Sayfa 12 / 17 İlkİlk ... 28910111213141516 ... SonSon
Toplam 250 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    xeon Avatarı

Gerçek Adı
    soner
    Son Giriş
    02.06-2016
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yaaa(( bende memur olarak girdim 12 yanlışım çıktı durum nedir acaba????gecebilir miym

Üye
    seçilburgaz Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    14:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

semerkand,
    katılıyorum. Ben senin dediğin gibi 6000 memuru puan sırasına sokup en yuksek puanlı ilk 2000e gırenlerı baz alacaklarını sanıyordum. Tercihlerimi öyle yaptım. Bilseydim il sıralaması olacağını son tercihe Sİnop filan yazardım.

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Arkadaşlar bende sınava girecektim ama sonra vazgeçtim.Torpilli olanları alıyorlar.sınav falan yalan sadece prosödür olarak sınav yapıyorlar.alınacak olanlar zaten daha önceden belirleniyor.ondan sonra sınay yapıyorlar.benim düşünceme göre özürlü sınavı olurmu hiç,bizi normal insanlar ayırarak sınav yapıyorlar ve sonra da bizi kendi aramız da yarıştırıyorlar.Daha önceki önceler de özürlüleri sınaysız işe alıyorlardı.bu her sene değişiyor.her sene sınay yapıyorlar.geçen senden iyi puan alıpta yerleşemeyn o kadar insan varki madem açık var neden kontenjanı ordan tamamlamıyorlar bidaha sınav yapıyorlar.neyse ya yazdıkça canım sıkıldı daha fazla da sıkılmak istemiyorum.Sınava giren arkadaşlara başarılar dilerim.umarım gönlünüze göre olur.

Üye
    life83 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2010
    Saat
    16:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bencede atama sitemi çok yanlış ilk 2000 e girenler atanmalıydı.. ben 82 alıp bi yere yerleşemeyip başkası 70 alıp yerleşecek belki de.. ne kadar sinir bozucu.. o torpil yaptıranları da Allaha havale ediyorum.. haram zıkkım olsun.. ben 9 aydır kpss ye 2 aydır da bu sınava çalıştım ya.. Allah haksızlıkla girenlere fırsat vermesin kalemlerini oynatsın inşallah!!!!!! gerçekten çalışan emek veren tüm arkadaşalrımın kazanmasın dileğiyle...

Üye
    Domainajans Avatarı

Gerçek Adı
    Doğan
    Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Atama sistemi saçma değil.Gayet mantıklı. İzmir'de yaşayan önce İzmir'i, Balıkesir'de yaşayan öncelikle Balıkesir'i tercih eder. 1.sırada tercih ettiğiniz il en çok istediğiniz il değilmidir? Evet aynen en çok istediğiniz ildir. Bu durumda da o ili 1.tercih edenlerle yarışmanızda gayet mantıklıdır.

Diyelimki ilk 2000 kişi alınacak dediler. Bende Bursa-Afyon-Kütahya-Balıkesir-Çanakkale ve 6.tercihe evet şeklinde tercihte bulundum. Neden bu sıralama? Şu an Bursa'da yaşıyorum, Memleketim Afyon, Diğer iller şu an yaşadığım yere yakın. 6. tercih ayağıma kadar gelen bu fırsatı bir şekilde değerlendirmek için 6.tercihimde evet.

Ben diyelimki 86 puan aldım. Ama istediğim il olan Bursa'yı 5.tercihte yazdım(Neden istediği ili 5.tercihte yazar ki bir insan). Bu durumda 70 puan alıp 1.tercihi geçerli nedenlerinden dolayı Bursa olan birisinin Bursa'ya yerleşmesi gayet doğal. İlk 2000 giren, Bursa'da ikamet eden birisi çeşitli nedenlerden dolayı diyelimki Van'a atandı. Bu vatandaş evli ve çocuğu da var. Hatta şu an özel sektörde çalışıyor.Eşi de özel sektörde çalışıyor. Sizce herşeyi silip Van'a gitmeyi göze alır mı bu kişi. Bu da bir sürü kadronun boş kalmasına neden olur. Amaç daha fazla kişinin puan ve tercihine göre olabilecek en iyi yere yerleştirilmesidir. Bu miktarda bir alım daha önce yapılmadı. Bizde olayın herkese maksimum fayda sağlamasını düşünemli ve desteklemeliyiz. Eskiden kurumların yaptığı sınavlarda torpilden adaletsizlikten yakınırken şimdi de merkezi sistemin yaptığı sınavlardan şikayetçi oluyoruz(Sınavın ölçme derecesi düşük olabilir ama bazı kriterlerin daha net belli olması için bu tür bir uygulama şarttı.).Daha öncede bir mesajımda belirttiğim gibi torpil bu gibi yerleştirmelerde 1000de1'dir. Biraz mantık çerçevesinde olayları irdeleyip, kendi bencilliğimizden kurtularak herkese en yararlı olan neyse onun arkasında durmayı bilmeliyiz.

Üye
    life83 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2010
    Saat
    16:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya bu bencillik değil ki çalışanla çalışmayan ayrılmalı.. ilk 2000 e girdiyse yine kendi memleketini tercih etsin.. ona birşey demiyoruz ki.. zaten tercihlerine yerleşemeyen yüksek puanlılar 6. tercihlerine kesin yerleşirler.. bilgisayar otomatik onları atar.. ben sadece haksılık yapılmasın diyorum.. kpss de bile önce puan alıp herkes puanına göre tercih yapıyor.. ya dediğin gibi torpil olmasın da ne olursa olsun artık..

Üye
    seçilburgaz Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    14:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doğan,

Bu vatandaş evli ve çocuğu da var. Hatta şu an özel sektörde çalışıyor.Eşi de özel sektörde çalışıyor. Sizce herşeyi silip Van'a gitmeyi göze alır mı bu kişi. Bu da bir sürü kadronun boş kalmasına neden olur. demişsinde ben işim için evimi bırakıp tayinle eşimin yanına dönmek üzere Van'a gitmeyi bile düşünürdüm. Sonuçta engelli insanların özel sektörde çalşması çok zor. Herkesle aynı işi yapıp , en az parayı bizlere veriyorlar. Devlette ise her hakkımız var. Bu da herşeye değer. O yüzdende herkes devlet olsun da neresi olursa olsun mantığıyla 6. şıkkı işaretledi. Atana kişi gitmediği zaman 1 sene devlet memuru olamaz zaten. Bunu bile bile kimse boşyere işaretlemz bence.. Torpil olayına gelincede torpil olacağıı düşünmüyorum. Ve ytorpil filanda arayamıyorum. Netim 45 memur olarak atanma umudumu koruyorum.

Üye
    Sessiz38 Avatarı

Gerçek Adı
    K.Kayataş
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ[38]
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Acaba diyorum sistemde bazı soruların puanı diğerlerine göre yüksekmiydi ? Mesela kolay ve herkes tarafından cevaplanabilecek sorular 1 tuzak ve kafa karıştırıcı sorular 3 puan değerinde olabilrmi?

Üye
    Sessiz38 Avatarı

Gerçek Adı
    K.Kayataş
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ[38]
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim Ercan bey, Bu ayrıntıyı hiç görmemişim klavuzda...

torpil sözlerini duydukça korkuyorum ama allaha sıgındım ondan hayırlısını bekliyorum.86 puan alacagım hizmetli kadrosundan ve ilk tercihim zonguldak inş atanırım diye ümit ediyorum.allah hakkı olanların önüne hakkısızlık sokmak isteyenlere fırsat vermesin biz hakkımız olanın pesindeyiz inş torpil denen sey yoktur

Üye
    nihat8102 Avatarı

Gerçek Adı
    nani
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence olmaz. bana cok kolay gelen bır nsoru baskasına zor gelebılr. bana tuzak gelen bı soru baskası okur okumaz cevaplayabılır. bu göreceli bı kavram. meb nerden bılecek kıme göre kolay kıme göre zor

ayrıva tarıh dersınden nefret ediyorum

matematiğe hıc calışmadım 9 net var. aylardır tarıh calısıyorum 5 yanlış var. bu benım aptallığım mı bılemıyorum. anlamıyorum arkadas tarıhten .kasıyo benı. 657 memur yasasından hıc anlamam bır kere bıle calışmıslığım yok 8 net cıktı. yanı kısaca tarıhten nefret edıyourm.. önumuze bakalım gecmısı nıye kurcalıyosunuz dımı yanı

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sorulara baktım .çok kolay arkadaşlar , inŞALLAH HEPİNİZ KAZANIRSINIZ. GERÇEKTEN ÇOK BASİT . EN KÖTÜ 45 50 ARASI YAPAN KAZANIR...

Üye
    yaprak1981 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    29.05-2015
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler ismail bey
    insalahh atanırız

Üye
    nihat8102 Avatarı

Gerçek Adı
    nani
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neoplis cok ıyı moral verdın 45 den az alanlara

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kardeşim gerçekci olmak her zaman iyidir. 45 den aşşagı neti olanların şansı yerleştirmede, şansı var.

Zihinsel engelliler kategorsi ne demek bende onu anlamadım.

Sayfa 12 / 17 İlkİlk ... 28910111213141516 ... SonSon