Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 85 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar s9'u tavsiye etmiyorum inanın ..ç eğer telefon ile konuşmanız çok ise ve 300 tl fark veririm derseniz eyvallah ama onun dışında s9 kullanan biri olarak kendimi biraz kazıklanmış hissediyorum.
    Naida s 5 yeterli gelecektir çoğu kişiye .. Zaten diğer özellikleri biraz abartılmış ve tamamen reklam ... Benim tecrübem bu...
    Chili'nin anlama kabiliyeti daha iyi ama bende sol kulağıma yetmediği için alamamıştım....
    Gürültü baskılamaya gelince o özellik tüm dijital cihazlarda var. Yalnız fazla bastırdığınızda tiz sesler yok oluyor hem konuşmada tok ses oluyor hemd e dinlediğiniz müzikten hiç bir şey anlamıyorsunuz....
    Starkey'in x110 serisi var onu da deneyin... Bir de unitron 360+ modelini de methettilerdi.
    Hepsini tek tek deneyin acele etmeyin. Forumlarda herkes Naida dese de denemeden almayın. Hatta mümkünse 1 hafta deneme süresi, isteyin...
    Ama hangi cihazı alırsanız alın programı yapan odyocunun bilgisi sınırlı ise en iyisi bile randıman vermiyor. Ben sırf bu yüzden cihazı aldığım yerden başka bir yere programlatacam yarın . 200 tl fark verecem yaklaşık... Duyayım da fark etmez veririm...
    Bir de işitme kaybınız sensorineal yani sinirsel olduğundan %100 verim alamayacağınızı bili konuşmayı ayırt etmede biraz zorlanacaksınız sıkılmadan anlamadığınız yerleri tekrar etmelerini isteyin...
    Hayırlısı olsun..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

nadia s3 o kadar s s diye abartilan gibi degilmis ruzgar sesleri konusmadan daha cok duyuran bi cihaz gormemistim simdiye birde nedense anliyamiyorum sesler hep kayiyor yane yuksek seler gelince butun sesler giderek cihazsiz gibi oluyorsunuz buna anlam veremedim geri verip nadia core 5 aldim
    bundada sesler kayiyor disarida sokakta arabalar gecerken butun sesler gidiyor
    ustelik pil kapagida sanki biraz dandik cabuk kopacak ya neyse
    ustelik actiginiz zaman pil firlayip gidiyor dikkat etmesseniz eski cihazda bunlari yasamamistim hic
    yazik oldu benim 2500 liraya diyorum ustelik gurultu onlemesi iyi degil ne yapsakta

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yeniden ayarlattıracaksınız. Ben tekrar ayarlattırdım, şu an memnunum. Bahsettiğiniz şeyler gürültü baskılama programlarının etkisidir. Ayarlanabilir. İsterseniz cihaz sabit bir ayarla da çalışabilir. Mesela cihaza hazır müzik programı yükletin ve kulağınıza takınca bu programa geçiş yapın. Bu programda gürültü özellikleri devre dışıdır ve sabit çalışır.

Bence pil kapağı sağlam. Daha önceki cihazlarımdan daha dayanıklı buluyorum. Öyle pil fırlaması falan olmuyor pek.Sadece, kapağı açarken cihazı kapak yönü yukarıda olacak şekilde tutmaya dikkat etmeli.

Daha önce yazdığım ayar denemesini de yaptırdım ancak pek etkisini görmediğimden vazgeçtim. Soundrecover denilen özelliği müzik programında kapattırdım ve denedim ancak pek fark göremedim.
    Cihaza üç program yüklettirdim.
    1 Müzik 2 telecoil ve mikrofon beraber 3 sadece telecoil
    Telecoil programlarında da gürültü baskılama özelliğini kapattırdım. Bilgisayarda işe yarıyor. Kafa kulaklığı yerine telecoil kabloları kullanmak daha rahat.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

deneyimlerini aktardiginiz icin tesekkur ederim camlica
    ben muzigin disindayim dogdum dogali okuldaki turkum dogruyumdan baska bisey bilmiyorum alismayincada ilgi olmuyormus ama dediginiz mantikli sesler gttigi hissedilmez bu iyi olabilir devam ama yilmak yok gerci odyocularinda cani var diyorum ama
    firmalarini ureticilerini vezirde eden rezilde eden bu tutumlari olsa gerek
    yeni yeni modeller surmek kadar surdukleri modellerin ayarini ogretmeleriymis is

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Müzik dediğim de gürültü baskılamayan program. Yani tüm sesler eşit yükseltiliyor. Geçen arabadayken otomatik programdan verim alamadım, müzik programına geçiş yaptım. Sesleri daha iyi aldım. Bu program mesela kuş sesleri falan dinlerken daha doğrusal bir yanıt veriyor.

Üye
    apocan14 Avatarı

Gerçek Adı
    a.aziz uludağ
    Son Giriş
    04.10-2015
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar;

Arkadaşlar Widex CLEAR220 C2 model işitme cihazı aldım 1 haftadır aktif kullanıyorum, kendi deneyimlerime bağlı olarak..
    2 kulağımda da işitme kaybı olduğu için biraz daha iyi olan sağ kulağıma adı geçen cihazı aldım şuan gayet iyi gidiyor,

Küçüklüğümden beri doktorum olan aynı zamanda akrabam olan op.dr. Utku hocam cihazı yenilememi söyledi, hastanede uzman odyo testine sokarak bana uygun olarak bu cihazı önerdi hastanede denedik, bana da uygun gelince kalıp aldık kulak içi olarak ayarlandı 3 gün içindede elime geçti,

3 proğram yükledi şuan gayet iyi gidiyor,
    gürültülü ortamda kendini otomatik olarak gürültüyü ayırt ediyor,
    çarpma, poşet ve kağıt seslerine hassas(odyo ile görüşüp ayarlamayı yeniden yapacağız, dedi ortalamayı çalışma alanına göre 10 günde ayarlarız dedi)

bu Cihaz hk. daha çok bilgilere ihtiyacım var

Üye
    sumy Avatarı

Gerçek Adı
    sami
    Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    15:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

clear modelleri widex in en son çıkardıkları modelleridir..cihazlar çok iyi fakat duymanız rahat ise memnun iseniz diyecek bir şey yok..widex danimarka daki çalışanı işitme cihazı kullanıyor türkiye deki temsilcisi de cihaz kullanıyor..sizin halinizden sizden biri anlar..

Üye
    hayal_ses Avatarı

Son Giriş
    04.07-2015
    Saat
    17:20
    Yaşadığı Yer
    Başkentin komşusu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşitme kaybınızı karşılaması için cihazın yeterli dB çıkış gücü olması lazım, bu da yetmez cihazın frekansı da iyi olması gerekiyor.
    Dikkat edip biraz araştırırsanız 1.cisi yüksek dB, düşük frekanslı cihaz var 2.si düşük dB ama yüksek frekanslı cihazlar olduğunu göreceksiniz. Yani 1. kişi duyuyorum diyor bu dB, ama duyduğu sesleri anlayamıyorum diyor bu da frekansın yeterli olmadığını gösteriyor. 2.kişi az işitme kaybı az olana göre dB düşük cihaz ama frekansı yüksek olduğuna göre böyle bir cihazdan memnun olabiliyor. Ne yazık ki hem yüksek dB hem de yüksek frekanslı çalışan cihaz maalesef yok gibi, böyle bir cihaz olsa marka önemli değil. alırdım.

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen. Frekans aralığı çok mühim ancak yüksek çıkışlı cihazlarda bu sınırlı. Ayrıca cihaz üreticileri yüksek güçlü cihazlara öncelik vermiyorlar, daha ziyade hafif ve orta kayıplara yönelik cihazlar üretiliyor. Seçeneklerimiz az oluyor.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hayal_ses,
    frekans konusunda söyledikleriniz tam olarak doğru değil. insan sesleri genellikle 500-2000 hz arasında yoğunlaşmaktadır. dolayısıyla 4000 hz'e kadar frekans aralığı olan bir cihazla konuşmaları anlamak mümkündür. daha yüksek frekanslar ancak müzik vb dinlerken bir avantaj sağlayabilir, konuşmaya pek faydası olmaz. çamlıca'nın dediği gibi yüksek işitme kaybına yönelik cihazlarda maalesef geniş frekanslı cihaz yok. ama bunun nedeni firmaların tercihinden değil, teknik olarak şu anda bunun mümkün olmamasından kaynaklanıyor. fakat son yıllarda giderek frekans aralıkları genişliyor.

Üye
    Entel Hurdacı Avatarı

Son Giriş
    26.07-2013
    Saat
    19:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba
    Belton Cic kullanıyordum, cihazlar pert oldu. Şimdi yeni bir cihaz alacağım. Aşağıdaki bilgileri göz önüne aldığınızda önerebileceğiniz ciha yahut cihazlar nelerdir? Bir de odyolog tavsiye etmenizi rica edeceğim.
    Paylaşılan resim HL7Yc.jpg - hızlı resim yükle | resim yükle | hızlı resim | resim upload | fotoğraf yükle | çoklu resim yükle | resim yükleme ve paylaşma sitesi

Ayrıca not bölümünde "sol kulakta hafi, sağ kulakta orta derecede sensinoel işitme kaybı" yazmaktadır.

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İstanbuldaysanız duysel i deneyin.Ellerindeki cihazları deneyip karar verin. Memnun kalan arkadaşlar okudum burada. Ben ankarada olduğumdan bir yorum yapamam. Anasayfa

Üye
    Entel Hurdacı Avatarı

Son Giriş
    26.07-2013
    Saat
    19:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Duysel'in taksim merkezi ile husumetim var. Kadıköy şubesi ise can'dır ama merkezinden dolayı onlardan cihaz almayacağım. Teşekkürler...

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

O zaman OTicon Chiliyi deneyin... Taksim duysel'e yakındır.. Tavsiye ederim...
    Taksimden Harbiyeye giden yol üzerinde solda kalıyor....

Üye
    ozgurbey Avatarı

Gerçek Adı
    özgür
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar buraya yeni katıldım. ben 15 yıla yakın işitme cihazı kullanıyorum. starkey kanaliçi bir model. artık miladını doldurdu. sık sık arıza yapıyor. ve telefonla konuşurken sıkıntı yaşıyorum. anlamada güçlük, parazit vs. benim sizden ricam tecrübelerinize yararlanarak beni biraz aydınlatın lütfen. öncelikle oticon acto modeli araştırmalarıma göre. cep ve sabit telefonlar için direkt olarak sesi işitme cihazına aktaran bluetooth teknolojisi. bu benim için cok önemli telefonu doğru anlamalıyım, işim rakamlarla ilgili olduğundan hata yapmamalıyım. diğer markaların modelleri hakkında bilgim yok. benim sol kulak 75 sag lulak 70 db. bu aralıkta bana hitap eden model ve fiyat aralığını yazarsanız menmun olurum. cihaz başına en vazla 2000-3000 tl. verebilirim. tabiki bluetooth aksesuarlarının fiyatıda önemli.

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon