Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kemal1923 Avatarı

Son Giriş
    24.03-2015
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Lütfen cahilliğime verin,% 40 engelli raporu almak istiyorum hemiparezi hastalığım mevcut(sağ kol güç kaybı ve hareket kısıtlığı ,sağ bacak sadece güç kaybı ama kafamda şu sorular var
    1-% 40 engelli raporum olduğu düşünürseniz ,kpss öğretmen atamalarında(engelli öğretmen atamalarından bahsetmiyorum)atanırsam sorun yaşar mıyım(atamamın yapılmaması veya sağlık raporu alımında bu engelli raporu bana zorluk çıkartır mı?)
    2- yüksek lisans yapıyorum ve bu kadrolarda da seçilmemiz halinde sağlık raporu isteniyor, bu iki atama raporunda ne yazıyor (engel durumuyla ilgili bir şey çıkar mı? )
    bana cevap verirseniz teşekkür ederim

Üye
    GOZ Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. KPSS ile engelliler de atanabilmektedir. Buradaki önemli husus, atandıktan sonra,kurumun istediği sağlık raporunda uygun olmanızdır. Aksi durumda atamanız gerçekleşmez. Bu konuda örnek teşkil eden, engelli aleyhine sonuçlanan davalar mevcut. Mahkeme, engellilerin zaten ayrı bir sınavı olduğu için, o sınavla atamaları olduğu için, engellinin davasını olumsuz sonuçlandırmıştır.

Üye
    kemal1923 Avatarı

Son Giriş
    24.03-2015
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mesela raporumda ,ağır ve tehlikeli işlerde sağ kol ve bacağını kullanması gereken işlerde çalışamaz diyor.Bu kpss ile atanmama engel olmaz değil mi ?Çünkü öğretmenlikten bahsediyoruz her ne kadar zihinsel olarak ağır iş olsa da bu kapsama girmez değil mi?