Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    slcko6 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    09.10-2013
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    net bilen varsa buraya yazsın artık diğer taraflar çorba oldu.
    * tercih illere göre mi dağılım yapılacak yoksa komple puanlar mı sıralanacak.,buyrun

Üye
    elest Avatarı

Son Giriş
    20.09-2017
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tercıhlerde puan ustunlu on planda 90 aldın dıyelım 5 ıl tercıh ettın yerlesmedın altını tercıhe evet dedıysen otamatık puanın yuksek ıse baska bır yere atanıyorsun.sunuda soleyım 90 aldın mısal turkıyede sen yerlesmedıgın surece 88 alan yerlesmıyor ıstedıgı kadar kendı ılını secsın sen onune yerlesıyorsun.ınsalar kafadan uyduruyo ogretmen atamasına benzer bır durum bu yuksek yerlesmedıgı surece kucuk yerlesmıyor puan ustunlugu burda on planda bu soledıklerım yuzde yuz dogru ısteyen herkes arastırsın ınanmayan olabılır.60 alan benım teıch ettıgım yerı kımse secmedıgınde ben gıderım gıbı hayal urunu seyler soluyor bunlarla ınanmayın sen bes tercıhıne yerlesmessen altını tercıhınde pc kurası onun onune yerlestırı sınavında hukmu bu yuksek puan ve puan ustunlugu

Üye
    aiqzs Avatarı

Son Giriş
    08.03-2012
    Saat
    15:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar peki atamalarda puanın yanısıra özür % (derece) durumuda etken bi durummudur? emin değilim belki vardır ama ben şimdiye kadar hiçbir kamu görevinde ağır derece özürlü çalışan birini görmedim, fakat sınavda ağır derece özürlü arkadaşlar vardı, başka bir başlık altında bir arkadaş atamalarda %40 - %60 arası özürlülerin önplanda tutulacağını yazmış. eğer öyleyse bu bi haksızlık değilmidir? sınava giriş şartı olarakta %40 -60 arası şartı konulması gerekmezmi?

Üye
    gtrcgokhan Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan Öz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

elest yanlışın var. 6. tercih olayı,tercih edilmediği için boş kalan kontenjanlar için geçerli. yani ben ilk 5 tercihime yerleşemediysem ne kadar yüksek almış olursam olayım, tercih etmediğim şehirlerden birini başkası tercih etmiş olsun ve benden düşük puan almış olsun. 6.tercihime evet dediğim için ben onun önüne geçmiş olmam

Üye
    serdarkanserdar Avatarı

Son Giriş
    16.09-2014
    Saat
    13:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

80 aldım ama ümidim hiç ama hiç yokkk...nası bi atama yapaacaklar bu soru işareti ama özür kriterleri yaş öğrenim derecesi dikkate alınır kardeş

Üye
    slcko6 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    09.10-2013
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

84 le o zaman 1 tercihim balıkesir e yerleşemiyeceğim yani. kimsede orayı tercih etmesede bu olay değişik ya. ya nasip diyeceğiz o zaman

Üye
    nilayhulagi Avatarı

Gerçek Adı
    Nilay
    Son Giriş
    23.08-2012
    Saat
    13:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Gökhan kardeşin dediği doğru ne olur artık anlayın.MEB başvuru kılavuzunu okuyun lütfen özellikle b şıkkını

b) Adayların tercihleri doğrultusunda, sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme işlemleri Bakanlıkça yapılacaktır. Yerleştirilmesi yapılan personele ilişkin listeler, atama kararnameleri düzenlenmek üzere İlgili İl Millî Eğitim Müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilecektir. Yerleştirmeleri yapılan adayların dağılımları İl Millî Eğitim Müdürlüklerince yapılacaktır.
    c) Tercih ettikleri İl Millî Eğitim Müdürlüklerine puan üstünlüğüne göre atanamayan
    adaylardan 6. Tercih olarak “ Tercihlerim Dışında Atanmayı Kabul ediyorum ” seçeneğini işaretleyenlerin, tercih yapılmadığı için boş kalan kontenjanlara Bakanlıkça bilgisayar kurası ile yerleştirmeleri yapılacaktır.
    Burda açıkca yazıyor lütfen artık arkadaşlarımız kendilerine göre yorum yapmasınlar,gerçekten artık çok sıktı bu durum bizi.

Üye
    coşkun77 Avatarı

Gerçek Adı
    coşkun
    Son Giriş
    06.01-2013
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul-
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar meb öğretmen ataması nasıl olacak kesin atanacak mı herkes . herkes farklı şeyler söylüyor lütfen doğru bilgi sahibi olanlar açıklayıcı bir şey yazsın

Üye
    filiz3441 Avatarı

Gerçek Adı
    FİLİZ
    Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Coşkun bey 1000 öğretmen adayı alıncak 964 kısı basvurmuş bu duruma göre atancak gıbı görünüyor inşlh atanırız sizin puanınız kac??

Üye
    gtrcgokhan Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan Öz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya başvuran kişi sayısının az olması,hepsinin atanacağını göstermez ki

Üye
    filiz3441 Avatarı

Gerçek Adı
    FİLİZ
    Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

ne yani gökhan bey 1000 kişi alıcaz dedilersee bu kriterlere uygun kişileri almak zorundalar biz 4 yıl bosunamı okuduk yani:(anlayamıyorum bu türkiyeyi milleti umutlandırıp bi andaa hüsrana uğratıyorlar herkesin hakkında hayırlısı olsun..artık konusmak bile istemiyorum bu sınavla ilgili 15 gün sukunet ıcınde beklemek daha iyi...

Üye
    bensalih1131 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir çok arkadaş bu konu hakkında yorum yapmış fakat mantıksız bir şekilde kendince yorum yapanlar olmuş.şimdi ben son nokta olarak bu konuyu size izah edeyim anlayan anlar anlamayan kafasını duvara vurur belki devreler çalısır oda anlar.
    ilk önce ilk 2000 kişi yerleşecek safsatasını aklınızdan silin eger böyle olsaydı tercihler sınav sonrasına bırakılırdı
    şimdi puanlarımız açıklandı bunun akebinde tercihler doğrultusunda her ilde o ili tercih edenler yarışır istanbul ili kontenjanı 150 olsun istanbulu tercih eden kişi sayısı 500 olsun (bu tercih edilme sırası 1 de olur 3. tercih 5. tercih de olabilir)alınan puanlara göre tercih ednler de üstün gelen 150 kişi yerleşir geriye kalanlar öteki tercihleri dogrultsunda şanslarını ararlar.
    şu konuyada bir açıklama getirelim.diyelimki a kişi ilk tercihini istanbul olarak yapmış 90 puan almış b kişi ise 5. tercih ile istyanbul yazmış 92 puan almış b kişi yerleştikten sonra a kişi yerlerşir.ayrıca diyelimki x şehri 10 kişi alacak ve bu şehri 5 kişi tercih etsin ama bu 5 kişi 30 ar puan alsın paşa paşa yerleşirler.kalan 5 kişilik yer ise kontenjan dahilinde yerleşir.
    şimdi en son olarak şu kontenjan olayına gelelim.tüm yerleştirmeler yapıldı diyelim geriye 500 kişilik kontenjan boşlugu kaldı yerleştirilenler listeden çıkarılıp kalan ve 6. şıkkı işaretleyenler puan sıralamasına konur daha sonra muhakkaki aynı puanı alan çıkacaktır bunlarda göz önüne alınarak ki bunlar eğitim ve yaş gibi kriterler sıralama yapılır ve o 500 kişi seçilir.daha sonra bu 500 kişi bilgisayar kurası ile boş kontenjana seçilir.kura ile kasıt budur.
    gayet eçıklayıcı şekilde yazmaya çalıştım bundan ötesi hikaye boş yere kafalarınız yormayın

Üye
    canaslan Avatarı

Son Giriş
    30.08-2012
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hizmetli olarak kaç kişi girdi acaba ben 84 puan aldım hizmetliler arasın da yüksek puan alan ilk 2000 kişinin içindemiyimdir bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Üye
    lvntglcn Avatarı

Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nilay hanım galiba siz anlamamıssınız özellikle b kısmını

Adayların tercihleri doğrultusunda, sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme işlemleri Bakanlıkça yapılacaktır. Yerleştirilmesi yapılan personele ilişkin listeler, atama kararnameleri düzenlenmek üzere İlgili İl Millî Eğitim Müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilecektir. Yerleştirmeleri yapılan adayların dağılımları İl Millî Eğitim Müdürlüklerince yapılacaktır.

birinci kırmızı: öncelikle puan üstünlüğü
    ikinci kırmızı: yerleştirilme yani atama işlemi gerçekleştirilmiş
    üçüncü kırmızı : yapılan atamalar il milli eğitim müdürlüğüne gönderilecek
    dördüncü kırmızı : amet memet nimet şevket senin ili kazandı buları ilinde dağıt demek bu

hala tercih cok önemli 88 alan girer 90 alan giremez demeyelim.. haaa 88 alan gireceği 90 alanın giremeyeceği bi pozisyon yok mu var

90 alan tercih ettiği illerde alınan kontenjana puanı yetmez 6. zımbırtıyı işaretlemez ondan düşük alan 88 onun yerine yerleşir

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben çözüm buldum. Arkadaşlar 7 ay bekledik bi 3 ay daha bekleyelim doğum gerçekleşek ve bebeğin kız mı, oğlan mı olduğunu göreceğiz. bekleyelim...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon