Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 44 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    faydalı bir paylaşım olmuş ilgilenen olur

Üye
    ealif Avatarı

Son Giriş
    12.11-2010
    Saat
    22:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

99 yılında aldıgım raporum gecerli olmayacagı için bnde rapor için yeniden basvuranlardanım.smdide yüzde60 lık oranımın 40 ın altına dşüp düşmeyecegi konusunda bi telaş yasıyorum. sorunlu arkadaslara destek olmak için gerekli mail i gerekli kuruluslara bnde iletecegim bn sorun yaşamasamda..

Üye
    Cagatay09 Avatarı

Gerçek Adı
    Cagatay
    Son Giriş
    12.08-2010
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar ne olursun olsun "çalışabilir yada çalışamaz ibaresinde il milli egitim müdürlükleri israr edecek gibi görünüyor. oysa hastaneler 2006 özürlü yönetmeligine göre bu ibareleri kullanamıycaklari ve hatta 2006 dan sonra alanlara yeni rapor veremiycekleri söylüyorlar.. MEB ibaresi bos bulunanlar yeniden saglık raporu alsın diyerek 2006 özürlü yönetmeliginide ihlal etmis olmuyor mu? topu saglık kuruluslarını atıyor. saglık kuruluslarıda korkudan bu tür seyleri yapmıyor.. basvurular baslamadan bunu halletmemiz gerekiyor. bu sekilde bir özel sart özürlü yönetmeligine aykırı.

Üye
    magnesia Avatarı

Son Giriş
    31.08-2010
    Saat
    10:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bendeki raporda çalışabilir ifadesi var fakat bendeki rapor 2003 yılına ait memurluk sınavına başvuru yapabilirmiyim yoksa raporu yenilememmi gerekiyor........

Üye
    hakbilirr Avatarı

Son Giriş
    07.05-2010
    Saat
    09:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çağatay o9 arkadaşım sana aynen katılıyorum meb benim de anladığım kadarıyla topu sağlık kuruluşlarına atıyor bide anlamadığım diğer özürlü öğretmen adayı arkadaşlarımız nerdeler bu hepimizin sorunu daha fazla sesimizi duyurmalıyız ortada bir yanlış var ve bu yanlış hepimizi vuracak, ben milletvekili lokman ayva bey'e mail attım ban jet hızıyla cevap verdi sağolsun ancak lokman bey de sanki 2006 öncesi rapor formatını biliyor yenisini bilmiyor gibi geldi bana yeniden mail attım çok ilgili birisi sizde vakit kaybetmeden mail atın ve sıkıntıyı dile getirin hertürlü yardıma hazırım dedi özellikle kolibandı 9 ve çağatay o9 arkadaşlar biraz daha bilgi paylaşalım ben yarın yarın başbakanlıkta danışman bir arkadaşla daha görüşeceğim inşallah bir kamuoyu oluştururuz.

magnesia arkadaşım bildiğim kadarıyla sürekli raporu olanlardan yeni rapor istenmeyecek sadece raporunda çalışabilir ifadesi olmayandan yeni rapor istenecek, meb in klavuzunu iyice oku orada böyle yazıyor.

bu arada sadece öğretmen adaylarına bu şart getirilmiş.

Üye
    Cagatay09 Avatarı

Gerçek Adı
    Cagatay
    Son Giriş
    12.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işin garip yanı. eski raporlarda çalişabilir yada çalışamaz kutucuk seklinde ibaresi var. ama yeni yönetmelige göre cikan raporlarda böyle birsey yok. sadece çalıştırılamıycagi iş alanlari diye bir bölüm var o kadar. orayada asla çalişabilir yada çalışamaz diye bi ibare koyulamaz. saglık bakanligi yasaklamis. bu bölüme sadece engel durumu belirtilerek genelleme yapilabilir demis; ayakta fazla çalıştırılamaz, isitme cihazi ile çalışabilir, agir ve tehlikeli islerde calisamaz vs.

ayrica MEB bu konuda hic bir çalışma yapmamis. lokman beye bende mail aticam bu işi cözerse lokman ayva cözer.. kalın saglıcakla.. ögretmenlik mezunu engelli arkadaslar lütfen sizlerde sorunu birimlere iletelim. yoksa böle sadece ilanlara bakıpdurucaz.

Üye
    Cagatay09 Avatarı

Gerçek Adı
    Cagatay
    Son Giriş
    12.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ayrica arkadaslar Lokman bey ve danışmanlari özel sartlar ile ilgili çalışamalarini yapmakta oldugunu söyledi. netice alinir alinmaz kişisel web sitesinde yayinlanacagini söyledi.. umarim güzel bir netice aliriz. haftaya basvurular basliyor

Üye
    hakbilirr Avatarı

Son Giriş
    07.05-2010
    Saat
    09:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

milli eğitim bakanlığını defalarca aradım çalışabilir/çalışamaz iafadesi hakkında konuşmak için bir allahın kuluna ulaşamadım onlarda hiç birşey bilmiyorlar, dün an az 9 farklı tel aradım ben bilmem şu bilir diyerek topu atıyorlar yani konudan habersizler
    benim anladığım meb yetkilileri bu ilana hazırlanırken onlara 2006 yılı ve öncesi özürlü raporları gösterilmiş onlar da bu rapor üzerine çalışma yapmışlar.
    öğretmen adayı arkadaşlar lokman ayva' ya mail atalım konuyu çözerse o çözer, yoksa çok geç kalırız ve başvuru da bile bulunamayız yazık olur.

Üye
    kolibandi9 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    12.06-2011
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakbilir ve ğağatay kardeş ben bügün MEB e konuyla ilgili dilekçemni verdim ve konuyu detaylıca tekrar anlattım
    MEB de 2. katta öğretmen atamaları personel daire başkanlığında şube müdürü ramazan bey ve daire başkanı ayhan bey var onlara ulaşmaya çalışın en fazla bilgi onlarda var ( tabi yeteri kadar değil ama napalım )
    onlar konuyu en geç perşembe görüşüp karara bağlayacaklarını sölediler ben perşembede gidicem sizde lütfen ulaşıp durumu anlatın
    bu durumda mağdur olan sadece 3 kişimiyiz çok merak ediyorum yoksa sadece 3 kişi mi uğraşıyoruz
    lütfen herkes gereken abayı göstersin ki sonra çok geç olmasın eğer elimizi taşın altına koymazsak işsiz öğretmenler olmaya dewam ederiz
    saygılarımla...

Üye
    mayıntarlası Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar, raporu aldım bugün. çalıştırılamayacağı iş alanları alanları kısmında "engelli öğretmen kadrosunda çalışabilir" diye yazıyor. umarım daha fazla sorun yaşamadan sizler de alırsınz. hepinize kolay gelsin.

Üye
    mayıntarlası Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim. inşallah, hayrlısıysa olsun. gerçekten hak eden tüm engelliler umarım raporunu alır ve başvurusunu yapabilir..

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı olsun çok sevindim senin adına özge

Üye
    mayıntarlası Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekküler serkancığım, hayırlısı olur inşallah..

Üye
    kolibandi9 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    12.06-2011
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam hayırlı olsun
    ama ben hala anlayamadım bu ülkenin işlerini senin raporuna yazabiliyorlarsa bizimkilere neden yazamıyorlar bi türlü çözebilmiş değilim
    senin adına sevindim zaten bu gidişle biz başvuru yapamayacağız gibi

Üye
    Cagatay09 Avatarı

Gerçek Adı
    Cagatay
    Son Giriş
    12.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mayıntarlası;
    hayırlı olsun kardesim, fakat birsey soracagim sen yeni rapor almistin degil mi? üstüne gidip böyle bi ilanı görünce raporunu degistirdin mi? nasil izin verdiler degistirilmesine? bizim raporları doktorlar bir harfini bile degistiremem dedi ve yönetmelige göre bu böyle dedi. sen simdi raporunun üstüne yeni raporu nasil aldin? bende mesela özürlü raporuna istisnaden ek olarak ayri bi kagitta ögretmenlik yapabilir seklinde heyet raporu verebiliriz ancak dediler.. bu celiski nasil birsey ya

kolibandi9;
    dostum seni bilemem ama benim elim armut toplamıyor. gereken neyse yaparim.. hakkımı ararım.. pesinide birakmam..

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon