Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sexedortlu Avatarı

Son Giriş
    07.07-2010
    Saat
    22:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sessiz harf;

arkadaş gercekten haklısın .ben lise mezunuyum.aylarca sınava calıştım 49 netim var.eğer yerleşemezsem arkasını bırakmıyacağım bunun.inşallah torpil olmazda herkes hakettiğini alır.

Üye
    pierre35 Avatarı

Gerçek Adı
    tansu
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    lüleburgaz
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar atama işlemi nasıl olacak kafama takıldı...
    puanmı önemli yoksa tercih sırasımı...
    örneğin a kişi 94 puan aldı ve ilk tercihi istanbul.. b kişi de 96 puan aldı ve ilk 5 tercihine atanamamış (bunlar arasında istanbul yok haliyle) fakat 6. sıkkı yani tercih dışı atamayıda işaretlemiş...
    böyle bi durumda 94 puanı olupta istanbul seçenmi şanlı yoksa 96 puan alıp ilk tercihlerine atanamayıp tercih dışı atama işaretleyem birimi şanslıdır?

bilgisi olan tecrübeli arkadaslar bildiklerini paylaşabilir mi acaba.???

Üye
    suskunasi Avatarı

Son Giriş
    06.05-2015
    Saat
    16:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hergün yeni şeyler okuyoruz atamayla ilgili.Şimdi ise özür gruplarına göre kontenjan ayrılacak deniliyor.Yani her özür grubu kendi aralarında yarışmış olacak bu durumda.Bence dengesizlik olacak , çünkü sınava en çok giren bu gruptu.Belkide zihinsel engellilerden sınava giren herkes atanacak kontenjandan dolayı. (okadar sınava giren olduğunu sanmam.) Ben 6079 kişiyle ilk 2000 e girmek için yarıştığımı sanıyordum ama öyle değilmiş anladığım kadarıyla...Zihinsel engelliler hepiniz kardeşimizsiniz lafımız sizlere değil ....

Üye
    akıllı_poyraz_ Avatarı

Son Giriş
    26.04-2012
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pierre
    zor bir soru sormuşsun ama bak ben sana şöyle söyliyeyim. benim puanım çok yüksek değil ama tercih ettiğim yerleri 3 - 4 kişi tercih etmiş yinede atanırım diye ümitliyim.
    suskunasi
    bencede atama yöntemi böyle parçalara ayrılıp olmasa daha iyi ama bir bildikleri var bakalım hayırlısı olsun yinede.

Üye
    dostadoğru Avatarı

Gerçek Adı
    faruk
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

torpille dolacak

Üye
    AyArR_Mustafa Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    06.03-2015
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    BOŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar! Sınav Sonucu Sadece Yerleşti , Yerleşemedi diye qelecektir. ßüyük İhtimal çünkü Puan'ı açıklarlarsa Torpilli kişi belli olacak ve büyük bir sorun olur. Atamalarda Mesela İzmir 103 kişi hizmetli alacak diyelim. ßunun Torpilli kısmı bellidir ve yerleri ayrılıktır 20 kişi torpilli ise qeri kalan 83 kişiyi sınavla alırlar. 50 net yapan arkadaş diyecekki çok bnm gibi 50 net çıkaran var onun için yerleşemedim diyecek :S . Sınav Zaten ßasitti Ben kitapçığı açar açmaz 5-6 soruya baktım. kendi kendime zaten torpillilerin yeri ayrılmıştır. ßu Sınav LAF olsun diye yapılık gibi bişeydi...

Üye
    by_jee Avatarı

Son Giriş
    11.06-2013
    Saat
    23:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1. Arkadaşlar yapılan sınavın sonucu EGİTEK açıklar ancak bu sadece sonuç açıklamadır. Yani kaç puan aldığınızı öğrenirsiniz, yerleştirme olmaz.

2. EGİTEK puanları açıkladıktan sonra yerleştirme ve atamaları MEB Personel Daire Başkanlığı yapar.

3. Yerleştirmelerde puan etkili olduğu kadar tercih sırası ve 6. tercihinizde yani ‘TERCİHLERİM DIŞINDA BAŞKA BİR YERDE GÖREV YAPMAK İSTİYORUM / İSTEMİYORUM’ tercihiniz de etkili ve önemli bir unsurdur.

4. 0 Puan alan alan bir aday başvuran ve tercih yapan başka birisi yok diyerek atanamaz, başarısız sayılır.

5. Atanan engelli memurlardan tekrar rapor istenmez, sınava başvururken verdiği rapor geçerlidir. O raporun aslı ya da noter onaylı örneğini diğer belgelerle ibraz ederek ataması yapılır.

6. Hiçbir engelli sınavda başarılı olduktan ve atandıktan sonra engelinden dolayı görevden atılamaz, ataması iptal edilemez.

(Alıntıdır)

Üye
    by_jee Avatarı

Son Giriş
    11.06-2013
    Saat
    23:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bulut25 kardeşim ben by cin değilim. Sadece alıntı yaptım

Hem by_cine ne oldu ?

Üye
    PALESTİNE_25 Avatarı

Gerçek Adı
    karabulut
    Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa/siverek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

torpil yok diyen arkadaşlar kendilerini avutmak içinmi söylüyor yoksa gercektenmi yok diyorlar torpilin var olduguna ben bir zat kendi gözlerimle şahit oldum... gerisini anlamışsınızdır umarım sevgilerimle.

Üye
    elest Avatarı

Son Giriş
    20.09-2017
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

torpıl var buna cok yakın sahıdım. solemek ıstemıyorum sınav acıklansın kuscam burda herseyı

Üye
    suskunasi Avatarı

Son Giriş
    06.05-2015
    Saat
    16:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Her özür gurubu kendi arasında ayrılacak. işitme-görme-ortopedik-zihinsel-diğer olarak 5 gruba ayrılacak.yani her gruptan 2000/5 =400 kişi alınacak.Bu gruplar kendi aralarında 2 ve 4 yıllık olarak ayrılırsa 200 er kişi olacak ; ayrılmazsa 400'er kişi olacak. Tercih yapan kişi 6. tercihini işaretlemiş ve normal sıralamada o grubun ilk 400 ünde varsa kesin atanır. 6.tercihi işaretlememişse ve ilk 5 tercihe yerleşememişse sistem onu dışarı atacak.Tercih edilen yerlerde aynı gruptan olan adaylar arasında puan sıralaması yapılacak.hangi ilde hangi gruptan ne kadar aday alınacağını bilmiyorum.Bir gruptan 20 doğru yapan kişi o gruptakilerden orayı tercih eden olmamışsa oraya atanır.puan sıralamasına göre ilk 400 girecek olsaydı tercih yaptırılmaz ilk 400 bilgisayar kurası ile atanırdı... Burada kimse ümidini kaybetmesin. 20 doğruda yapsanız yapacağınız tercihlerden dolayı atanabilirsiniz.(Son satırlar benim kanaatim.) kaynak :ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK YARIŞMA SINAVLARI HAKKINDA YÖNETMELİK. Okuyup inceleyebilirsiniz.

Üye
    körbıçak Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaşlar neden böyle yapıyorsunuz neden ümidinizi kırıyorsunuz ya .Ya gerçekten MEB bir çok kurumun yaptığı engelli alım sınavlarına göre gayet ciddi bir sınav yaptı.Arkadaşlar çok değil daha bir kaç ay önce İYTE sınavına girdim laptop la sınava girip çıkanlar mı dersiniz sınav komisyonu ile sıkı fıkı gülüşlü cümbüşlü muhabbetler mi dersiniz hele DTM bu kadarını beklemiyordum DTM den ya .Arkadaşlar sınavı kurumun yemekhanesinde yaptılar 4 kişilik masalarda ve soru kitapçığı ise A-B 4 KİŞİLİK BİR YEMEKHANE MASASINDA 2 A 2 B KARDEŞ KARDEŞ sınav yapıldı .Resmen dalga geçmekti bu aşağılamaktı hele İYTE cevap kağıdı bile bastırmamış doğru şıkları soru kağıdına işaretliyosun kurşun kalemle bunlara baktığımızda aslında MEB gayet ciddi bir sınav yaptı misal ertesi gün cevap kağıdını açıkladı bence bu bile ayrıntı aslında olumlu bir ayrıntı hem de ....ben kutluyorum egitek 'i inşallah en kısa sürede de atamaları açıklar çünkü atamalar ne kadar uzarsa o kadar ortam cıvıklaşıcak

Üye
    onurbahar Avatarı

Gerçek Adı
    ONUR
    Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ben bulunduğum ilde lisans,önlisans,lise giren sayısını il milli eğitim müdürlüğünden öğrenebilirmiyim.yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    slcko6 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    09.10-2013
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

DTM sınavı resmen torpillileri seçmek için yapılmıştır.bence değil herkesce de böyle olması gerek.şahidim

Üye
    CoRBaKaSiGi Avatarı

Son Giriş
    19.08-2010
    Saat
    10:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    herkes emeğinin hakkını alır

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon