Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 95 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Baycin arkadaşım klavuzu iyi güzel yorumluyorsun da ben açık açık bir şey sçyledim öğretmen atamasındaki kıstaslar neyse o olacak denildi. bunu neden yanlış anlamış olayım. Çokmu saf görünüyorum!

Öğretmen atamalarında bir baraj konuyor ve onun altındakiler atanamıyor bunun sebebi ne peki biliyor musun? diyelimki bir branş için 60 kişilik kadro açılmış o branştan da sınava 500 kişi girecek. en az 75 puan şartı konuşuyor. burada düşünülen şu en az 60 kişi zaten bu puanın üstünde olur.

Bu sene okul öncesi öğretmenliğinde baraj 70 idi. okul öncesi öğretmenliğinde de ciddi bir alım olduğu için barajı sürekli aşağıya çekmek zorunda kaldılar. En son baraj 40 puana kadar indirildi! ben 44 puanla atanan biliyorum.

Bu örnekte demek istediğim öğretmen adaylarının belirli bir puanı alması olası olduğundan baraj konuluyor. hatta gerektiğinde de baraj aşağıya çekiliyor. MEB ilk defa böyle büyük bir alım yapmadığından olası barajı koymadı sadece. yani ilk 2000 muhabbetini ciddiye almayını neye dayanarak konuşuyorsun sen! Eğer konuşmamış her ayrıntıyı sormamış olsam tamam haklısın diyecem sana. Sen tutturmuşsun klavuzda böyle yazıyo o bu şekilde yorumlanır diyorsun. Örnek olarak öğretmen atama klavuzunu kontrol et farklı birşey yazıyormu yazmıyormu gör!

Daha önce de dediğim gibi türkiye geneli başarı sıralaması ilk 2000 içinde olan kişi eğer 6. tercihi işaretlediyse kesinlikle atanacaktır...

Bu sınavda şans söz konusu bile değildir!

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oğretmen ataması derken MEB in yaptığı engelli öğretmen alımından bahsetmedim.

Ben normal öğretmen alımındakı kıstasa benzetme yaptım. Yazımın neresinden bu çıkarımı yaptın şaştım doğrusu

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence bu konuda da kesin konuşma istersen İllere göre kontenjan açıklaması yapılmadı. Diyelim her il için belirli kontenjan açıldı. başvuru yapanlardan birisinin aldığı puanla da tercihlerinden hiçbirisine atanamadı. Aynı zamanda 6. tercihe de hayır dedi. en kötüsünü düşünmek lazım

Üye
    bzm Avatarı

Gerçek Adı
    burcu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bylunatic;

kesınlıkle haklısın arkadasım boyle de olmalı.ben öğretmen olarak gırıyorum ama memur arkadsların hıcbırısnın hakkı yensın ıstemıyorum

Üye
    HEXE06 Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    AYDIN -Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ama arkadaslar şunu gözden kaçırıyorsunuz... bu snava giren yüzde 90 kişi eğitim almış ve halende kendini geliştiren kişiler... ayrıca sınav kıstas degildir sınavın kötü geçmesi için o kadar çok faktör varki belki evde çok kapsamlı ve planlı çalışacağım ama sınavda bir dikkatsizliğim herseye malolcak.. evet soykanın dediği gibi bu bir yarışma degil yerleştirme... ALLAH hepimizin gönlündekini versinn.... aminnnnn

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bylunatic;

senin söylediğin yada izah etmeye çalıştığın konular benim görevim o konuda rahat ol, ayrıca ben kılavuzdan filan bahsetmedim işin içerisinde olduğum için işleyişin nasıl olduğu hakkında açıklama yaptım.
    Şunuda bi bilgilendirme notu olarak izah edeyim meb herhangi bir kadro için en az şu kadar puan alınacak gibi bi şart koşmaz yanlış biliyorsun. Milli Eğitim Bakanlığı kadrolu öğretmen alımı yaparken baraj puan belirlemez, o baraj denilen puanı bir önceki yıl en son atanan kişinin puanı belirler.
    Örneğin; 1000 tane İngilizce öğretmen alımı yapacak, sınava girip en yüksek puan alandan başlamak üzere 1000. olan kişinin aldığı puan bir sonraki senenin taban puanını belirler. Bu taban puan bi sonraki yıl değişiklik gösterebilir şöyleki; bir sene sonra yine 1000 tane İngilizce öğretmeni alacak bir önceki sene 1000. kişinin aldığı puan örneği 72 idi ama bir sene sonra ki 1000 kişinin puanları 70 ile 50 arasında olunca otomatikman taban puanı 50'ye düşer.

Anlamakta güçlük çekiyorsun galiba yine söyleyeyim, sınavda aldığı puanla Türkiye genelinde ilk 2000 kişinin içerisinde olan birisi atanacak veya atanır gibi bi mantık yok. İlk 2000 kişinin içerisindesin ama tercih ettiğin yerlerin hepsine senden yüksek puan alanlar atandı, noldu şimdi ? İlk 2000 kişinin içerisinde olunca atanmışmı oldun yoksa dım dızlak açıktamı kalmış oldun heleki 6. tercihide işaretlemediysen.

Tavsiyelerin içinde ayrıca teşekkür ederim yine bilgilendireyim, öğretmenler kılavuzla atanmaz Yönetmelikle atanır, yayınlanan kılavuzlar neyin nasıl yapılacağı (İlgili Yönetmeliğin bi nevi özeti) hakkında bilgilendirme açıklama amacındadır ve emin ol senden daha çok okumuşluğum vardır.

Üye
    GuLeNKIZ Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    uzaklar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir ay sonra bugun herşey bitecek : D

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bitsede kurtulsak

Üye
    filiz3441 Avatarı

Gerçek Adı
    FİLİZ
    Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

aslına bakarsanız bir öğretmen adayı olarak benimde kafam cok karıştı)bide şu soruma cevap verilse rahatlıcam.1000 öğretmen adayı atanıcak diyorlar ve 979 kişi basvurdu bu demek oluyorki kimse acıkta kalmayacak yanılıyorsam düzeltiniz.vee öğretmen adaylarınadamı aynı soru stili olacak inanın ney calışacağımı sasırdım şayet acıklayıcı bi cevap alırsam cok sevinirm..herkese başarılar..

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bütün başvuran öğretmenler atacacak tabiki ama sınavda alacağınız not tercih ettiğiniz daha doğrusu istediğiniz ile atanmanızda yararlı olacaktır

Üye
    suskunasi Avatarı

Son Giriş
    06.05-2015
    Saat
    16:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben dahil sınava girecek olan çoğu kişi ilk 2000 kıstasını değerlendirdi. Tercihlerin herşeyi altüst edecek olma durumunu bilmiyorduk.Eminin birçok yerde yığılma olacak ve tercih doğrultusunda düşük puanlı çoğu kimsede girecektir. Sonuçta işe girecek arkadaşların sayısında bir değişme yok ama emek harcayanlarıda ayırmak gerekirdi.En azından tercih sayısı artırılarak puan üstünlüğü olanın şansı artırılabilinirdi.

Üye
    Asmina81 Avatarı

Gerçek Adı
    Asmina
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir-Buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgisayar kurasıyla yapılacak tamam da atladığınız nokta 6. seceneği seçenleri puan sıralamasına göre yerleştirecekler... yani "60'la biri Ağrı'ya yerleşecek 80 alan biri ise 6. seçeneği işaretlediği halde boşta mı kalacak"... bu yanlış arkadaşalar... yanıltmayın kişileri...
    İlk olarak Puan esas alınacak, daha sonra puana göre tercihler, tercihlerindeki kontenjanları senden daha yüksek puan alanlar doldurdu ise 6. tercihe bakılacak... 6. tercihi işaretledi isen senin puanın yüksekse asla senden düşük alanı yerleştirmezler... Bilgisayar bu şekilde otomatik atayacak Kafasına göre değil mantık çerçevesinde

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

c) Tercih ettikleri İl Millî Eğitim Müdürlüklerine puan üstünlüğüne göre atanamayan
    adaylardan 6. Tercih olarak “ Tercihlerim Dışında Atanmayı Kabul ediyorum ” seçeneğini işaretleyenlerin, tercih yapılmadığı için boş kalan kontenjanlara Bakanlıkça bilgisayar kurası ile yerleştirmeleri yapılacaktır.

M.E.B. şartnamesinde aynen bu şekilde yazıyor. Maalesef 6. tercih uygulaması, sadece boş kontenjan olması durumunda geçerli. Başvuru yoğunluğu bir hayli fazla olduğu için de bu hemen hemen imkansız. 6. tercihi bir garanti olarak yorumlayarak, çalışmak istediği 5 ili rahatça formda belirten bir çok arkadaşımız var. Çoğu halen durumun ciddiyetini farkında değil. Yani 6. tercihi işaretlemekle birlikte, genel sıralamada iyi bir konumda olsa da, iyi bir puan alsa da atanamayacak yüzlerce aday var. Bir yandan da, sırf tercih ettiği ile puanı yetiyor diye, 6. tercihi işaretleyip de yüksek puan almasına rağmen, boş kontenjan olmadığı için atanamayan adayların önüne geçecek yüzlerce aday var. M.E.B . yüksek puan alanları kollamak için, tercih edilecek il sayısını daha çok gösterebilir ya da 6. tercihi ilk iki bine giren adayları kapsayacak bir hale getirebilirdi. İki yolu da düşünmedi ve maalesef bir çok adayın emeği ve umudu boşa gidecek. Çok acı bir şey bu… Bir yanda 50 alıp atanacaklar olacak, bir yanda 70 alıp atanamayacaklar olacak. Çok acı…

Üye
    hakan0101 Avatarı

Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    20:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARKADASLAR HERKES ASAGIDAKI LINKE TIKLAYIP NEREYI TERCIH ETTIGINI YAZARSA YERLESIP YERLESEMEME IHTIMALIMIZI OGRENMIS OLURUZ.BIRDE KIM HANGI KADRODAN GIRECEKSE BUNU OZELLIKLE BELIRTSIN.
    MEB sınavına başvuranlar, ilk 5 tercihiniz nedir?

İŞTE LİNK HERKES TIKLASIN
    http://www.engelliler.biz/forum/cali...niz-nedir.html

Üye
    HEXE06 Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    AYDIN -Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar işi şansa bırakmamak için tek çare çalışıp yüksek puan almak gerisi şansa kalmış

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon