Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon
Toplam 95 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    M.E.B. atamasında şu iki kıstas belirtilmiş kılavuzda.

b) Adayların tercihleri doğrultusunda, sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme işlemleri Bakanlıkça yapılacaktır. Yerleştirilmesi yapılan personele ilişkin listeler, atama kararnameleri düzenlenmek üzere İlgili İl Millî Eğitim Müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilecektir. Yerleştirmeleri yapılan adayların dağılımları İl Millî Eğitim Müdürlüklerince yapılacaktır.

c) Tercih ettikleri İl Millî Eğitim Müdürlüklerine puan üstünlüğüne göre atanamayan
    adaylardan 6. Tercih olarak “ Tercihlerim Dışında Atanmayı Kabul ediyorum ” seçeneğini işaretleyenlerin, tercih yapılmadığı için boş kalan kontenjanlara Bakanlıkça bilgisayar kurası ile yerleştirmeleri yapılacaktır

Sorum şu , bir aday 70 puan almış olsun ama tercih ettiği beş kentte de puanlar 70+ olduğu için atanamamış olsun. Başka bir aday ise 60 puan almış olsun ve tercih ettiği beş kentten birine puanı yeterli gelmiş olsun.

Burada hizmetli ya da memur adaylarının atamalarında ilk iki bine girenlerin tercihleri mi önemli olacak yoksa sınavda 5 bininci de olsa tercih ettiği kente puanı yetenlerin tercihleri mi?

Yani yüksek puan alıp ilk iki binin içinde de olsa atamanın yapılmaması mümkün mü? Eğer doğru anladıysam sınavda 300. olup açıkta kalmak da mümkün, 4 bininci olup bir yere yerleşmek de mümkün.

Üye
    metinmert Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mantıken bakarsan.
    Ben sınavda sonuncu bile farzedelim ki kırşehiri hiç kimse tercihte bulunmamış ve ben orayı tercih etmişim doğal olarak ben sonuncu bile olsam ben kazanacam orayı bu bütün sınavlarda böyledir

Üye
    metinmert Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abi bide bu 80 puanlar 75 puanlar nerden çıkardınız ben onuda anlamış değilim. KPSS ile kıyaslamayın. Puanlamanın nasıl olacağınıda kimse bilmiyor bence. Her sorun 2 puan diyorsanız o ayrı 50 soru sorcaklar her soru 2 puan 100 üzerinden gibi bir mantık mı yapıyorsunuz ben bu puan olayınıda anlamadım.
    Soykankaan aynen senın dedıgın gıbı olcak benım anlatmak ıstedıgımde o Talep ne kadar varsa o taleplerın puanları uzerınden sıralama yaparlar

Üye
    metinmert Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Paranoya bencede aynı dediğin gibi büyük illerde bir önemi kalmıyor bencede.
    Ama ufak illerde önem kazanabilir bazı illerde belki önem kazanabilir doğu anadolu ve ya güneydoğu anadolu tercih edilmez ise MEB oraya otomatik olarak puanı yüksek olan adaylar kaydırabilir.

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar aslına bakarsanız sınava bile gerek yoktu kpss puan üstünlüğüyle alınabilirdi 2 3 milyon boşuna masraf
    onlarda talebin bu kadar yüksek olacağını düşünmedi belkide her an ek bir açıklama ( alışkanlık oldu) yapıp baraj koyabilirlerde bence

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geldim biraz işlerim vardı

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Atama Usulü;
    Her aday 5 il tercihinde bulunur, sınavda aldığı puan üstünlüğüne göre puanı hangi tercihini tutuyosa oraya atanır.

Şimdi arkadaşlar, il bazında düşünmeyin Türkiye ile yarışacaksınız. Yukardaki açıklamam çok özet olabilir biraz daha açayım. Yazılanları okudum ve evet bir kişi 60 puanla atanırken siz 70 - 80 ve hatta 90 puanla açıkta kalabilirsiniz. Tercih sırası, Türkiye genelinde aldığınız puanınız ve Türkiye genelinde sizin tercih ettiğiniz illeri kaç kişinin tercih ettiği çok önemli.

Mesela Adana İlinin 75 boş kontenjanı var (Adana ilinden veya herhangi bir ilden o il sınırları içerisinde kaç kişinin sınava girdiğinin hiç bir önemi yok. Formda böyle bi kaç başlık gördüm ama il sınırları içerisinde kaç kişinin sınava girdiğinin hiç bir önemi yok, sınava giren herkes Türkiye ile yarışacak) ve tüm Türkiye genelinde Adana ilini 5000 kişi tercih etmiş diyelim, sizin Adana iline atanabilmeniz için o 5000 kişi içerisinde aldığınız puanla ilk 75 kişinin içinde olmanız gerek. Bu tüm illerin kontenjan sayısı için geçerlidir.

Siz 5 il tercihinde bulunursunuz sınavdan 80 puan alırsınız ve o 5 tercihinize sizden yüksek puanlılar atanır siz açıkta kalırsınız. Ama diğer taraftan başka biri 60 puan alır kimsenin tercih etmediği veya az tercih edilen yer(leri) tercih etmiştir puanı tercihinin birini tutar ve atanır.

- Sınavda baraj yok. Puan üstünlüğüne göre atama yapılacak.
    - Çoktan seçmeli test şeklide 50 soru sorulacaktır. Her soru 2 (İki) puan olup değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacaktır.

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler devrim
    peki kurumda çalışan biri olarak şu 35 bin başvuru hakkında bilgin var mı doğrumu yada olabilirmi? birde kurs bitirenlerde lise mezunu sayılacakmış bilgin varsa paylaşırmısın?

Üye
    metinmert Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Haber doğru gibi bence.
    Milli Eğitim Bakanlığından alınan bilgi diyor.

Memurlar.Net (5 bin engelli kadrosuna 35 bin başvuru)

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkez 6. tercihi atlıyor gibi. benim tahminim memur ve hizmetli branşından 6. tercihi işaretlemeyen çok azdır. yani birisi hiç kimsenin tercih etmediği biryere 60 puanla atanabilmesi için öncelikle 6. tercihi seçenlerin puanından yüksek olması gerekir.

bu atanma durumu biraz karmaşık gibi görünsede aslında anlaşılmayacak birşey yok

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bulut25;

Bencede mantıklı olan bu yöntem.

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

c) Tercih ettikleri İl Millî Eğitim Müdürlüklerine puan üstünlüğüne göre atanamayan adaylardan 6. Tercih olarak “ Tercihlerim Dışında Atanmayı Kabul ediyorum ” seçeneğini işaretleyenlerin, tercih yapılmadığı için boş kalan kontenjanlara Bakanlıkça bilgisayar kurası ile yerleştirmeleri yapılacaktır

6. tercihin değer kazanabilmesi için şartnamede belirtildiği gibi boş kontenjan olması gerekiyor. ki bu da böyle yoğun bir talep karşısında mümkün değil.

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaptığım açıklamada 6. tercihten evet bahsetmedim. Çünkü bu 6. tercih isteğe bağlı bi durum yani kişi istemezse Tercihleri Dışında Atanmayı Kablu Etmez o yüzden bu konuyu açıklamadım ama evet. 6. tercih: Tercihlerim Dışında Herhangi Bir İle Atanmayı Kabul Ediyorum diyenler büyük ihtimalle kaç puan alırlarsa alsınlar herhangi bir İl'e yerleştirilebilirler.

Ama bunun garantisini kimse veremez. Yani ben Tercihlerim dışında atanmayı kabul ettim beni bi yere atıyacaklar gibi bir mecburiyet söz konusu değildir.

Tüm kadrolar tercihlerle puanını tutanlarla doldurulup siz yine açıkta kalabilirsiniz.

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    16:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

metınmert arkadsım sız nerden cıkarıyorsunuz kırsehıre tercıh yapılmadıgını ben yaptım.ve benım gıb bırt suru ınsan vardı tercıh ve basvuru yapan.ayrıca sadece kırsehırde basvuru yapanlar alınmayacak kı cevre ıllerde oturupta kırsehırı tercıh edenlerde cok.o kadar cok bılıyordunuz da sız neden kırsehırı tercıh etmedınız.kazanmanız garantı olurdu sızın hesabınıza gore.bır kırsehırlı olarak kırıldım dogrusu.sen bızı adam yerıne koymadın galıba.

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    16:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    haklısın soykankaan bıtsede kurtulsak.stres yaptı valla okulu bıtırelı 17 sene olmus ne bılgı kalmıs ne akıl .ders calısıyım dıyorum kafa da almıyor zaten kendımız ce sorunlarımız var bıde ders hıc cekılmez.

Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon