Sayfa 13 / 26 İlkİlk ... 39101112131415161723 ... SonSon
Toplam 378 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, 2010 yılını özürlüler için eylem yılı ilan etmeyi planladıklarını belirterek, özürlüler için tahsis edilen 38 bin kadronun bu yıl doldurulacağını söyledi.

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Yozgat'a gelen Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, valilik, belediye ve AK Parti İl Teşkilatı'nı ziyaret ettikten sonra AK Parti Yozgat Genişletilmiş İl Divan Toplantısı'na katıldı. Daha sonra bakanlığına bağlı kurumları ziyaret eden Bakan Kavaf, Özürlüler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde 30 özürlü vatandaşa 10'u akülü toplam 30 tekerlekli sandalye dağıttı.

tekerlekli sandalye dağıtım töreninde konuşan Kavaf, insanın yaşamının iki ya da üç döneminde devletin desteğine ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bebeklik döneminde, ayaklarının üzerinde duramadığı ve ailesinin desteğini alamayıp ortada kaldığı dönemde, yaşlılık döneminde ve bir de zihinsel ya da fiziki engelleri nedeniyle devletin desteğine ihtiyacı vardır. Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak, engelli olan vatandaşlarımızın layık oldukları hayat standardına ulaşabilmeleri konusunda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

Çabalarımız yapılanlarla sınırlı değil, bunları daha üst noktalara taşımak, engellileri daha çok hayatın içerisine katmak, daha çok hayatın içerisinde yer almasını sağlamak. Bu çerçevede bugün burada bir kısım vatandaşlarımıza akülü sandalye veriyoruz. Bu onların hayatını büyük ölçüde kolaylaştıracaktır" dedi.

"Engelli vatandaşlarımızın aynı zamanda üretken olmaları noktasında yine çalışmalarımız sürdürülüyor" diyen Bakan Kavaf, "2010 yılını bu konuda eylem yılı ilan etmeyi planlıyoruz. İstiyoruz ki engelli vatandaşlarımız çalışma hayatının içerisinde daha çok yer alabilsin. Bu konuda bir de yasa çıkarttık. Daha önce kamuda yüzde 4, özel sektörde 3'tü özürlü istihdamı. Ama bu konuda kamunun da görev ve sorumluluğunu yeterince yerine getirdiğini söyleyemiyoruz.

Şu ana kadar tahsis edilen kadrolardan 38 bini boş, henüz doldurulmadı. Kurumlarımızın kendi bünyesinde açacağı bir sınavla belirleyeceği yerleştirme yöntemiyle, bu güne kadar boş bırakılan bu kadroları doldurmayı hedefliyoruz. Ama tabii bundan sonraki zamanlarda engelli vatandaşlarımızın istihdamının kesintiye uğramadan sürdürülebilir kılınması için iş yerlerinin, çalışma mekanlarının, cadde ve sokakların engelli vatandaşların rahatça dolaşabilecekleri, hayatlarını idame ettirecekleri fiziki koşullara ve düzenlemelere tabi tutulması gerekiyor. Eylem planı yılı ilan etmeyi düşünmemizin nedeni budur" şeklinde konuştu.

Bakan Kavaf, özürlülere tekerlekli sandalye dağıtımından sonra yine özürlülerce üretilen galoş üretim merkezini gezdi. Özürlüler tarafından yapılan resim sergisinin açılışını yapan ve daha sonra sergiyi gezen Kavaf, basına kapalı olarak huzur evini, çocuk yuvası ve yetiştirme yurdunu da ziyaret etti.

Haberfx

Üye
    Mürekkep Avatarı

Son Giriş
    14.08-2010
    Saat
    10:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"Kurumlarımızın kendi bünyesinde açacağı bir sınavla belirleyeceği yerleştirme yöntemiyle" en azından alımların nasıl olucağını öğrenmiş olduk.

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:42
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

burda sizlere görev engelli akdrosu bütçe sinirinin dişinda bırakılmıştir aslinda reyhan gazele ulaşmak lazim türkkiyede ki tüm kamu kuruluşlarina bir fax çekerek o kuruşlarda ki idari müdürün engelli memur alimini bütçe dişinda birakildiini haber vermek ve ne kadar elemann açiği varsa dpb liğna bildirmesini istemek böylece ehr kamu kuruluşunun amiri haberi olur ve o kamurun amiri firsat bu firsat deyip ne kadar memur lazimsa dbp engelli açğini bildirir ve böylece her dönem 500kişilik kadro açilir 4dönemde 2bin kişi yapar belkide her dönem 2bin kişilik kadro açilir neyse bülent abi biran önce reyhan gazele ulaşmak istiyorum nasil ulaşabilirim?

reyhan gazel çaliştiği kurumun telini vermiştir bulamiyorum

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha geçen hafta bir gazetede aynı bakan merkezi sistemle yapılacak bir sınav üzerine çalıştıklaırnı belirtmişti, ki doğrusu budur. 38 bin engelli alımı çok ciddi bir olay ve bu durum kurumların kendi insiyatiflerinde açacakları sınavlara göre olmamalı. bu hem torpil iddialarına yol açar hem de zaman,barınma,maddiyat,ulaşım gibi türlü dezavantajlara sebep olur engelliler için. bir kaç gün içinde ağız değiştirmiş bir bakan bana güven vermedi.

Üye
    Hafaydinli Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gazetede okumuştum adını unuttum bankalaara ve şubelerine alım olacakmış ama tarih belli degil araştırın arkadaşlar

Üye
    ülgenim Avatarı

Gerçek Adı
    A.Aykut
    Son Giriş
    16.11-2017
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sn; Prens MickeyMouse,
    Özürlüler İdaresi Başkanlığı'nın tel no'su: 0 312 229 55 11 numaralı hattan Sn Reyhan Gazel'in danışmanı Elçin hanıma ulaşabilirsin.
    Burada Özürlüler İdaresi'ne çok büyük görevler düşüyor.Eminim bu konuya gereken hassasiyeti göstereceklerdir.Sayın Reyhan Gazel Hanımdan da epeyden beridir hiç ses seda çıkmıyor.Hasta falan mı acaba.Eğer öğleyse geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. Belki de çok yoğun çalışma temposu içindedir bilemiyoruz.Ama birkaç kelime yazarsa nasıl olduklarını en azından öğrenebiliriz. Tabi başkan yardımcısı olmak kolay değildir... Yılların biriken sorunlarıyla uğraşmak..çözüm bulabilmek uğruna gece gündüz çalışmak...

Üye
    reyhan gazel Avatarı

Gerçek Adı
    Reyhan
    Son Giriş
    20.12-2011
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili dostlar,

teşekkür ederim. Beni hatırlamanıza sevindim. Sizleri hep takip ediyorum ama zaman bulup yazamamıştım. Ancak gün içinde en az 1 kişi bu platformdan beni duyup arıyor, elimden gelen olursa herkes için yapmaya çalışıyorum. Ama biliniz ki işim oldukça zor. Ayrıca bu aralar şeker hastalığı ile uğraşıyorum. Sağlığım da gitti yani. Ama olsun. Benim yolum bu yol. Allah bu yoldan beni ayırmasın.

Sizler için yapabileceğim bir şey olursa çekinmeden bana ya da kurumdan her hangi bir arkadaşıma ulaşabilirsiniz. Elçin Hanım da aynı şekilde sizlerin yanında. Rahatlıkla arayabilirsiniz.

Sevgiyle kalın

İş tel: 0312 229 86 62

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

türkiyede ki hemen hemen butun engellılerın Ilgılı herkesın bu haberden haberı var.38 bın engellının alınacagı.Hala nasıl basvurular yapıldıgınız kımse bılmıyor dımı.?
    Mutlaka haberımız olsun kı basvurularda bulunalım.teşekurler paylasımınız ıcın arkadaslar.

Üye
    magnesia Avatarı

Son Giriş
    31.08-2010
    Saat
    10:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bunun için kpps aranıyormu birde emekli olan engelinin şansı varmıdır ? yoksa bu sene kpps sınavına girmek mi lazım...

Üye
    erkan80 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    17:42
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kurul toplantısı toplandı sonuç nedir bilin varmı aceba tekel işçilerinden başka birşey yoktu haberlerde bilgisi olan yazarsa sevinirim

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar alımlar nisan ayında başlayacakmış birde her kurum kendisi sınav yapacakmış öyle bi duyum aldım bilginiz olsun

Üye
    f-f Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    19:49
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/bandırma
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

buzlu arkadasımmm dilerim dediginiz gibi olsnn tarih belli olsnn dınava rahazıyımmm

Üye
    esaret81 Avatarı

Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    15:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aykızım selam pınar ben bu bankalar ve şubelere alımlar ne zaman başwuruyu nereye yapcaz ne olur bir bilgi werirmsn?ya bn küçük br ilçede kalıyorum mümkünse bilgilerini paylaş yada hangi siteden bakmam gerekiyo bunları yaz..sevgiyle

Üye
    valeciraptor Avatarı

Son Giriş
    17.01-2012
    Saat
    15:03
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Esaret 81 Bankalar normal statüde eleman alacaklar engelli personel değil. Haber burada Bankalar 10 bin yeni personel alacak
    file.ashx?FileID=299382&Width=292&Height=0&BlackWhite=False - 38 bin engelliye iş kapısı açılıyor
    Geri İleri
    Türkiye'de bankacılık sektöründe bu yıl 400'ün üzerinde şube açılacağı tahmin ediliyor. Bunun sektör içinde genel müdürlük kadrolarındaki büyümenin etkisiyle 10 bin kişinin üzerinde yeni istihdam sağlayacağı düşünülüyor.

Türkiye Bankalar Birliği'nin Aralık 2009 raporuna göre, geçen yılın son çeyreği itibarıyla mevduat bankaları ile kalkınma ve yatırım bankalarının toplam şube sayısı, son bir yılda 246 adet, Temmuz-Eylül 2009 dönemine göre ise 141 adet artarak 9 bin 36'ya ulaştı.
    Son çeyrekte mevduat bankalarında banka başına ortalama şube sayısı 281 olarak gerçekleşti. Bu rakam, kamusal sermayeli mevduat bankalarında 843, özel sermayeli mevduat bankalarında 399, yabancı sermayeli bankalarda ise 122 oldu.
    Mevduat bankaları ile kalkınma ve yatırım bankalarında çalışan sayısı, son bir yılda 805 kişi, Temmuz-Eylül 2009 dönemine göre 1.642 kişi artarak 172 bin 403'e yükseldi.
    İş Bankası:
    Bu yıl İş Bankası, yeni şube açılışı konusunda sektörde 2008 yılından daha düşük seviyede olmakla birlikte 2009 yılının üzerinde bir performans gösterileceği beklentisi taşırken, 2010 yılında banka 60-70 şube açmayı planlıyor.
    İş Bankası, işe alınacak kişi sayısını bankanın işlem hacimleri ve şubeleşme süreçleri doğrultusunda belirlerken, bu anlamda 2010 yılında asgari bin kişilik işe alım planı yaptı.
    Halkbank:
    Başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlerdeki varlığını güçlendirmek isteyen ve şubeleşme ile insan kaynağı yatırımlarını bu doğrultuda gerçekleştirecek olan Halkbank, 2009'da açılanlarla birlikte toplam şube sayısını 668'e ulaştırırken bu yıl en az 45-50 civarında şube açmayı düşünüyor.
    Eylem planlarının en önemli maddelerinden birinin "çalışanlarla birlikte sektörün önemli oyuncularından olmaya devam etmenin" oluşturduğunu ve nitelikli işgücü için gerekli gördükleri alanlarda işe alımlara devam edeceklerini belirten Halkbank, 2010 için ilk etapta bin 250 yeni çalışanı aileye katmayı planlıyor.
    Şekerbank:
    Türkiye'nin 70 ilinde 184 ilçede 256 şube ile hizmet veren ve geçen yıl 6 yeni şube açan Şekerbank'ın ise önümüzdeki 3 yıl içinde 300 şubeye ulaşma hedefi var.
    Ülke genelindeki 256 şubenin yüzde 62'si Anadolu'da bulunan, 30 yaş üzerinde 80 ve 40 yaş üzerinde ise 30 şubesi bulunan Şekerbank, bulunduğu yörelerde "uzun yıllar var olma gücünü pekiştirerek Anadolu'daki gücünü daha da artırmayı", bu doğrultuda ağırlıklı olarak Anadolu'da bulunan şubelerin sayısını artırmayı hedefliyor.
    Şekerbank olarak ihtiyaçlarını öncelikle kendi içinden karşılayan banka, Anadolu'da ağırlıklı olarak açtıkları yeni şubeler için kısıtlı sayıda olsa da yöresel istihdam imkanı sağladığını düşünüyor.
    Yapı Kredi:
    Yapı Kredi, bu yıl 60 şube açmayı ve büyümelerine paralel olarak iştirakler dahil olmak üzere toplam bin kişiyi işe almayı planlıyor.
    Garanti Bankası:
    Garanti Bankası ise 2010 yılında yaklaşık 80 yeni şube açarak 875 şubeye ulaşmayı, yeni açılan şubelerin yaratacağı istihdamla birlikte, şu anda 16 bin 799 olan çalışan sayısını da 700 civarında artırarak 17 bin 500'e ulaştırmayı hedefliyor.
    Finansbank & Denizbank:
    Finansbank'ın planlarında ise bu yıl 50 yeni şube açılışı yapmak ve bin 500 çalışanı kendi bünyelerine dahil etme varken, Denizbank 25 şube daha açmayı ve 850 yeni işe alım yapmayı öngörüyor.
    Bazı bankaların bu yıl alacakları personel sayısı ile açacakları şube sayıları şöyle:
    Banka Adı - Personel - Şube Sayısı
    İş Bankası 1.000 60-70
    Halkbank 1.250 45-50
    Yapı Kredi 1.000 60
    Garanti 700 80
    Finansbank 1.500 50
    Denizbank 850 50
    Şekerbank (*) - 44
    (*): Şekerbank'ın 44 şube hedefi, önümüzdeki 3 yılı kapsıyor.
    Yorum Yaz | Yorumları Oku

Üye
    akıllı_poyraz_ Avatarı

Son Giriş
    26.04-2012
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yahu mouse kardeş maşallah sende her şeye muhalefetsin.bırak arkadaş yazmış bişeyler belki sana bana faydası olmaz ama birilerine olur belki. bunda büyütecek bişey yok ki hemen itiraz etmişsin konuya.

Sayfa 13 / 26 İlkİlk ... 39101112131415161723 ... SonSon

Başlığın Etiketleri