Sayfa 11 / 12 İlkİlk ... 789101112 SonSon
Toplam 174 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Az bile alıyorlar aslında, biz koyun olduk sıra daha çok soyuluruz çaresizliğimizle.

Örneğin, ilk beş yıl beleş, ikinci beş yıl yarım maaşla çalışma şartı getirilebilirdi...

Hafta sonları birim müdürlerin evine temizliğe gidileceği maddeside düşünülebilirdi.

Az bize az...

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, engelli ve işsiz tüketiciden 110 TL sınav harcı alınmasını yeni
    bir engel olarak değerlendirerek, bu uygulamanın sosyal devlet ilkesi ile bağdaşmadığını Ankara - Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı'nın taşrada görevlendirmek üzere engelli öğretmen , memur ve hizmetli olarak 5 bin engelli personel alımı için sınav duyurusu yapıldığı anımsatılarak, sınava girmek isteyen engellilerden 110 TL sınav ücreti talep edildiğini kaydetti.
    Kaya, devletin özel sektöre engelli vatandaş alımını zorunlu tutarken, MEB'in personel alımında 110 TL ücret talep etmesinin Anayasal düzenlemelere ve devletin varlık gerekçesine ters olduğunu vurguladı. Kaya, KPSS ücretinin 45 TL olmasına karşın, engellilerden yüksek para talep edilmesinin engelli mağduriyeti
    üzerinden para kazanmak olduğunu ifade ederek, alınacak 5 bin kişiye karşılık on binlerce kişinin başvuracağını ve elde edilecek gelirin ortaya çıkacağını kaydetti.

Üye
    körbıçak Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar dün kü izlediğim meclis gurup toplantılarında ismini vermek istemiyorum ana muhalefet liderimiz engelli istihdamını ve 110 tl olan sınav ücretini gündeme getirdi ve diğer partili üyelere bu konuda notlar aldırıp gereken yapılmalı dedi.Arkadaşlar sanırım burdan çıkan tepki sesi meclisten yankı bulmaya başladı .Sizden rica ediyorum tepkinizi bile seviyeli verin .Ben artık bu sınav ücretinin 110 tl kalacağını düşünmüyorum kesinlikle düşürülücek ve bana göre sayın başbakanımızın da böyle bir olaydan haberi yok haberi olduğu gün sınav ücretinin düşürüleceğinden eminim

Üye
    ilknurcebi Avatarı

Gerçek Adı
    İlknur Çebi
    Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Gaziosmanpaşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar.murat bey size katılıyorum.sesimizi daha çok duyurmak için başbakanlığa daha çok şikayet e maili atmalıyız.

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Milli Eğitim Bakanlığı'nda istihdam edilecek özürlü personel alımı için yapılacak sınav ücretinin 110 TL olarak belirlenmesi, tepki çekti.

Özürlü personel alımı için yapılacak sınav ücretinin 110 TL olması tepki çekti

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası(TEÇ-SEN)'ndan yapılan yazılı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı'nda istihdam edilmek üzere Özürlü Personel alımıyla ilgili olarak, 'Taşra Teşkilatı Özürlü Personel Alımına İlişkin Sınav Başvuru ve Atama Kılavuzu 2010'un yayınlandığı hatırlatıldı. Bini öğretmen, 2 bini hizmetli ve 2 bini memur olmak üzere toplam 5 bin personel alımı için yapılacak sınavın 27 Haziran'da gerçekleşeceği hatırlatılan açıklamada, "MEB özürlü personel alımı için kılavuzda belirtilen "Sınav ücreti"nin 110 TL olarak belirlenmesi ülke gerçeğini inkâr eden bir yaklaşım olmakla birlikte yapılacak sınavda 'Memur Kadroları' ve ,'Hizmetli Kadroları' için belirlenen 'öğrenim durumu' kriterleri yasaya ve fırsat eşitliğine aykırıdır." denildi.

Haber7

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu gün beni Başbakanlık İnsan Hakları merkezinden aradılar, başvurumun kabul edildiğini ve en kısa sürede değerlendirip geri döneceklerini söylediler, normalde buz gibi bir e-posta gönderirlerdi ama telefondaki bey, gayet samimi bu konnuda çok şikayet aldıklarını ve gerekli girişimde bulunacaklarını belirtti.

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçen hafta gönderilen dilekçelere cvp alan var mı arkadaşlar???

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:46
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Milli Eğitim Bakanlığı'nda istihdam edilecek özürlü personel alımı için yapılacak sınav ücretinin 110 TL olarak belirlenmesi, tepki çekti.
    Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası(TEÇ-SEN)'ndan yapılan yazılı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı'nda istihdam edilmek üzere Özürlü Personel alımıyla ilgili olarak, 'Taşra Teşkilatı Özürlü Personel Alımına İlişkin Sınav Başvuru ve Atama Kılavuzu 2010'un yayınlandığı hatırlatıldı. Bini öğretmen, 2 bini hizmetli ve 2 bini memur olmak üzere toplam 5 bin personel alımı için yapılacak sınavın 27 Haziran'da gerçekleşeceği hatırlatılan açıklamada, "MEB özürlü personel alımı için kılavuzda belirtilen "Sınav ücreti"nin 110 TL olarak belirlenmesi ülke gerçeğini inkâr eden bir yaklaşım olmakla birlikte yapılacak sınavda 'Memur Kadroları' ve ,'Hizmetli Kadroları' için belirlenen 'öğrenim durumu' kriterleri yasaya ve fırsat eşitliğine aykırıdır." denildi.
    26 - MEB 110 TL sınav ücreti istiyor. Bu konudaki düşünceleriniz?

sinava giren arkadaşlara müjdeli haber memurlar.net ana sayfasinda haber olmuş ayrica anket var bu konuda 30bin kişi oy kullanmiş
    Memurlar.Net - Anket

Üye
    ilknurcebi Avatarı

Gerçek Adı
    İlknur Çebi
    Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Gaziosmanpaşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

paylaşamınızdan teşekkürler.bende memurlar neti takip ederim ama bu gelişmeden haberim yoktu.hakkımızda hayırlısı

Üye
    pesimist1907 Avatarı

Son Giriş
    27.04-2010
    Saat
    01:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

50 TLe iindireceklermis hadi hayırlısı insallah olur...

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Müjde,

Özürlülerden sınav için ücret alınmayacakMilli Eğitim Bakanlığı, özürlü memur alımı için yapılacak sınavdan ücret almamaya karar verdi. Düzenleme engelli memur adaylarını sevindirirken, sınava başvurular 21 Mayıs'a kadar devam edecek.Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu özürlülerden sınav ücreti alınmamasını isterken sorunun çözümü için Devlet Bakanı Hayati Yazıcı'dan ücretin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan karşılanması için destek talep etti. Yazıcı da, Bakan Çubukçu'ya olumlu cevap verdi. Buna göre maliyeti 2 milyon lirayı geçmesi öngörülen sınavın masraflarını vakıf karşılayacak. Sınava 20 bin civarında başvuru bekleniyor. Bu arada ücretini ödeyerek başvuru yapanların paraları iade edilecek. Milli Eğitim Bakanlığı, bini öğretmen, 2 bini hizmetli, 2 bini memur olmak üzere 5 bin özürlü personel alacak. En az yüzde 40 oranında özürlü olanların gireceği sınav 30 Haziran'da gerçekleştirilecek. Sınav kılavuzunda ücretin önce 110 lira olarak belirlenmesi özürlülerin tepkisini çekmişti. Ücret daha sonra 50 liraya düşürülmüştü. İBRAHİM ASALIOĞLU ANKARA ZAMAN
    http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=977546

Demekki o kadar çalışma ve dilekçelerimiz, tepkilerimiz biraz birleşti mi sesimiz duyuluyormuş...

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

ERKAN BEy çok sevindirici bir haber gazetedede yayınlanmış iyi oldu..

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu yazı MEB sayfasında yeni yayınlandı. dikkate alın lütfen:

ENGELLİ ADAYLARIN DİKKATİNE
    1- Sınav Tarihi 4 Temmuz Pazar günü saat 14:00 olarak tekrar belirlenmiştir.
    2- Sınav ücreti alınmaması ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. Sınavın ücretsiz olması halinde sınav ücreti yatırmış olanların ücretleri iade edilecektir.
    3- Ücret ile ilgili farklı bir durum çıktığında ayrıca gerekli açıklama yapılacaktır

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Başvuruda yapılmıyor server hatası veriyo. yaw ben bide büğün defterdarlıktan raporıun aslınının tarafıma verilmesini talep ettim büğün raporun orjinali elimde olacak. ben gidiyim başvuru yapayım mı normal olarak? elektronik ortamda birşey yapmadık?

Üye
    fsam Avatarı

Son Giriş
    16.06-2013
    Saat
    15:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar kpss 35 tl olurken bu sınav için 110 tl çok para para alınmasın demiyorum ama her şeyin makul bir fiyatı vardır. basit bir düşünceyle toplamda 5000 kişi alacak meb 10000 veya 100000 kişi müracat ettiğini düşünelim muazzam para yapar. Kaldı ki engelliler olarak kiminin karşılayabilecek gücü olan var olmayan var. Bana kalırsa baştan sınav ücretiyle bir nebze olsun eleme yapılıyor gibi. Ayrıca bu ücretleri harç borç bulanlar olacaktır ya sınavdan sonra yerleşemezlerse boşa giden 110 tl olacaktır. Bence çok fazla makul fiyat kpss ücretiyle eşit seviyede olmalıdır.

Sayfa 11 / 12 İlkİlk ... 789101112 SonSon