Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Fatih4242 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi günler;
    Benimde bi sorum olacaktı.7senedir çalıştığım işyerinde (otomotiv teknisyeni)gürültü değerleri yüksek olmasından dolayı kulaklarımdan 4 defa ameliyat oldum.Bu ameliyatlar sonrası heyet raporu ve koruyucu kulaklık kullanamaz raporum var.Bu raporlardan sonra çalıştığım bölümde gürültü seviyesinin yüksek olduğu için gürültü seviyesi düşük başka birimde mesleğim olmayan bi görevde çalışmaktayım.Daha önce çıkışımın ve tüm haklarımı talep etmeme rağmen işyeri İ.K ve Müdürü performansımı bahane ederek çıkış vermedi.Ben iş sözleşmemi fesih edersem tazminatımı ve işsizlik ödeneği alabilirmiyim.Saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Evet, haklı gerekçeyle iş akdi fesholanlar işsizlik geliri alabilirler: sendika.org

Üye
    kopakzon Avatarı

Gerçek Adı
    eşref
    Son Giriş
    08.09-2014
    Saat
    17:21
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba;

Engelli kontenjanından (% 40 engelli raporum vardı) kurumsal bir firmada 2.yıl 9 aydır çalışmaktayım. işe başladıkta 1.5 yıl sonra Ms hastalığına yakalandım. sık sık atak geçiriyorum ve bu sebeptende çok sık rapor almak zorunda kalıyorum.

sağlık problemlerim sebebi ile iş yerinde çalıştığım deprtmanda işler aksıyor. Şu an iş gücü kaybım % 70'e yükselmiş durumda

bu durumda işimden sağlık problemlerim sebebi ile istifa etsem işsizlik maaşı yada tazminat alma hakkım var mıdır.

Nasıl bir yol izlemeliyim konuyla ilgili yardımlrınızı rica ediyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eşref,

Yaptığınız işin sağlığınızı kötüleştirdiğine dair bir rapor alabilirseniz, evet, sağlığınızı bozmayacak bir göreve atanmanızı ya da kıdem tazminat hakkınızın ödenerek işten çıkışınızın verilmesini isteyebilirsiniz.

SGK ile anlaşmalı bir hastaneden ne tür işlerde çalıştırılamayacağınıza dair rapor alıp işverene sunun.