Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 85 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Qurban merhaba...
    Oticon dünyanın en iyi işitme cihazı markalarından biridir. Madem devlet Oticon veriyor, o halde boş yere para verip de başka bir marka almana gerek yok.
    İşitme kaybın ileri seviyede olduğu için, Oticon'un sana uyan modelleri Chili ve Sumo DM'dir. Chili daha yeni bir model. Ama Sumo DM de oldukça iyi bir modeldir. Ben şu anda Sumo DM kullanıyorum ve çok memnunum. Cihazların teknik özelliklerine fazla takılma. 16-20 kanal olması çok da önemli değil. Firmalar kendi mallarını satabilmek için bir takım özellikler söylüyorlar ama bunların sasna gerçek hayatta çok fazla faydası olmaz. En iyi cihaz senin en rahat duyduğun cihazdır. Cihazın doğru programlanması da çok mühimdir. Bir kere cihaz aldın mı işin bitmiyor, ondan sonra da memnun kalana kadar ayarlarını değiştirmelerini isteyebilirsin.
    Kolay gelsin...

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA HUNSAL KARDES.bilgilendirdiginiz icin tesekkurler.sizin kayip kac?sumo dm-nin farkli modelleri var bence.mesela,300,600,900gibi falan,onun daha iyisi hangisi acaba?agil mini riteyi denemek istedim sana uygun degil dediler,belki de o modeller onlarda olmadigi icin oyle soylediler.

Tüm arkadsalara hitab ederek söylüyorum,82db kayip icin oticondan 3-üst düzey cihaz tavsiye edin bana

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir arasdirma yapdim ve safari,cili ve baska cihazlarda modellerinin yaninda 300,500,600,yaxud da 5,6,7,8,9,10 yaziyor.boyle olunca isimesinde fark olmasa da fiyatlarda fark oluyor.ne kadar boyuk rakam gosterirse o kadar ozellik ve fiyat yuksek oluyor.mesela cili 300le 900arasinda isitme farki yok,2si de 78db netkazanc veriyor.minumum yani.safariler daha guclu cihaz.oticon agil mini rite daha guclu 110db minimum krsiliyor

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Qurban merhaba...
    Sumo DM tek model, yani onun 3-5-7 diye alt modelleri mevcut değil. Ama haklısın yeni çıkan cihazların çoğunun alt modelleri mevcut. Bunlar, senin de dediğin gibi aynı kazanca sahip, aynı işitme seviyesine hitap eden cihazlar olmakla beraber, kanal sayıları, program sayıları, direksiyonel mikrofon bulunup bulunmama gibi farklı özelliklere sahipler. Tabii ne kadar fazla özelliğe sahipse fiyatı da o kadar yüksek oluyor. Ama bu özelliklerin hepsi sizin işinize yarayacak mı ona bakmak lazım. Sizin için önemli olan sesleri işitme kaybınıza uygun yükseklikte artırması, anlaşılır ve temiz bir ses iletmesidir. Onun dışındaki özelliklerin de elbet ufak tefek faydası vardır ama bu fayda aradaki fiyat farkını hak ediyor mu, bundan emin değilim. Tavsiyem, maddi durumunuz çok iyi değilse, giriş seviyesi bir cihaz almanız, yok para problem değil en iyisi olsun diyorsanız o zaman en pahalısını dahi alabilirsiniz. Ama çok para verdiğiniz cihazdan %100 memnun kalacağınızı da zannetmeyin. Tam tersine, ne kadar çok para verirseniz, yaşayacağınız hayal kırıklığının da o derece büyük olma ihtimali oldukça yüksek. Orta kararlı gitmek en doğrusu..

Kanal içi veya mini-RITE tabir edilen cihazlar ileri seviyede işitme kaybı olanlar için uygun değil. Kulak arkası güçlü cihazlar daha uygun. Oticon'un ileri seviye kayıplar için en uygun cihazları Sumo DM (eski bir modeldir) ve Chili serisidir. Diğerleri sizin için yetersiz kalır.

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hunsal kardes ama siz bir arsdirma yapin da agil mini riteyi öyrenin bakalım nasilmisşama 110 db karsiliyor yaziyorçkulak arkasi cihazdirçyeni nesil pro mini riteyle karisdirma

rusyali uzmanlara sordumçonlar da cili ve safariyi önerdişgaliba mini riteyi tanimiyorlarçyetmez dediler

Oticon Agil, çığır açan adaptif sinyal işleme, 10 kHz'e kadar bant alanı ile son derece yüksek ses kalitesi ve gelişmiş kablosuz odlolojiyi kullanımınıza sunar. Agil ailesi 90 dB işitme kaybına kadar cevap verebilen CIC Power ve 110 dB işitme kaybına kadar cevap verebilen Mini RITE modeli de dahil olmak üzere, CIC modelden BTE Power modeline kadar tüm seçenekler ile işitme cihazı dünyasında tek lider

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

azeriyim diip guzel reklam helal kurban kardes

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    22:04
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bu gadar bilersen daha ne sororsan.....

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar.Arkasalar gozllerime inanamadim yani,cok ama cok yalnis dusunuyorsunuz,ALLAHIMA, KURANIMA yemin ederim ben reklam yapmiyorum ve şu mini riteyi kesin öyrenmek istedim deye turk sitesinden cihaz hakkinda bilgi kopyalayip şuraya koydum yani.beni 1kisinin önerisi tatmin etmiyor o yüzden hepinizden bilgi almak istiyorum.cili,safari,sumo tamam da bu mini riteye takilib kalmisim,hem 110db kayip içinmis hem de özellikleri çok deye mini rite dikkatimi çekiyor.Lütfen benim hakkimda bir daha yalniş bi sey söylemeyin,ben ibadet ehliyim yalancilik benden uzak

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Qurban,
    Arkadaşlarımız şaka yapıyor, elbette biliyoruz reklam yapmadığını...
    Mini RITE'yi deneyin, sesleri tam olarak duyabiliyorsanız onu da tercih edebilirsiniz...
    Bu arada Safari size uymaz.

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Hunsal kardes.anlasildi şaka yani.Safari neden uymaz acaba.bir soru daha var,internetde şu cihazlar baya küçük gözüküyor ama gözle gorunce daha büyük dimi?uzakdan komandayi sordum dediler ki cihazla birlikde verilmiyor,ayri satiyoruz

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

kurban sagircayi bilem dogru oynayamiyor sevgili hunsal oticonun ileri isitme kayiplilar icin olanlariyle konusmalari anliyamiyor telefonla isitme cihazsiz anliyabiliyor buna oldum iste
    bu arada mini rite hakkinda bize etrafli bir bilgi sunsan makbule gececek su kalip aldirma kabusu beni bitiriyor artik kasinti yapar oldu ne kadar yikasamda 6bucuk yildir kullandigim kalip aksam yatarken yeni kalip yaptirma sozu veririm kendimede sabah kalkinca hadiii oteleme
    bu kalipsiz olan cihazlarin 95 db isitme kaybina olamayacagini bilsemde son soz sizin

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Shukufe,bana yazdiqini anlayamadim

Oticon Agil odukça küçük ve yüksek kaliteli özelliklere sahip, kanal içi modelden kulak arkası modele kadar bütün bir seriyi bünyesinde barındıran en yeni işitme cihazı ailesidir. Oticon Agil ailesi hafif dereceli işitme kaybından çok ileri dereceli işitme kaybına kadar, tüm tiplerde işitme kayıplarına uygundur.Oticon Agil, çığır açan adaptif sinyal işleme, 10 kHz'e kadar bant alanı ile son derece yüksek ses kalitesi ve gelişmiş kablosuz odlolojiyi kullanımınıza sunar. Agil ailesi 90 dB işitme kaybına kadar cevap verebilen CIC Power ve 110 dB işitme kaybına kadar cevap verebilen Mini RITE modeli de dahil olmak üzere, CIC modelden BTE Power modeline kadar tüm seçenekler ile işitme cihazı dünyasında tek lider.

internetde bu kadar yani.ben rus doktorlara sordum,onlar 110db-nin yalan oldugunu soylediler.herkes cili ve sumoyu öneriyor ama ben daha iyi bir tikon isterdim

fiyat da 3000$.iyi reklam dimi shukufe

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba.Sinirsel isitme kaybim sol 71 sag 82db-dir. 8-yildir isitmiyorum ve hic cihaz kullanmadim,28yasindayim.Bir cok cihaz denedim ama ses gelse de konusmalari anlayamadim.Doktor dedi ki senin sinirin kurumuş.hiç bir cihazin faydasi olmaz,sözleri ayirt edemiyor,kavramiyor kulağin.Böyle şey olurmu acaba?Oysa ki ben bazi telefonla konusmalarin 40%-ni anliyorum cihazsiz.Mesela,bir bmv x5-in nasil gurultulu ses cikardigini duyuyorum ve hic tanimadigim biriyle sohbetlesirken nasil sesi oldogunu da duyabiliyorum.Acaba sorun odyolgdami?Bu cihaz ve ya baskalarindan hangisini öneriyorsunuz?Agil mini rite,cili 900,safari,900,sumo dm ve yaxud ayri bir cihaz onermenizi rica ediyorum

Bu yaziyi ayri bir doktora yazmisdim buraya da koydum ki yardimci olsunlar

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

hele sukur siveyi duzelttikya

Üye
    optix Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    19:38
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu başlıkta güzel muhabbet oluyor, hem neşe hemde güzel paylaşım var

Aslında Qurban'ın telefonda anlayıp cihazda yeteri kadar anlamaması benimde yaşadığım bir olay, cihaz denemelerimde hiç birinde cep telefonu kadar performans alamamam bana garip gelmişti.
    Tabiki telefon sadece mikrofonundan gelen sesleri karşı tarafa aktarıyor işitme cihazı ise daha geniş çerçeve'de ses aktarıyor ama ne olursa olsun kapalı bir ortamda dahi telefon performansı alamamak enteresan.
    İşitme cihazının fiyatı neden bu kadar yüksek derken, sayılan özellikleri ile bir basit cep telefonu performasından uzak kalması fiyat/performans açısından düşününce işitme cihazları açısından eksi puan.

Kullandığım telefonda Nokia 1208 yani en alt düzeyde bir telefon, ses ayırt etme olayı denediğim tüm işitme cihazlarından daha iyi.

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon