Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 85 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    09:40
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    shukufe kusura bağma bu başlığda şivesiz yazammeram...
    gurvan gardaş senin işitme gayvında menim ki kimidi...
    şöyle ki doğdor mana dedi ki senin işitme sinirlerin küçükken ateşli hasdalığda yanıf daha işe yaramer gulağ eşitse bile beyne iletimde sorun olduğunnan annamersan...isdediğin gadar ses üsgeğ olsun sana yaramaz...dodağdan oğumaya çalış birez gözü açığ ol etrafda ses hardan geler harya geder takip etmeye çalış ele ezilif büzülme eşitmersen deyi...girişgen ol annamıyanda sor...teyyy 18_19sene önce doğdorumun mana dediğleri bunlar....
    şükür sözünü dinnemişem..senin sinirlerde gurumuş ya da yanıf herneyse sen get en yağşı cihazı al genede eşiddiğini annamağda sorun çekersen mennen demeği..
    o telefon olayı mende de var 108dB gayıflı gulağım yani cihaz tağmadığım gulağım ne işse telefonnan bazı bazı annir....hele garşıdaki dene dene gonuşarsa pehhh.....
    cihaz olan gulağa telefon parazit yaper onnan o gulağa gullanmeram...menim cihaz phonak analog keçen sene siemens varıydı bozuldu.dijitallere bağdım hatta nitro varıydı gettim bir hafda öğde tağdım yoğ yankı yaptı hep bir türrü düzeldemmediler almadım sumo xp dm denedim onnarıda yoğ
    dijitalleri heç sevmedim analog yağşı geldi mana belki yılların alışganlığı vazkeçemmedim nevlem...
    shukufe sen meni keçifsen ay bajı men 2sene galıf değişdirmesem çürümüşem derem...sen 6sene maşALLAH bir an önce değiş yazığdı sana da galıva da pişeylemez az gaşınar o gaden.......
    bağağ gurvan hasınnan alajağ merak ettim...
    ama bağ sonradan kaybetmişsen heç bi cihaznan normal gulağ performansı yağalıyjam deyi uğraşma tıp dediğleri hele gelemmedi oralara...hadi salamat gal.....

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

nuran valla pek hosuma gitti zorlan soksemde deklerini anladim sayende azeri kardeslerimiz nasil konusur onuda anladim buda duymadigim icin cok hosuma gitti tekrardan tesekkurler gurvan kardes iddia etsede sen kadar parlatamadi diymi
    ben bir kulagimi koklear implant taktircam diye doktor kurbani ettim diye bu kulagi hic elletmem kimselere 6 ayda bir kendi ozel doktoruma gidip temizletirimde bir allah bir ben bilirim azicik isiten kulakcigima bisey yaparda cihazla duyabildigim seslerdende olursam ne yaparim bisey olmaz diye diye uykuya dalarimda sabah kalktikta kabuslar gene coker uzerime kalip diye
    bundan oturudur ki kalipsiz olan mini ritelerle hayal kurarim iste
    gurvaninda seninde dediginiz isitme kaybinda cihaz istwe ses duyurur ama anlama acisini bozar oyle bile olsa cihaz takmadan ses duymayan bizler icin bir mucize bu cihazlar herseyide anlamayiverelim sagiriz iste

bu arada cihazdan cok odyometristimizi bulmaliyiz derim o kadar cihaz demnedim onlarin iside kolay olmasa gerek her cihaz denememde odyocuya derimki baslarken
    allah sanada banada sabir versin ikimizde sabirla atlatalim su denemeyi
    sinirlerim alt ust oluyor dikkat edeyim derken
    ustelik odyometristte sagir oldugumu degilde sanki odyocu terimleriyle konusmami ISTER GIBI oyle de nedemek der adamin sinirlerini lacka eder
    bu ses kulagima batiyor deyince en sonunda kizdim eyyy sen gibi odyocu terimleriyle konusamam ben sagirim odyocu degilim diyip firlattim cihazi yallah dondum eve

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bajım mende şive çoğ laz mı isdiyersen ege mi doğu mu azeri mi hepsinnen yeter derecede var..
    odyologlara gızma narsın adam öz gulağı döğ kü karşısındakinin gulağı deneme yanılma ile bulajağ en eyisini sen de elinnen geldiği gaden sabırlı ol....yoğ ele fırladem atem pehhh nerde shukufe hanımmm keçen sene tam 3saat sürdü bir nitro denemem....ki
    7cihaz denediğ tüşün artığ...
    elbet sinirler gerildi ama herhal menim odyocu eyiydi ya da o cihazı illa mana satmayı gafıya tağmışdı çünküm men vazkeçdim o vazkeçmemişdi...
    iyi ki cihazlar var....
    onnarda olmasa...

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamun aleykum arkadaslarim.Hey Nuran sen tam komedyensin anlasilan.Ama AZeri dilini köylüce konusuyorsun.Zaten öyle daha intresan.Devam yani.Senin kocan inete neden gelmiyor?tanişardix yani.hangi Cihaz alacagimi merak ediyorsan söyleyeyim.doktor bana exelia önermisdi.dedi ki exelia alsan odyogrammami göstererek bunun tamamini duyacaksin,baskasini alsan bir kismini.Onu da anlamadim getdi.exeli 1-4 kayibin hepisine yaradiği için bence o yuzden öyle dedi.

ponakin üst düzey naida s 4sp ve 4sp up modelini sifariş etmişem

3-cihazi deneyeceim ve İNSALLAH işe yarar ve parasini verip alirim.3500dolar hepsi.şayet işe yaramazsa o zaman dövletin vereceyi oticona yönelecem.orada da verirlerse agil mini riteyi deneyeceim,sonra sumo,safari,cili ve kendilerinin önereceyini alacağim.isitsem de isitmesem de alacağim.sumomu cilimi bana biraz iyi geldi ilk denememde.

bu arada benim arkadaslik çağirimi hala kabul etmediniz

arkadaslar cihazlar internetde gorulduyu kadar kucuk boyutda olmuyor deymi?peki ya uzakdan komandayi cihazla birlikde vermiyorlarmi?

Shukufe odyocu konusunu dogru diyorsun.hele Nuran 7 saat konusmus odyocu sabirliymis,ben 7 dakika konusunca deliye dondu.sanki normal insanla konusuyor.Sen de Shu kalifi degisdirrahatla.

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

7saat döğ gurvan dikkatli oğu...
    7cihaz denedim keçen sene sadece birini denemem programlanması vs 3saat sürdü yeddisini sen hesafla...
    garsın köylüsüyem garibiyem bildiğim azeri şiveside budu başga bilmerem...normalde tatillerde köye gidende hep bele gonuşoruğ normal isdanbul türkçesi gonuşsağ dalga keçerler birez.....
    erim nete haber oğumağa geler bu siteye üye ama yazmer merağ eddiği pişey olarsa ona bağer ....işden güçten peğ zamanı yoğ zaten....onun gulağı implantlı.....implantla ilgileniyor....
    phonak ısmarlifsan ey edifsen ALLAH vere işini göre...
    uzağdan gumandadan kastın ne annamadım...
    bu arada komedyenlik değil de bu sitenin ortamı samimi geliyor bana rahat yazıyorum o yüzden...yoksa öğretmenim ben....

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biraz dikkatsizlik olmus,21saat dimi?hahaha,helal yani,bize 5-dk anca sabr ederler.ne cur isteyirsen danis,xoshdu mene.boyle konusman daha iyi.zaten men de kentden shehere gelmisem.uzakdan komana pult yani,cihazla birlikde vermiyorlar galiba

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

du bakem once cıhazı bı al
    sonra uzaktan kumandayı dusunursun
    o ne oleısıtme cıhazı ısını gorur duymak ıcın zatewn kulagında halepte samda dııl napcan uzaktan kumandayı bu merette baya pahalı ha annasılan para cok azerı petrollerı sagolsun bız turk vatandasları oraya gelemedık otıcon verırmıs ulken daha ne ıstıyosun bıze ola bıte 500 lıra verıyo hokumatımız onuda alana kadacanın cıkıyo uzaktan kumandaya ne para kalmıyo 500 lırayada cıhaz yok ha turkıyede var selametle azerı cıhazını gule gule kullan

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba shukufe.shimdiden bileyim ki eyer pultu cihazla birlikde veririyorlarsa,cihazi alanda beni aldatib da pult icin para almasinlar.pult neyemi yariyormus?peki bi ishe yaramiyorsa neden icad etsinler ki sukufe.petrol cok ama hepsi yukarida oturanlarin cebine gidiyor.bana da sadece 1-kere cihaz alacaklar deye hangisini alirsan parasini veririz diyor yakinlarim

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

bi kere diil cihazi bi al bizim tarafa abonesin yane artikin cihazsiz yapamayacan bu meleti bi kullanmaya basladin bide bozuluverir bide isitme kaybin ilerleyiverir sagmal inekleriyiz isitme cihazi saticilarinin aldinlada is bitmiyo bi kere kaliba para pile para cihazin yenisine heves et ona para sagirin zengin olmasi lazimda o da hak getire cogumuzda

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaslar.beni bir soru dusuduruyor.shayet,bu naida bana uygun gelirse,alirsam,ariza yapinca aldigim yere vereceim ve onlar da cihazi isvicreye gonderecek 10-gun sonra da cihaz faturasiyla geri donecek.ne kadar da faturasi var ALLAHDAN baska kimse bilmiyor.yani programlasdirma falan bakude yapila bilir ama bi yeri kirilirsa isvicreye gitmeli.pazertesi gideceim almaga, ne dusunuyorsuz bu konuda?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

ablamin cocugu olursa
    ablam besik alirsa
    besikte cocugu yatirirsak
    cocuk besikten duserse
    kafasi yarilirsa
    amma kiymetli olcak senin cihaz

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

NA yapalim,merak ishte.Nuran sen yazmisan 2-ni de getirteceim sumonun.sumonun 2modelim i var?

kendim arayip buldum.sumo xp,var ve sumo dm var bence ayni gucdeler

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

he gardaş iki modeli var ama men ikisinnende memnun galmadım bilmerem sesler güzelde dış seslerde sorun vardı sankim adam ayarlayammadı belki bilemmiyejem...
    ALLAH vere sana ey geleler farklarını fazla hatırlameram da biri tam dijital biri yarı dijitaldi herhel....

devltin verdiği phonak döğ mü sen niye oticon sumomonan uğraşersan.....
    sanki uzaya füze gönderejen

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yok ya ne ponak?ponak kendi paramla alacagim cihaz.devlet oticon veriyor,cili,sumo falan.ben de daha iyisini versinler deye ugrasacaim.duysam da duymasam da shu devlet vereni kesin alacam.ama ponak isimi gorurse onu da parayla alacam.ben rus doktorlarla irtibata kecdim ve hepsi bana cihazin uyacagini soyledi,sadece zamana ihtiyac var

ugrasmam da ona gore ki tum cihazlar hakkinda bilgim olsun

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon