Sayfa 5 / 12 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 167 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    _JoKeR_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..........
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kayaozesen;

niye bukadar küçümsüyorsun lise mezunlarını ??

milletvekilleri ilkokul diplomasıyla meclise giriyorda, lise mezunları memur oluncamı göze batıyor ??

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

38 binin hepsini sanmıyorum 1 yıl içinde atayacaklarını, 38 bin 2 ye bölünür yada 3 bölünür.
    2 ye bölünse 19 bin kişi yapar buda her dönem için 6 bin alım yapması demektir.
    3 e bölünse 12 bin yapar buda her dönem için 4 bin alım yapması demektir.

Ama birde merkezi sınav yöntemi kullanılırsa, buda olabilir, tüm kadro açıklarını tamamlayabilirler.
    Birde kpss not puanlarına göre yerleştirme yapabilirler. Olasılık çok, ama gelecekteki yöntem bilinmiyor.

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

uzun zamandan beri devlet kurumlarının özürlü açığı yokmuydu? bile bile bu açığı bu zamana kadar sallamadılar mı? neden şimdi seçim yaklaşınca bu telaşa düştüler? zaten mevcut açığı kapatmaları yıllar öncesine dayanan bir zorunluluk değil midir? engelli kardeşlerimizin hemen hepsini zaten açıkta duran mevcut kadroları neden 2012 yılına kadar sarkıtma gereği duyuyorlar. hemen hepsini 6 ay gibi kısa bir zamanda o kadrolara yerleştirmeleri lazım değilmidir? işte bunun mücadelesini vermek lazım

Üye
    Mr. Aykut Avatarı

Gerçek Adı
    Aykut
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    10:22
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kimi arkadaların yorumlarını okuyorumda şahsi fikirlerim bir insan sadece okuyarak diplomasıyla kendisini geliştiremez bu ilkokul mezunu içinde lisans mezunu içinde aynıdır. Kaldı ki bir arkadaş lise mezunlarına başa gözle bakıyor. Burası diploma tartışma yeri değil hele ki ben senden üstünüm yeri demek hiç değil. Madem üniversite mezunları daha kapsamlı niye lise mezunlarıyl aynı sınava girmekten çekinir derecede konuşuyorlar ki biz cahiliz abi girin sınava bizimle bizden yüksek alırsınız zaten...! Bilmem anlatabildim mi acaba...

Üye
    yesil_izmit Avatarı

Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir lise konusudur var ne kadar konusursak konusalım adamlar gene bildiğini yapacak ama fikrimi açıklamak isterim
    Lise mezunuyum 10 seneye yakındır hep büro tipi ofis işlerinde calıstım.Memur gibi şimdi devlet sınav yapıyor kardeşim sen memur olamazsın git hademe ol diyor yani özel sektorun begendiğini bizim devletimiz begenmiyor
    forumda bunu savunan arkadaşları gorunce sasırıyorum.Arkadaşlar kimimizin bacağı yok kimimizin kolu herkesin şarları aynı değil herkes zar zr liseyi bitiriyor
    Biraz efendi olun medeni biçimde tartısın devletin bu uygulaması haksızlık Hademeliğe de memurlugada herkes basvuralı

Sozumun basında yazdım ya ozel sektorun begendiğini devletimiz ve forumdaki bazı kendini begenmişler begenmiyor

Gelin burdan yakın

Üye
    halitunal Avatarı

Gerçek Adı
    Halitünal
    Son Giriş
    25.08-2014
    Saat
    19:22
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

* Adaylar sadece bir ilde görevlendirilmek için başvuruda bulunabileceklerdir bu madde ne demek yanı sadece bir ıl mı tercıh yapabılecez.. bıde hem memurluk hemde teknıkerlıge ben uyuyom 2 sini secme sansım olmıcakmı

Üye
    yesil_izmit Avatarı

Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birde mesela 800 memur 350 hizmetli denmiş bunu tüm illere nasıl dağıtacaklar acaba zaten doktor ebe vs bulmaları zor keşke hepsini memur ve hizmetli olarak alsalardı eminim ihtiyac vardır

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

ARKADAŞLAR ISRAR EDİYORUM.

Arkadaşlar çok abeste iştigal bir tartışma başlamış bence;

Üniversite mezunu Lise mezunundan eğitim statüsü bakımından üstün olduğu gibi atanma hakkıda lise mezunundan önce gelir, Önce tüm üniversiteliler yerleştirilir, boş yer kalırsa liseliler, yine boş kalırsa ilk öğretim mezunları yerleştirilir.

Kadro (Teknik Eleman, Memur, İşçi) ne olursa olsun işleyiş dünyanın heryerinde böyledir ve bunun tartışmasını yapmak dahi çok saçmadır.

Lise mezunu engelli arkadaşlarımızın asıl itiraz ettikleri ve etmeleri gereken konu yapamayacakları işe atanmak, yani görme engelli bir arkadaşımızın yada tekerlekli sandalyadeki bir arkadaşımızın paspas çekilecek yada çay taşıyacak bir işe verilmesi gibi hataya girilmesi hususundadır. İşte bu noktada sağlık raporlarının açıklamalar bölümündeki eksiklikler ve yetersizlikler söz konusudur ancak bu durumun atanma sırası ve önceliğiyle bir ilgisi yoktur.

Gelelim yetersiz alım rakamlarına, Türkiyenin 2006 yılında AB ye verdiği plana göre orta vadede yani 7 yılda (2012) de bu istihtam olayını çözmesi gerekmekte, buradan şunu anlıyoruz ki alımları 2012'ye kadar yayabilirler, seçim öncesi daha yüklü alımlar olacaktır ama 29.000 kadronun tamamını geri kalan 5 ayda almalarını beklemek biraz hayalpereslik olur.

Mr. Aykut;

Sevgili Aykut, senle aynı sınavlara girmemiz için denk eğitim almamız gerekir, kimsenin kimseden çekindiği yok, hem ayrıca Üniversite sınavına girerken hepimiz Denk idik, ancak üniversite sınavına girip kazanarak biz bu denkliği diplomamızla bozduk, bizimle aynı statüde değerlendirilmek istiyorsan önce bizim okuduğumu okulları okuyacak ve diplomanı alacaksın, sonra böyle iddialı yorum yazacaksın, senin mantığınla bakarsak Tüm kasaplarda Hastanelere Genel Cerrah olarak atanabilmeli nasılsa onlarında eli bıçak tutuyor.... Senin ofis işinde çalışmış olman yada iyi bilgisayar kullanabiliyor olman seni Üniversitelinin önüne almaz atamalarda.

Üye
    GuLeNKIZ Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    uzaklar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu lise üniversite mezunu muhabbeti ne kadar gereksiz.. herkes herkese saygılı olmalı bu hayat üni okuyanada lise okuyanada zor. bencil olmaktan vazgeçin artık lütfen..

Üye
    muzo9944 Avatarı

Son Giriş
    25.10-2010
    Saat
    10:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet tartışma yersiz.400 9/1memur üniversite mezunu .400 12/1 lise mezunu memur.350de ilk öğretim mezunu 13/1 hizmetli alınabilir.ama ne yazıkki şuan buunu düşünecek zeka ve kapasitede devlette çalışan ne personel şefi ne personel müdürü ne genel müdür nede personel daire başkanı var.....yazık

Üye
    Mr. Aykut Avatarı

Gerçek Adı
    Aykut
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alanya;

Çok güzel anlatmışsın derdini peki sorarım sana MEMURLUK için üniversite mi okumak şart ? kaç üniversite mezunu programlama ve office bilgilerine tam alamıyla sahip. Memur dediğin adam data girişi yapar birkaç evrak hazırlar çıktısını alır. Ben senin üniversite diplomana laf yapmıyorum Üni mezunu olmamamın yegane sebebi liseyi yeni bitirmiş olmam ve yeni mezun olmam bilmem anlatabiliyormuyum. Olay bencilliğe döküldü bari bende bencillik yapayım. Üniversite mezunu olmam için ilk başta sınavı kazanmamı söylemişsinde ne biliyorsun benim üniversitede okuyup okumadığımı ? Diplomayı alabilmek içn herhalde kazanmak yetmiyor yaş 20 diye daha işe atanamayacağız mı ? Bırakın şimdi bu tartışmaları.. İlkokul mezunundan koskoca milletvekili oluyorsa lise mezunundanda kapı gibi memur olur. Üniversitede alanın neydi sorsam ? Alanını okudun peki neden alanında işe başlamıyorsun dah iyi maaş vermezlermi alanında kendini geliştirene

Üye
    samet007 Avatarı

Son Giriş
    09.07-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hizmetli ve memur alımındaki sayı çok düşük. Arkdaşlar siz hiç görme engelli doktor yani özürlü sağlık personeli hiç gördünüz mü... Onun için 2000 taneside hizmetli ve memur olsa daha iyi olmaz mı... Hizmetli ve memur harici alacakları diğer kadrolarda inanın boşluk olacak çünkü özürlü bir insan ne meslek lisesine ne de sağlık lisesine gidebiliyor. aklı var mantık var elinizi vicdanınıza koyun ve öyle karar verin ya da 2000 MİKİBİN DEĞİL DE TOPLU HALDE 30 000 ÖZÜRLÜ AL. 30000 ALACAN ZATEN ALMAYA NİYE MİLLETİ BU KADAR UĞRAŞTIRIYON.... DOĞRU MUYUM YANLIŞ MIYIM...

Üye
    Mr. Aykut Avatarı

Gerçek Adı
    Aykut
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Devletin işi anca bizi birbirimize düşman eder işte haklısın samet007 kardeş alacaksan hepsini tek sınavla al niye uğraştırıyorsun bunca insanı yazık günah. Zaten kadrolar açık yap sınavını doldur kadronu. Siyasete akıl erdirmek zor!

Üye
    muzo9944 Avatarı

Son Giriş
    25.10-2010
    Saat
    10:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alanya arkadaşımıza cevap.1-devlette teknik eleman diye bişey yok.2-öyle önce üni sonra lise olmadı ilköğretim diye bişey yok.lütfen yorum yazarken bencilce kendinizi düşünerek yazmayın.gerek maddi gerek ağır engeli olduğu için okuyamayan ilköğretim mezunları kardeşlerimiz ne yazıkki 13-14 yaşında eve mahkum olmuş durumdalar.siz üniversite mezunları zaten maddi sıkıntınız olsa üni okuyamazdınız ve ne güzelki engeliniz sizi eve kapatmamış.bırakında ilköğretim ve lise mezunları haklı olarak yapılan haksızlıklara karşı çıksın yorum yapsın.saygı ve sevgilerimle iyi akşamlar....

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar neden millet vekilliğine taktınız anlamıyorum hatta bu alımları şöyle yapmalıydılar. memur bıranşına ilk okul mezunları hizmetli branşınada okuma yazma bilmeyenleri.

aykut sende bu yaşında atanıp devlet kadrosunda çalışmak istiyorsan sana verilenide kabul etmek zorundasın. tutturmuşsun neden alanında neden çalışmıyorsunuz gibi söylemlerde bulunmaya. birincisi burada yaşını bilerek konuşmanı tavsiye ederim. burada konuştuğun kişiler senden yaşça büyük kişiler seni saygılı olmaya davet ediyorum. türkiyede bir iş cenneti değil her isteyen istediği bölümde çalışsın diyorsun. herkez kendi bölümüyle çalışmak ister ama şartlar insanı mecbur ettiği için bu haldeyiz. bir öğretmen ücretli olarak 600-700 liraya çalışabiliyor bumu hakettiği? bu insan kendi mesleğini yapmamaya mecbur bırakılıyor.

önünde koskoca bir gelecek var şimdiden burada üniversite okuyanları küçümser tavırlarını bırak. bitir yüksek öğrenimini ondan sonra eleştirmeye başla. ben üniversite hayatım boyunca hem çalıştım hem işe gittim. 4 yıl boyunca engelli olarak hem okuma zorluğunu çektim hemde kendime bakmak için çalışmak zorunda kaldım. bunun sonunda da sen üniversite bitirdin diye benden daha üstün mü olduğunu söylemeye çalışıyorsun çıkarımlarından vazgeç.

bu sınavda daha başvuru şartları tam olarak belli olmadı artık yersiz yere kimse kimseyi kırmasın.

Sayfa 5 / 12 İlkİlk 123456789 ... SonSon