu alandaki iyileştirmeyi sağlamaya çalıştıklarını anlattı.
    Özürlüler Kanununda engellilerin istihdam edilebilmeleri için tedbirler alındığını anımsatan Köksal, ayrıca kanunla işe alınma ve iş hayatı süreci içinde engelli çalışanların aleyhindeki ayrımcı uygulamaların önüne geçmeye çalışıldığını dile getirdi. Köksal, kanunla engellilerin çalıştıkları yerlerde işini yapabilmesine yönelik tedbirlerin alınması ve fiziki çevre düzenlemelerinin yapılmasının zorunlu hale getirildiğini söyledi.
    EN FAZLA AÇIK MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NDA
    Engelli istihdamının önündeki en büyük engellin zihinlerde oluştuğunu ifade eden Özürlüler İdaresi Başkanı Köksal, engellilerin istihdamına ilişkin sorunların çözümü için kamu kurum ve kuruluşlarının, işverenlerin farkındalığının artırılması gerektiğini vurguladı.
    Halen ''kurumları bünyesinde engelli personelin çalışamayacağını'' söyleyen kamu kurumları bulunduğunu ifade eden Köksal, açık bulunan 26 bin 625 kadronun, yaklaşık 10 bininin Milli Eğitim Bakanlığında, 6 bin 900'ünün Emniyet Genel Müdürlüğünde, 2 bin 800'ünün Sağlık Bakanlığı'nda, bin 600'ünün Diyanet İşleri Başkanlığı'nda, bin 600'ünün Adalet Bakanlığında ve 800'ü Tarım ve Köyişleri Bakanlığında, geri kalanının da diğer kurumlarda bulunduğunu bildirdi.
    Bekir Köksal, yeni yılda boş bulunan engelli kadroları için kamu kurum ve kuruluşlarıyla iletişime girilerek kadroların doldurulması yönünde ortak çalışmalar yapılacağını, ayrıca bu kapsamda işverenlerin engellilere bakış açısındaki zihin değişikliğini sağlamak için de projeler üreteceklerini sözlerine ekledi.

Üye
    siirperisi Avatarı

Son Giriş
    29.08-2016
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

inş herkes iş sahibi olur yeni yılda dahada çok kadro açılırrr)

Üye
    zdeşifrec Avatarı

Son Giriş
    03.03-2012
    Saat
    22:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nasıl başvuru yapmamız gerekiyor. Uygulanacak prosedürü bilen varmı.

Üye
    suat06 Avatarı

Son Giriş
    09.07-2016
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnşallah diyelim. 2011 yılının ilk gününde iyi bir haber. Dilerim 2010 yılı gibi sonu hüsran olmasın.

Üye
    YÖRÜKOGLU Avatarı

Gerçek Adı
    YÖRÜKOĞLU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DORTMUND--DEUTSCHLAND
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben emniyetten yanayım başvurumu oraya yapacam

Üye
    bulutus Avatarı

Gerçek Adı
    aşkın
    Son Giriş
    12.12-2011
    Saat
    21:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yörükoğlu inşallah sende Emniyete yerleşirsin ancak..nasıl başvurrucan bir söylesende bizde ögrensek...

Saygılar..

Üye
    radikal52 Avatarı

Gerçek Adı
    Fahri
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hayati yazıcı 21000 kişi olarak açaıkladı

Üye
    xxxendleshxxx Avatarı

Son Giriş
    13.06-2012
    Saat
    21:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KİMİ KİME ŞİKAYET ETSEK ÇÖZEMEDİM HÜKÜMETİ SÖZÜNÜ TUTMADIGI İÇİN HÜKÜMETE Mİ ŞİKAYET ETSEK.. KOMİK Mİ OLUR ?
    YIL 2011 26 BİN 625 ENGELLİ PERSONEL İSTİHDAMI .
    YIL 2010 38 BİN ENGELLİ İSTİHDAMI - 7 BİN 200 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ .

-2010 yılı başında kamudaki özürlü istihdamının kadro sınırlamasının dışında bırakılarak kamuya 38 bin 192 engelli personel alacağını duyuran hükümet 2010 istihdam hedefini yakalayamadı. TEDAY Başkanı İlimdar Boztaş, 2010 yılında engellilere karşı verilen sözlerin tutulmadığını savunarak, yıl içerisinde kamu kurumlarına 7 bin 209 personelin atandığını, atanması öngörülen 30 bin 983 engellinin ise işe yerleştirilmediğini ifade etti.

-2010 YILINDA ALINACAĞI SÖYLENEN ENGELLİ PERSONELİN ALIMI 2011′E KAYDI-

Özürlüler İdaresi Başkanı Bekir Köksal, 2010 yılında doldurulamayan engelli personel açığının 2011 yılında kapatılacağını ifade ederek bu yıl kamuya 26 bin 625 engelli personel alımı yapacaklarını duyurdu. TEDAY Başkanı Boztaş, 2010 yılında işe yerleştirileceği söylenen personelin işe yerleştirilmemesi ve kadroların açık kalması nedeniyle, hükümete olan inancın azaldığını savunarak, “2010 yılını istihdam yılı olarak açıklayan hükümet yetkilileri vardı. Şimdi de işe yerleştirilmeyen 26 bin küsür engelli vatandaşın yıl içerisinde işe yerleştirileceğini vurguluyorlar. Dileğimiz 2011 yılında bu imkanların sunulması. Ama gecikiyor. İnancımızda azalıyor” diye konuştu.
    Milli Eğitim Bakanlığı’nda açık bulunan 16 bin 250 kişilik boş engelli kadrosu 2010 yılı içerisinde yapılan 5 bin atama ile 11 bin 250′ye düşürüldü. Boztaş, hükümetin daha önce yaptığı açıklamalarda bu boş kadronun tamamının kapatılacağını söylediğini ifade ederek, verilen sözlerin yerine getirilmediğini savundu.
    2010′da 5 bini MEB’e 2 bini Sağlık Bakanlığı’na ve 709′u da diğer kamu kurumlarına olmak üzere engeli istihdamı yapıldığını ifade eden Boztaş, 12 Eylül ile engellilere tanınan pozitif ayrımcılık konusunun biran evvel uygulanması gerektiğini istedi.

-”AKP’Lİ AYVA’NIN YANINDAYIZ”-
    AKP Milletvekili Lokman Ayva’nın çabaları sonucu torba yasadan çıkarılması gündeme gelen engellilere ilişkin düzenlemeler hakkında değerlendirmede bulunan Boztaş, “Bu hususta Sayın Ayva son derece haklı ve yerinde bir tutum sergiledi. Engelliler konusu torba yasadan çıkartılıyor. Bu durumu memnuniyet verici buluyoruz” diye konuştu.

Üye
    suat06 Avatarı

Son Giriş
    09.07-2016
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben şahsen 2010 da okuduğum o haberlerde 38,192 engellinin kesin alıncağına dair bir durum algılamadım. Sadece hükümetin açık olan engelli kadrolarının doldurulabilmesi için kurumlara dair yeni bir sistemi uygulamaya soktuğunu algıladım. Ama sorun kurumlarda... Yasalara göre hiç bir engel olmadığı halde o yada bu sebeplerle doldurmadılar. Ama ben şahsen 26,625 engelli alınacak haberin kesin anlamlar ifade ettiğini ve bu sene içinde denilen rakamın tutmasa bile büyük bir rakkamla engelli alımının yapılacağına inanıyorum. Belkide bu sene olacak seçim çalışmalarına da etkisi olsun diyerek 2010 yılında önü açılan ama hala boş olarak bekleyen engelli kadrolarını 2011 de doldurarak, seçim için artı bir puan alma düşüncesi de olma ihtimali az değil Öyle yada böyle şahsıma ben 2011 den ümitliyim. Zaten ne olacaksa, şu önümüzdeki 3-5 ay içinde olacak inancındayım. Zaten o zamana kadar somut adımlar atılmazsa, seçimden sonraki zamanda olma ihtimali düşecek ve bu durumun nasıl bizler tarafaından hesap edildiği gibi onlarında bu hesabı çok içerli olarak ele aldığı kanaatindeyim... Bu riski göze alacaklarını zannetmem. Ümidimiz var gücüyle zirvede durmakta. Allah (cc) her engelli kardeşimize hayırlı ve bol kazançlı işler nasip etsin inşallah...

Üye
    xxxendleshxxx Avatarı

Son Giriş
    13.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok haklısın inşallah dediğin gibi olur seçim malzemesi olmaya hak kazandık bundan iyisi şamda kayısı : ) aslında hükümeti eleştirdiğim yok sadece verilen söz tutulsa süper olacak hayırlısı olsun .

Üye
    aslanharun Avatarı

Gerçek Adı
    Harun
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

suat06;

Demek ki haberleri dikkatli okumamışsın yoksa kesin olduğunu anlardın.

Üye
    YUCi Avatarı

Gerçek Adı
    Yücel Gürsoy
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    13:31
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben inanmıyorum niye mi?Çünkü HERKESE İKİ ANAHTAR diyeni de duyduk, DOKUNULMAZLIĞI KALDIRACAĞIZ diyeni de.Peki bu vaadleri tuttular mı?Hayır!Seçime altı ay kala mı söylenir bunlar?Ne garip, seçim gelince akan sular duruyor bunlar için mesela ERGENEKONDAN falan bahsettikleri yok örnek olarak bunu gösterdim çünkü işlerine gelmiyor.Sırf bizim ve bizim yakınlarımızın oylarını almak için söz veriyorlar ama kendileri bu sözü tutmazlar.

Üye
    xxxendleshxxx Avatarı

Son Giriş
    13.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

önümüzde seçimler olmasa kesinlikle inanmazdım kadroların doldurulacağına ama seçimler oldugu için inanıyorum ki doldurulacak .

Üye
    YÖRÜKOGLU Avatarı

Gerçek Adı
    YÖRÜKOĞLU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DORTMUND--DEUTSCHLAND
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bulutus;

o başvurular en kısa zamanda açıklanmaya başlar

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    seçime yakın bütün kontejan açılır

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon