Sayfa 3 / 22 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 319 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dedentel;

Tahmin yürütecek olursak Kpss düzeyinde sorular çıkar gibime geliyor. Üniversiteyi herhangi bir öğretmenlik branşı okuyarak bitiriyosun ve sonra Devlet kadrosuna atanabilmek için Kps sınavına giriyosun. Sonuçta engelli de olsa öğretmen alımı olacağı için Kpss düzeyinde sorular çıkar diye düşünüyorum.

Üye
    infer Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    Kırşehir
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Eline sağlık teşekkürler...

Üye
    güneş_29 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2010
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler

Üye
    akıllı_poyraz_ Avatarı

Son Giriş
    26.04-2012
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eyvallah hocam indirdim dosyayı. eline emeğine sağlık.

Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sınav ücreti ne kadardır, para nereye yatırılacaktır?
    Sınav ücreti kılavuzun 6.2 maddesinde düzenlenmiştir. Buna göre sınava girmek isteyen adayların 110 TL ödemesi gerekecektir. Sınava girecek adaylar 110 -TL (Yüzon TL. KDV Dahil) sınav ücretini 26/04/2010–20/05/2010 tarihleri arasında Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Beşevler Ankara Şubesi, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi veya Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubesinin herhangi birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla yatıracaktır.
    Özürlü raporundaki oran yüzde kaç olmalıdır?
    Özürlü memur alım sınavlarına katılabilmek için "tüm vücut fonksiyon kaybı oranının yüzde kırk ve üzerinde" olması gerekmektedir. Sadece bir organdaki yüzde 40 oranı özürlü sınavı için yeterli değildir. Sağlık kurulu raporundaki "tüm vücut fonksiyon kaybı" bölümüne dikkat edilmelidir.
    Öğretmen olmak isteyen özürlülerin raporunda hangi bölüme dikkat edilmelidir?
    MEB'in yaptığı açıklamaya göre sağlık kurumlarından alınan raporun “Çalıştırılamayacağı İş Alanları" bölümünde “çalışabilir/çalışamaz” ifadesi yer alıdır. Bu bölümde "çalışabilir" ifadesi yer almayanlar raporlarını yenilemelidir.
    Kimler başvurabilecek?
    Öğretmenliğe, öğretmen olarak atanma niteliğine haiz olanlar; memur kadrolarına önlisans ve lisans mezunları; hizmetli kadrolarına ise lise mezunları başvurabilecektir.
    İşlemler internetten yapılacak
    Sınav başvuruları 26/04/2010-21/05/2010 tarihleri arası saat 17:00 ‘ye kadar internetten elektronik ortamda yapabilecektir. İlgili form belirtilen tarihlerde T.C. Millî Eğitim Bakanlığı adresinden yayımlanacaktır. Her aday bu formda, sınava girmek istediği ili işaretleyecek; 5 tercih yapacak ve 6. tercih olarak “Tercihlerim Dışında Atanmayı Kabul ediyorum” seçeneğini işaretleyecektir. Daha sonra sınava girmek için
    tercih ettiği İl Millî Eğitim Müdürlüğüne ibraz etmek suretiyle sınav başvurusunu onaylatacaktır.
    Raporun sürekli/ süreli olması durumu
    Adayın sağlık kurulu raporunda raporun geçerlilik süresi bölümünde “Sürekli” veya “Süreli” ifadesi yer almaktadır.
    “Sürekli” olanlardan yeni bir rapor istenmeyecektir. Ancak ; sürekli raporu bulunan adaylardan sağlık kurulu raporunda eksik bölümler bulunanlar ile Öğretmen unvanı için başvuruda bulunacakların; Sağlık Kurulu raporunun“Çalıştırılamayacağı İş Alanları” bölümünde Çalışabilir/Çalışamaz ifadesi yer almayanlardan yeni sağlık kurulu raporu istenecektir.
    “Süreli” olanların ise geçerlilik süresina bakılacak, süresi bitmiş olanlardan yeni rapor istenecektir.
    Sınav konuları nelerdir?
    Sınavda, 50 adet çoktan seçmeli (4 seçenekli) soru sorulacaktır. Sorular Ortaöğretim mezunları için Millî Eğitim Bakanlığı müfredat programındaki kitaplar; Yüksek öğrenim mezunları için ise Yüksek öğretim kurumlarında okutulan ders kitapları esas alınarak Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanacaktır.
    SINAV KONULARI--- SORU SAYISI
    Atatürk İlkeleri ve Türk İnkılap Tarihi-- 10
    Temel Yurttaşlık Bilgisi-- 5
    Türkiye Coğrafyası-- 5
    Türkçe-- 10
    Matematik ---10
    Görevin Özelliğine Göre Mesleki Bilgiler--- 10
    TOPLAM 50
    Yanlış cevap doğruları götürmeyecek?
    Sınavda 50 adet çoktan seçmeli soru sorulacak olup, sadece doğru cevaplar üzerinden puan hesaplaması yapılacaktır. Yanlış cevaplar değerlendirmeye alınmayacak, 4 yanlış bir doğruyu götürür gibi bir işlem uygulanmayacaktır.
    Memur alımında lisansın, önlisans göre önceliği var mıdır?
    Bilindiği üzere MEB'in özürlü memur kadrolarına önlisans ve lisans mezunları başvurabilmektedir. Lisansın önlisans göre bir öncelik hakkı bulunmamaktadır. Sadece, adayların sınav puanı eşit olması halinde diploması bir üst öğrenim olana, aynı öğrenim gurubunda ise diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde ise yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.
    Raporlar hangi hastanelerden alınacak?
    MEB raporların alınabileceği hastaneleri kılavuzda iller bazında, tek tek açıklamıştır. İlgilenen adayların kılavuzun son sayfalarına bakmaları gerekmektedir.
    Adayların sorunla karşılaştığında başvurması gereken iki önemli mevzuat
    Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik (Tıklayınız)
    Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelik (Tıklayınız)

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Bay_Cin;
    diğer arkadaşları rakip olarak görmeyip, elindeki dökümanları samimi bir şekilde paylaştığın için teşekkür ediyorum. Allah senin gibi eli açıklara yardım eder inşallah, başarılar diliyorum hepinize...

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende hepinize çok rica ederim arkadaşlar

Ben girmiyorum sınava, girecek olsamda yine paylaşırdım. Sonuçta her ne kadar kişinin kendi çıkarları menfaatleri söz konusu olsada engelli denildimi hepimizi kapsıyor, hak eden kazanır inşallah . .

Sınava Girecek Bütün Arkadaşlar BAŞARILAR DİLİYORUM . . !!

Aklınıza takılan sormak istediğiniz, öğrenmek istediğiniz konular olursa sorabilirsiniz.

Üye
    hatice&htc Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devrim bey çok teşekkür ederiz katkılarınızdan dolayı yalnız ben 3. linki açamadım bir sayfa açılıyor ama ERROR diyor. yardımcı olabilirmisiniz

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Linklerin hepsi aynı, sadece açamayan indiremeyen arkadaşlar için alternatif olsun diye 3 farklı yerden indirme linki verdim. 1, 2 ve 3. linklerin hepsinde aynı dosya mevcut sadece indirme yerleri farklı.

Üye
    Özlem Avatarı

Gerçek Adı
    Özlem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben indırdım cok tsk ederm

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Bende sınava girmeyeceğim, Eğitim fakültesi mezunuyum, üç yıl ücretli öğretmenlik yaptım, hevesimi aldım,sonra kadrolu olduğu için işçi olarak bulunduğum yere yerleştim, burası daha rahat, ekonomik farkı olmasına rağmen düzenimi kurdum. şimdi tekrar silbaştan uğraşmak istemiyorum. Zaten erken emekli olup kendi işimi kuracağım inşallah.
    Ne memur nede öğretmen sınavına başvuracağım. Diğer sınava girecek arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar belki faydası olur.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı Personeli 18/04/2010 Pazar günü Görevde Yükselme Sınavı yaptı, ve aşağıda sınavda çıkmış sorular var örnek olarak indirip çözebilirsiniz belki faydası olur, en azından soru çözme taktiği ve soruların ne şekilde gelebileceği hakkında deneyim kazanmış olursunuz.

LİNK

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu linki güncel tutmaya çalışalım herkes yararlansın arkadaşlar

Üye
    donence Avatarı

Gerçek Adı
    hadis döndü
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    09:46
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk adresten gayet kolay indi dosya.acıldıda.
    teşekkür ederim.

Üye
    engin934 Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İş durumundan Tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çok güzel bir paylaşım tebrik ediyorum arkadaşım inanıyorum ki çok yararı dokunacaktır arkadaşlarımıza

Sayfa 3 / 22 İlkİlk 123456713 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 17.04-2010, 02:19

Başlığın Etiketleri