Sayfa 1 / 20 1234511 ... SonSon
Toplam 291 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    öğretmennn Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    MEB bini öğretmen, beş bin özürlü personel alacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bini öğretmen olmak üzere toplam beş bin özürlü personel alacak.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda “sakatlık oranı en az yüzde 40” olan özürlü öğretmen, memur ve hizmetli görevlendirilecek.

Bu çerçevede, 1000 öğretmen, iki bin memur ve iki bin hizmetli kadrosu ayrıldı.

Öğretmen kadrosuna başvurabilmek için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartlar aranıyor.

Bu şartların yanı sıra, MEB Talim ve Terbiye Kurulunun kararı gereğince adayın mezuniyetinin, atanacağı alan öğretmenliğine uygun olması, eğitim fakültesi dışında bir fakülteden mezun olunmuşsa ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans veya pedagojik formasyon belgesi bulunması gerekiyor.

Öğretmenliğe ilk defa atanacakların, başvuruların ilk günü itibarıyla 40 yaşından gün almamış olması şartı da aranıyor.

MEMUR VE HİZMETLİ

Bakanlık, ikişer bin memur ve hizmetli kadrosuna yapacağı atamalara ilişkin koşulları da belirledi.

Buna göre, memur kadrosuna atanacakların en az yüksekokul, hizmetli kadrosuna atanacakların ise lise veya lise dengi mesleki ve teknik okul mezunu olması gerekiyor.

Hem öğretmen hem de memur ve hizmetli kadrosuna atanabilmek için “Özürlülük Ölçütü Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik”te belirtilen sağlık kurumlarından adayların alacağı raporun “Çalıştırılamayacağı İş Alanları” bölümünde “Çalışabilir” ifadesinin yer alması da isteniyor.

Başvurular, 26 Nisan-21 Mayıs 2010 tarihleri arasında il milli eğitim müdürlüklerine “www.meb.gov.tr” internet adresinden elektronik ortamda yapılabilecek. Başvuru formları şahsen veya postayla il milli eğitim müdürlüklerine iletilebilecek.

Başvuru için adayların Bakanlığın internet sitesinde yayımlanan elektronik iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak il milli eğitim müdürlüklerine onaylatması gerekiyor. Adayların ayrıca bir adet vesikalık fotoğrafı ve sağlık kurulu raporunu da başvuru formuna eklemeleri şartı bulunuyor.

Sınav, 30 Haziranda yapılacak. Adaylar, kendilerine bildirilecek yer ve saatte sınava alınacak.

Özürlü öğretmen alımının, MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (EĞİTEK) tarafından yapılacak sınavla gerçekleştirileceği öğrenildi.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

eVET hangi bölümler..Ve hangi şartlar aranıyor...kpss ile alınıyo dımı.?

Üye
    infer Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    Kırşehir
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Bu haberi memular.net bulabilirsiniz.Ama detaylı bilgi yok

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"Hem öğretmen hem de memur ve hizmetli kadrosuna atanabilmek için “Özürlülük Ölçütü Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik”te belirtilen sağlık kurumlarından adayların alacağı raporun “Çalıştırılamayacağı İş Alanları” bölümünde “Çalışabilir” ifadesinin yer alması da isteniyor"

Bir çok engelli, özürlü raporunu özürlü kimlik kartı, 2022 maaşı, gerekli cihaz kullanımı gibi sebeplerle aldığı için çalıştırılamayacağı iş alanları bölümü ya boş bırakılıyor ya da özürlülük oranı yazılarak dolduruluyor. 2006 sonrası rapor alanlar, hatta bu aralar rapor alanlar için yeni bir rapor çıkartmak gerçekten çok yıpratıcı olur. Var olan raporlara ya da onaylı suretlerine "çalışabilir" ifadesi ekletilebilir mi acaba? Bu sadece bu sınav için değil, özürlülerle ilgili tüm sınavlar ve iş ilanları için geçerli. Bu ekletme durumu sözkonusu olabilirse hem hastaneler için hem engelliler için büyük bir kolaylık olur.

Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

26 nisanda başvuru formları yayınlanacak takip edin meb.gov.tr yi arkadaşlar...şimdiden gireceklere hayırlı olsun...bizim bakanlığı pek tavsiye etmesemde

Üye
    valeciraptor Avatarı

Son Giriş
    17.01-2012
    Saat
    15:03
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Eda hanım uzun süre memurlar net te forumları takip ettim ve bakanlığından memnun olan memura rastlamadım desem yeridir. :-)))

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğer milli eğitim ve diğer kurumlar özürlü raporlarında "çalışabilir" ifadesini şart koşarlarsa, bu bölümü boş bırakılan bir çok engelli, mesela bugün itibariyle geçerli bir özürlü raporu almış olsa bile yeniden heyete girip "çalışabilir" ifadeli bir rapor alması gerekiyormuş. yetkililerden öğrendim az önce. raporu olanlar var olan raporlarına "çalışabilir" ifadesi ekletemiyorlarmış. bu gerçekten büyük bir yıpranma olacak bir çok engelli için. yeniden rapor almaları gerekecek.

Üye
    nilayhulagi Avatarı

Gerçek Adı
    Nilay
    Son Giriş
    23.08-2012
    Saat
    13:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hepimize şimdiden hayırlı olsun.İnşallah diğer bakanlıklarda sınav yaparlar ve engelli alımlarını açıklar.

Üye
    valeciraptor Avatarı

Son Giriş
    17.01-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Buna göre, memur kadrosuna atanacakların en az yüksekokul, hizmetli kadrosuna atanacakların ise lise veya lise dengi mesleki ve teknik okul mezunu olması gerekiyor.
    Ya bu konu kafama takıldı lise veya teknik okul mezunu hizmetli olurmu memurlar net te okuduğuma göre lise mezunu hizmetli yok hepsi orta okul mezunu

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hayırlı olsun nisan sonu gibi bütün kurumlar başlar meb de öncü oldu bu gidişle 38 bin gerçek olacak gibi

Üye
    valeciraptor Avatarı

Son Giriş
    17.01-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Millî Eğitim Bakanlığı Özürlü Personel Alımı (EK-1)

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI OKUL VE KURUMLARDA ÖZÜRLÜ
    MEMUR-HİZMETLİ ALIMINA İLİŞKİN BİLGİLER

1- KURUMU : MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

2- SINAV AÇILACAK KADROLARIN : 3- ALINACAK PERSONELİN :

SINIFI UNVANI DERECESİ SAYISI CİNSİYETİ SAKATLIK ORANI ÖĞRENİM DURUM
    G.İ.H. Memur 7 2000 K/E En az % 40 En az Yüksek Okul
    Mezunu olmak.

SINIFI UNVANI DERECESİ SAYISI CİNSİYETİ SAKATLIK ORANI ÖĞRENİM DURUM
    Y.H. Hizmetli 10 2000 K/E En az % 40 Ortaöğrenim (Lise
    veya Lise Dengi
    Mesleki veya Teknik
    Okul) Mezunu olmak.

4- GENEL ŞARTLAR : 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen
    şartları taşımak,
    5- ÖZEL ŞARTLAR :

1-
    16 Temmuz 2006 tarihli ve 26230 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik”te belirtilen sağlık kurumlarından adayların alacağı raporun “Çalıştırılamayacağı İş Alanları “ bölümünde “ Çalışabilir” ifadesinin yer alması.

6- SINAVLA İLGİLİ BİLGİLER :

Memur Unvanı İçin Başvuru Yeri ve Ayrılan Kontenjan: Adana (37), Adıyaman (25), Afyonkarahisar ( 28 ) , Ağrı (6 ), Amasya (22), Ankara (108), Antalya (47), Artvin (10), Aydın (32), Balıkesir (44), Bilecik (7), Bingöl (27), Bitlis (21), Bolu (13), Burdur (16), Bursa (32), Çanakkale (16), Çankırı (13), Çorum (28), Denizli (27), Diyarbakır (37), Edirne (18), Elazığ (30), Erzincan (10), Erzurum (40), Eskişehir (18) Gaziantep (23), Giresun (13), Gümüşhane (12), Hakkari (12), Hatay (37), Isparta (27) , Mersin (55), İstanbul (84), İzmir (83), Kars (18), Kastamonu (21), Kayseri (50), Kırklareli (7), Kırşehir (13), Kocaeli (16), Konya (56), Kütahya (35), Malatya (34), Manisa (33), Kahramanmaraş (41), Mardin (19), Muğla (22), Muş (24), Nevşehir (13), Niğde (15), Ordu (29), Rize (17), Sakarya (15), Samsun (36), Siirt (11), Sinop (16), Sivas (24), Tekirdağ (18), Tokat (24), Trabzon (22), Tunceli (7), Şanlıurfa (25), Uşak (16), Van (34), Yozgat (27), Zonguldak (26), Aksaray (21), Bayburt (16), Karaman (7), Kırıkkale (17), Batman (21), Şırnak (5), Bartın (14), Ardahan (9), Iğdır (7), Yalova (8), Karabük (25), Kilis (4), Osmaniye (13), Düzce (11) İl Millî Eğitim Müdürlüklerine www.meb.gov.tr. internet adresinden elektronik ortamda veya şahsen veya posta ile.

Hizmetli Unvanı İçin Başvuru Yeri ve Ayrılan Kontenjan: Adana (45), Adıyaman (18), Afyonkarahisar (31) , Ağrı (12), Amasya (8), Ankara (83), Antalya (41), Artvin (7), Aydın (41), Balıkesir (33), Bilecik (9), Bingöl (6), Bitlis (11), Bolu (9), Burdur (6), Bursa (63), Çanakkale (14), Çankırı (5), Çorum (15), Denizli (26), Diyarbakır (24), Edirne (11), Elazığ (5), Erzincan (6), Erzurum (52), Eskişehir (14), Gaziantep (32), Giresun (21), Gümüşhane (9), Hakkari (3), Hatay (64), Isparta (7), Mersin (51), İstanbul (194), İzmir (103 ), Kars (14), Kastamonu (10), Kayseri (38), Kırklareli (11), Kırşehir (9), Kocaeli (43), Konya (100), Kütahya (13), Malatya (11), Manisa (48), Kahramanmaraş (18), Mardin (22), Muğla (34), Muş (12), Nevşehir (14), Niğde (13), Ordu (32), Rize (14), Sakarya (33), Samsun (42), Siirt (7), Sinop (8), Sivas (28), Tekirdağ (21), Tokat (15), Trabzon (44), Tunceli (5), Şanlıurfa (31), Uşak (11), Van (30), Yozgat (11), Zonguldak (23 ), Aksaray (18 ), Bayburt (6), Karaman (10), Kırıkkale (7), Batman (13), Şırnak (17 ), Bartın (9), Ardahan (9), Iğdır (10 ), Yalova (9), Karabük (10), Kilis (7), Osmaniye (18), Düzce (13) İl Millî Eğitim Müdürlüklerine www.meb.gov.tr. internet adresinden elektronik ortamda veya şahsen veya posta ile.

a. Başvuru tarihi : 26/04/2010- 21/05/2010 tarihleri arasında çalışma saati bitimine kadar.
    b. Sınav tarihi, Saati ve Yeri : Sınav giriş belgelerinde belirtilecektir.
    c. Başvuru için gerekli belgeler :

- İş talep formu, (Adaylar www.meb.gov.tr internet adresinde yayınlanan “Elektronik İş Talep Formunu” elektronik ortamda doldurarak İl Millî Eğitim Müdürlüklerine onaylatacaklardır.)
    - 1 adet vesikalık fotoğraf,
    - Sağlık kurulu raporu, (Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik)

(EK-1)

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI OKUL VE KURUMLARDA ÖZÜRLÜ
    ÖĞRETMEN ALIMINA İLİŞKİN BİLGİLER

1- KURUMU : MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

2- SINAV AÇILACAK ÖĞRETMEN KADROSUNA ALINACAK PERSONELİN :

SINIFI UNVANI DERECESİ SAYISI CİNSİYETİ SAKATLIK ORANI
    E.Ö.H Öğretmen 1-9 1000 K/E En az % 40

ÖZÜRLÜ ÖĞRETMEN ALIM ŞARTLARI
    3- GENEL ŞARTLAR :

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartlar yanında aşağıda belirtilen özel şartlar aranır.

4- ÖZEL ŞARTLAR :

a. 07.07.2009 tarihli ve 80 sayılı Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince mezuniyetinin atanacağı alan öğretmenliğine uygun o
    lmak. Eğitim Fakültesi dışında mezun olanlarda Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon belgesi, Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarında mezun olanlar öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki Yüksek öğretim kurumlarına veya programlarına denkliğinin yapılmış olması gerekmektedir.
    b. Öğretmenliğe ilk defa atanacaklar bakımından başvuruların ilk günü itibarıyla kırk yaşından gün almamış olmak,
    c. 16 Temmuz 2006 tarihli ve 26230 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik”te belirtilen sağlık kurumlarından adayların alacağı raporun “Çalıştırılamayacağı İş Alanları “ bölümünde “ Çalışabilir” ifadesinin yer alması.

5- SINAVLA İLGİLİ BİLGİLER :

Başvuru yeri : İl Millî Eğitim Müdürlüklerine www.meb.gov.tr. internet adresinden elektronik
    ortamda veya şahsen veya posta ile.

a. Başvuru tarihi : 26/04/2010-21/05/2010 tarihleri arasında çalışma saati bitimine kadar.

b. Sınav tarihi , Saati ve Yeri : Sınav giriş belgelerinde belirtilecektir.

c. Başvuru için gerekli belgeler :

-
    İş Talep Formu , (Adaylar www.meb.gov.tr internet adresinde yayınlanan “Elektronik İş Talep
    Formunu” elektronik ortamda doldurarak İl Millî Eğitim Müdürlüklerine onaylatacaklardır.)
    - 1 adet vesikalık fotoğraf,
    - Sağlık Kurulu Raporu, (Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu
    Raporları Hakkında Yönetmelik)

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valeciraptör teşekkür ederiz emek harcayıp paylaştığın için

meb de hizmetliler ne kadar maaş alıyor bilen varsa paylaşabilirmi lütfen

Üye
    valeciraptor Avatarı

Son Giriş
    17.01-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

2010 maaşları

Hizmetli 13/3 1.254 tl
    Memur 14/3 1.287 tl
    Öğretmen 1/4 1.731
    Öğretmen 9/2 1.496

http://satisfiyati.com/diger-hersey/...ne-kadar-2010/

Üye
    valeciraptor Avatarı

Son Giriş
    17.01-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

MEB şu anda yok benim paylaştığım bilgiler Lokman ayva nın verdiği bilgilerdir
    Önümüzdeki hafta içi meb ve diğer bakanlıkların kadroları dpb dan ilan edilecek içiniz rahat olsun

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sınav, 30 Haziranda yapılacak. Adaylar, kendilerine bildirilecek yer ve saatte sınava alınacak.

hayirli olsun sinav tarihi bile berli bazilari hikaye filan diyorlardi buda o inanmayan kişilere kapak olur gösterdiğimiz mail baskilarinin sonuncunun bir sermayesi bu.

Sayfa 1 / 20 1234511 ... SonSon