Sayfa 12 / 17 İlkİlk ... 28910111213141516 ... SonSon
Toplam 242 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sen 4 yıllık bölümde okuyor ve 3 veya 4. sınıfta iken hangi sebeple olursa olsun "Ben vazgeçtim, bana 2 yıl okuduğumun karşılığı olarak 2 yıllık bölüm okuyanlara verdiğiniz Önlisans diplomasını verin." diyebiliyorsan ve YÖK'de buna onay veriyorsa bir sıkıntı yok..

hem bürodakiler hemde mebdeki adamlar aynen öyle söylediler! üstelik dikkatinizi çekerim; sınav başvuru şartında ne deniyordu MEMUR için; EN AZ ÖNLİSANS MEZUNU ŞARTI aranıyordu... bende haliyle 2 yıllık önlisans yazısı ile başvurdum! ikincisi arkadaşım önlisans yazısı için kayıt sildirilmiyor; eğer öyle olsaydı ben nasıl 4. sınıfın ara ve final sınavlarına girerdim? hadi onu geçelim kpssde 3. sınıfa gidenler 2 yıllık önlisansn yazısı alarak sınava giriyor ve atanıyor sonrasında okuluna devam ettiği için ve LİSANS mezunu olduğunda derecesi ve maaşı yükseltiliyor!
    EĞER BU MEZUNİYET DURUMUNDAN DOLAYI ATAMAM DURDURLSA BİLE MAHKEME KARARI İLE ATAMANI GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİYOR! BİLMEDİĞİMİZ BİR ÇOK KANUN VAR ARKADAŞLAR!

Üye
    f_kars Avatarı

Son Giriş
    07.09-2010
    Saat
    10:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

72 puan yaş:22 memur önlisans
    tercihlerim : kars,erzurum,izmir,sivas,konya ve tercihim dışına atanabilirim.

Üye
    Domainajans Avatarı

Gerçek Adı
    Doğan
    Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2)Önlisans Yazısı
    1. ve 2. sınıfın tüm derslerinden başarılı olan işletme ve iktisat fakültesi öğrencileri istedikleri takdirde Eskişehir Merkez bürodan alabilirler.
    Bu belge için yıl sonu veya bütünleme sınavı sonuçları öğrencinin eline ulaşmasından 20 gün sonra alınabilir.
    Önlisans yazısı almak için kayıt sildirmek gerekmektedir.

4) Önlisans Diploması
    İktisat ve işletme Fak. öğrencilerinden 1. ve 2. sınıf derslerinin tümünden başarılı olanlara, fakülteden kayıtlarını sildirmek şartıyla önlisans diploması alabilirler.
    a) Önlisans diploması almak için;
    ·Sınav sonuç belgesi elinize ulaştıktan sonra AÖF Bürosuna kaydınızın silinerek, önlisans diploması istediğinizi belirten bir dilekçeniz ve kimlik kartınızla birlikte bizzat başvurmalısınız.
    · Büroya başvurduktan 15 gün sonra başvurduğunuz bürodan bizzat kendiniz alabilirsiniz (Diplomanız başka birine verilmez)
    · Öğretim gideri ve cari hizmet maliyetlerine öğrenci katkı payı 2.taksidini ödemeyen öğrencilere borçlarını ödemeden diploma verilmez.
    b) Önlisans diploması almış öğrenci tekrar lisans tamamlamak isterse her yıl fakültelerce verilen ilanlardan belirtilen tarihlerde başvurup, başvurusu kabul edildiğinde 3.sınıfa kayıt yaptırarak öğretime devam edebilirler.

Kaynak: AF - AIKRETM - ANADOLU NVERSTES

bunu okuduysan sorun yok... Burada anlatılmış.. Bende onların yalancısıyım.. Allah sana en iyi yere yerleşmeni nasip etsin.

Üye
    faruk01 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALLAH herkesin gönlüne göre versin başka söz söylemiyorum kıl oldum

Bu site bir paylaşım sitesi degil sanki,bazıları kendini arenada zannediyor

herif neredeyse sınav sonucunu kendisi belirleyecek insan bir iyi niyet temennisinde bulunur

Hem beni eleştirme hakkını sana kim verdi haddini aşma pozisyonunu koru bence

Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    2

Domainajans;

canımı sıkıyorsun ve uzatıyorsun! senin önerdiğin site resmi site değil! resmi site bu linke tıklarsan görürsün ne olduğunu;
    AÖF Bürolarının Verdiği Hizmetler - Anadolu Üniversitesi
    ben resmi kaynaklardan öğrendim ve onlarda yalan söyleyecek halleri yok sanırım. hepinizden özür diliyorum arkadaşlar mevzuyu uzattığım için ....

BU SAATTEN SONRA HERŞEY OLACAĞINA VARIR! BEKLEYELİM MEVALAM NE EYLERSE GÜZEL EYLER! NASİPSE O SENİ BULUR! YÜCE RAHMANA İNANIYORUM BEN...

Üye
    Domainajans Avatarı

Gerçek Adı
    Doğan
    Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

LORD_55100;

Sen bildiğin gibi yap kardeş... Ama tarzını değiştir önce.. Memur olunca da böylemi olacaksın?

Senin verdiğin siteden şu iki başlığı iyi okumanı tavsiye ederim.. Ama iyi oku..

2.8. Ön Lisans Yazısı
    Öğretim süresi 4 yıl olan İktisat, İşletme Fakülteleri ile Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği ve Okulöncesi Öğretmenliği lisans programları öğrencilerinden 1. ve 2. sınıf derslerinin tamamından başarılı olan öğrenciler, istedikleri takdirde Açıköğretim Fakültesi bürolarından birine dilekçeyle başvurarak ön lisans yazısı alabilirler.

Ön lisans yazısı almak için kayıt sildirmek gerekmemektedir.

Başvuran öğrencilere ön lisans yazısı, yıl sonu veya bütünleme sınav sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren 10 gün sonra verilmektedir.

2.9. Ön Lisans Diploması

Öğretim süresi 4 yıl olan İktisat, İşletme Fakülteleri ile Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği ve Okulöncesi Öğretmenliği lisans programları öğrencilerinden 1. ve 2. sınıf derslerinin tümünden başarılı olup ön lisans diploması düzenlenmesi isteğiyle AÖF bürolarına başvuranlara, kayıt sildirmek koşuluyla ön lisans diploması düzenlenmektedir.
    Sınav sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren 10 gün sonra, herhangi bir AÖF bürosuna, "kaydınızın silinerek ön lisans diploması düzenlenmesi isteğini açıkça belirten" imzalı, adresli dilekçeniz ve öğrenci kimlik kartınız ile bizzat başvurmanız gerekmektedir. Fakülteye “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” 2. taksit borcu olan öğrencilerin ön lisans diploması talebinde bulunmadan önce 2. taksit borçlarını bankaya ödemeleri gerekmektedir. 2. taksit borcu ödenmedikçe kaydın silinip ön lisans diploması talebinin yerine getirilmesi mümkün olmamaktadır.
    Başvuru dilekçeniz ve öğrenci kimlik kartınız AÖF bürosunca incelenecek ve uygun bulunması hâlinde ön lisans diploması düzenlenmek üzere başvurunuz işleme alınacaktır.
    AÖF bürosuna başvurduktan 15 gün sonra hazır olacak diplomanızı, başvurduğunuz AÖF bürosundan imza karşılığında alabilirsiniz. Diplomalar posta ile gönderilmez, mezunların kendisine veya yasal vekiline verilir. Bunun dışında hiç kimseye verilmez.
    Hazırlanan ön lisans diplomasındaki kimlik bilgilerinin doğruluğunun kontrol edilebilmesi için, diplomanızı teslim alırken kimlik bilgilerinizi gösteren resmî bir belgenin yanınızda bulunması gerekmektedir.

Bu sınav öncesi istenen belgeler nelerdi?

Diploma fotokopisi idi.. Kimlik fotokopisi idi.. Sınava giriş belgesinin doğru olarak doldurulmuş olma şartı vardı.. Ön lisans yazısı diploma yerine geçiyorsa sorun yok.. Sanki ben sana özellikle yazıyorum gibi geliyor ama dar düşünüyorsun biraz geniş düşün.. Umarım yerleştirilir ve sorun yaşamadan göreve başlarsın.

Tamam mı canım kardeşim.. Sen iyi oku. Bu konuyla ilgili başka da birşey yazmayacağım..

Üye
    osk Avatarı

Son Giriş
    24.10-2010
    Saat
    00:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

46 doğru uşak afyon konya manisa hatay hizmetli

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Memur olunca edepsizce davranmak insanlıktan ödün vermektir. Bunu yapanlarada yakın tarihte gerçekleşirse şayet "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu neredeyse tepeden tırnağa değişiyor. Kamuda üst düzey yöneticilere özel sektörden atama yapılmasının önü açılıyor. Sicil sistemi tümden kalkıyor, vatandaşa kötü davrananın maaşı kesilecek.." bu madde akabinde son cümle gündemde olacak.. İnş olur...

Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    2

Domainajans;

2.8. Ön Lisans Yazısı
    Öğretim süresi 4 yıl olan İktisat, İşletme Fakülteleri ile Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği ve Okulöncesi Öğretmenliği lisans programları öğrencilerinden 1. ve 2. sınıf derslerinin tamamından başarılı olan öğrenciler, istedikleri takdirde Açıköğretim Fakültesi bürolarından birine dilekçeyle başvurarak ön lisans yazısı alabilirler.

Ön lisans yazısı almak için kayıt sildirmek gerekmemektedir.

yukarda ne yazıyor kardeş? kayıt silmesi gerekmiyor! senin verdiğin linkte de kayıt silinmesi şartı var diyorsun! öncelikle senin verdiğin link ile benim verdiğim link arasında şartlarda bazı farklılıklar var ve evet önlisans yazısı bazı kamu kurum kurluşlarında diploma yerine geçiyor! çünkü kanunlar engelleyici değil aksine engelleri aşan nitelikle olmalı ki demokratik olduğumuzun bir gerçeğini yansıtsın! çünkü en yetkili ağızdan öğrendim! zaten atamam olursa aynı yukardaki şartlar gibi önlisans diploması için başvuracak ve o diplomayla beraber atandığım kuruma sağlık kurulu raporu ile beraber başvuracağım! senin mantığına göre demişsin ki 2 yılı bitirenlerin önünü kesiyorsun diye; bende 3 yılımı feda ediyorum kolay bişey mi? sırf memur olmak için!

her neyse bu mevzuyu daha fazla uzatmak istemiyorum! hatam varsa affola arkadaşlar ve sınav sonuçlarını sordum dediler ki henüz yazı ulaşmadı ve ilk yayınlanan kılavuzdaki tarihte açıklanır büyük ihtimalle...

Üye
    delikadir51 Avatarı

Son Giriş
    25.07-2010
    Saat
    19:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende niğde -istanbul-kayseri-aksaray -nevşehir-43 doğru ama çok tereddütteyim çünkü sınav çok kolaydı sadece yapamadım

Üye
    gulcanmanisa Avatarı

Son Giriş
    16.09-2014
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

66 BEKLİYORUM İNŞALLAH 70 OLUR YAŞANS İŞİ BU

Üye
    yükseeeel Avatarı

Son Giriş
    26.10-2010
    Saat
    13:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende önlisans mezunuyum puana göremi yoksa tecih yaptığımız illere göremi atama oluyor gerçi umut yom ama

arkadaşlar şimdi puana göre mi atama yapılıyor yoksa tercih ettiğimiz illre göremi bişet anlamadım ben önlisans bankacılık mezunuyum çok kötü yapmışım normalde bu kadar kötü değilimdir ama sınavda artık ne olduysa anlamadım lütfen cevap teşekkürler

Üye
    aypi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yönetmeliğe göre puana göre atama olacak.önemli olan ilk 2000 e girebilmek....

Üye
    yükseeeel Avatarı

Son Giriş
    26.10-2010
    Saat
    13:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lisans mezunlara öncelikmi veriliyor lütfen cevap

Üye
    nihat8102 Avatarı

Gerçek Adı
    nani
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Lisans ve önlisans olarak sınava girenlerin puanları eşitse öncelik lisans bıtrenlerin.

Ayrıca arkadaşlar 4 yıllık okurken 3. Veya 4. Sınıftan ayrılıp 2 yıllık diploma alabilirsınız demısler. 2 yıllık dıploma alamazsınız okuduğunuz lisans bölümünde su sınıfta ayrıldı diye tasdikname alırsınız

Sayfa 12 / 17 İlkİlk ... 28910111213141516 ... SonSon