Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dsl208u Avatarı

Gerçek Adı
    murat demiröz
    Son Giriş
    27.02-2013
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    a.s
    arkadaslar kızım 10 yaşında ve 4yıldır otıcon sumo dm kullanıyor
    yeni cihaz almak için buradaki arkadaşlarla iştişare ederek
    phonax nadia s5 modelini almaya karar verdim
    şu anda nadia s5 kulağında ;1 hafta denemek için aldım

ilk izlenlmlerim oticonun daha faydalı oldugundan yana
    belkide oticona alışmış olmasındanda kaynaklanıyorolabilir
    phonaxda seslerin tok geldiğini erkek ve kadın seslerini ayırt edemediğini söylüyor
    okulda öğretmenin söylediklerini anlamamış
    otıconu okulda kullanırken fm sistemiyle beraber kullanıyor
    nadia da böyle bir şansımız olmadı çünkü oticonun fm sistemi phonax a takılamıyormuş
    (idis de satarken her cihaza pabuç yardımıyla bağlanabildiğini söylemişlerdi üçkağıtçılar)
    ama hiç duymadığı (s-z...gibi)sesleride duyduğunu fark ettim bu nadia sayesinde
    televizyonu cok daha iyi duydugunu söyledi
    telefonla konuştum biraz daha kötüydu söylediğim coğu kelimeyi anlamadı
    su geçirmeme konosuna gelince yağmurda felanda rahatlıkla takılabilec bir cihaz değil ama diger cihazlara bakarak cok daha muhavazalı
    zülkarneyn size tavsiyem okula başlarken cihaz la beraber birde fm sistemi alın (tabiki bütçeniz yetiyorsa fiyatları 5000tl civarı )
    (idis e sorduğumda sumo nun chiliden daha güçlü olduğunu söylediler bu yüzden chili almaktan vaz geçtim)
    bu 1 hafta sonunda tekrar sumo dm alıcam yada faydası görürsem nadia s5 le bereber birtanede fm sistemi alıcam (ikisine 11000tl istediler) çünkü okulda kesinlikle fm sistemine ihtiyacı var
    umarım biraz fikir vermişimdir;gerçi bende muallaktayım ama

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

murat bey merhaba...
    kesinlikle ayrı bir FM cihazı almayın. mevcut cihazı Naida ile de kullanabilirsiniz. Naida'ların odyo pabuçlarından almanız gerekir (ki fiyatı taş çatlasın 80-100 tl'dir). eğer türkiyede odyo pabuç bulamazsanız aşağıdaki adresten getirtebilirsiniz.
    PHONAK Naída UP & Nathos UP audio i/p shoe AS10 - connevans.co.uk

naida'da seslerin tok gelmesi cihazın programıyla ilgili olabilir. aldığınız yere bunları anlatıp programında ince ayar yaptırabilirsiniz. bir diğer husus ise, 4 yıldır alıştığı cihaza göre yeni cihaz her zaman yadırganır. belki zamanla buna da alışacaktır.
    Sumo DM çok güçlü ve sağlam bir cihaz. Ben de kullanıyorum. Fakat teknolojisi biraz eskidi, yaklaşık 7-8 yıldır piyasada. Chili'den daha güçlü olmakla birlikte, kızınızın işitme kaybı 90-95 dB'den yüksek değilse, Chili uygun olabilir diye düşünüyorum. Çünkü Chili'deki kimi yeni özellikler Sumoda yok (direksiyonel mikrofon vb).

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Hunsal'ın dediği doğru herkes için uygun cihaz fqrklıdır... kimi oticon der kimi phonak kimi beltone yaa resound der... Deneyip karar vermek gerek herkesin duyma kapasitesi veişitme kaybı farkı sonuçta...

Üye
    ecrinsu Avatarı

Son Giriş
    31.01-2013
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim kızım işitme kayıplı ve otticon dm kullanıyoruz ve cihazın chilli ile değişmesi gerekiyor dediler bu cihazı kullan birilri varsa lütfen bana yazın şimdiden teşşekkürler

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ecrinsu merhaba...
    neden değişmesi gerekiyormuş kızınızın cihazının? bozuldu mu yoksa bu yetersiz kalıyor, bunu alın mı dediler?
    şayet bozulmadıysa, yeni cihaz almanıza gerek yok. oticon sumo dm ile chilli arasında çok da büyük bir fark yok...
    satıcıların gazına gelmeyin..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12