Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 56 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hak_dostu17
    Bence siz emeklilik işlemlerini durdurmayın çünkü sınavın garantisi yok emeklilik daha garanti bu konuda kimsenin bilgisi yok bence. çünkü herkez farklı farklı sölüyor.
    demişsiniz burda konu açılmış ve herkes bilgisi dahilinde ve çevresinde emsal teşkil eden örnekleri göz önünde bulundurarak mümkün mertebe yardımcı olmak istiyor varsa sizin daha iyi bir bilginiz sizde yazarsınız sonuca karar verecek olan kendisidir kimse yorumları karşılığında birşey elde etmiyor tamamen gönüllü olarak bilgi paylaşımında bulunuyor dikkat ederseniz

Üye
    hak_dostu17 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhittin
    Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet %10 yeterli fakat şöyle bi durum var. Kaza sonucu oluşan kusur kalıcı olmak kaydıyla. Tedevisi mümkünse olmaz

Üye
    SELCUK Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Kağıthane
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BaY_Cin;

Emekliliğinizi zora sokmayın. Hazır yakalmışken bu fırsatı emeklilik işlemlerine devam edin.

Üye
    BAĞKURLU Avatarı

Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    16:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hak_dostu17;

Dostum dediğin %10 aldığın maaş için geçerli, engelli sayılmak için geçerli değil . Buna normalde sevinmek lağzım ama bu ülkede maalesef zor, insanın daha da yüksek oranda engelli olası geliyor maalesef ...Gülüyoruz ağlanacak halimize.....

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yaff adı ustunde emekli ne işi var memuriyette...

Üye
    BAĞKURLU Avatarı

Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kayaozesen;

memuriyette ne işi yokki. Emeklinin aldığı maaş 600T.L. olursa insanın memur olası geliyor. Maalesef böyle yoksa kimse emekli olduktan sonra çalışmaz adı üstünde ama olmuyor. Memuriyet veya başka birşey nasılsa çalışılacak olursa tabiki memuriyet isterim emekli maaşımıda istemem o zaman. Devletin çıkarttığı yasa emekli çalıştırmamak için değil emeklinin çift taraflı maaş alımını önlemek için....

Üye
    hak_dostu17 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhittin
    Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BENİM BELİTTİĞİM %10 MAAŞ HAKEDEBİLMEK İÇİN. (raporlara iş kazası olarak geçmek kaydıyla) ÇALIŞMAK İÇİN İSE DEDİĞİN GİBİ EN AZ %40 OLMASI GEREKİYOR ZATEN %40 IN ALTINDA OLANLAR ÖZÜRLÜ SINIFINA BİLE GİRMİYOR. MALÜLEN EMEKLİLİKTE İSE DURUM ÇOK FARKLI ÇALIŞMA FONKSİYONLARININ EN AZ 3/2 SİNİ KAYBETMİŞ OLMASI GEREKİYOR RAPOR ORANI İSE YAKLAŞIK OLARAK %67 OLMASI GEREKİR ( raporlarada iş kazası olarak geçmemeli)

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

- Özürlerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ve Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelik gereği İlk Defa Devlet Memuru olacak adayların başvuruları alınacaktır. Kamu kurum ve kuruluşlarında halen Devlet Memuru olarak görev yapanlar ve bu görevlerinden ayrılanlar ile 5335 sayılı Kanunun 30’uncu maddesinde belirtildiği üzere “herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alanlar…”başvuruda bulunamazlar. Adaylardan yukarıda belirtilen durumlarını gizleyerek başvuruda bulunanların, başvuruları geçersiz sayılacak ve atama yapılmış olsa bile atamaları iptal edilerek haklarında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanacaktır.

bağkurlu bu durumda başvurabilirsin ama sınavı kazanacağına inanıyorsan başvuru yap yoksa uğraşma emekli ol özel sektörde iş bak derim

Üye
    hak_dostu17 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhittin
    Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ASTERUNYA
    siz diyorsunuzki ne işi var emeklinin çalışma hayatında
    ben size katılmıyorum emekli olanlar yatsınmı boş boş durmaktansa bence çalışmaları daha mantıklı tabi çalışmak isterlerse sonuçta kendi kararları. insanın yan geliri olması daha iyi değilmi

Üye
    burak_1986 Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:00
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben yetim aylığı alıyorum sınava giremeyecek miyim saçmalık

Üye
    ergincengiz Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    8

ya arkadaşım emekli olmuşsun hala memur olaçam diyorsun diğer taraftan hiç iş bulamayan arkadaşlar var bence seninki cok mantıksız birşey

Üye
    BAĞKURLU Avatarı

Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ergin emekli olmadım olmak için müracat ettim. Oda mecbur kaldığım yaklaşık 1 senedir iş bulamadığım için. Ben bu konudaki fikrimi başka bir yazıda açıkladım. Hala anlamadığınız zaten bu bir sınav kazanırsan ancak girebilirsin, ben sınava girme hakkımı istiyorum ayrıca bu memuriyet ek gelir olmayacak çünkü daha önce bağlanan emekli maaşının tümü zaten kesilecek. Bunu bile bile çalışmak istiyorum. Benden zaten daha iyiysen beni alacaklar diye birşey yok. Ben çalışabilme hakkımı almak istiyorum yoksa çift maaş alim yan gelip yatim gibi bir derdim yok olan varsa herkes kendinden sorumludur....

ticet77;
    Ya bak arkadaşım orada "emeklilik veya yaşlılık aylığı alanlar...." diyor ya o ... (noktanokta) çok önemli çünkü o ....'da kanunda emeklilik veya yaşlılık aylığı alanlar bu aylıkları kesilmeksizin diye devam ediyor. Yani o ... varya o çok önemli.....Anlatabilmişimdir umarım

Üye
    hasan58 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    08:42
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar milli eğitime gittim bir kaç yere telefon açtılar sonunda bana ifade çok açık 4.maddeki özellikleri taşıyanlar başvuruda bulunamazmış dediler.Ayrıca başvuru yapıpta sonra şartları uymadığı anlaşılanlar hakkında da Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanırmış.Yani evrakta sahtecilik kamu kurumu aldatma falan gibi bu saçmalık böyle anlamadım

Üye
    BAĞKURLU Avatarı

Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hasan bu MEB 'de çalışanlarda konuyu bilmiyor. Cezai şart var emekli olupta çalışmaya başladığında emekli maaşını kestirmeyip çift maaş alanlar var. Farkedilene kadar çift maaş alıyorlar evet bunlar farkedilirse faiziyle geri alınıyor ve ceza mahkemesi davası açılıyor. Ama ben hala emekli maaşını iptal ettirdiğin taktirde çalışabilineceğini düşünüyorum... Memurlar.net tede böyle yazıyor, kanundada açık açık yazıyor. Meb'de kamu kurumu olduğuna göre farklı uygulama yapamaz gibi geliyor....Ama bellide olmaz

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bütün yüreğimle şunu söylüyorum ister kzın ister darılın inaşşalh emeklileri almazlar amimn diyen kaç kişiyiz....

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon