Sayfa 11 / 20 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon
Toplam 291 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    iLhan Avatarı

Gerçek Adı
    İLHAN ÖCAL
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    Adana/Ceyhan/izmit/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar Birşey Sormak istiyorum Ben Lise Terk Mezunuyum yani ilköğretim ama şuanda dışarıdan bitiriyorum liseyi Bende Başvurabilirmiyim Bilgi VErirseniz Sevinirm...

Üye
    ince85 Avatarı

Son Giriş
    26.05-2014
    Saat
    00:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Meb in enngelli öğretmen alımı sıanavına katılacaklar
    arkadaşlar mezun oldunuz öğretmenlik bölümünüzü ve nerden katılacagınızı paylaşalım

Üye
    oceman Avatarı

Son Giriş
    20.07-2010
    Saat
    20:56
    Yaşadığı Yer
    TEKİRDAĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar öncelikle tüm atama bekleyen engelli öğretmen adayı arkadaşlar gibi bu haber benide çok heyecanlandırdı
    ben en son 1999 da sağlık kurulu raporu aldım yüzde elli ortopedik engelli sürekli ibaresi var üzerinde 2006 dan sonra değişen ölçütlendirme ile yeniden rapor alınınca engel oranı iyice düşürülüyor yani yüzde kırkın altında rapor verilir buda meb in öğretmen kadrosuna başvuru hakkını ortadan kaldırıyor şimdi ben yeniden sağlık kurulu raporu almalıyım
    alınca yüzde kırkın altına çıkarsa ne yapabilirim

Üye
    oceman Avatarı

Son Giriş
    20.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TEKİRDAĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engel oranım yüzde elli ortopedik engelliyim
    yeni rapor aldığımda engel oranım düşürülürmüü

Üye
    ince85 Avatarı

Son Giriş
    26.05-2014
    Saat
    00:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım hem sorunu cvblayacak kadar bılgımım olmamasının yanısıra bunu buna burda cvb aramasan

Üye
    körbıçak Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya Arkadaşlar bir şeyi anlamıyorum ya size kim rapor tarihiniz 2006 ve sonrası olucak dedi de habire bu konuyu didikliyorsunuz .Yahu ilanı baştan aşağı okuyom okuyom böyle bir maddeye rastlamıyom .Yahu sizin elinizdeki raporda süreklidir yazıyorsa kim ne hakla yok rapor 2006 olucak yok sonrası olucak diyebilir ki ya .Kendi kendinize sıkıntı yaratıyorsunuz ....

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Benim yeni raporum da %45 den %19 a düşürüldü, bence o raporu alabilmiş 1000 tane engelli öğretmen bulamayacaklar. yine ince hesaplar ve oyunlar var. Kendi yakınlarına mı bu raporu verip de atayacaklar yine mi kullanılıyoruz nedir......

Üye
    iLhan Avatarı

Gerçek Adı
    İLHAN ÖCAL
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    Adana/Ceyhan/izmit/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar Birşey Sormak istiyorum Ben Lise Terk Mezunuyum yani ilköğretim ama şuanda dışarıdan bitiriyorum liseyi Bende Başvurabilirmiyim Bilgi VErirseniz Sevinirm...

Üye
    valeciraptor Avatarı

Son Giriş
    17.01-2012
    Saat
    15:03
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İlhan diplamayı nezaman alacaksın

Üye
    oceman Avatarı

Son Giriş
    20.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TEKİRDAĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu konuyu tekrsar gündeme getirmek istemiyorum şimdi başvuruda ben 1999 da aldığım raporu kullanabilirmiyimm

Üye
    oceman Avatarı

Son Giriş
    20.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TEKİRDAĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben sosyal bilgiler mezunuyumm

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: MURATGUVEN Mesajı Gör
    Ya Arkadaşlar bir şeyi anlamıyorum ya size kim rapor tarihiniz 2006 ve sonrası olucak dedi de habire bu konuyu didikliyorsunuz .Yahu ilanı baştan aşağı okuyom okuyom böyle bir maddeye rastlamıyom .Yahu sizin elinizdeki raporda süreklidir yazıyorsa kim ne hakla yok rapor 2006 olucak yok sonrası olucak diyebilir ki ya .Kendi kendinize sıkıntı yaratıyorsunuz ....
    5- ÖZEL ŞARTLAR :

1-
    16 Temmuz 2006 tarihli ve 26230 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik”te belirtilen sağlık kurumlarından adayların alacağı raporun “Çalıştırılamayacağı İş Alanları “ bölümünde “ Çalışabilir” ifadesinin yer alması.

Kardeş burayı iyi oku ne diyor bak...
    16 Temmuz 2006 tarihinden önce alınmış raporlageçerli degil arkadaşlar boşuna uğraşmayın ben biraz önce sordum......

Üye
    oceman Avatarı

Son Giriş
    20.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TEKİRDAĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu durumda benim yeniden rapor almam gerekecek herkes gibi

Üye
    BOZLAR Avatarı

Gerçek Adı
    müjdat dagdelen
    Son Giriş
    08.10-2015
    Saat
    08:51
    Yaşadığı Yer
    uşakşme
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar slm ben bir şey merak ediyorum bu sıvav yapacakalrda atamayı neye göre yapacakalar şimdi bazı illerde alınacak kişi sayısı cok acaba ordaki meb e mi başvurmak gerekir nasıl olacak bu iş

Üye
    körbıçak Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İlker kardeş

bundan yanılmıyorsam 3 ay önce de meb sınavı vardı .Raporlarda baktıkları şey rapordaki süre kısmı süreklidir yazıyorsa kabul ediyorlardı fakat süre belirtilmişse kabul edilmiyordu 2006 raporları nı vergi indirimi başvurularında şart koşuyorlar

İlker kardeş 2006 öncesi raporlar geçersizdir ile ilgili ibare varsa link atabilirmisin rica etsem Resmi gazete aşağıdadır kimsenin kafasında artık şüphe kalmamıştır sanırım .

ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    Resmi Gazete Tarihi: 16.07.2006
    Resmi Gazete Sayısı: 26230
    BİRİNCİ BÖLÜM

Kazanılmış haklar
    GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce;
    a) 18/3/1981 tarihli ve 8/2620 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sakatlık İndiriminden Yararlanacak Hizmet Erbabının Sakatlık Derecelerinin Tesbit Şekli ile Uygulanması Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınan ve Maliye Bakanlığı Merkez Sağlık Kurulunca nihai olarak karara bağlanan raporlarda yer alan çalışma gücü kayıp oranları,
    b) 20/6/2006 tarihli ve 26204 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşları ile Özürlü ve Muhtaç Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Yönetmelikle yürürlükten kaldırılan 6/1/1994 tarihli ve 21810 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınan ve Emekli Sandığı Sağlık Kurulunca verilen nihai raporlarda yer alan vücut iş görme gücü kaybı oranları,
    c) 22/5/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanunu'nun 30 uncu maddesi gereğince kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde istihdam edilen özürlülerin işe girişlerinde almış oldukları özürlü sağlık kurulu raporlarındaki çalışma gücü kaybı oranları,
    ç) 6/2/1998 tarihli ve 98/10746 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda verilmiş olan özürlü sağlık kurulu raporlarındaki çalışma gücü kaybı oranları, geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.
    (2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir.
    (3) Bu Yönetmelik yürürlüğe girmeden önceki mevzuat hükümlerine göre başlatılmış olan Özürlü Sağlık Kurulu Raporu ile ilgili işlemler, bu Yönetmelik yürürlüğe girmeden evvel yürürlükte bulunan mevzuat hükümlerine göre sonuçlandırılır.

Sayfa 11 / 20 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon