Sayfa 14 / 20 İlkİlk ... 4101112131415161718 ... SonSon
Toplam 291 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2001 'de Antalya Devlet Hastanesinden aldığım, ayakta durmayı gerektirmeyen işlerde SÜREKLİDİR ibareli çalışabilir raporum var ama yorumları okuyunca eşşeği sağlam kazığa bağlamaya karar verdim,

Gidip yeniden rapor alacağım.

Bu arada MYO mezunuyum, Antalyada memuriyet için gireceğim, yaklaşık 50 kişilık kadro var sanırım antalyada, başka girecek var mı?

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence yeni rapora gerek yok myo mezunu olarak memur kadrosuna başvuracaksın raporun sürekli zaten memur ayakta çalışmayı gerekmiyor aksine devamlı masa başı yinede garanti olsun diyosan al tabi ama heran rapor oranında süpriz olayını dikkatede almalısın

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ticet77;

Saol kardeş, dediğin süprizi yaşadım ben, araç alımı için yeniden rapor almak istediğimde %70'den %60'a indirdiler özür oranını.

Üye
    BelginCan Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    19:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Özel şartlar içinde sağlık raporunun 16 Temmuz 2006 tarihinden sonra olması gerktiğini yazıyor...

4- ÖZEL ŞARTLAR :
    a. 07.07.2009 tarihli ve 80 sayılı Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince mezuniyetinin atanacağı alan öğretmenliğine uygun olmak. Eğitim Fakültesi dışında mezun olanlarda Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon belgesi, Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarında mezun olanlar öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki Yüksek öğretim kurumlarına veya programlarına denkliğinin yapılmış olması gerekmektedir.
    b. Öğretmenliğe ilk defa atanacaklar bakımından başvuruların ilk günü itibarıyla kırk yaşından gün almamış olmak,

c. 16 Temmuz 2006 tarihli ve 26230 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik”te belirtilen sağlık kurumlarından adayların alacağı raporun “Çalıştırılamayacağı İş Alanları “ bölümünde “ Çalışabilir” ifadesinin yer alması.

Üye
    körbıçak Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

iLhan;

E®KAN bey merhaba lise ve dengi yazıyor ortaokullularıda kapsıyormu hizmetli için?[/quote]
    Lise ve dengi derken ; HEM DÜZ LİSELİLER HEMDE MESLEK LİSELERİni kastediyor. yani 11 yada 12 sene okumuş olmanız lazım.... (11 eskiden liseler 3 yıl olduğu için, 12 ise liseler şimdi 4 yıl olduğu için)
    Orta okul = ilköğretim olarak adlandırılıyor artık...

Arkadaşlar hiç yorulmayın 2006 öncesi tarihli raporların yenilenmesi gerekiyor. Bu arada her an sağlam çıkabilirsiniz benden demesi

Üye
    zaferdağ Avatarı

Gerçek Adı
    zafer dağ
    Son Giriş
    12.11-2015
    Saat
    11:19
    Yaşadığı Yer
    manavgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ve arkası geldi.kamu kurumları 148 engelli daha alıyor...

Üye
    BelginCan Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    19:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

16 Temmuz 2006 tarihli ve 26230 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik”te belirtilen sağlık kurumlarından adayların alacağı raporun “Çalıştırılamayacağı İş Alanları “ bölümünde “ Çalışabilir” ifadesinin yer alması.

Bu madde yalnız öğretmenler için mi yoksa bütün adaylar için geçerli mi? Birde rapor yeni yani 2006 sonra alınmış olup "çalışabilir" vaya "Çalışamaz" ibaresi yazılmazsa sorun olur mu?

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zafer hangi kurumlar bunlar ilan nerde yayınlandı linki atarmısın?

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ve arkası geldi yazınca yeni bi ilan sandım teşekkürler bayahmet

Üye
    bguncicek Avatarı

Son Giriş
    13.04-2010
    Saat
    18:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende öyle zannettim

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    10:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, aralarında bin öğretmen kadrosunun da bulunduğu 5 bin 148 engelli kadrosu için onay verdi.
    Milli Eğitim Bakanlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, çeşitli üniversite rektörlükleri ile belediye başkanlıklarına özürlülük oranı en az yüzde 40 olan öğretmen ve memur alınacak.
    Devlet Bakanı Yazıcı, kadroları onaylayarak, yayınlanması Basın İlan Kurumu'na gönderdi. Kadrolar ve sınav başvuru tarihleri önümüzdeki günlerde ilan edilecek. Bu çerçevede, kurumdan kuruma farklılık göstermekle beraber sınav başvuruları 19 Nisanda başlayacak ve 21 Mayısta sona erecek.
    Kadrolara başvurabilmek için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartlar aranıyor.
    Öğretmenler için ise bu şartların yanı sıra, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulunun kararı gereğince adayın mezuniyetinin, atanacağı alan öğretmenliğine uygun olması, eğitim fakültesi dışında bir fakülteden mezun olunmuşsa orta öğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans veya pedagojik formasyon belgesi bulunması, öğretmenliğe ilk defa atanacakların, başvuruların ilk günü itibarıyla 40 yaşından gün almamış olması gerekiyor.
    Milli Eğitim Bakanlığının memur kadroları için en az yüksekokul, hizmetli kadrosu için ise lise veya lise dengi mesleki ve teknik okul mezunu olunması şartı aranıyor.
    Hem öğretmen hem de memur ve hizmetli kadrosuna atanabilmek için “Özürlülük Ölçütü Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik”te belirtilen sağlık kurumlarından adayların alacağı raporun “Çalıştırılamayacağı İş Alanları” bölümünde “Çalışabilir” ifadesinin yer alması da isteniyor.
    Başvuru için adayların Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesinde yayımlanan elektronik iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak il milli eğitim müdürlüklerine onaylatması gerekiyor.
    Diğer kurumlara başvurularda ise iş talep formu, başvuru yerinden veya “www.dpb.gov.tr” internet adresinden temin edilebilecek.
    Adayların ayrıca bir adet vesikalık fotoğrafı ve sağlık kurulu raporunu da başvuru formuna eklemeleri şartı bulunuyor.

Üye
    bguncicek Avatarı

Son Giriş
    13.04-2010
    Saat
    18:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet yüzümü güldüren bir haber geldi Beklemekten bir hal oldum Herkese hayırlı olsun , herkes için hayırlısı olsun Alım yerleri ve sayıları yakında açıklanır diye düşünüyorum

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 haftaya kadar daha fazla ilan çıkar diye düşünüyorum

bide merkezi olsaydı çok iyi olacaktı

Üye
    hakbilirr Avatarı

Son Giriş
    07.05-2010
    Saat
    09:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    (çalışabilir) ibaresi nasıl olacal ben hastaneden sordum böyle bişey yazılamaz, sadece çalışamayacağı işler yazılır diyorlar. benim raporumda hiç bişey yazmıyor nasıl olacak. meb (çalışır) ibaresi istiyor, hastane ise yazılamaz diyor kafam karıştı.

Sayfa 14 / 20 İlkİlk ... 4101112131415161718 ... SonSon