Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 85 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar.Rica ediyorum bu yazıyı okuyan herkes beni bilgilendırsın.İşıtme cıhazları aldıkdan sonra en çok hangi sorunlara rastlıyoruz?Yani cihaz en çok hangi teknik sorunlar verıyor ve cihazın en büyuk düşmanları nelerdır?
    3cu soru Cıhaz alırken deneme sırasında mutlaka seslerın ne konuşulmasını anlayarak cıhazı alacakmıyım yoksa program yapılınca anlayacağım.

4. Soru ben aynı zamanda gözluk takıyorum,cıhaz kulağımda duracakmı?

Üye
    ekinos Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Cihazın en büyük düşmanı nem kalıp iyi oturmazsa ötme yapıyo benim bildiğim

Üye
    ayhan4841 Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    29.06-2015
    Saat
    13:59
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işitme cihazın en büyük düşmanı nemdir. ben şimdiye kadar sık arıza yapıyordu. servise göderdim şunu bana hep aynı söylüyor:" nemden koruyun." bende cihazım yanına peçete koyuyorum böyle önlem almış olur. şuanda bazı su geçirmez cihazlar üretiliyor.
    3. sü cihaz aldıktan sonra cihaz bilgisayara bağlanacak bilgisayar üzerinden ses ayarı yapacak(konuşma sesi, müzik sesi, telefon sesi gibi ayar yapabilirsin.)
    4.sü ben de gözlük kullanıyorum sorunsuz bir şekilde yerine oturulur. problem olmaz.

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

en sık kalıp ve hortumdan sorun yasayabılırsın kalıp güzel yapılmamışsa ya kulak memesını agrıtır geçicidir yada ötme yapar geçıcı faln değil devamlı ve sınır edicidir sen cıhazın öttugunu duymayabılırsın ötuyorsa sebebı kalıp hortumu ve kalıbın zayıf olmasından da olabılır işitme cıhazından ıyı verım alabılmek ıcın kalıbın ıyı yapılmış olması şart
    nem de önemli cıhazı uzun sure kullanmak ıstıyorsan nemden ve terden korumalısın tozdan da korumalısın bırde zayıf pil ile tam verım alamayabılırsın pilin iyisini kullanmanı önerırım

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ayhan4841 Mesajı Gör
    cihaz aldıktan sonra cihaz bilgisayara bağlanacak bilgisayar üzerinden ses ayarı yapacak(konuşma sesi, müzik sesi, telefon sesi gibi ayar yapabilirsin.)
    Bu ayarları kendimiz yapabiliyormuyuz? Odyocularda var aleti ama satılıyorsa alalım nerde bulabilirz.? kendim yapmak istiyorum odyocuların anladığı yok bu ayar işinden.

Üye
    mysterious Avatarı

Son Giriş
    11.11-2013
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır.. hadi kabloyu bulduk diyelim ya program? programı internetten kolay kolay bulabileceğini zannetmiyorum o programlar lisanslı. eğer programın ismini bilen varsa yabancı sitelerde araştırırım kabloyu bulmak zor olacak gibi.. bu arada twilight sen hangi marka pil kullanıyorsun?

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

kabloyu buluyum programını her türlü alırız zaten sadece kablodan ibaret değil kablo ayrıca başka bir cihaza da bağlı.10 numaralı rayowac mı ne adı onu kullanıyorum.

Üye
    ayhan4841 Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    29.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

twilight;

evet odyocuya gidip geliyorum ama bir türlü istediğim gibi olmadı siemens markasıyla kullanıyorum. odyocu bana ayar cihazı tanıttı fiyatı 1500tl falan dedi. bu arada işitme cihazı ile bilgisayara bağlanan sadece kablo değil onun arada modem gibi bir cihaz var(internet modem mi kullanılır, hayır, benzeri söylüyorum yanlış anlamasın ) şöyle sırayla; işitme cihazı + data kablo + ayar cihazı + bilgisayar bu şekil bağlanır. siemens için her cihaz uyumludur ama diğer markalar uyumlu mudur bilmiyorum. evet cihaz satılır alabilirsen al dedi bana ama pahalı olunca alamıyorum. bu cihazı adı ne olarak yazacağım bilmiyorum google araştırmam lazım bunu hiç aklıma gelmemişti.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

cihazın adı HiPro. Her markanın kullandığı yazılım (program farklıdır). Ama programı internetten bulabilirsiniz. HiPro kutu ve bağlantı kablosunu da sahibinden.com gibi sitelerde bulabilirsiniz. 1500-2000 lira gibi bir paraya satıyorlar. ama bu kadar para vermeye değer mi, tartışılır...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

bende hep bunu hayal ederim yanii kendim ayarlicam iste isitme kaybi cok ileri derecede olunca cihaza odyometriste kusur bulurcasina kendimiz iyi ayarlicaz zannederiz yok ole seyyy odyometristler bosuna dirsek curutmuyolar bence
    isitme cihazi kaliteli olsun ama iyi bilgili bir odyometriste denk gelmediysek o milyonluk kiymetli cihazlar bes para etmez en onemli sey odyomertistini bulmak cihazdan once

Üye
    ayhan4841 Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    29.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    aynurrr Avatarı

Gerçek Adı
    Aynur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Simens marka işitme cihazı kullanan arkadas varmış memnunum .

Üye
    Aslı* Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

15 senedir cihaz kullanıyorum. en önemli sorun bence de nem.. üstelik son bir kaç yıldır feci şekilde kulak kaşıntısı yaşıyorum. doktorum kaşıntı için merhem verdi, kulak kalıbını da temiz kullanıyorum ama sorun devam ediyor malesef..işitme cihazını mümkün olduğunca kullanma dedi doktor. hava alması gerekiyormuş kulaklarımın. tok açın halinden anlamıyor tabi.. bilmiyor ki işitme cihazım benim ayrılmaz bir parçam.. uyanır uyanmaz ilk işim onu takmak.. kullananların Allah yardımcısı olsun..

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:40
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

odyocular ne kadar iyi olursa olsun bazen ya işitme kaybı ileri olduğundan ya cihazın markasından güçsüzlüğünden program ne kadar mükemmmel olursa olsun verim alamıyor insan cihazdan....
    program işi yalan bence....
    güçlü bi cihaz oldukan sonra takmaya başlayınca beyin kendi kendine programlıyor ...yani cihaz beyne değilde beyin cihaza programlanıyor.....bu benim görüşüm tabi program ayar falan gerek yok yeter ki cihaz güçlü olsun...

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hepinize tesekkurler.bugun bi cok cihaz denedim ama faydasi olmadi.dokdor diyor ki senin kulaginin anlama kavrami yok,cihazin sana faydasi olmaz.naida certena,otikon sumo dm p,simens nitro denedim ama kelimeleri anlayamadim.bu konuda odyocu ve ü ye arkadaslarin yorumlarini bekliyorum.hiçbir cihazin faydasi olmaz dediler.3 doktora gitmisdim.sol 71 sag 82 db

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon