Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 48 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    phonak s guzel olsada telefonu tum konusulanlari anlamadiktan sonra niye o kadar para vereyim sizin optix icin onerdiginiz milo puls hep aklimdaydi onu deeyim simdiki kullandigim ara ara otunce bende panik ya bu susarsa diye hemen almak icin hazirlik diye gittim odyometrist senin kaybina bu olmaz desede beni kirmadan deneme yapti
    kucucuk biz ileri isitme kayiplari icin olan nal gibi seylere hic benzemiyor bide gozumden kacsada ince hortum vardi galiba disardan sevimli ya duymak nasilmis dedim
    vallahi cok guzel temiz ses ilk ayarda bile hemen oturuyor ama iste konusmalar pek iyi anlasilmiyor temiz kaliteli sesi olsada sabirsiz isitme kayiplilar icin cok daha iyi dedim
    yalniz odyometrist bu 1 2 senede bozulurbu gibi seyler soyledi
    certenanin ses kalitesi o kadar olamadi ama anlamak biraz daha iyiydi genede alinir
    hic otmeyen bu cihazlada ayarlar guzel yapilirsa sahane bisey hic kalip mderdimizde olmayacak cunku canta cihazim otmeye basladida ayni kalipla denedigim phonakin bu cihazlari hic otmedi elimi kulagima yaklastirdim kulagimi duvara yaklastirdim

Üye
    Tamer TÜRKER Avatarı

Son Giriş
    04.01-2013
    Saat
    11:51
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba benim sizleree bir sorum olacaktı benim 12 yaşında down sendromu bir oğlum var 10.07.2012 tarihinde izmir alsancakta cidem işitme merkezinde yaptırmış olduğum işitme testi sonucu sol kulakta 70dsb sağ kulakta ise 75 dsb V.dalga gözlenmiştir diye rapor aldık bu raporlar sonucunda eğitim aldığı için her iki kulağa diğital 4 kanallı çift mikrofonlu fm uyumlu işitme cihazları yazıldı benim size sorum şu olacak

1-ben izmirde ikamet ettiğim için izmirde güvenilir bir işitme merkezi önerebiliyormusunuz

2-işitme cihazı alırken nelere dikkat etmeliyim

3-bu işitme cihazların ayarlaması kimler tarafından ve nasıl yapılıyor cnk oğlumun konuşması yok

4-ortalama fiyatları marka ve model önerebiliyormusunz

şimdiden tşk ederim iyi günler

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

70 75 db iyi sayilacak bir isitme kayibidir cogumuza gore
    eger siz ama yazdiklarinizdan anlasildigi hic cihaz almamissiniz 12 yil gibi bir zamanda acaba diyorum cocuk dogduktan beri hicmi ses duymuyordu veya cevresinde konusan insanlarmi azdi ama bu kayipla cihazsiz bile idare edebilenler oluyor hastaliginizin ne oldugu ne gibi etkileri oldugunu bilmeden yaziyorum
    egitim aliyorsa bile 12 yidan sonra konusabilmesi cok iyi olmaz gibi cihaz taksanizda
    ama sizin konustuklarinizi anliyorsa iste sevgili hunsal optix arkadasimiza onerdigi cihazlari alabilirsiniz
    ama genede yalniz oldugu zamanlada sesleri iyi duyarsa iyi olur sessizlik cok kotyu birsey yasayan olarak soyluyorum
    allah yardimciniz olsun kardesimizin ve sizin

Üye
    optix Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    19:38
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tamer arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Bizler işitme kaybından dolayı yaşadığımız sorunları bir şekilde çözmeye çalışıyoruz ancak sizin evladınızın rahatsızlığı şartları daha özel kılıyor sanırım, Allah evladınıza şifa sizede sabır ve kolaylık versin inşallah.

Cevaplarını aradığınız sorular shukufe'nin dediği gibi hepimizin sorduğu soruların benzeri sayılır bu başlık altında yeterli cevap alamazsanız bence ayrı bir başlıkta sorunuzu tekrar sorarsanız hem konuya hakim arkadaşlarımız hemde izmir'li arkadaşlarımız daha kolay farkederler sorularınızı diye düşünüyorum.

Üye
    Tamer TÜRKER Avatarı

Son Giriş
    04.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe ve optix ;ilk başta çok tşk ederim vermiş olduğunuz bilgiler için evt doğrudur ilk kez alacağım onun için ince eleyip sık dokuyorum cnk bu konu hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim biz her iki kulağına işitme cihazı alacağız tek amacımız azda olsa konuşabilmesi ve kendi ihtiyaçlarını anlatabilmesi

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Tmaer bey geçmiş olsun.
    İzmir'i pek bilmemekle birlikte, güvenilir firmaların İzmir bayilerine giderseniz, belirli bir standartta hizmet alırsınız. Internette yaptığım araştırmaya göre Oticon ve Phonak bayilerinin adres bilgileri aşağıda. Buralara başvurabilirsiniz.

OTICON ürünleri için:

İDİS Alsancak Mağaza
    Talatpaşa Bulvarı No:42/A
    Alsancak / İZMİR
    Telefon : 0 232 421 80 87 | Faks : 0 232 463 82 11

İDİS Karşıyaka Mağaza
    Bahriye Üçok Bulvarı Gültekin Apt. No:11/C
    Karşıyaka / İZMİR
    Telefon : 0 232 381 00 30 | Faks : 0 232 381 80 30

PHONAK ürünleri için:
    İşitsel İşitme Cihazları Merkezi
    Talatpaşa Blv. No:28 Alsancak İzmir
    T: 0232 464 81 87

Bu iki marka işitme cihazı alanında dünyanın en önde gelen markaları. Kaliteli, güvenilir firmalar; ilerde başınız ağrımaz.

İşitme cihazı alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini önceki sayfada detaylıca anlatmaya çalıştım. Fazla pahalı bir şey almayın. Cihaz fiyatları 1000 liradan başlar 6000 liraya kadar çıkar. Siz orta sınıf bir cihaz tercih edin (adedi ortalama 2000 lira civarı) 2 cihaz alacağınız için, pazarlık yapıp toplam fiyatta en az %-30 indirim yaptırmaya çalışın. Gerekirse bize sorabilirsiniz önerdikleri cihazın fiyat ve uygunluk durumunu. Memnuniyetle yardımcı oluruz.
    Ayrıca çocuğunuz için İzmirde bulunan bir konuşma eğitim merkezinde eğitim almasını sağlayın. Belli bir yaştan sonra sadece cihaz takmakla konuşma becerisi kazanılamaz.
    Size kolaylıklar diliyorum.

Üye
    semra çetindağ Avatarı

Gerçek Adı
    Semra
    Son Giriş
    06.09-2012
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben İdis'ten memnunum, şimdi de Phonak test ettim 2 si arasında tekrar deneme yapacağım iki firmada da donanımlı odyometrisler çalışıyor, sorularınıza yanıtlar profesyonelce tavsiye ederim ...

Üye
    Tamer TÜRKER Avatarı

Son Giriş
    04.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yardımlarınız için çok tşk ederim siser ile görüştüm tuna 142 ve nano hp + iki cihaz önerdiler toplam rakam olarakda 4500 tl dediler artık ne kadar doğru yalan bilmiyorum verilen rakam bunlar liste satış fiyatı 2800 den 2250 tl ye kadar düştüler

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Tamer bey, acele etmeyin. Başka firmaları da araştırıp öyle alın. Bahsettiğiniz cihazlar bir türk markası olan Earnet ürünleridir. Kalitesi konusunda bir şey söyleyemiyorum, yeterli referans yok. Ama fiyatlarının çok pahalı olduğunu söylemeliyim. Çift cihaz için aynı paraya dünyaca ünlü markaların cihazlarını da alabilirsiniz. Yine de tercih sizin. İnceleyin, karşılaştırın, hangisinden memnun kalırsanız onu alın. Satış öncesi güleryüzlere de fazla itibar etmeyin. Önemli olan satıuştan sonra da aynı güler yüz ve ilgiyi görebilmek...

Üye
    Tamer TÜRKER Avatarı

Son Giriş
    04.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar sizin vermiş olduğunuz adresleri araştırdım oticon markasında yoğunlaştım oğlumun gitmiş olduğu rehabilitasyon merkezindeki işitme engelliler öğretmenimiz oticon markaları cihazlarda sorun yaşamadıklarını söyledi oticon chill sp5 modelini önerdiler onada idis 3750 adalar 3500 tl istedi bunlar indirimli fiyatları fakat cihazın üzerinde biraz araştırma yaptıktan sonra özellikle form sitelerinde şöyle yorumlar ile karşılaştım ayarlarının doğru dürüst yapılmadığı,yedek parçaya ihtiyaç duyduklarında yurt dışından geldiği ve bunların hepsine ayrı ayrı üçret talep ettiklerini öğrendim şuan 2 çihaz arasında kaldım bir oticon chill sp5 ve Si-ser Tuna 142 (ayrıca siser de 4000 tl ye kadar indi)bu konuda yrd olursanız sevinirim

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

benim naçizane önerim oticon chili olacaktır. chili 5'in liste fiyatı 2075 tl. genelde ikinci cihaza %25 indirim yaparlar. bu durumda 3600 tl civarında bir fiyat çıkıyor çift cihaz için. biraz daha zorlayıp 3200-3250'ye alabilirsiniz. bir kere oticon'lar çok sağlam cihazlardır, kolay kolay arızalanmaz. senede bir bakımını da yaptırırsanız 4-5 sene bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyorum. yedek parça elbette yurtdışından gelecek, yurtdışından gelmeyen mi varmış? çoğu çinden getirtiyorlar parçalarını burda montajını yapıp yerli cihaz diye satıyorlar. arçelik bile televizyonlarının panelini çinde ürettiriyor. yerli üretim diye bir şey mi kaldı? ayrıca garanti kapsamı içindeki tamirat ve yedek parça ücretsiz yapılır. aslında bir işitme cihazı asla 4000 lira etmez. maliyeti 500 lira değil bunların. işin içine sağlık girdi mi, acaip karlar dönüyor...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

bam teli isitme cihazinin ayarlarinda o marka bu marka esasi odyometristin hasihangi isitme cihazinin ayarini tam yapiyorlardirki o kadar islem yapabiliyo sesleri soyle duyulanini iyilestiriyo boyle frekans oteleyip duyulmayan sesleri duyulur yapiyo otmeyi bilmemneyle engelliyo bilmem arkaplan seslerini sooole yapiyo acip baksaniz brosurleri
    eger o yazilan cizilen seyler ayarlar tam yapilirsa sahane sesler duyacagiz istedigimiz isitme kaybina gore duyamadigimiz sesleri duyulur yapacak yaniii isitme sorunu diye bisicik kalmayacak
    ama soz aramizda kalsinodyocu milletleri gucenmesin genede onlarsiz en iyi cihaz cirkin sesli bir ucubeymis yani eski analoglar gibi

Üye
    Tamer TÜRKER Avatarı

Son Giriş
    04.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu işitme cihazlarında ki bant ve kanallar ne işe yarıyor cnk tuna 142 modelinde 8 kanal wdrc 8 bant ve 3 programl diyor oticon chilli sp5 modelinde ise tek bantlı ikili mod 6 uygulama bant ı diyor ben bu deyimlerden bir şey anlamıyorum firmalarada gidip sormak istemiyorum cnk bir nevi güvenemiyorum benim çocuğumun konuşması olmadığı için işitme cihazındaki arıza çınlama hışırtıyı söyleyemeyecek onun içinde biraz ince eleyip sık dokuyorum şimdiden tşkler

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

kanal ve bantların ne işe yaradığını önceki sayfada ve bu forumun tepesinde sabit konuda anlattım, oradan okuyabilirsiniz.
    Chili 5, altı banda sahip bir cihaz.sizin dediğiniz tek bant ikili mod, adaptif direksiyonalite özelliğinin niteliği. yani bulunduğunuz ortama göre cihazın içindeki yönlenebilir mikrofon konuşma sesine doğru yönleniyor ve diğer sesleri geri plana itiyor. Böylece gürültülü ortamlarda anlama daha kolaylaşıyor. Chili'nin diğer modellerinde bunu çoklu bantta (500, 1000, 2000 hz'de) üçlü modda yapıyorken, bu modelinde sadece tek bir bantta ikili modda yapıyor. Bu çok da önemli değil. Mühim olan adaptif direksiyonalite özelliğinin bulunması. Siserin cihazında ise adaptif direksiyonalite özelliği var mı, emin değilim...

Üye
    M.duran Avatarı

Son Giriş
    02.08-2012
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Adaptif direksiyonalite özelligi artık yeni cihazların hemen hemen hepsinde mevcut. Ayrıca Siser'in Tuna 142 modelinde de bu özellik bulunuyor. tuna 142 - unitron'un 360+ cihazının aynısıdır. unitronun sitesinden de bakabilirsiniz.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon