Sayfa 6 / 12 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 167 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mr. Aykut;

İşte o ilkokul mezunu vekiller yüzünden işsiziz.

Zootekni okudum ama şu anda zootekni alımı yok. olsada kendi mesleğimizi yapsak.

Üye
    Mr. Aykut Avatarı

Gerçek Adı
    Aykut
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    10:22
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bylunatic;

Gayet güzel kedini ifade etmişsin de, saygı konusuna takıldım fikir beyan etmek ne zamandan beridir saygısızlık olmuş? Kaldı ki bin bilsende bir bilene danış diyerek atalarımız yanlış mı konuşmuş. Hayata genç yaşta atlamak istememi resmen kendinizce cahillik olarak yorumlamışsınız, ben burdan bu kanıya vardım. İş statülerinden de bahsetmişsiniz, bu devlette kim hakettiğini alıyor diyede gayet okkalı güzel bir cümle kullanmışsınız. Bura da dava üstünlük davası veyahut başka birşey değil. Söylemlerim aslında çok anlaşılmaz ya da saygısızlık çerçevesinde arz edilmiş birşey değil. Bu düzene bir dur diyebilmeyi kendimize vazife edinmişsek eğer ve hakkımızı aramayı istiyorsak burda "Lise mezunuyum " yada "ilk okul mezunuyum" diyerek susmamız mı gerekiyor. Yaşça benden büyük olabilirsiniz evet saygı duyarım ama yaşınızı göz önünde bulundurupta susma gibi bir lüksümde yok maalesef Sosyal ve demokrat bir ülkede yaşıyorsak bu bunu gerektirir, eğer varsa benim özgürce konuşma hakkım, argo ve buna benzer söylemler içermeden istediğimi de söyleyebilirim. Düşünce özgürlüğünün bulunduğu bir ülkede kimse de bana yaşça büyüğüne saygı duy yerinde otur kalkma diyemez...

alanya;

İşte demek istediğmi niyahet anlamışsınız. Diplomanıza saygım sonsuz burda sitemim size değil sayın devlet büyüklerimize. Hepimizin kardeş olduğunu unutarak birbirimizi yanlış anlayarak bir yerlere varamayız. Demem odur ki, artık bir düzen kurulmalı o kadar boş kadroya tabiki ilk başta üniversite okumuş kişilerin öncelik hakkı vardır. Branşları belirlemek ve statüleri ayarlamak bizim işimiz değil devletin işi burda herkes bencilce davranıyor. Genel ve objektif olarak düşünce beyan eden ise bir elin 10 parmağını geçmez...

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

muzo9944;

1-Biliyorum diye ortaya atlayıp bilmediğinin ortaya çıkması senin açından üzücü ama gerçek bu. Teknik Personel devlette çalışan mühendis, mimar gibi kadrolardır. Maaşlarıyla vereyim Memurlar.Net (Hangi Teknik Personelin, Ne Kadar Maaşı Arttı?)

2- Devlet atamaları yaparken her zaman diploma sırasına göre öncelik verir. Bu hep böyle olmuştur. Siz hiç ilk okul mezunu müdür alımı ilanı gördünüz mü? ilk okul mezunu olarak devlete girenler bile okuyarak yükselmek zorundadırlar. Kabullenin artık.

Yanlış bilip yanlış konuşuyorsun, bizde ekonomik sıkıntılar içinde ordan burdan başarı bursu alarak okuduk. Keşke sende okuyabilseydin ama sen okuyamadın diye bizler diplomalarımızı çekirdek kese kağıdı yapmak durumunda değiliz. Elbetteki o diplomaların getirdiği hakları kullanacak ve korunmasını sağlamak için mücadele edeceğiz.

Sizin asıl mücadele etmeniz gereken konu yapamayacağınız işlere verilmemenizi sağlamaktır.

Üye
    burcuöğretmen Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    22.04-2016
    Saat
    10:29
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya mühendise veya fizikçiye kendi alanında iş verildide onlar iş beğenmiyorlar lise mezunları gibi demi.saçma sapan konuşuyorsunuz burda.napalım ünv.mezunu işsiz mi gezsin.ya da özel sektörde üç kuruşa mı çalışsın.iş yok iş.bu devirde üniversite mezunununa bile iş yok.biz de memur olmak için okumadık ama şartlar bunu gerektirdi.buna mecbur kaldı çok kişi. eğri oturun doğru konuşun.artık o elinizdeki lise diplomasıyla sınav imkanı bile bulabiliyorsanız oturup şükredin..kusura bakmayın önce üniversite mezunları sonra lise mezunları.bu kadar net bu.gönül ister ki herkes güzel bir yerde garanti işe kavuşsun ama malesef ki böyle bir şanns yok artık..biz elimizden geldikçe uğraşıcaz burda birbirimizi yiycemize mail atıp dilekçe yazıcaz ki devlet kurumları daha çok alım yapsın.biz engelliler olarak şanslı kesimdeyiz.şükür ki alımlarımız artttı.

Üye
    akıllı_poyraz_ Avatarı

Son Giriş
    26.04-2012
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok kötü bir durum. Baksanıza 850 kadro için neredeyse hakaret edecez birbirimize. Ben üniversite mezunuyum lise mezunlarıda memurluk yapabilir ama bunca sene emek verip nice sıkıntılarla bitirilen bir böümden mezun olanlarında önceliği olsun.Elini kolunu sallaya sallaya okunmuyor.Emek, göz nuru, gayret ve istek var onca yılda.Kimimiz bursla kimmimiz krediyle kimimiz ailenin yardımıyla okumuşuzdur.Ne için: güzel bir iş için değil mi? bir çok arkadaşımız özel sektörde çalışıyor bazılarıda kamu kurumlarında çalışsın. ilkokul mezunları milletvekili oluyorsa memur da olur diyorsunuz arkadaşlar; yapmayın ikisi aynı şeymi.biri milletin temsilcisi biri milletin işgöreni, devletin çalışanı.Lise mezunlarıda memur olsun ama bu ayrılan kadronun yarısına eşit olmasın. Benim fikrim bu. Yahu bide seçimdir geçimdir tartışmaları var.Bizene yahu bundan.Öyle ya da böyle sen açılan kadrolara bak. Azımsanacak sayı değil. Yalnız Sağlık Bakanlığının memur ve hizmetli dışındaki kadroları hiç hoş olmamış. belki o branşlarda açık vardır ama kardeşim o böyle dolmazki. inşallah değiştirirler.

Üye
    ERZURUM Avatarı

Son Giriş
    10.07-2010
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    MARDİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umarım hepimiz yerleşiriz.hepinize bol şans diliyorum

Üye
    Mürekkep Avatarı

Son Giriş
    14.08-2010
    Saat
    10:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Branşların çok sayıda olması insanın aklına farklı şeyler getiriyor.Mevcutta çalışan sözleşmelilere rapor verip işe alabilirler gibime geliyor.

Yasaklı Üye
    ozkan78 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2012
    Saat
    14:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ozkan
    ya arkadaşlar burada düzgün atama yok bence.şurada çalışabilecek kazç kişiyiz.ayrıca çoğu engelli eve mahkum durumda.toptan açıklar biranda kapatılsa çalışabilecek durumda olan tüm engelli arkadaşlar boşta kalmaz.ne var sanki her yıl 40-50 bin öğretmen,polis vb memur alımı oluyorda.engelliye gelincemi kısıntı yaşanıyor.işte sosyal devletimizin sosyallik anlayışı bu.ben burada bize yeterli ilgiyi yeterli hakları göstermeyen TBMM ye sorumlu olmaları çağrısında bulunuyorum.kendileri ne kadar sosyal devletin nimetlerinden faydalanıyorsa bizimde muhtaç kalmamızı engelleyecek kadar sosyal olmamızın sağlanmasını istiyorum.bana katılanlar llütfen bunu paylaşsın arkadaşlar...

Üye
    ferdi5519 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan yıldırım
    Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ -Çorlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alah razı olsun ben 32 yasındayım yılaradan beyrıı bu kadr guzel haberler almıyordum turkıye gelısmekte olan bır ulke yeterkı bırbırımıze sahıb cılaım herkez yerlesıcek allahın iznıyle engelısı engelsız

Üye
    serdarkanserdar Avatarı

Son Giriş
    16.09-2014
    Saat
    13:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben meslek lisesi mezunuyum bende başvurabilirmiyim bu sınava..

Üye
    mehmet60 Avatarı

Son Giriş
    09.07-2010
    Saat
    23:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

GÜzel bir haber herkese hayırlı olsun..

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

serdarkanserdar;sınava..

%40 süreklidir raporunuz varsa elbette başvurabilirsiniz...

Üye
    yaprak1981 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    29.05-2015
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bir birimizi üzmeyelim.
    diğer kurumlara da meil ve resmi yazılar atalım.
    emniyet kurumu, adliye, cevre ve orman işletme ye vs.kurumlara meil atalım .
    saygılar.

Üye
    ergincengiz Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    8

arkadaşlar bencede aklı selim olalım şimdiye kadar 1 kişi 5 kişi il bazında alımlar vardı. ama şimdi 5 bin 2 bin kişi branş öneli deyil hepsi bizim kardeşlerimiz ben lise mezunuyum üzülmüyorum 2 yıllıkları alıyorlar diye seviniyorum bunlar güzel gelişmeler ALLAH ın izniyle daha cok güzel günler önümüzde

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    memur için hangi illerde personel alacak yazarmısınız

Sayfa 6 / 12 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon