Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    filiz3441 Avatarı

Gerçek Adı
    FİLİZ
    Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar bence bosuna 1 yıl beklemeyın acılacak dıger bakanlıkların sınavlarını takıp edın ve sansınızı deneyın cünkü bu yıl 1000 öğretmen kadrosu verdı meb maalesef 960 aday girdi sınava tekrar böyle bir sans vermez meb cünkü istedıklerı sayıda ögretmen adayı yoktu ümidinizi kırmak istemem ama bu yıl bize zar zor acmısken böyle bir sınavı seneye hıc sanmam.sizler diğer sınvalra hazırlanın pes etmeyın tüm engelliler iş sahibi olcaktır allahın izniyle basarılar herkese..

Üye
    designer__07 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE/ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

filiz3441;

filiz kardeşim yönetmelik değişti diyorum siz hala bu sınav bidaha olmaz diyosunuz ben niye memur olim yahu memur olmak isteseydim şimdiye kadar olurdum.ben öğretmen olmak istiyorum.sadece 3 ay tatili için parasındada değilim devlet garantisindede)))))meb reklam olsun diye bilem yapar bu sınavıımalum engelli öğretmen alıyoz diye hava atacaklar))

Üye
    teacher56 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    25.09-2010
    Saat
    13:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya imza toplmaya ne gerek var her atamanın & 3 ü nu yapmalı mesala 31 bin kadronun bini engelli ataması oldu işte aynı bunun gibi olmalı artık........

Üye
    SABO Avatarı

Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    11:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence bu alımlar bile fazlasıyla kurumun ve devletin başını ağrıttı.baksanıza sağlık ve orman muamma?bugün aradım hatay sağlık.müd.13 kasım diyo adana orman belli değil diyor. ankara zaten her zaman ki suskunluğu....belki bu alımlarda olur ardından 30000i beklemek ömür törpületmeğe benzemez inşallah..anayasa da özel ayrımımızı da göreceğiz kısmetse bakalım neler göreceğiz daha...

Üye
    virgo7006 Avatarı

Son Giriş
    13.03-2012
    Saat
    13:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

32 yaşındayım ve ilk defa öğretmen alımı oldu. Kontenjan bile dolmadı zaten. Bir daha alınacağını hiç sanmıyorum malesef

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Meb tarihinde ilk defa "Özürlü Öğretmen" alımı yaptı.

Bunu diğer yıllara yayarmı muamma. Şuanki veya bundan sonraki bakanın insiyatifine kalmış bir durum zaten bu güne kadar da bu insiyatifler kullanıldığından alım olmamıştı. Yani işin özü kimse alım olup olmayacağı hakkında bir şey söyleyemez.

• Özürlü olmak öğretmen olmaya engelmi ? Hayır değil, Sağlık kurullarından alınacak "Türkiye'nin her yerinde bütün ilklim şartlarında öğretmenlik yapmasında hiç bir sakınca yoktur" ibareli raporla öğretmen olabilirsiniz. Şuan bir kolu, ayağı, gözü olmayan ama yıllardır öğretmenlik yapan bir sürü öğretmen var.
    • Şuan kadrolu çalışan memur başka bir sınava girebilirmi ? En son yapılan değişikliğe kadar giremezdi fakat Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkındaki yönetmelikte yapılan değişiklikle "İlk kez devlet memuru olacaklar için" ibaresindeki "ilk kez" kısmı kaldırıldı ve şuan kadrolu çalışan memurların önü açıldı.

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Bence özürlü öğretmen adaylarına artık bundan sonra kontenjan açılacak.

Üye
    hakan0101 Avatarı

Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    20:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar ben 2 yıllık turızm mezunuyum bu sene acıkogretıme yazılacam 4 yıllık ısletmeyı bıtırırsem ogretmenlık ıcın basvurabılırmıyım...

Üye
    designer__07 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE/ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

hakan0101;

hayır olamasın formasyon alman gerekir buda sanırım 2yıl sürüyo.

Üye
    needsjustice Avatarı

Gerçek Adı
    osman
    Son Giriş
    26.10-2012
    Saat
    09:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence sınavın her sene tekrarlanması gerek çünkü değişen anayasada özürlşülere ayrımcılığın yapılmaması ile ilgilili değişikler yapıldı ve eğere sene kpss sınavı yapılıyorsa özürlü personel sınavıda yapılmalı. Eşitlik ancak bu şekilde sağlanır biz burda sınav yapılacak mı yapılmayacak mı derken kpss 2011 TARİHİ BELLİ OLDU ARTIK ÖSYM SINAV TAKVİMİNE özürlü personel sınavınıda eklemelidir.
    Ayrıca sınavın tekrar yapılmaması demek 2010 yılında mezun özürlüler ile bundan sonraki mezun özürlü vatandaşlar arasındada bir ayrımcılığın oluşmasına neden olur.
    bazı arkadaşlar 1000 kişi alıma 979 kişi alındı o yüzden bir daha bu sınav olmaz dediler. eğer bu sınav tekrar yapılmayacaktı neden bu kadar kişi sınav başvurusunu kaçırdı, neden herkesin haberi yoktu.

bundan sonra mezun olan özürlüler eşitlik kavramına uymayan kpss sınavına girip yollarca atama mı bekleyecek.

sosyal devlet demek 20 senede bir kimlerine ayrıcalık tanıyıp kalanlara 20 sene daha bekleyin mi demek yoksa eşitliği herkes için mi sağlamak demektir.

yetkililer bu sayfaları görmüyorlar mı??

Üye
    SRYLDRM Avatarı

Son Giriş
    11.05-2014
    Saat
    17:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar,Meb bu sınavı tarihinde ilk defa yaptı.Siz zannediyor musunuz ki Türkiye de sadece 979 tane özürlü öğretmen var?Onlarıda aldı kapattımı yani bu işi?
    Ben de bu sınavı kaçırdım hiç haberim bile olmadı.Benim etrafımdaki pek çok kişininde haberi olmadı.Bana göre bu sınav tekrar yapılacak ama ne zaman?Bir de şu var;sınav başvurusu sırasında henüz okuldan mezun olmamış,formasyonunu almamış ama şimdi öğrenmenlik için hiçbir engeli olmayan arkadaşların suçu ne?Onların öğretmen olmaya hakkarı yok mu yani?Bence önemli olan bizlerin yetkililere sesimizi duyurmamızdır.Yapılacak sınav tarihini kpss gibi açıklamalarını sağlamaktır.

Üye
    mehmet ali alaca Avatarı

Son Giriş
    22.02-2012
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    AĞRI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar alım belli olursa siteye yazın haberimiz olsun

Üye
    venom911 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    17.12-2012
    Saat
    23:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ek alım kadrosundan bence özürlü öğretmen kadrosu açılmalı

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12