Sayfa 19 / 34 İlkİlk ... 915161718192021222329 ... SonSon
Toplam 510 mesajın 271-285 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    femmy Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    göktürk kılavuzda bilgisayar kurasıyla diyor bi daha bak istersen

Üye
    skurt1986 Avatarı

Son Giriş
    24.07-2010
    Saat
    12:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hizmetlı 90 aldım bı kadroya yerleşebılırmıyım

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

femmy;

Evet kardeşim öyle yazıyor ama ben zannetmiyorum. Hem alttı üstü bir atama yapılacak. Onun için bir açıklama yapmak zorunda da değil. İstediği gibi yapar bizim ruhumuz bile duymaz. Ama ben puan sıralamasına göre olur diyorum.

Üye
    strange Avatarı

Son Giriş
    27.10-2010
    Saat
    20:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam da o zaman haksızlık doğuyor,
    Adam İstanbul' dan 80 puanla(6.evet dediği halde)(il 5 te büyük iller ise) Meb sınavını kazanamazken neden 60 alan birisi az tercihli bir ili kazansın,
    Bu konuda yanlışın var diye düşünüyorum.

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

strange;

Strange kime dedin kardeşim ?

Üye
    strange Avatarı

Son Giriş
    27.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fullmoongokturk;

Göktürk kardeşim senin yorumun için dedim,
    Tercihlerine atanamayan bir kişiye sıra geldiğinde puanı yüksekse yani ilk 2000ndeyse diğer illerde o an henüz dolmamış il içinden kura ile ataması gerçekleşir diye düşünüyorum.

Üye
    atmaca_53 Avatarı

Son Giriş
    04.04-2013
    Saat
    09:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SELAMLAR..Arkadaşlar biz tercihleri ne için yaptık o illerde yarışmak için herkes kendi tercih ettiği yere razı gelmeli,bakın şu an sağlık bakanlığında böle bir şans yok herkes başvurduğu tek yerde yarışacak milli eğitimde 5 tercih artı 6 'cı tercih vardı.sen bu kadar tercihlerde 90 puan almış olsan tercih ettiğin yerlerde yoğunluk var ise senden fazla puanı olan varsa yerleşemessin vede herkes buna razı gelmek zorundadır..
    Ve arkadaşlar bu itiraz süresini bukadar büyütmenin anlamı yok yeterki adaletli olsun torpil dönmesin ve dönmeyeceğine inanıyorum herkes için hayırlısı olsun ..

Üye
    gtrcgokhan Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan Öz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

6.tercihe evet diyenler puan üstünlüğüne göre değil bilgisayar kurasıyla yerleşecek. kılavuzda açıkca yazmış.

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Strange;

Kardeşim zaten 80 puan alan birisi 5 büyük iline girememiştir. Akabinde aldığı puanıyla sıralamaya girerek neresi gelirse artık mantığıyla yürümektedir. Bu mantıkla yürümese o 6. tercihi zaten seçmezdi. Birde senin düşünceni yorumlayalım. Peki 60 puan alan birisi girecek 80 puan açıkta mı kalacak? Bu resmen haksızlıktır. Atamalarda da farklılık var. Ben Konyadayım mesela 56 kişiyle ilk tercihim. 72 puanla 56. sırada girdim diyelim. Fakat Konya'yı 2. tercihte 74 puanlı biri yazmışsa beni sistem küme dışı edecek direk o adamı alacak oraya. Yani ben o adamın altına düşcem. Atamalar bu şekilde sürerlilik gösterecek ve sonunda yerleşen yerleşecek..

Üye
    strange Avatarı

Son Giriş
    27.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fullmoongokturk;

Ben bunu savunmuyorum 80 alan birisi ilk 5 ile yerleşemezse ve 1000. sırada ise atama kendisine geldiğinde nereye yerleşecek? İl bazında puanlama olamaz, genel sıralama olacak ki bunu Meb açıkladı zaten.

Üye
    HANCI_41 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    HANCI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA..bende 70 puan almışım..ancak atanırmıyım atanamazmıyım bilemem,tercıh dışı yerlerde atanırım dıye tercıhınıde işaretledım...konu esasında bu değil.nasıp kısmet herşey.....
    ama bazı arkadaşlar işi sıyasi yone dokmüşler...yok seçim yatırımı yaptılar yok şöle yok bole...yapmayın ALLAHINIZI seversenız arkadaşlar...oncekı sıyası ıktıdarlar ozurluyü bırak iş için sınava almayı,yuzune bıle bakmıyordu....hangı ıktıdar zamanında ust uste ozurlu alımları için sınavlar yapıldı,bakınız daha sağlık bakanlığının ozurlu sınavlarıda var....onun için az atalım klavye başında..ben akp nın savunucusuda değilim ben gerçeklerı soyluyorum....hiç çalışmadan sınava gırdım,70 aldım...benım için ıyı bır sonuç sayılır,atanırım yada atanamam orası şüphelı..pekı benım sınava çalışmadan sınava gırıpte başarısısz olmamda DEVLETIN NE SUÇU var.çalışsaydımda kazansaydım....onun için devletı yada bazı kurumları suçlamanın anlamı yok arkadaşlar....bı arkadaşımızın da dediği gibi FEVRİ davranmamamk lazım....herkese hayırlısı.ınşallah bu sıtede butun sınava gıren arkadaşlar haklarında hayırlı olur......

Üye
    rotinda Avatarı

Gerçek Adı
    gülcan
    Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizi.açıklamalarınız.için.tebrik.ediyorum.evet.hak lısınız.arkadaşlar.moral.bozmayın.birilerini.de.su çlamayı.bırakın.yetr.be.bende.92.aldım.ama.siz.böy le.boral.bozucu.yazılara.devam.ederseniz.varolan.i nancımız.da.gidecek.hakkı.olan.başarsın.kanun.da.b u.zaten.adalete.güvenin.

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

strange;

Tamam kardeşim elbette il bazında olmaacak. Kaç tane 6. tercihten adam alınacak örneğin 400. Bu 400 kişiyi puan sırasına koyacak. Adanadan başlayarak Düzce'ye kadar puan sırasına göre kalan kontenjanlara yerleştirecek. Başka türlü yapsa 60 puanla biri yerleşir 80 puanla birisi açıktada kalabilir. Mevzuatta kura vs. bir şeyler diyorlar. Tamam kura ama o kura puanlardan ibaret olacak. Yani 01 plakalı ilden başlayarak 81 plakalı ile kadar kimler denk gekirse artık..

Üye
    Ahmet_ Avatarı

Son Giriş
    13.06-2011
    Saat
    15:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

GokTürk sorum sana benim tercih ettiğim ili benden çok puan alan biri atanabiliyosa 6. tercihle o zaman ilk 5 tercih bitmeden 6. terihler devreye girmesi gerekmiomu konuyu söyle açayım mesala x kişinin tercih ettiği ilde ilk 5 tercihte o oraya atanabilio ama 6 . tercihler devreye grerse ondan fazla puan alan insanlar daha fazla olduğu için atanamıo o zaman 6. tercihler drek devreye grmeli gibi bi durum ortaya çıkıo senin yorumunda yanlış anlamışta olabilirm tabi

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Atamalarda torpil var diyerek ortada gezen yorumcu arkadaşlar var. Az puan aldım diye demogoji yapıyorlar. Birde yok 25 gün neymiş iyice uzattılar vs vs. gibi yorumlara şahit oluyoruz. Bizim kimseye kendini düşünme deme lüksümüz yok. Kendinizi düşünün ama başkalarınıda düşünün. Puanına itiraz edenler olabilir. Hakkıdır çünkü. Hükümeti bende desteklemiyorum ama hükümet daha doğrusuy bakanlar kurulu ocak ayında 38.192 engelli açığını kapatacağım diye karar aldı buna şükretmeliyiz. Hancı 41 aynen dediklerine katılıyorum fakat referandum ve seçimin etkisi yok denemez. Daha önce nerede görüldü bu kadar alım. Geçmişe bakmışken AKP hükümetinin döneminide es geçme. Geçen yıl kasım ayında Meb konyada lise mezunu olarak 4 kişi kurum içinden sınav açarak ( yani torpille memur aldı... Geçmiş diyip sadece 2000 yılına kadar ki mevzuları göz ardı etme arkadaşım. Daha her şey yeni yeni planlanıyor. Sabretsin herkes zamanı gelince yerleşecektir inş..

Sayfa 19 / 34 İlkİlk ... 915161718192021222329 ... SonSon