Sayfa 19 / 20 İlkİlk ... 9151617181920 SonSon
Toplam 291 mesajın 271-285 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ugurAWD Avatarı

Son Giriş
    21.06-2015
    Saat
    12:32
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Lütfen yanlış anlamayın yazdıklarımı , MEB de çalışmak gibi bir düşüncem hiç olmadı. Sırf devlet kapısı olsun diyede böyle bir tercih yapıp tozlu raflar altında bir ömür geçiremem.
    Hal böyleyken sırf denemek olsun diye sınava giripte bunu gerçekten isteyen arkadaşlarımın kontenjanını çalamam. Lakin MEB dışında diğer alım olacak devlet kadrolarında ilgilendiğim bir bölüm var. Diğer kontenjan veya alımlar ile ilgili bir bilgi yok değilmi arkadaşlar ?
    Son olarakta listede yazan Sahil Güvenlik Komutanlığına alınacaklar ne şekilde görev yapacaklardır , yorumu olan var mı ?

Teşekkürler.

Üye
    Mr. Aykut Avatarı

Gerçek Adı
    Aykut
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    10:22
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

uğur kardeş meb beni resmen bozguna uğrattı lise mezunu 19 yaş ve üstün bilgisayar bilgisine sahip birisiyim yani şu masa başında pinekleyip 1 işi tabiri caizse 3 günde yapabilen sağlam memurdan daha iyi iş yapacağım kanaatindeyim lakin sınavda hizmetli statüsü için uygun görülüyorum genç ve ilerde iyi bir kariyer sahibi olmak isteyen engelli birisi için resmen barikat kurmuş adamlar, sahil güvenlik için ben bölümü okuyamadım var mı alımı engelli personel ?

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar moralinizi bozmak istemem ama,

Başka alım biraz zor olacak. Zaten bu alımlar da seçim için göstermelik, seçim yatırımı yani.
    138 bin engelli istihdamı 7 yıla yayılacak.
    Her yıl %10 u doldurulacak.
    Diğer kurumlar kaç kişi açıklarlar ve ne zaman açıklarlar oda bilinmiyor.

Üye
    Kalbiselim Avatarı

Gerçek Adı
    abdül
    Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

girebilen girsin bu sınava .maliye bakanıda açıklama yaptı hepsi bu sene olmayabilir diye.
    sağlık bak. alacağı doktor heemşiredir. emniyetin açığı çok lakin daha özürlüleri nereye nasıl isdihdam ederim ona karar verememişler.

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Mr Aykut;

Sana bendede katılıyorum. benım engelimn sol el parmaklarım yokluğudur. İleri derece bilgisayar bilgisine sahibim. daha Doğrusu Bilgisayar teknık sorumluyum. maalesef bende Hizmetli statüsünde İş başvurusu yapacağım Ama birşey duydum. Hizmetli olupta ileride yükselme sınavı filan dediler memur olabiliriz belki?

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mr Aykut ve Mehmet;

Malesef evet lise mezunu hizmetli alacaklar, ama bence siz ve sizin gibi arkadaşlar hiç üzülmesin, size hizmetlilik yaptıracaklarını sanmıyorum. Umarım bilgisayarla alakalı bir sertifikanız vardır yoksa bile sınav gününe kadar edinin ve bana güvenin, aktif bir şekilde bilgisayar kullanan ve belgesi olan arkadaşlar hizmetli kadrolarından hiç çekinmesin.

Evet görevde yükselme sınavları yapılıyor, aslında meb'in hizmetli kadrosunu tamamen bitirme gibi bir düşüncesi ve çalışması var. O zaman niye engelli hizmetli alıyo diye sorabilirsiniz bu soruya kendileride cevap veremiyor ama genel açıklama Engelli İstihdamı. Meb muhtelif tarihlerde görevde yükselme sınavı yapar ama bunun ilk ve temel şartlarından biri kişinin 5 yıl memuriyet süresi olmasıdır. Eğer bu süreyi aşağıya çekmezse 5 yıl sonra hizmetli kadronuzu sınava girerek memur kadrosuna çevirebilirsiniz.
    Araştırsınlar meb çalışanlarının %40'ı hizmetli kadrosunda olup memur olarak çalışanlardır.

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Bay_cin;

işin aslını söylemek gerekirse kendıme cok güveniyorum. hizmetli kadrosuna qirdiğimde ve benım bilgisayarcı olduqumu anladıklarında. Mehmet Bey bakarmısınız ŞU MAKınede sorun var yada Mehmet bey yazıcıda sorun var bakarmısınız diyeceklerir. belkide bizleri yükseltecekleridr belli olmaz... ama su devlet kapısından hayırlısı ıle bi içeri girsek gerisini halledecem bilqi işleme bile yükseliriz belli mi olur...

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesinlikle böyle olacaktır. Genelleme yapmam belki yanlış olur ama yinede yapıcam, meb çalışanları genelde belli bir yaşın üstünde ve bilgisayar aktif bir şekilde hayatımıza gireli aşağı yukarı 10 sene olmuştur. Uzun zamandır görev yapan 20 - 25 yıllık memurlar var ve bunlar bilgisayarı tam anlamıyla detaylı bir şekilde kullanamamaktalar, daktiloya alıştıklarından sadece klawye kullanabilenleri bile var. O yüzden meb'in bilgisayarı aktif bir şekilde kullanan personele ihtiyacı var.

Bi mesajımda yazmıştım bağlı bulunduğum müdürü nasıl şaşırttığımı, ben sağ kol ortapedik engelliyim ve toplamda 7 adet parmağım var ama kalwyede üzerime tanımam

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devrim haklısın işte bu nedenle bi kusla anlaştım kursa katılmadan sınava girip sertifica alacağım abim adliyeye hizmetli olarak girdi 1 yıl sonra mübaşir yaptılar donanımlı olduğu için

Üye
    44mustafa44_ Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

2 tane Meb onaylı Bİlgisayar sertifikam var bu zamana kadar bir işe yaramadılar umarım bundan sonra işe yararlar sanırım okul değilde il/ilçe Mili eğitim müdürlüklerine halk eğitim merkezlerine atanırsak daha rahat ederiz gibi geliyor aslında biz fazla kaptırdık şimdiden kendimizi daha sınava girmeden neleri düşünüyoruz hele bir hayırlısıyla bir sınava girip kazanalım gerisi gelir inşallah...

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa sende 2 tane varsa 1 tanesini bana ber 200 tl boşa vermeyeyim

Üye
    44mustafa44_ Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

ticet canın saolsun vereyim bu arada hiç vakit geçirmiyosun hemen cevap yazıyorsun pc masasındamı yatıp kalkıyon sen doğruyu söle

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mustafa sakınnnn aman öyle düşünme bin pişman olursun ilçe müdürlüklerinde çalışmaya. İnşallah sınavı kazanıp bi atanın Cin haklıymış dersiniz, en güzeli gözden ırak dilden uzak bi yerde çalışmak, kafan rahat olur.

Okulda çalışınca, işe 1 saat geç gitsen idare edilirsin, izin gerektiğinde müdürünle konuşup kafa izni kullanabilirsin, yaz tatilinde okullar kapandığında 1 ay yıllık iznin yanında 15 günde kafa izni kullanabilirsin ama bunların hiç birisini il/ilçe müdürlüklerinde yapamazsın

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet .........

Üye
    44mustafa44_ Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    okulu düşünüoumda temizliği filan daha büyük bir Bİna ve daha büyük bir dert gibi geliyor bana tabi sen tecrübelisin daha iyi bilirsin muhakak

Sayfa 19 / 20 İlkİlk ... 9151617181920 SonSon