Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    semih çapa Avatarı

Son Giriş
    15.02-2013
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim üç aylık bebegim var ileri derecede işitme kaybı oldugu söylendi
    iştme cihazı aldık phonak naida vs up cihazın nasıl oldugunu merak edıyomrum
    işitme cihazının doktorumuzun takacagı söylendı bize randevuyu bir ay sonraya
    veriyorlar kulak kalıbını yaptırdık herşey hazır bu cihazı takmak zor ve sıkıntılı bir
    durummu acaba bunu başka yerlerde taktıra bilirmiyiz cihazı takınca bebegin
    duydugunu anlaya billirmiyiz bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.....

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle geçmiş olsun. phonak en iyi markalardan biridir. naida da phonak'ın ileri düzey kayıplılar için uygun bir modelidir. doktorlar işitme cihazından pek anlamaz. cihazın takılması önemli bir olay değil, siz bile takabilirsiniz. sadece bebeklerde günde kaç saat kullanmalı gibi bilgilere dikkat etmelisiniz. bunu da cihazı aldığınız yerdeki odyometristler size anlatabilir. bebeğin duyduğunu seslere verdiği tepkiden anlayabilirsiniz.
    kolay gelsin..

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    22:04
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bebeği korkutmadan nazikçe takın isterseniz önce kendi kulağınızda takın deneyin sesi önce en alçak seviyede ayarlayın ilk hafta 15dakika 2.hafta20dakika günlük kullanın ilk zamanlar çok gürültülü ortamda olmayın mümkün olduğu kadar konuşun tepkisine bakın.....
    pilini sık sık kontrol edin cihazı çıkardığınızda pilide çıkarın ki çabuk bitmesin..özellikle annesi tane tane anlaşılır konuşsun.....bir an önce kalıcı mı tedavisi var mı öğrenin ...
    tek bi doktorla sınırlı kalmayın bi kaç doktora götürün....kulak arkası cihazdan verim alamazsanız implant araştırın 3yaşına kadar takılmazsa sonra işe yaramıyor çünkü....
    inşALLAH tedavisi vardır...yoksa da üzülmayin erken farketmişsiniz zaten....erken cihazlandırma ile kolaylıkla aşarsınız bu engeli.....
    yeter ki sabılı olun çocuğunuza ilgi gösterin....
    sesi ilk duyduğunda ağlayabilir sakin olun yavaş yavaş alışır....

bu arada benim işitme cihazımda phonak ve bence en iyisi bu o kadar cihaz denedim bu kadar güçlüsünü bulamadım....cihazı taktıktan sonra yan taraftan falan biraz gürültü yapın bakın tepki veriyor mu....vermezse sesi az daha açın bir iki deneme daha yapın tepki verene kadar azar azar açın sesi....doktorun yapacağıda bu bence....

Üye
    semih çapa Avatarı

Son Giriş
    15.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işitme kaybı olan bebeklerin anne baba egitim veriliyormuş bebekle nasıl diyoloğ kuracaklarına bunu almamızda fayda olurmu.. bebegimizın devlet tarafından ne tür hakları oluyor hastalığı anlamında egitimi konusunda bi ayrıcalık tanınıyormu

Üye
    ozi13 Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    05.12-2012
    Saat
    20:40
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yanlış konuşuyor olabilirim kusura bakmayın cahilliğime verin ama 3 aylık bebeğe cihaz yerin implant düşünülseydi daha uygun olmazmıydı.3 aylık bebek cihaz kullanımına nasıl uyum sağlar endişeliyim fakat cihaz kullanması şart çünkü duyacak ki konuşmayı öğrenecek,düzenli oalrak kullanamazsa konuşmada bozukluk olabilir.Birde işitme kaybı tek taraflı mı yoksa her iki kulaktada mevcut mu ?

Üye
    semih çapa Avatarı

Son Giriş
    15.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

üç aylık bebeğim ileri derecede işitme kaybı var devlet hangi konularda bize hizmetleri var bu konuda yardımcı olmanızı istıyorum egitim sağlık vs. bilgi istiyorum teşekkür..

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun. oksijen tedavisini denedinizmi? belki bir faydası dokunabilir heniz erken fazla vakit kaybetmeden doktorunuza danışarak oksijen tedavisi hakkında bilgi alın.

Yasaklı Üye
    gizemlimaske Avatarı

Son Giriş
    26.04-2013
    Saat
    10:44
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun korkmayın çok basit inşaAllah.. çok ileri işitme kaybım idi. 6-8 aylıkken işitme cihazlarımı takmıştım analog değil çok eski işitme modeli idi. Şimdi analog işitme cihazları kullanıyorlar. Oticon veya phonak markasını tavsiye ederim ama çok iyi deneme yapmanızı istiyorum ayrıca cihazları acele satın almayın iyi düşünün, bu markalarını kullanan başka bebeklere sorabilirsiniz yani durumunu bilgi alabilirsiniz. Ve Küçük yaşlarda 2-3 yaş gibi konuşma terapisi almalı, eğitime devam.. eğer işitmeyi beceremiyorsa yani ağır işitiyorsa implantı araştırabilirsiniz ama daha çok zor. Ben (işitme kaybım 100-105 db) implantı kullanmıyorum çünkü canımı isteyince basketbol oynuyordum, yüzüyordum da ilerde sporu yaparken implantı bozulabilir diye işitmemekten korkardım implantı istemedim Allah muhafaza analog cihazlarımı (oticon) rahatça duyabiliyorum elhamdülillah kendime dikkat ederken işittiklerimi anlarım çok şükür.

Duydum şunu: eski komşumuzun oğlu Hacettepe Üniversitesine gitmişti, implantı oldu ve ankaradan eğitim almıştı. Başka bilgim yok.

Allah c.c. yardımcınız olsun.

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

rapor alın maaş alın beebğiniz için...
    size yakın bir rehabilitasyon merkezine gidin ya da rehberlik arştırma merkezine size yardımcı olurlar bebeğinizin işitme ve konuşma eğitimi için....
    eskişehir de içem var işitme engelli çocuklar eğitim merkezi türkiyenin en iyisi 3yaştan büyük kabul etmiyorlar....
    oraya bi danışın telefonla bile olsa bilgi alın....sonuçta ne kadar erken müdahele o kadar iyi bir eğitim....
    ve son olarak sıkmayın canınızı kuzucuğa da yansıtmayın hep gülümseyin onun karşısında.....

Yasaklı Üye
    gizemlimaske Avatarı

Son Giriş
    26.04-2013
    Saat
    10:44
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

affedersiniz analog değil digital cihazlarımı diyecektim..

Üye
    semih çapa Avatarı

Son Giriş
    15.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilgi alakanıza teşekkürler

çok teşekkür ederim çok konuda aydın latıcı oldunuz

Üye
    semih çapa Avatarı

Son Giriş
    15.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dört aylık bebeğime işitme cihazı taktırdım phonak naida çok tepki vermedi duyup duymadıgını nasıl anlaya biliriz doktoru ayarlarını yaptı cihazdan ses geliyor sanki kulagımı yaslayınca bebegin kulagına bu süreç böyle normalmı

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sese karşı irkilmesi falan olmuyor mu hiç?

Üye
    vrnykl Avatarı

Gerçek Adı
    Evren
    Son Giriş
    20.09-2017
    Saat
    18:46
    Yaşadığı Yer
    Yurtdisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Semih Bey,
    Daha cok kucuk oldugu icin vermis oldugu tepki gozden kacabilir, bizim ufaklik 3 aylikken takmistik cihazi, bizde bir fark gormemistik. Ondan sonra o an cektigimiz fotografa bakinca aslinda gozlerinin kocaman acilmis oldugunu fark ettik...

Kisisel fikrim, Phonak piyasadaki en iyi marka. Bizde kullaniyoruz ve 3,5 yildir saat gibi isliyor.

Bu bebeklik doneminde yapmaniz gereken en onemli sey, kulak kalibini bir cok kez aldirmak. Bebekler hizli buyudugu icin kulakliklar bir muddet sonra tam oturmuyor ve sizin bahsettiginiz sesler cikiyor. Birde kulakligin tam otudgundan emin olun. Kalibin ust tarafinin kulak icinde oldugundan emin olun. Biz 2 yasina kadar neredeyse her 1,5 ayda bir yeni kalip yaptirdik.

Üye
    soerol Avatarı

Gerçek Adı
    özgür süleyman erol
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    10:15
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Semih bey merhaba,
    Benim kızımda 3.5 aylık çift taraflı çok ileri derecede işitme kaybı teşhisi konuldu. araştırma ve görüşmelerim sonucunda Naida S V alacağız taktıracağız,
    siz bizim aşamalardan yakın zamanda geçmişsiniz tecrubelerinizden faydalanmak ve yapabileceğim bir şey varsa yardımcı olmak içim görüşmek isterim.
    Mailim soerol@hotmail.com

Sayfa 1 / 2 12 SonSon