Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    akıllı_poyraz_ Avatarı

Son Giriş
    26.04-2012
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    muratgüven,
    sağolun hocam durum bu başkada bir durum değil sadece bakaya yani. adli sicil kaydım yok arşiv kaydım var. sorunda bunda görüyorum. adam bana yanlış beyan vermişsin başvurunda derse naparım. hele hele de atanıp göreve başlayınca böyle bir şey çıkarsa yazık olıur bana. yoksa devlet memuru olmak ta hayal olur bana.

Üye
    mevlude Avatarı

Gerçek Adı
    Mevlüde
    Son Giriş
    11.04-2013
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Ümraniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yok kardeşim herhangi bir sorun yaşamazsınız. Atamanızada engel değil.Net bilgi için 657 sayılı Kanuna bakabilirsiniz.

Üye
    akıllı_poyraz_ Avatarı

Son Giriş
    26.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mevlüde hanım, aşağıdakiler meb'in istediği koşullar.hepsi tamam da inşaallah sizlerinde dediği gibi herhangi bir sorunla karşılaşmam. ama yinede önce ilçe milli eğitime oradan da işimi hallolmazsa il milli eğitime gideyim diye düşünüyorum. düzeltme kısmına gelince zannedersem siz internetten yeniden başvurun eksiklerinizi düzeltin sonra buraya gelin diyorlar yanlış anlamadıysam bugüb öyle demişlerdi birine.
    3.1- ÖĞRETMEN, MEMUR VE HİZMETLİ UNVANI İÇİN ARANILACAK GENEL
    ŞARTLAR:
    1- Türk Vatandaşı olmak.
    2- Memuriyete girişte en az 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun değişik
    40’ıncı maddesinde belirtilen yaşta olmak,
    3- Aynı Kanunun değişik 41’inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak,
    4- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
    5- Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
    6- “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu
    Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümleri gereğince sağlık kuruluşlarınca verilecek resmi sağlık kurulu raporu bulunmak.

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mevlüde;
    2010 Yılı Taşra Teşkilatı Özürlü Personel Alımına İlişkin Sınav Başvuru Ve Atama Kılavuzu'nda yer alan 5. maddenin (d) bendini ve devam eden paragrafı inceleyin bakalım bu kadar emin konuşabilecekmisiniz.

Akıllı Poyraz;
    Aldığın cezanın görev almana atanmana hiç bir engeli yok arkadaşım bunu belirtmiştim. Ama bu cezayı ne şekilde beyan edeceğin başını epeyli bi ağrıtır ve hatta seni görevinden bile eder.

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

asliye hukuk mahkemesine dilekçe ver bu durumun magduriyetini izah et veya adliyenin yanında sabıka kaydı için dilekçe vecegimde arşiv ile vs vs normal sildirme aynı hesapa giriyor.. hemen dilekçe ver 1 kaç gün sürmes hakim imzalar neticeyi sana bildiren evrkaı çıkartir adli sicil sitatistik kurumuna postalar..

Üye
    akıllı_poyraz_ Avatarı

Son Giriş
    26.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muzo kardeş,
    ben adli sicil genel müdürlüğüne durumumu anlatan dilekçe yazdım. gelen cevap:

söz konusu kaydın yasal şartlarının oluşması nedeniyle 5352 sayılı adli sicil kanununun 9. maddesi uyarınca adli sicil kaydından çıkarıldığı,ancak; anılan kanunun 10. maddeesine istinaden istenildiğinde verilmek üzere arşiv kaydına alındığı aynı kanunun 12. maddesinde sayılan şartlar dışında silinmesine yasal olanak bulunmadığı hususlarında bilgi edinilmesini rica edrim.
    şimdi senin dediğinle benim yaptığım aynı şey mi? yoksa tekrar adliyeye gidip dilekçe ile müracaat mı etmeliyim. arşiv kaydının silinmediğini söyledller.

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam işde yasal sabuka süresi dolmuş. ve dolumdan sonra arşive alınır. ve arşivde saklanır bu şu demektir.işlediginiz suça istinaden ben 5 yıl biliyorum 5 yıl içinde aynı suçdan adli sicil yemedigniz zaman kayıt silinmez ancak arşiv olur. bunun için adliyeye gidip bir dilekçe verip o dilekçeyi yazacak adam adliye önünde herhangi bir daktilocu o bilir.. asliye hukuk mahkemsine götür.

yazı işleri servisine git benim derdim bu de anlatırlar sana... korkma yani adli sicilin verdigi cevap doğru mahkem kararı yok vs vs yok ne diye sileyim? mümkünmü?? onun için asliye hukuk mahkemsi kaleme git yardımcı olurlar.

NOT: GİDERKEN ADLİ SİCİLİN SANA AYZDIGI CEVAP EVRAKINI MUTLAKA GÖTÜR

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mevlude Mesajı Gör
    Yüz kızartıcı bir suç olmadığı sürece başvurunuzdaherhangi bir sorun yaşamazsınız. Sabıka kaydını işaretlemenizde gerekmiyor sadece Adli sicil kaydı vardır diyorsa.
    kısaca bu doğru... işde. yüz kızartıcı suç(tecavüz hırsızlık dolandırıcılık vs vs) gibi olmadıkça sorun yok şu olur.. o yerdeki işareti nok olarak gir. ve para cezasını işaretle elininde varsa o ceza tebligi vs onuda dosya ile beraber götür ver sorun yine olmaz...

Üye
    akıllı_poyraz_ Avatarı

Son Giriş
    26.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muzo
    ben başvuruyu bugün gittim yaptım. ama işaretlememişim o kutucuğu.
    by_cin
    yani başvuruyu sıfırdan yap diyorsun öylemi hocam.

arkadaşlar bir iki avukatla görüştüm. birisini netten buldum. anlattım durumu.dediki mahkumiyet durumunu var olarak işaretle ardındanda para cezasını da var olarak işaretle dedi.sabıka kaydını yok olarak işaretle dedi.
    diğerine de bizzat gittim sordum. dediki, beş yıldan önce silinmez dedi. sorun oluşturur yada oluşturmaz kuruma bağlı dedi anladığım kadarıyla. yani oluştura da bilir dedi.

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işde bak 5 yılmış demeki 5 yılı doldurmadın ozaman önceki yazdıklarımı çöpe at unut mahkeme silmez o bir kanuni süreç .. olmaz ozaman.. sen en iyisi bu üstdeki yazdıgınız yeterlidir... çünkü yüz kızartıcı bir suçunuz yok.. bu geçerli ..

arkadaşlar bir iki avukatla görüştüm. birisini netten buldum. anlattım durumu.dediki mahkumiyet durumunu var olarak işaretle ardındanda para cezasını da var olarak işaretle dedi.sabıka kaydını yok olarak işaretle dedi.
    olay bitmiştir dostum...

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim şuan tecil edilmiş 4500 tl para cezam var ve 2007 de de 1 buçuk ay cezaevinde yattım korsan yabancı dil kolej kitapları satmaktan sabıka yok ama mahkumiyet bölümüne işater attım çünkü ertelenmiş para cezam var 2013 te dosya kapanacak doğru mu işaretledim acaba????

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Poyraz, o görüştüğün avukatla aynı şeyi söylüyoruz ve hatta aynı şekilde işaretlenmiş form örneğini resim olarak ekledim. Arkadaşım senin Adli Sicil Kaydın Yok senin Adli Sicil Arşiv Kaydın Var arşiv kaydın olabilir o sorun değil zaten adli süreci gerçekleşen yani fiilin işlenişinin üzerinden 5 yıl geçen suçlar Adli Sicil Kaydından silinir. Bu arşiv kaydı, sicilinden düşütüğü için Adli Sicil Kaydı olarak değerlendirilmez, sorgularda Adli Sicil Arşiv Kaydı olarak görülür.

Üye
    akıllı_poyraz_ Avatarı

Son Giriş
    26.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bundan sonraki süreç tekrar internetten başvurup milli eğitime gitmek mi olacak yani yaptığım işi tekrardan yapacağım.

Üye
    akıllı_poyraz_ Avatarı

Son Giriş
    26.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar işlerimi hallettim. forumda işaretlemesem dahi sınavı kazandığımızda bizden sabıka kaydı isteniyormuş ve arşiv kaydınız varsa ve bu yüz kızartıcı bir suç nedeniyle oluşmamışsa her hangi bir sorun çıkmaz dedi görevli hanım
    yani arşiv kaydının neden olduğunu araştıracaklarmış. benim için sorun değil. bundan sonra sınavı kazanmamıza bağlı.

teşekkürler arkadaşlar.

Üye
    kerem79 Avatarı

Son Giriş
    13.07-2015
    Saat
    01:25
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam benim suandaki elımdekı belgeye gore ne sabıka kaydım var nede arşim bir suç işledim mahkumıyetımde var ve yuz kızartıcı fakat yurt dışında oldu bu olay..

bu benım memurıyetıme engelmidir acaba adli sicil kaydımda temiz sicilimde gorumuyor yanı

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12