Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    baran sertaç Avatarı

Gerçek Adı
    şükrü
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    neden birileri yeni rapor istenmesinden çok rahatsız yada istenmemesinden rahatsız anlamıyorum
    ister istesinler isterse istemesinler nolucak ki???

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

bulut25 ;

bimer den alınan eki ekle buraya hepimiz görelim, aynen sanada sölüyorum "kuru laf karın doyurmaz" ben kanuna ve yasalara göre söylüyorum. bunu daha öncede kanıtladım.
    Meb arayıp ve sor, "atama sırasında bizden istenecek belgeler neler" diye. onlar sana sölesinler.

Üye
    burcuöğretmen Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    22.04-2016
    Saat
    10:29
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lgi: 14,18,21/05/2010 tarihli Bilgi Edinme Başvuru Formlarınız.

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) tarafından Başkanlığımıza yönlendirilen, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu uyarınca yapmış olduğunuz başvurunuz incelenmiştir..

Söz konusu Yönetmeliğin; Kazanılmış Haklar’a ilişkin Geçici 1.maddesi ç) fıkrası: 6/2/1998 tarihli ve 98/10746 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan “Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda verilmiş olan özürlü sağlık kurulu raporlarındaki çalışma gücü kaybı oranları geçerli olup, bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez” hükmü gereğince, 1998 yılı ve sonrasında alınan ve üzerinde Süreklidir ibaresi bulunan Özürlü Sağlık Kurulu Raporlarının yenilenmesi gerekmemektedir. Ancak süreli verilen raporlarda, herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda rapor özür durumuna göre yeniden düzenlenir, hükmü ile 2006 tarihinden önce alınan raporlar geçerlidir. Sağlık Bakanlığı ile yürütülen ilgili mevzuat çalışmalarında konuya ilişkin talebiniz göz önünde bulundurulacaktır.

Ayrıca, başvuru formunuz Başbakanlık İletişim Merkezi tarafından Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığına iletilmiştir.

Bilgilerinizi rica ederim.

arkadaşlar bu son noktadır kanaatimce.bimer'e atmış olduğum mesaja aldığım cevabı paylaşıyorum sizlerle.atama sırasında yeni bir rapor istenmiyecektir.bilgilerinize

saygılar

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

bulut25;

" yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez” diyor. Açık ve net.

Atama sırasında rapor alınmıyacak demiyor. Devlet Personel Başkanlığından kurumlar istekde bulunur ve dpb ilan eder. İlk defa devlet memuru olacaklar atama sırasında bazı evraklar istenir.Bunu kurum ister. Bu kanunda belirtilmiştir.

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur.... ''Mevlana''

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ancıl;

Sen benim tekrardan rapor istenmeyecek sözümden şimdiye kadar ne anladın çok merak ediyorum. Benim tekrardan rapor istemeyeceklerden kastım Yeni Bir Rapor istemeyecekler. Atama sırasında elbetteki bi takım gerekli olan evrakları (Sen bilmezsin) özlük dosyanda bulundurmak ve yine sen bilmezsin Mebbis sistemine bilgi girişi yapabilmek için isteyecekler. Ben atama sırasında tekrardan rapor istenmeyecek derken mevcut raporu kabul etmeyip gidip yeniden rapor çıkarttırmayacaklarını söylemiştim ama anlamamışın.

"Eşşeğe Altın Semer Vurmuşlar, Eşşek Yine Eşşekliğinden Vazgeçmemiş"

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

bay_cin;

Sen bu madde ye karşı çıktın çok daha önceden, şimdi de diyosun ki elbette alınacak atama sırasında gerekli evraklar.

7.1- öğretmen, memur ve hizmetli kadrolarına atama esnasında adaylardan istenilecek belgeler:

a) Gerekli hallerde, 657 sayılı devlet memurları kanununun değişik 40'ıncı maddesinin 2. fıkrası gereğince kazai rüşt kararının
    b) kısaca diploma asılları ve nüshaları
    c) 16 Temmuz 2006 Tarihli ve 26230 sayılı resmi gazetede yayınlanan özür durumlarına ilişkin Özürlülük Ölçütü Sınıflandırması ve özürlülere verilecek sağlık kurulu raporları hakkında Yönetmenlik hükümleri gereğince sağlık kuruluşlarından alınan sağlık kurulu raporu...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: BaY_Cin Mesajı Gör
    Ancıl;
    "SÜREKLİ" ibareli raporla müracaat eden hiç kimseden sınavı kazandığı taktirde atama esnasında tekrardan
    RAPOR İSTENMEYECEK . . !
    Yukardaki yazı kimin acaba, baycin, lütfen daha önce konuştuklarını çevirme.

Bu atasözü sana göre yazılmış.

"Eşşeğe Altın Semer Vurmuşlar, Eşşek Yine Eşşekliğinden Vazgeçmemiş"

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Arkadaşlar çok uzatıyorsunuz konuyu yarın her şey belli olacak bekleyip görelim...

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ancıl;

Tamam işte gülüm ben konuştuğumu söylediğimi inkar etmiyorum, benim tekrardan yeniden rapor istenmeyecek dememdeki kastım mevcut raporu kabul etmeyip yeniden rapor çıkarttırmayacaklar dedim ilk baştan beri. Sen o alıntı yaptığın mesajımın olduğu başlığa bak soran arkadaş sınava girip kazanırsam yeniden rapor çıkarttırırlarmı demişti ona cevaben de hayır demiştim. Anlaşılan benim ne dediğimi anlamamışın

Ben en baştan beri tekrardan rapor istenmeyecek derken mevcut raporu kabul etmeyip yeniden rapor çıkarttırmayacaklar dedim sen söylediğimi anlamadıysan ki anlamanıda beklemiyorum zaten böyle davranman gayet normal . .

Niye üzerine alındın ki bu sözü ? İlginimi çekti acaba ?

Üye
    ali_asker Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ ASKER
    Son Giriş
    14.03-2016
    Saat
    09:58
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yarın açıklanıyor değil mi kimileri 28 diyordu ?

Üye
    seçilburgaz Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    14:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SEN MEB DE ÇALŞIYORSUN ÖĞRENSENE Bİ ZAHMET SONUÇLAR YARIN AÇIKLANACAK MI? ATAMALARI NEYE GÖRE YAPMIŞLAR İLK 2000'E GÖREMİ DİYE?. SEVİNDİR ARKADŞALARINI SEVABA GİR.

Üye
    gtrcgokhan Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan Öz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hala ilk 2000'e göre mi diye neden soruyorsunuz ki kılavuzda gayet net şekilde yazmışlar tercihler doğrultusunda puan sıralamasına göre atanacak diye. ilk 2000 söylentisini kim çıkardı merak ediyorum.

7.3- MEMUR VE HİZMETLİ KADROLARINA ATAMA İŞLEMLERİ
    b) Adayların tercihleri doğrultusunda, sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme
    işlemleri Bakanlıkça yapılacaktır. Yerleştirilmesi yapılan personele ilişkin listeler, atama
    kararnameleri düzenlenmek üzere İlgili İl Millî Eğitim Müdürlüklerine elektronik ortamda
    gönderilecektir. Yerleştirmeleri yapılan adayların dağılımları İl Millî Eğitim Müdürlüklerince
    yapılacaktır.

BaY_Cin'in söylediğini de neden farklı tarafa çekiyorsunuz? yeni baştan rapor çıkarılması istenmeyecek diyor. daha ne desin?

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

baycin;

Sadece benmi aynı şeyi farkediyorum, yoksa senmi.

Kanıtlar ortada daha ne çabalıyorsun ki, bari yanlışımı düzelteyim. Özür dilerim arkadaşlar diyebilirdin. Ben burda yanlış bir fikirde bulunduysam bunuda farkettiysem özür dilerim, diledim de. Mesajlarımı kontrol et.

Üye
    bensalih1131 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1996 yılında işe başladıgım zaman 15 sonra emekli olacaktım.kanuna göre bu benim kazandıgım hakkımdı ama daha sonra bir yasa ile benım kazandıgımı sandıgım hakkım uçup gidiverdi.yani kazaılmış bir hak oldugunu sanmıyorum.
    öyle böyle yazıp atanlar oluyor peki kayıt için gittiğiniz zaman size yeni rapor derlerse ve öyle bir hak yok rapor getir derlerse değneğin neresinden tutacaksınız

Üye
    SABO Avatarı

Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    11:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bak bunaa katıldım işte haklısın.mormalde kazanılmış haklar tekrardan alınamaz.alıyorlar hemde hakkından geşle gele...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12