Sayfa 21 / 26 İlkİlk ... 11171819202122232425 ... SonSon
Toplam 378 mesajın 301-315 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    münir arkdaşım AB girmek için özürlülerin yaşamındaki sıkıntıların maximuma indirlmesi gerekli o nedenledirki rapor oranları düşürülüyor ve herşey güllük gülistan gösterilmeye çalışıyor ve illaki özürlü hakları gözetilmke zorunda akepe hükümeti bir kaç oy daha fazla oy alabilmek için bu yapmak zorunda ha diyelim yapmadı insan haklarına müracaat durumunda bence istenilen hak elde edilir...

Üye
    Hasankaraman Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan karaman
    Son Giriş
    19.08-2013
    Saat
    21:22
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar,kardeşler bazı şeyleri irdelediğimiz zaman arkadaşlarımızın arasında bazıları bize akp düşmanı,tekel işçilerin durumu farklı bizimki farklı diyolar.Devlet adamlığı halkın sempatisini kazanan kelimeler konuşmakla olmuyor icraat lazım. sene 2003 aralık asgari ücret 280 civarında başbakan yurt dışı gezisine çıkarken basın toplantısı yapıyor sorulan bir soru üzerine bu asgari ücret benim vicdanımı sızlatıyor bu rakkamlarda olmaması lazım dedi hepimiz ümitlendik asgari ücret asg.üc. 400-450 olacak hesaplar yapmaya başladık nooldu nemi oldu asgari ücret 320 civarı oldu bütün hayeller suya düştü şu an vicdanı çok rahat serveti 2 senede 1.5 tirilyon arttı müthiş bi vicdanı var sayın başbakanımızın.özürlü personel alınacağına eminim ama bu rakkam 38000 olacağına inanmıyorum kim kızarsa kızsın

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet hasan bey bende size katılıyorum ozida başkanının yaptığı açıklamada 2009 yılında 20 bin tane özürlüye iş verdik diyor artık pireyi deve yaparlar ki ben en çok üstüne düşüp takip ettiğim şey istihdam konusu kesinlikle 20 bin kişilik bir kadro açılmadı buna kendiside inanmıyor 38 bin kişili kadroda muhtemel olmaz ama 380 olabilir 2 tane sıfır gölge olacak bunu biliyorum akepe hükümetinin abartılı bir siyaseti olarak düşünüyorum ama inşallah ki seçin dönemine gelirde 38 bin kişi üçbin sekiz yüz kişi olur ona da razıyız..

Üye
    44mustafa44_ Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

yahu arkadaşlar ben buraya siyaset konuşmaya yada a partisini savunup b partisini kötülemek amacıyla yazmadım tekel işçilerin durumu gerçektende çok farklı adamlar yıllardır çalışmadıkları yerlerden maaş aldılar ve şimdide başınızın çaresine bakın denilmiyor onlara sözleşmeleri olarak yine iş imkanı sunuluyor bu çalışanların şartlar hoşlarına gitmiyor diye karşı çıkıyolar fakat kusura bakmayın ama ben 10 aydır işsizim bırakın 750-800 lira maaşı asgari ücretli bir işe dahi razıyım işte tekel işçileriyle beni bizi ayıran olay bu arkadaşların dediği gibi bu 38000 olmaz 3800 olur 5000 olur ama geçmiş dönemlerdeki kadar az olmaz görüşündeyim tabi yanılıyor da olabilirim bunu ilerde görceğiz hep beraber ama siyaset yapmanın hiç yeri değil bence burası

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

zaten amacımız siyaset değil önce karnımızı doyuralım ondan sonra siyaset aç ayı oynamaz

Üye
    Hasankaraman Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan karaman
    Son Giriş
    19.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

44mustafa44_;

Mustafa yıllardır çalışmadığı yerden derken bana sorarsan çalışmayan değil çalıştırmayan suçludur benim üstüne basa basa bu konu üzerinde durmamın sebebi siyaset yapmak değil çalışanların haklarının elinden alınması 4 c gibi bir sistemi kabul etmeleri halinde vey haline özel sektörde çalışanın vayki ne vay 11 aylık bir sözleşmeyle asgari ücrete bi işe girersen senelik izin hakkın ve kıdem tazminatı hakkın ortadan kalkacak işçilik ölecek ben bunu anlatmaya çalışıyorum yarın daha büyük sorunlarla karşılaşacağız benim yazacaklarım bu kadar konunun daha fazla dağılmasını istemiyorum inşallah 2010 yılında 38000 özürlü kamuda iş sahibi olur

Üye
    nilayhulagi Avatarı

Gerçek Adı
    Nilay
    Son Giriş
    23.08-2012
    Saat
    13:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm arkadaşlar alımlar bu ayın sonuna doğru açıklanır ama inşallah diğer yıllarda olduğu gibi sayı 100-200 kişi olmaz inşallah.Dedikleri gibi bi alım yaparlar inşallah.Milli Eğitime memur alım sınavlarınıda soruları inşallah Eğitim Teknojileri hazırlar.Çünlü hiç değilse o zaman biraz olsun adaletli olur.Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Üye
    duygu_bahçesi Avatarı

Gerçek Adı
    duygu
    Son Giriş
    26.08-2015
    Saat
    08:13
    Yaşadığı Yer
    amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aminnnnnnnn

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

ee ben özürlüler idaresi başkanı Abdullah beyle yüzyüze görüştüm bana merkezi sınavı yetiştirmeye çalışıyoruz yetiştirebilirsek haziran yada temmuz gibi yapıcaz kaçırma bu sınavı mutlaka gir şansın yüksek dedi.ben tekrar bi görüşeyim en iyisi,görüşünce sizide bilgilendiririm bu konuda

Üye
    murat01_80 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    16:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yav alımlar az eya cok yapılacak arkadaslar bi oturunda adam akıllı ders calısın sınava hazırlanın pc basında sıyaset yapıp hukumetı elsetırecegınze...ayrıca tekel le alınan özurlu memurun ne alakası var..tekeldekıler işçi...alınacak özurluler memur...bır işçi bır memurun ıkı katı bazen dahada fazla maas alıor karsılastırmak yanlıs..

devletın yanlısları vardır ama bız engellılerde sutten cıkmıs ak kasık deılız bence...herseyi devletten bekleyen ınsan sayımız cok fazla..sadece devletı beklemeyelım iş versın dıe arkadaslar..bence özel sektorde cok guzel kurumsallasmıs şirketler var oralardada iş arayalım sınavlarına katılmaya calısalım..kamuda iş garantın var dıolar..özeldede adam gıbı işini yaparsan iş garantın vardır..ama kurumsal sırketlerde...kücuk özel işletmelerı bende tavsıye etmem..

Üye
    isott83 Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    10:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence bütün özürlüleri devlet dairelerinde çalışmalı çünki özel sektör gerçekten özürlüye göre değil keşke 38 bin memurr alınsa ama hayal gibi galiba seçim

Üye
    Dexter07 Avatarı

Gerçek Adı
    Kaan
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar; bu tamamen AKP iktidarının yaklaşan seçimler nedeniyle engelli ve engelli yakınlarını büyük bir oy potansiyeli olarak görmesiyle ilgilidir. Yani biz engellilerin umutlarıyla oynuyorlar. 38000 engelli memur alacağız diyorlar, bunun bir bölümü alınsa bile tamamen kendi seçmen kitlesinden seçim yapılacaktır. Merkezi sınav olmayacak denmesi de bunun bir göstergesidir. İşin türkçesi AKP'li dayısı olan memur olur, olmayan da umut ettiğiyle kalır...

Üye
    nilayhulagi Avatarı

Gerçek Adı
    Nilay
    Son Giriş
    23.08-2012
    Saat
    13:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Murat kardeş tamam ders çalışmakta lazım ama ne kadar olsada çalıştığına değecek.İnsan durmadan sınava giripte hak ettiği halde bir yerlere gelemeyince ders çalışma azmi bile yıkılıyor.Sınavlar düzeyili,disiplinli ve tam bi sınav modunda olsa güzel ama olmuyor.Neler oluyor neler..........

Üye
    murat01_80 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    16:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nılay haklısın..ama her sınavdada dayısı olan kazanmıor sınavı..ne dayımıs vardı ne amcamız..kız kardesım adanaya mıllı egıtıme 4 kısı alınacaktı ve 900 kısı basvurdu ama ookadar kısının ıcındende 3. oldu..böle orneklerde var ..ayrıca memur alımında torpıl var dıyemeyız..ama işçi alımlarında muulakat olduundan torpıl olabılıor malesef..memur sınavlarında sadece yazılı sınav olduundan cok zor bır ıhtimal torpıl.burdakı bence ek sorunumuz sınavın merkezı hale getırılmesı lazı..tıpkı ogretmen alımlarında yapıldıgı gıbı..tek tusla bılgısayar yapmalı atamaları..birde secım kandırmacası dıyenler var..ya secım aldatmacası olsun olmasın..buyuk alımlar yapılacakmı secıme kadar apılmaya cakmı oyunuzuda ona gore verırsınız..ayrıca keske denıldıgı gıbı 38000 memur alımı olsada akp ye seve seve oyumu versem diorum kendı dusuncem..

ayrıca ısot83kardesım ben yapıkredıde calısıorum cok sukur devletten farkı yok iş guvencesı olarak..hemde devlet daırelerınden daha cok saygı sevgı var burda dedıkodu yok...avantajlarıda daha cok sosyal haklar ve sosyal guvence olarak..saygılar..

Üye
    Hasankaraman Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan karaman
    Son Giriş
    19.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ALINTI
    murat 01_80

yav alımlar az eya cok yapılacak arkadaslar bi oturunda adam akıllı ders calısın sınava hazırlanın pc basında sıyaset yapıp hukumetı elsetırecegınze...ayrıca tekel le alınan özurlu memurun ne alakası var..tekeldekıler işçi...alınacak özurluler memur...bır işçi bır memurun ıkı katı bazen dahada fazla maas alıor karsılastırmak yanlıs..........

murat 2-3 kat maaş alması konu değil konu bir işçinin hemen hemen bütün haklarının elinden alınması bide beni alakadar etmez diyosun yarın senin çalışma şartların tepe taklak olduğunda toplumun duyarsız kalması rahatsız etmezmi seni yargı son noktayı koydu konuşmaya gerek yok ama her seferinde bize ne denmesi beni rahatsız ediyor

Bu alınacak 38000 kamu personeli lise ve dengi,yüksek okul mezunlarınımı kapsıyor ilkokul mezunu personel alınmayacakmı ?
    Ben tahmin etmiyorum o şekilde olsun ilkokul mezunlarını da alacaklardır yok herkez kpss den bahsediyor ilkokul mezunlarından kpss aramıyorlar kuraya tabi biliyorum resmi gazetede kasımda yayınlandığında memur ibaresi yok kamu personeli yanlışmı

Sayfa 21 / 26 İlkİlk ... 11171819202122232425 ... SonSon

Başlığın Etiketleri