Sayfa 17 / 20 İlkİlk ... 71314151617181920 SonSon
Toplam 291 mesajın 241-255 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cyeniceli88 Avatarı

Son Giriş
    01.03-2012
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tercih yapıp yapamayacağımı bir bilsem boşuna ders çalışmak istemiyorum

Üye
    ayşegül_01 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum
    acaba sadece sınava gird,ğ-,m,z şehiir içinmi yerleştirilme söz konusu farklı bir ildeki kadroya yerleştirilme imkanı yokmu?

Üye
    44mustafa44_ Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

inşallah tercih şansı olmaz herkez nerde girerse nerde kazanırsa orda göreve başlaması daha mantıklı

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İşe alımlarda engellilere engel çıkartıldığını belirten TEDAY Başkanı Boztaş, Personel alımında ´En az lise mezunu olmak´ gibi şartlar aranıyor Yani tornadan çıkmış engelli isteniyor Oysa birçok engelli lise mezunu değil dedi.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı´nın, aralarında bin öğretmen kadrosunun da bulunduğu 5 bin 148 engelli kadrosuna onay vermesi birçok kişiyi sevindirmişti. Ancak engelli personel alımını yapacak bakanlığın aradığı şartlar, engellileri isyan ettirdi. Kamudaki 38 bin engelli personel açığının bu yıl içerisinde doldurulacağına inandığını belirten Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (TEDAY) Başkanı İlimdar Boztaş, Kamudaki engelli personel açığını doldurmak için yapılması gereken bürokratik düzenlemeler yapıldı. Buna rağmen personel alımı yapacak kurumların takındıkları tutum bu alımı engelliyor. Türkiye´deki engellilerin zaten yüzde 90´ı, engelinden kaynaklanan sıkıntılardan ötürü ilköğretim ve liseden terk Ancak Milli Eğitim Bakanlığı, personel alımında lise altı memur almayacağını belirtiyor.

Öğretmenlerde de yüksek okulu şart koşuyor. Adeta tornadan çıkmış engelli isteniyor diye konuştu. Engellilerin yüzde 90´ı lise terk Kamuda mevcut 38 bin 192 engelli personel açığının kapatılması için ilk adım atıldı. Her yıl 3 dönem halinde yapılan alımlar çerçevesinde, Nisan-Mayıs döneminde Milli Eğitim Bakanlığı´nda engellilere ayrılan kadroya onay verildi. Kamuda engelli kadro alımının yapılacağı 190 kurumdan 189´unun henüz kaç personel alacağını açıklamadığını dile getiren Boztaş, İlk alımların yapılacağı Nisan-Mayıs aylarında biz kamuya 12 bin personel alınacağını öngörüyoruz. Bu şekilde 3 dönem halinde yapılacak alımlarla kamuda İlimdar Boztaş ki engelli açığı bu yıl umarım doldurulacak. Ancak kurumların engellilere karşı takındığı tutum bu alımları engelleyecek gibi görünüyor. Engelli personel alımı için yasal düzenlemelerin yerine getirilmesine rağmen engellilerde aranılan şartlar engelli personel alımını tıkayacaktır dedi. Türkiye nüfusunun yüzde 12.29´unun engellilerden oluştuğunu hatırlatan Boztaş, Bu engelli nüfustan liseye kadar okumayı başarabilenlerin yüzde 90´ı liseden terk durumdalar. Yüzde 8 gibi bir oran lise mezunu, yüzde 2 gibi bir oran da yüksek okul mezunu. Şimdi Bakanlık yapacağı engelli personel alımında en az lise mezunu olan engelli aradığını söylüyor. Eğer Bakanlık bu şartını gevşetmezse bu kadro yine dolmaz. Çünkü yüksek okul mezunu arkadaşlarımız bir şekilde zaten iş bulmuş durumdalar. Şimdi istenilen bu kriterlere sahip engelli bulamayacaklar ifadesini kullandı. Emniyet´e engelli alımı Emniyet Genel Müdürlüğü´nde şu an 6 bin 229 boş engelli kadrosu bulunuyor. Bu kadronun doldurulması için yapılan çalışmalara öneri getiren Boztaş, Emniyet Teşkilatı açığı nasıl dolduracağına dair bir karamsarlık içerisinde. Ancak teşkilat MOBESE kameralarını takip etmek amacıyla engellilere iş olanağı sağlasa bu karamsarlığı atlatır.

Şu an MOBESE kameralarının takip edildiği yerlerde tığ gibi delikanlılar çalıştırılıyor. Bizim bilgisayardan anlayan birçok arkadaşımız var. Buralara bu insanlar getirilerek Emniyetteki açık kadrolar doldurulabilir ifadelerini kullandı.

Barış ŞİMŞEK/ANKARA

Kamudan

Üye
    eminserin Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar selamlar;Ben özürlülük raporumu 2004 yılındaİzmir Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesinden almıştım.Raporumda Çalışabilir ibaresinde işaretli durumda. Çalışamayacağım iş alanları ise boş bırakılmış.Ama hastalığım sürekli olmasına karşın raporumda böyle bir ibare mevcut değil.Peki MEB 'in yapacağı sınavlarda bu raporum geçerli olurmu yeni bir rapormu almam gerekiyor bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim.Herkese iyi günler...

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

prenses;
    kesinlikle katılmıyorum, ben ve benim gibi binlerce yüksekokul mezunu işsiz geziyor. Bu haber ya lise mezunu tarafından yazılmış, yada konudan bihaber bir şahıs tarafından...

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Memur ve Hizmetli kadrolarına başvuracak arkadaşlar;

Ders notlarını çıkmış ve çıkabilecek soruları, http://www.engelliler.biz/forum/cali...e-sorular.html burdan temin edebilirsiniz

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devrim heryere yayma şansımı azaltma yaf meslektaş dedik bağrımıza bastık

Üye
    hakbilirr Avatarı

Son Giriş
    07.05-2010
    Saat
    09:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

prenses arkadaşa katılmıyorum bu memlekette binlerce yüksek okul ve üniversite mezunu engelli, kurum ilanlarına sırf 'lise ve dengi' ibaresi konulduğu için başvuramazken neden sesiniz çıkmıyordu . böylesi daha eşitlikçi hakkaniyetli değil mi. helal olsun milli eğitim bakanlığına ki bu haksızlığa nokta koydu keşke bütün kurumlar bunu yapsa.

Üye
    cyeniceli88 Avatarı

Son Giriş
    01.03-2012
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

prensese katılmıyorum 2.5 yıldır bekliyorum bende zaten ara ilanlarda kendilerine yeterince şans verilmekte

Üye
    ygunbt Avatarı

Gerçek Adı
    Yılmaz
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

merhaba arkadaşlar.
    başka bir kurumda enngelli memur olarak çalışıyorum ve öğretmenlik diplomam var acaba öğretmenlik için bu sınava girebilirmiyim?

klavuzun genel açıklamalar kısmında

" Bakanlığımızca İl Millî Eğitim Müdürlüklerine bağlı okul/kurumlarda İlk Defa
    Devlet Memuru
    olarak atanmak üzere (1-9 derece) 1000 öğretmen, (7. Derece) 2000 memur ve (10. Derece) 2000 hizmetli kadrolarında toplam 5000 özürlü personel alımı yapılacaktır. "
    şeklinde bir ibare var. bu ibare sınava girmeme engel mi yoksa M.E. müdürlüklerine mi ilk defa atanacak olanlar için anlamına mı gelir?

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim bir arkadaşım var rapor oranı %40 şanlı urfanın ilçesinde oturuyor nasıl başvuracak ilçede başvurabilecekmi ne zaman başvurmalı

Üye
    erhankali Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, benim 2000 tarihli sağlık kurulu raporum var ve özür oranım %40, ayrıca çalışabilir ibaresi de var. Bu raporla birlikte MEB'in sınavına katılabilir miyim acaba? Yoksa yeniden mi heyete girmem gerekir? Cevaplayanlara şimdiden çok teşekkürler!

Üye
    A-KILIC Avatarı

Gerçek Adı
    •
    Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    Tuzla, İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

peki rapor % 38 olan bi arkadasım var onun ne yapması lazım yardımcı olursanız cok sevinirim

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hiç birşey yapamaz en az % 40 olması lazım

Sayfa 17 / 20 İlkİlk ... 71314151617181920 SonSon