Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 95 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    “Arkadaşlar MEB i aradım ve en yetkili kişi ile görüştüm. Daha önce benimde dediğim gibi olacak. yani bir ile 25 kişilik alım yapılacak o ile de 21 kişi başvurmuş. 21. kişininde puanı 30 diye 30 puanlı olan kişi atanmıyacak. 6. tercihi işaretleyen ve puanı yüksek olan kişi tabiki tercih edilecek”

Benim dediğim başka bir şey bylunatic. Senin dediğin 25 kişilik kontenjana 50 kişi başvurmuş olsun diyelim. O kontenjanı tercih eden en düşüklü puanlı kişi de 50 almış olsun. O kontenjanı tercih etmeyip de sınavdan 60 alan ve 6. tercihi de kabul eden bir kişi M.E.B. şartnamesine göre boş kontenjan olmadığı için atanamayacak. İtirazım buna benim. 6. tercihi kabul edip de kendisinden düşük puan alan kişiler, sırf tercih ettikleri ile kontenjanları ve puanları uyuyor diye yerleştirilirken, 6. tercihi kabul eden kişiler, o yerleştirilen kişilerden puanları daha yüksek olmasına rağmen boş kontenjan olmadığı için açıkta kalacak. Ki binlerce başvuru olduğu için boş kontenjan durumu olmayacaktır. Ben de bununla ilgili bir dilekçe verdim. Cevaplandığında paylaşacağım burada. Benim savunduğum düşünce, 6. tercihi kabul etmiş kişiler, eğer genel başarı sıralamasında ilk iki binin içerisindeyseler, ataması yapılmalı. Öbür türlü, kendilerinden çok daha düşük bir puan almış kişinin ataması yapabilecekken, yüksek puan alıp da açıkta kalmak bir hayli mümkün

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sessiz harf demek istediğim zaten bu. Senden düşük puanlı atanırken sen açıkta kalmayacaksın! öncelik sana verilecek yani ilk 2000 e giripte 6. tercihi işaretleyen herkez atanabilecek!

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yanlış yorumlayanlar var . .

Bylunatic;
    Mesajının birinde milli eğitimi arayıp en yetkili kişi ile görüştüğünü söylemişsin ama ya yanlış bilgilendirmiş yada siz yanlış anlamışta olabilirsiniz.

6. Tercih bütün tercihler yerlerine yerleştirildikten sonra olur. Yani sizin yukarıda dediğiniz, "30 puan aldı diye 30 puanlı kişi atanmayaca..." söylemi yanlış. Şöyleki; 30 puan alan kişinin tercihleri arasında puanının tuttuğu herhangi bir tercihi varsa o kişi oraya atanır, ha şimdi diyeceksiniz ki ben 60 - 70 - 80 puan alıp atanamazken 30 puan alan kişi nasıl atanabilir, evet atanabilir çünkü o kişinin tercihleri içerisinde herhangi bir tercihine atanabiliyor.

Tekrarlıyorum, 6. Tercihi işaretleyenler bütün yerleştirmeler bittikten sonra açık kalan kadrolara yine puan üstünlüğüne göre atama yapılır. Yani 6. Tercihi işaretleyenlerde yine kendi içlerinde puan üstünlüğüne göre atanırlar.

Bide yok ilk 2000 yok ilk 1000 filan gibi bi durum söz konusu değil. Aldığın puan + ettiğin tercih = Kadro durum bu maalesef.

Üye
    bzm Avatarı

Gerçek Adı
    burcu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bay cın'ın dedıği gibi olursa buyuk haksızlık olacaktır.mesela illere kac kontejan verıldıgı memurlukta bellı oldugu için cok alım yapılacak ıller herkes tarafından tercıh edıldı.o zman 1, 2 kontejanlık ılleri tercıh edenler sanslı konuma gelıyor.ümit ediyorum ki mebın uyguladıgı sıstem ogretmen atamalarında uyguladıgı sıstem gıbı olacaktır.memurlara da ogretmenlere de aynı atama sıztemını uygulaycaktır.ama klavuzda yazdıgı duruma gore bay cın dogru soyluyor.memur arkadaslar bu konuda ılgılı yerlere yazdım sız de yazın bu sınav eleme usulu bır sınav,çalışan kazansın.şansı yaver giden değil.burda tartışmak kimseye yarar getırmez.doğru cevabı arıyorsanız klavuza göre yazdıklarına göre bay cın haklı.gerekenı bırlık olup gereken yerlere bıldırmenız gerekıyor.

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bzm;
    Kullanılacak atama sistemi zaten öğretmen atamalarındaki sistemle aynı. Haksızlıkta olsa maalesef sistem böyle çalışıyor.

Üye
    bzm Avatarı

Gerçek Adı
    burcu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öğretmen atamalrında asla haksızlık olmaz bay cın.eger 21 tercıhın ısaretlıse senden dusuk puanlı tek bır ksıı bıle atanamaz.klavuzda yanlıs hatırlamıyorsam öğretmen atamalrında puan ustunlugu sartı var ama memurlarda bu yok.temennım aynı ogretmen atamarındakı sıstemın uygulanmasıdır.yoksa haksızlık diz boyu olurherseyı kabullenen bıze ne verılırse onu alan bır mıllet olmaktan sıyrılmaya basladık artıkk bız.bunun ıcın gereklı yerlere bıldırım yapılabılır.

a)
    Öğretmen adaylarının, norm kadro ve 5 il tercihleri dikkate alınarak puan
    üstünlüğüne göre atamaları İl Millî Eğitim Müdürlüklerine yapılacaktır.
    bu sıtem uygulanırsa ılk 2000 gıren memur adayı kardeslerımın hıcbırı acıkta kalmaz.ama bu ıbare memurlrarın atama bıcımınde yazmıyor..

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten bu sınavda da atamalar puan üstünlüğüne göre yapılacak.

Ama şöyle bi durum var sen aldığın 70 puanla 5 tercihine senden daha yüksek puan alanlardan dolayı atanamazken, 30 - 40 puan almış birisi tercihlerinden herhangi birisi tuttuğu takdirde ataması yapılır. Eğer sen 6. tercihi işaretledi isen, bütün yerleştirmeler biter ondan sonra boş kalan kadrolara 6. tercihi işaretlemiş kişiler arasından puan üstünlüğüne göre atama yapılır işleyiş bu şekilde. Öğretmen atamalarındaki sistem kullanılacak derken bunu kastetmiştim.

İlk 2000 yok ilk 1000 diye filan bi baraj yada kıstas yok kafanızı bulandırmayın. İlk 2000 kişi sınavı kazanıp atanıp görevine başlayanlardan oluşacak, ben 70 - 80 puan aldım Türkiye genelinde ilk 2000 kişinin içerisindeyim gibi bi mantık yürütmek yanlış olur sakın bu yanlışa düşmeyin.

1000 öğretmen, 2000 memur ve 2000 hizmetli kadrosu var ve bu kadrolar kazanıp atananlarla doldurulacak, sınavda aldığı puanla Türkiye geneli sınava girip ilk 2000 kişi içerisinde olanlarla değil. İlk 2000 kişi filan bunları silin kafanızdan öyle bişey yok.

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bay cinle aynı şekilde yorumluyoruz bu konuyu. Fakat engellilere yönelik bu sınavda tercihlerin çok sınırlı tutulması, 6. tercihin de sadece boş kontenjanlar için geçerli olacak olması, yüksek puan alıp da atanamama ihtimalinin yüksek olmasına yol açıyor. 5 değil de sözgelimi 10 il tercih etme hakkı verilseydi bu sorun daha hafif yaşanacaktı. Fakat bir çok konuda sınav duyurusundan sonra düzenleme yapan M,E.B benim haksızlık olarak yorumladığım yüksek puan alıp da açıkta kalma ihtimaline karşı sadece şunu yapabilir bu saatten sonra. O da 6. tercihin daha aktif hale getirilmesi. 6. tercihi seçip de genel sıralamada ilk iki binin içinde yer alan adayların yerleştirme işlemlerinin yapılması. Bu da maalesef ki düşük bir ihtimal. Şartnamede belirtilenler belli. Keşke daha sağlıklı, daha verimli kıstaslar getirilebilseydi. Yüksek puan alacak olanlar kollanabilseydi. Bir çok engelli memur ve hizmetli adayı durumun ciddiyetini farkında değil hala. Dediğim gibi sadece 6. tercihle ilgili bir düzenleme yapılabilir sadece. O da ne derece mümkün olur bilemiyorum...

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sessiz;

Aslında benim yaptığım yorumlama değil, işleyişin nasıl olacağını açıkladım sadece ve maalesef durum sistem işleyiş aynen böyle . .

Üye
    bzm Avatarı

Gerçek Adı
    burcu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben öğretmenlik atamsına başvurduğumdan biliyorum.puan üstünlüğü kuralı normal öğretmen alımlarında da var.mesela atamalarda tarih branşının kontejanı 80 kişi.baraj 81 mesela.atamaya 400 kişi barajı geçtiği için başvuru yapabiliyor.ve atamalar yapıldıktan sonra minimum puanlar açıklanıyor.minimum puan 82.200 olsun bunu aşağısında almış atamaya başvurmuş hiçbir kişi atanamıyor.doğrusuda bu.yani hiç duymadım ben öğretmen atamalrında puanım 50 ama atandım.veya puanım 55 nıeye sen atandın da ben atanamdım.umarım engelli atamalarıda bu kurala uygun yapılır

saygılar

Üye
    bzm Avatarı

Gerçek Adı
    burcu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet klavuza gore baycının dedgı gıbı yapılacak atamalar..bu yüzden memur arkadsların bu konuya duyarlı olması gerekn yerlere yazmaları haklarını sımdıden aramaları lazım.bu sınavda sansı yaver gıden degıl calısan kazanmalı dıye dusunyorum.

yani ben 30 aldım atandım derken bırı de ben 95le acıkta kaldım derse o o zman kopar kıyamet.meb bunu düşünüyordur heralde.yoksa 6.tercıhı nıye koysun.ama memur arkadaslar klavuza gore dusunmek zorunda haklarını sımdıden aramaya baslamalılar

Üye
    femmy Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kayseriden memurluk için başvuru 134 kişi kontenjan 50 kişi iyimi kötümü

çok enteresan olacak bu atama işler hayırlısı olsun bakalım

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bzm ve Battusay;

Sizin dediğiniz sistemle bi sınav yapılsında göreyim bakalım kaç engelli kazanacak.

O sizin dediğiniz sistem doğru dürüst eğitim almış, doğru dürüst üniversite okumuş kişiler için konulmuş bir sistem. Hangi engelli yada Engelli sayısının yüzde kaçı doğru dürüst bir eğitim alabilmiştir acaba, bakanlıklar da bunu düşünerek engellilere yönelik bir sınav atama vs sistemle alım yapmakta. Siz diyosunuzki bu sistem çok basit daha zor olsun, ne istediğinizin farkındamısınız ?

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Önceki mesajlarımda belirtmiş olduğum itirazlarımla ilgili M.E.B`E dilekçe yazmıştım; az önce ulaşan cevapta "Özürlü personel alınına yönelik atama işlemleri sınavda alınan puan ve tergih
    öncelikleri değerlendirilerek yapılacaktır.

Bilgilerinizi rica ederim" şeklinde gayet özensiz ve her yöne çekilebilme ihtimali olan bir yazı yer almakta.

Kesin olan şey, tercih edilen illere göre, kontenjan dahilinde yüksek puandan başlamak suretiyle bir yerleştirme yapılacak. 6. tercih başvuru sayısı çok olduğu ve boş kontenjanın kalmayacağını düşündüğüm için geçerli olmayacak. Üstteki mesajlarımda belirttiğim gibi daha aktif bir değerlendirme yapılabilirdi 6. tercihe yönelik ama artık mümkün görünmüyor bu.

Genel başarı sıralamasında iyi bir konumda olunması, yüksek puan alınması maalesef ki önemli değil. Önemli olan sadece tercih edilen illere göre kontenjan dahilinde yerleşebilmek. 70 alıp, 80 alıp, 85 alıp açıkta kalan bir çok kişi olabileceği gibi, aynı zamanda 40 alıp, 50 alıp yerleşebilecek bir çok kişi olacak.

İlk kez böyle geniş kapsamlı bir alım sözkonusu ve M.E.B atamaları yüzüne gözüne bulaştıracak şartnamedeki adaletsizliklerle. Ki kendisi de öngörebilmiş değil bunları.

Üye
    bzm Avatarı

Gerçek Adı
    burcu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bay cın

sen sımdı 30 alan adam atansın 90 alan adam atanmasın mı dıyorsun.bu nasıl mantıktır ya.ıkısı de engellı ıkısıde bılgısıyle yarısıyor nıye dusuk olan atansın.

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon