Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kasım itibari ile emeklilik başvurusu yapan, aynı zamanda işsizlik maaşı alan bir ssk'lı, bu aylığın kesilmesi için başvuruda bulunması gerekir mi?
    süreç nasıl çalışır?
    ne yapmalıdır?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Emekli olup maaş bağlanıncaya dek işsizlik sigortasından gelir almaya devam edebilir. Yani buna dair mevzuat bilmiyorum ama, işsizlük ödeneğinin kesilmesine dair tüm maddeler "gelir"e dayalı. Gelir yoksa kesilmesi için bir neden de yok
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şöyle desem,3aydan beri işsizlik aylığı alıyor(ağustos,eylül,ekim,).kasım itibari ile emeklilik için müracat ediyor..ocak itibari ile emekli geliri bağlanıyor,diyelim.bu durumda 3 aylık işsizlik ödeneği kadar borçlandırılırmı?anlamı çıkarmalıyım....?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Mmm, bu çok ayrıntı bir soru. Yani işsizlik ödeneği alırken, devam eden emeklilik işlemleri sonuçlanıp emekli maaşı bağlanacak ve 3 aylık geriye dönük emekli maaşı verilecek. O 3 aylık emekli maaşı işsizlik sigortasıyla çakışınca ne olacak.
    Zor bir soru Yanıtını bilemiyorum doğrusu. Ama hislerim, emekli maaşının bağlandığı gün işsizlik ödeneğini kestirin diyor. İşkur geriye dönük takip yapmaz diye tahmin ediyorum.
    Yaparsa ne olur? O 3 aylık işsizlik gelirini ödersiniz en çok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sevile Avatarı

Gerçek Adı
    Sevil
    Son Giriş
    23.05-2017
    Saat
    16:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ,

Ben uzun süredir bipolar bozukluk tedavisi görmekteyim .Şu an çalışamıyorum ve malulen emekliliğe başvuracağım.Ancak işşizlik maaşı almaktayım.Malulen emekliliğe başvurursam işşizlik maaşım kesilir mi ? Veya işkura herhangi bir bilgi vermem gerekiyor mu ? Bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ederim teşekkürler ....

Üye
    seninki Avatarı

Gerçek Adı
    orhan
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    19:41
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

170 sgk ya sor ıstersen onlar yonlendırır seni kanatim ce. vergı indiriminiz varmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu konuda net bilgisi olup @sevile arkadaşımıza bilgi verebilecek kimse var mı?