Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 95 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    16:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    soykankaan gel sen bu sınav ısınden vazget be arkadasım emeklı olursan 700 tl alırsın memur olursan 1200 tl alırsın degmez be arkadasım sabahın 7 sınde kalk ıse gıt aksama kadar calıs sen canın sıkıldık ca bır kosede sımıt satsan aradakı farkı zaten alırsın.gel bızı uzme vaz gec bu sevdadan gırme sınava.bır kısıyı daha sınava gırmeden eleyelım.

saka saka herkez nasıbını yer hak eden gırsın.gercekten ıhtıyacı olan gırsın.ınsallah bu ve bundan sonrakı sınavlarda butun engellı arkadaslarım gırerler.

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burda herkes 6. tercihi küçük düşünüyor gibime geliyor. bence burada yorum yapıldığı gibi değil. ne yani kahraman maraşa tercih yapan az oldu bunlardan 20 kişilik alıma 20 kişi toplamda tercih yaptı diyelim. 20. kişisin 40 puanı var atandı. 6. tercihi işaretleyip 80 puanı alan açıkta kalacak öylemi. bence bir yanlışlık var. kpss ye giren öğretmenlerin 21. tercihinde bile böyle bir mantıksızlık yok.

Üye
    metinmert Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gursa;

Abi kırılmana gerek yok ya ben orda "farzedelim ki kırşehiri" dedim örnekleme yapmak istedim yoksa güzel Türkiyemin her yeri aynı. Amacım kırşehirlileri üzmek değil örnek vermekti.

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sessiz harf;

Sessiz harf, dediklerine harfiyen katılıyorum ama puanlamadan önce ilk tercihe göre sıralanacak. ardından o il sıralaması içinde de puana göre sıra oluşacak. Yerleşen yerleşecek kalanlar için ise 2. tercih safhası başlayacak. Benim bildiğim bu şekilde

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tercihini iyi yapanlar kazanacak ozaman. ben 80le atanamayıp 30 la atanan birini görürsem kafayı yerim herhalde

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    16:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

metıncım hadı senı affettım canım benım allaha emanet olun hepınıze ıyı aksamlar.

Üye
    metinmert Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Thanks

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hizmetli ve memur adayları için belirlenen iki biner kişilik kontenjan genel başarı sıralamasında ilk iki bine girmeye yönelik değil, tercih edilen kentlerin kontenjanlarına yerleşebilecek puanı almaya yönelik. Bu durumda yüksek puan alıp açıkta kalma ihtimali çok yüksek. Bunun yanısra çok çok düşük puan alıp atanma ihtimali de yüksek. Açıkçası bu durum haksızlık gibi geliyor bana. Hiç olmazsa 6. tercihi, yani tercih dışı atamayı kabul edip de genel sıralamada ilk iki binde yer alan adayların yerleştirmeleri il kontenjanlarına göre olan puan üstünlüğüne göre öncelikli olmalı. Yani şöyle ki, sınavda 600. olup tercih ettiği kentlere atanamayan bir aday, eğer tercih dışı atamayı kabul etmişse, sınavda genel sıralama sonucu 5 bininci olup da tercih ettiği kentlerden birine puanı uyan adaya göre öncelikli yerleşebilmeli. Fakat 6. tercih durumu şartnamede boş kontenjan olursa gerçekleşebilir diye belirtilmiş. Rapor,sınav tarihi, sınav ücreti gibi bir çok konuda değişiklik yaptı MEB sınav duyurusundan sonra. Hiç olmazsa 6. tercihi kabul edip de ilk iki binde yer alan adayların da atanması konusunda bir düzenleme yapılmalı. Öbür türlü gerçekten haksız bir durum çıkacak ortaya.

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konuyla alakalı MEB e Bimere ve Cumhurbaşkanlığına dilekçe yazdım dün gece. bence büyük haksızlık olur böylebir uygulamayla. umarım dikkate alınır. bu duruma hepimiz birlik olup yazarsak birşeyler olacağı kanaatindeyim.

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"Hizmetli ve memur kadrolarında sınava girecek adaylar, genel başarı sıralamasında ilk iki binin içinde yer almaları durumunda, tercih ettikleri illere atanamasalar dahi, tercih dışı atamayı kabul etmişlerse, puan durumlarına göre uygun illerden birine öncelikli olarak atanırlar" şartı getirilirse, hem ilk iki binin dışındaki adaylara göre avantajlı duruma geçerler, hem de adaletli bir yerleştirme yapılır. Şartnamede, tercih dışı atama, sadece boş kadrolar için belirlenmiş. Yoğun bir talep olduğu için boş kadro olmayacaktır. Sınavda 5 bininci olmuş bir aday, tercih ettiği ile puanı yetiyor diye, sınavda 700. olmuş ama tercih dışı atamayı da kabul etmiş bir adayın önüne geçer de atanırsa bu çok büyük bir haksızlık olur.

MEB sınav duyurusundan sonra bir çok şartta değişiklik yaptı. Rapor, sınav ücreti, sınav tarihi gibi... Atama şartında da bu şekil bir değişiklik yapmalı mutlaka. Ben de dilekçe verdim bununla ilgili. Adaletli bir atama için mutlaka duyarlılık gösterilmeli.

Üye
    bzm Avatarı

Gerçek Adı
    burcu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öğretmen atamalrı gibi yapar kanaatimce. doğru memurlar için puan üstünlüğü şartı koymamış ama böyle yaprsa büyük haksızlık yapmış olur o zaman 100 puan alsan da yerleşemeyebilirsin.veya çok arkadaşımız kontenjanları fazla verilmiş illeri tercih etti. o zman onların şansı hiç yok gibi.puan üstünlüğü şartı olmalı

bir işi de düzgün yapsa şu kurum

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

bzm;
    puan üstünlüğü şartı olmalı, yoksa yüksek puan almanın bir anlamı kalmaz,

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar MEB i aradım ve en yetkili kişi ile görüştüm. Daha önce benimde dediğim gibi olacak. yani bir ile 25 kişilik alım yapılacak o ile de 21 kişi başvurmuş. 21. kişininde puanı 30 diye 30 puanlı olan kişi atanmıyacak. 6. tercihi işaretleyen ve puanı yüksek olan kişi tabiki tercih edilecek.

Bu sınav bir yarıştır şans oyunu değil tabiki başarısı yüksek olanlar atanacaktır dendi bana. KPSS öğretmen atamaları nasılsa burada da uygulanacak yöntem aynı olacaktır. Bu konuda netleşmiş oldu. Çok sinirim bozulmuştu buradaki arkadaşların yanlış çıkarımından dolayı

Üye
    hakan0101 Avatarı

Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    20:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Adanadakı meb engellı memurluk sınavına basvurdum adana ılk tercıhım.adanaya ayrılan toplam memur kontenjan sayısı 37 kişi.diyelımkı ben adanada ilk 37 kişi arasına gıremedım.aldıgım puanda 75 puan...batman 2.tercıhım.batman 21 kısı alıyor ilk 20 kısı 75 puanın ustunde alsın.21.kısıde 74 alsın ve ılk tercıhı batman olsun.benmı yerlesırım yoksa o kısımı yerlesır...
    Saygılarımla...

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşım bu sınavda esas olan puan üstünlüğüdür.

bu konu hakkında sorulan soruya veriler cevap öğretmenler için bizim içinde aynı durum sözkonusu..

Puan üstünlüğüne göre. Şimdi biz adayın öncelikle bilgisayar sistemiz puanına bakıyor. Puanından sonra tercihlerine bakıyor. Diyelim ki tercih biz 20 okula kadar tercih hakkı veriyoruz. Nokta atama yapılıyor biliyorsunuz ama aday bir bakıyorsunuz tek tercih yapıyor, 3 tercih yapıyor, 5 tercih yapıyor. O puan yüksekliğinde o okulları onunla başka adaylar istemişse önce bir puan alanında yarışıyorlar kendi aralarında. Puanı kimin yüksekse o tercihlere gidiyor. Eğer arkadaşımız 20 okulu da tercih etti, 20’sine de puanları tutup gidemedi. Tercih dışı istiyorum’u işaretlemişse bilgisayar onu sistemin dışına bırakmıyor. Gelip tabanda kestiği zaman o branşta kaç kontenjan ayrılmışsa oraya geliyor, tekrar bu arkadaşımızın puanına dönerek bu sefer batıdan doğuya doğru atama gerçekleştiriyor.

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon