Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    suat06 Avatarı

Son Giriş
    09.07-2016
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi de arkadaşlar. Diyelim ki A kurumunda en az 3-4 senedir çalışmakta olan birisi, B kurumunun açtığı sınava girdi ve kazandı. Bu durumda A kurumunda çalıştığı 3-4 seneden, tazminatından feragat etmeyecek mi ? Benim anladığım kadarıyla bu kişi B kurumuna başlamak için A kurumundan istifa etmesi gerek. O çalıştığı en az 3-4 sene için yaklaşık en az 3-4 bin TL tazminata elveda diyecek. İlk girdiği kurumda en az 3-4 senesi geçen arkadaşların bu şekilde bir yol izleyebileceğini şahsen sanmıyorum. Ama şu olur; A kurumuna yeni girmiş 1 senesini doldurmuş olurda ondan sonra bu kurum hoşuna gitmemiş olanların , hemen başka bir kuruma geçmek için sınavlara girebilirler, bu olur elbet. Bu kanun sınavları etkileyecek ama sanıldığı kadar da etkisi olacağını sanmıyorum şahsıma... ( Bilgi eksikliğim varsa lütfen bilgilendirin )

Üye
    gunter Avatarı

Son Giriş
    13.03-2012
    Saat
    16:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Adam 10 yıl erken emekli olmak için değil 3-4 binlira, 10-15 binlira dan vazgeçer. bu tür yasaların çıkarılmasında kimlerin etkisi oluyor böyle çok garip. 6 ay psikiyatrik tedavi gören (formaliteden) bir devlet memuru çok rahat % 40 alabilir. yani işimiz zor. bu arada göreceksiniz ekim ayındaki engelli ilanında en fazla 1000 kişilik bir kadro açacaklar, bunun böyük bölümü yine diş tabibi, eczacı, sağlık memuru, hemşire türünden arayıpda bulamayacağın engelli adayları için olacak. soruyarom size içimizdeki engellilerin % 5 nin bu bölüm mezunu arkadaşlardan oluşma ihtimali % kaçtır. kısacası gerçekten engelli olup çok zor durumda olan, eli, kolu, kanadı tutmayan; gücü dermanı olmayan, hayata küsmüş, başkasının eline bakan o kadar çok arkadaşımız varki, duyarlı olan kimse yok, inanın hepsi laf salatası, konuşuyorlar boş boş, birde şunu demeden geçemiyeceğim, gerçekten engel namına hiçbirşeyi kalmamış on yıl önce rapor almış şimdi sağlam adamdan sağlam olan birçok kişide yine bu sınavlarda muhtaç engellinin hakkını gasp ediyor. Allah engellinin duasını kabul edermiş. dua edelim.

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zaten hükumetin kurnazlığı burada, normal lise veya 2 yıllık ve 4 yıllık almaktansa branşlar arasında sayıları eritip 2000 kişilik kadroyu 400 lere çekmek. hükumette çok iyi biliyor ki 45 adet sağlık memuru veya eczacı v.s. olmadığını. peki nerede kaldı engelliyi düşünmek, yeni anayasada engellilerle ilgili değişen ne oldu? istihdam en önemli konu ve bunu onların kafasına empoze etmemiz lazım. mevcut haklarımızı sağa sola kıvırmadan versinler başka birşey istemiyoruz.

Üye
    gölge19 Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    03.12-2010
    Saat
    18:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bunun için sayın başkanın katıldğı bir proğramı meil yağmuruna tutmak yada özel büyük bir kanalda proğram ayarmaka olur başka biz burda sen bana ben sana derdimi söylemekle olmaz

bir kanalla görüşüp nerde 38binlik kadro başlıklı konu açıp devam ettirmek olacak

Üye
    gunter Avatarı

Son Giriş
    13.03-2012
    Saat
    16:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben hayatım boyunca ülkemizde hiçbir hükümetin verdiği gerçek anlamıyla tuttuğunu görmedim. ekimde kadro açacaklar yine ama üçer beşer ne olacak sonunda, benim yaşadığım akibeti başka arkadaşlarım da yaşayacak, ben bu sınavlardan yedisine girdim hepsinde bunlardan elazığ, diyarbakır,ankara ve belediye sınavlarında kattiyen torpil vardı. bariz, adam diyarbakırda, elazığda öss türünden çıkan sorudan 98 almış, bu adam kpss den bunca zaman neden atanamamış, aynen böyle işte
    38,000 kadro ile ilgili hayati yazıcı bir açıklama yaptı, haberiniz vardır belki dediki: bu kadroların hepsini bu yıl doldurmayı düşünmüyoruz, zamanaya yayarak dolduracağız, birkaç yılda tamamlanacak dedi. yani şimdi biz neyin hayalini kuruyoruz. bu arada bize bir lütüfda da bulunmuyorlar. bu ülke bizim nasıl birçok insanın devlet kadrosunda çalışıp bu sorunlardan uzaklaştığı gibi sizlerinde benimde bu hakkım var. lütfetmesinler. görevlerini ve görevlerinin gereği olan yasaları uygulasınlar yeter. ödenek yok diyorlar, sıradan binlerce memuru her altı aylık dönemlerde alıyorlarda, engellilere mi yok, bıraksınlar artık, oy oyunu bunlar. akp için geçerli değil sadece bu, tamamı için. siyasetin olduğu yerde dürüstlük olmaz.

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gunter wallaha haklısın dogru söylüyorsun genelde bize gelinçe haklarımız sömülüyor bizelere daha çok fırsat tanınmazı yerde daha elimizden almayı çalısıyor bu nasıl iş anlamak mümkün degil

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ilgili bakanların ve başbakanın yapmış olduğu açıklamalarda"kamu kurum ve kuruluşlarında 38 bin özürlü kadrosunun boş olduğu ve bu kadronun 2010 yılı sonuna kadar doldurulacağı"söyleniyordu.2010 yılının sonuna geldik hala 7 bin kişiyi geçmedi.Büyük bir umutla yeni alım ilanı beklerken 200 kişilik bir alım yapılacağı ilanını görünce şok olduk.Hani verilen sözler.hani yıl sonuna kadar 38 bin kişi alınacaktı.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Başlığın Etiketleri