Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 76 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    akinyaman Avatarı

Gerçek Adı
    Akın YAMAN
    Son Giriş
    03.06-2012
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Site yöneticisinin notu:

akinyaman kullanıcı adı ile kayıtlı olan üyenin bu başlıkta yazdıklarının gerçekle ilgisi olmadığı tespit edilmiş olup, adı geçen markayı kötülemek gayesi güttüğü kanısına varılmıştır. Bu nedenle bu kişinin yazdığı mesajlar silinmiştir.

Üyelerimiz Oticon markası ile ilgili olumlu-olumsuz görüşlerini bu başlıkta paylaşmaya devam edebilir.

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Oticon'un hangi modeli bu 5.500 TL, ve hangi İDİS bayisiymiş merak ettim...
    Cihazı alalı 1 yıl olmamış ama kullanıcı hatasından 2 kez arıza yapmış..
    Böyle bir şey bana pek inandırıcı gelmedi ama size sormak isterim "gerçekten sizin hatanız var mı" diye...
    Eğer sizin hatanız olmadığını düşünüyorsanız kuzu kuzu para vermeyin..
    Bunun Tüketiciyi Koruma Derneği var, Tüketici Koruma Hakem Heyeti var, vs...
    Şikayet edebileceğiniz merciler çok...

Bu arada arkadaşınızla sizin işitme kayıplarınız aynı olmadığından aynı eylemleri yapamıyor olabilirsiniz..
    Bunu sorun yapmayın bence.. Cihaz sosyal hayatınızı kolaylaştırıyorsa bu yeterlidir..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

akincigim isitme cihazindan mucize beklemeyin iste ses duyariz duyan insanlar icin kolaylik olsun diye bize isitme cihazi alin derlerhem onlara para kazandiralim hemde onlari duyalim diye
    hadi isitme engelli arkadaslar bizde isitme engellileri cumhuriyeti kuralim onlara hicte muhtac degiliz diyecegim ama
    idis midis hepsi o bilmemene nasi kazik atalimda su sagirlarin parasini cebe indirwelim duyan;larin istedigi
    agiiiil diye kiyametleri kopardilarda bakin yedigi nanelere desemde olagan bunlar
    ya ayar yapmak icin insanin anasini aglatirlar yada bozuk cihazlari bize kakalarlar
    benim resound cihazim 6 yildir hic bozulmadida ayar icin hic hizmet alamadim baska bir yerde odyocuya yaptirdigim ayardada bir program yuletebildim anca ses kisma olayi nanay hepsi ooo bun;lar parayi alana kadar adamliklari

sevgılı antıoksıdan
    chılıyı denemıssınız her ne kadar akın agılın derdını yazdıgı baslık ama sız bundan bahsedınce su pekbı reklamı yapılan chılıyı merak edıyorum nasıl begenılecek memnun olacak bı matah gıbı gordunuzmu sumo dm ıle kıyaslayınca bızlere neler anlatırsınız
    hep denemek ıstedım ama para konusuyor su kolestotam amelıyatlarından para kalmıyor cıhaza
    bı anlatsanız cok makbule gececek sızın ızlenımınıze cok deger verıyoru m benım ısıtme kaybımda zannederım sız gıbı ondan sordum

Üye
    aatalay34 Avatarı

Gerçek Adı
    ABDULKADİR
    Son Giriş
    24.11-2014
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / KARTAL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Akın merhaba, BEN İŞİTME ENGELLİYİM.

Oticon İşitme İdis Sumo model markası 2006 tarihinden bu yana doğru kullanmaktaydım. Ancak bu zamana kadar bende sizin gibi ciddi şikayetler yaşadım... Çok pişmanım İDİS OTİCON işitme cihaz aldığıma BİN KERE PİŞMANIM.. durmadan arıza oluyor , ötüyor ara ara değil devamlı ve çok şikayetçi oldum yani beni devamlı işyerlerinde sürekli rahatsız etti ve rahat edemedim. çalışırken ciddi zaman kaybına neden uğradığımı ve hiç bir şekilde işyerinde rahat çalışamadım bu işitme cihazın öttüğü ve devamlı arıza olduğundan dolayı bayağı bir sıkıntılar yaşadım. hele hele piiler nasıl 1 hafta olmadan bitiyor yaaa bir anlam veremedim bazen de 3 günde bir bitiyordu. anlatamıyorum.

haaa diyorsun ki arkadaşlarım telefonda iyi duyup konuşabiliyor tek sorun olan nedir BİLİYOR MUSUNUZ??? Yüzde dereceleriniz, KAYBINIZ ve işitme cihazlardan kaynaklandığını düşünüyorum.

neyse şuan aldığım yeni işitme cihaz tam 1 sene oldu. Acayip memnunum. şuana kadar sorunlar yaşamadım. işitme cihaz hiççç amaaaa hiççç ötmüyor. devamlı arızalı değil çok kullanışlı anlatamıyorum. Tek tavsiyem işitme cihaz alacaksan markasını söylüyorum. PHONAK NAİDA... DİKKAT... HİÇ SU GEÇİRMEZ... MÜKEMMEL BİR CİHAZ... PİLLER 15 GÜNDE BİR DEĞİŞİYOR... PİL BİTTİĞİ ZAMAN TİTREŞİMLİ SES VERİYOR... İŞİTME CİHAZIN SESLERİ AYARLAMALARI MÜKEMMEL YAA GÖRMEN LAZIM.. SON TEKNOLOJİ İLERLEMİŞ... ACAYİP BİR İŞİTME CİHAZ... ÇOK İLERİ DERECEDE İŞİTME ENGELLİ BİRİYİM. BİRDE SEN BUNU DENE...

ADRES:
    AKTİF DUYU MERKEZLERİ
    Söğütlüçeşme caddesi 122 A Kadıköy/İstanbul TELEFON: 0216.345.90.20
    AYRICA doktorun adı NİHAL KUŞ... Mükemmel bir doktor çok yardımcı oldu bana Allah ondan razı olsun bin kere ve kendisi yeryüzüne gereklidir.
    Giderken benim ismimi söylemeyi unutmayın. Adım ;ABDULKADİR ATALAY. Ayrıca biraz pahalı. 4 MİLYAR ŞUANDA BİLMİYORUM AMA... Olsun 10 yıldan fazla kullanablilirsin dedi... Verdiğim bilgiler olduktan sonra daha ne olsun...
    BEN GAYET ÇOK MEMNUNUM. ALLAH BOZMASIN. İşitme cihaz alacaksan selamımı iletmeyi unutmayın lütfen. Teşekkürler.

İyi duymak, iyi yaşamaktır. Her şey gönlünüzce olsun.

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Shukufe;
    Chili'yi denersem bilgi vermemi daha önce de istemiştin, hatırlıyorum..
    Neden bilgi vermedim; çünkü denediğimde Chili'den hiç ses alamadım... Ses var mı, diyor.. Hayır, diyorum.. Birşey yapıyor, yine soruyor, ses var mı? Hayır, yok.. Bir şey daha yapıyor, tekrar soruyor, ses var mı? Hayır, yok... Sonra vazgeçmek zorunda kaldı... Belki benim kulağım artık hiç bir şeye yanıt vermemeye başladı, artık bilmiyorum... Zira son 1-2 aydır cihaz da kullanmıyorum, sadece dudak okumasına yoğunlaştım... Gayet de iyi anlaşıyorum herkesle.. Çünkü biraz dahi ses gelse; sese yoğunlaşıp dudak okumayı arka plana itiyor insan.. o zaman iletişim daha da zorlaşıyor.. Ama sadece dudak okumaya yoğunlaşınca daha kolay gibi.. 2 ayda bunu gördüm..

Abdulkadir kardeşim;
    Naida'nın iyi bir cihaz olduğunu ben de çok duydum.. Ama hiç deneme fırsatım olmadı.. Bir gün denemeyi ben de çok istiyorum.. Oticon'un Sumo DM modelinde bende hiç ötme yapmamıştı.. Acaba diyorum kulak kalıbına açılan ikinci bir deliği açmayı mı unutmuşlardı o zaman, ne dersin...? Çünkü bildiğiniz gibi çok güçlü cihazlarda ötme yapmaması için ikinci bir delik açılıyor...

Üye
    tacar Avatarı

Gerçek Adı
    –
    Son Giriş
    27.01-2013
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir yıl önce bende oticon hit pro bte işitme cihazı almıştım ama daha önce starkey cıc işitme cihazı kadar iyi değil net ses verimleri ve gürültü ortam sesleri net ayıramıyor starkey işitme cihazların sesi daha iyi alıyor bir daha oticonu tercih etmem

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Oticon ile Starkey arasında 1 değil en az 3 gömlek fark var, yapmayın..
    Araştırın bakalım Oticon kaç yıldır, Starkey kaç yıldır bu işin içinde...
    Cihazdan aldığınız verim cihazın teknik özelliklerine göre değişir..

Bu arada Akın kardeşim;
    Son cümlenizi yeni gördüm..
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: akinyaman Mesajı Gör
    Bu cihaz yüzünden işimden olsam destek çıkacak kimsem yok. Ama oticonun tek derdi para. Her uğradığınızda mutlaka üç beş ne koparabilirlerse onun derdiler...
    Burada Oticon'u değil İDİS'i suçlayabilirsiniz.. Oticon'un suçu ne...

Üye
    aatalay34 Avatarı

Gerçek Adı
    ABDULKADİR
    Son Giriş
    24.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / KARTAL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Avni Abicim,

Öncelikle sürekli bakımlı birisiyim ve kulak kalıbını devamlı kontrol ediyordum. Doktorum sorun yoktur bilmem şöyle olmuştur ve kafadan sallar gibi... Hiç iyi bir doktor değildi. Tam 4,5 sene oldu. Ayrıca bana OTİCON İDİSten mektup geldi. Ücretsiz işitme cihazınızı tamiri ile ifade etti ve mektup ile gittim. Hiç yardımcı olmadılar... ne diyorlar biz bunu yanlış gönderdik. Ne kadar akıl almaz bir durum. Adım yazılıyor adresim doğru düzgün yazılıyor mektupun üzerinde OTİCON İŞİTME İDİS yazılıyor bu kadar da olmaz dedirtecek insanlara anlam veremiyorm doğrusu böyle olmasına beni çok şaşırttı...

Naidanın denemesini mutlaka tavsiye etmesini istiyorum. Gidersen yukarıdaki bilgileri yazdım. Umarım herşey istediğiniz gibi olmasını dileklerimle.
    Seni çok seviyorum Avni Abicim...

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler Abdulkadir kardeşim..
    Adresi aldım... Uygun olduğum bir zaman gideceğim mutlaka... Zira çok merak ediyorum Naida'yı... Bakalım söylendiği kadar var mıymış.. Gittiğimde doktora selamlarını ileteceğim... Ben de seni çok seviyorum, unutma..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

yani biz gibi ileri isitme kaybinda FOSSSmus chilio guvendigim daglarada kar yagdi deneyiminizi yazdiginiz icin tesekkur ederim antioksidan artik OTICONUN IDISin kpisindan bile bakmam
    aktif duyuda doktormu var oyle anladimda bu nadianin crosbicros la uyumlu olanini bende cok merak ediyorum cokta heves ediyorum ama cok cok cok pahaliya malolucak eger bu nadiayi denerseniz gene sizden bilgilerinizi rica edecegim antioksidan
    ses duymasan dudak okursak yanilma payi cok oluyor birde tehlikelere acik olabiliyoruz ses duymazsakonca yillik sagirim gayette guzel hayatimi yasiyordum koklear implant kullandiktan sonradir eger ses duymazsam isitme cihazimi takmazsam apartmanin merdivenine bile cikmiyorum size cok sasirdim simdi ses duymadan dudak okuyarak yasam deneyiminize

Üye
    ozturkahmet_25 Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET ÖZTÜRK
    Son Giriş
    29.03-2013
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 2000 yılından bu zamana kadar 4 adet kulak arkası 2 adet kanal içi işitme cihazı aldım. Kulak arkası cihazları aldığımda 5-6 ay geçtikten sonra arıza yapıyor, dolayısıyla servisine götürüyorum bana söyledikleri nem almış &nbsp;falan diyerek arızayı gideriyorlar, fakat garanti kapsamında olduğu için para talep etmediler. Fakat kulak arkası cihazlarla 2 yıl içerisinde en az4-5 kere servise gitmişimdir. Kanal içi cihaz aldıktan sonra çok rahat ettim. Benim işitme kaybım her iki kulağımda da % 72 civarında, cihazımı 2 sene önce aldım pek pahalı bir cihaz da değili Fiyatı 900 TL. Sonuç olarak işitme engelli kardeşlerimden isteğim, reklamlara aldanmayın cihazı kullanmadan önce deneme yapın bir kaç gün kullanın (her cihaz herkese eşit oranda verimli olmıyabilir) hastanelerin odio servisindeki yetkili kulak arkası cihaz tavsiye ediyorş, siz siz olun&nbsp;&nbsp; kesinlikle kulak arkası almayın, arıza yaptığı zaman ücretsiz tamir ettirin eğer etmedikleri taktirde mutlaka tüketici haklarına müracaat edin.<br>&nbsp;

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Malesef öyle sevgili Shukufe; Chili bence de abartıldığı kadar değil, zira ilk çıktığında çıkış gücü ve kazancına da bakmıştım Sumo DM kadar değildi.. O yüzden denemek bile istemedim, ama zorla denedi..

Naida'yı denediğimde de burada mutlaka paylaşacağım..

Cihazsız deneyime gelince, yılların vermiş olduğu bir deneyim sanırım, hiç zorlanmıyorum.. Bir kaç kelime kaçınca arkadaşlardan tekrar etmesini istiyorum, yine olmuyorsa yazmalarını istiyorum.. Duysak da duymasak da hayat akıp geçiyor, bir yerinden tutunmak gerek yaşama...

Üye
    aatalay34 Avatarı

Gerçek Adı
    ABDULKADİR
    Son Giriş
    24.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / KARTAL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    İDİS ile ilgili durumu olanların ve yazdıklarının aynısını bende yaşadım gerçekten bir bayağı sıkıntılar yaşadım ve inanki Naida benim dünyamı çok değiştirdi ve gerçekten bu kadarda mutlu olmadım beni ençok mutlu eden Ayşe Seda Öztan İşitme cihaz satışı... Doktoum ise Nihal Hanım saolsun çok mutlu ettiler bunların ikisi bana çok yardımcı oldular. PHONAK / Naida V UP bunu kullanmanı tavsiye ederim lütfen başka işitme cihaza gitme bu cihaz gerçekten bir orjinal bir cihaz.... ben çok aşırı araştırdım inceledim ve dikkatli baktım derler yaa bakmadan almam ben aptal değilim !!!

Ama işte bu cihaz çok farklı sonuçlar beni çok şaşırttı hiççç ötmüyor şahane... hiç pil bitmiyor bazen 20 günde bir pil bitiyor nasıl mutluluk bundan daha iyisi olabilir mi sence...en büyük doğal bu... lütfen daha araştırma ve boşu boşuna yorma kendini... "Betaton itme Cihazlar" bu gösterdiğin işitme cihazın aynısı bende tıpkı aynısını ben kullanıyorum vallahi bak çok harika bir cihazz kullanmanı tavsiye ederim. Yukarıda verdiğim adrese mutlaka gitt... Hayırlı olsun inşallah...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

yigidi oldurun ama hakkini verin simdinemlenme icin cihaz kullanmalisiniz burda ne kadar atip tutsakta idis hakli bence

isitme cihazinin babasi olsa cinlamayi kesmez bunu bilin su sekilde olur ses duyunca ilgimizi o sese odaklariz duydugumuz sesler cinlamadan baskin oldugu kadar cinlamayi hissetmeyiz bide cinlama icin kendi ses uretenler var cihazlarda iste buda isitme kabiliyetimizi azaltir bence cinlama bizimle beraber buna simdiye kadar care bulamadim hic

ne phonak diye ucurun nede betaton sahane diyin hic inanmiyorum iste ses duyariz isitme cihaziyle hepsi o hepsi para tuzagi oluyor bir yerlerde isitenler dunyasi iyi olsun bizlere anlatma zahmeti vermeyelim diye masal hepsi diyorum

isitme cihazinizin kalibini cok yikayin elinizi sabunladiginizda onuda koput kurulayin hem kalip dayanir cok hemde mantar iltihap kasindi derdine ugramazsiniz ben hergun aksam yatarken sabunlayip kopurtup yikiyorum inanin 6inci yil ayni kulak kalibini kullaniyorum

Üye
    aatalay34 Avatarı

Gerçek Adı
    ABDULKADİR
    Son Giriş
    24.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / KARTAL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Shukufe;

Yazdığın bilgileriniz beni ne kadar mantıksız ve olumsuz düşüncelerini görüyorum.. sen bu düşüncelerini kendin kafadan kuruyorsun eski bir adamsın demek istiyorum...çok acayip şeyler yazmışsın sen NAİDA VIP US hiç denedin mi??? NE OLDUN??? SUSTUN MU??? yaa bırak şu negatif kelimeleri... sen ankarada oturuyorsun ben istanbulda oturuyom. istanbulun heryerine gittim ben işitme cihazlar merkezlerine size diyorum ki iyi araştırdım idis bana göre İDİS merkezi en altta ve kaliteli olabilir kalitesiz olabilir ama bu durumda bir çoğu kişiler problem yaşayanlar arkadaşlarımız var..bir sen değilsin NE DİYORLAR PİL HEMEN BİTİYO BİR HAFTA OLMADAN... DURMADAN ÇINLAMA OLUYOR VE SES YAPIYOR HALBUKİ BİZDEN DEĞİL İŞİTME CİHAZDAN KAYNAKLANIYOR. İDİSİN SESLER BÖLÜMÜ VAR 1,2,3 AYARI AMA NAİDA DA ÖYLE DEĞİL İSTEDİĞİN GİBİ SESİNİ AYARLAYABİLİYORSUN NASIL Kİ TELEVİZYONUN KUMANDASINI SESİNİ AYARLAYABİLİYORSUN AYNI O ŞEKİLDEKİ GİBİ... belli senin yazdıkların çok manasız. KUSURABAKMAYIN BEN AŞIRI KALİTELİ BİR İNSANIM. BEN PARAYA BAKMIYORUM... KULLANIŞLI OLMASINA ÖZEN GÖSTERİYORUM VE BUNU ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM haaa sen diyorsun işitme cihazı her akşam yatmadan temizliyoum bu bir hastalıkltır.. halbuki bunu doktorlar bize de böyle tavsiye etmedi ve kulak kalıbın 6 yıl olmuş kesinlikle buna inanmıyorum... bu konuda yalan söylediğin anlaşılıyor kulak kalıbı en fazla 6 aydan aya değişmesi gerkiyor... bunu unutma kulak borusu sertleştiyse bunu mutlaka değiştir iyi duyabilmen için boruyu değiştir kulak kalıbı başka boru kalıbı başkadır. boru kalıbın terlediyse hemen boru kalıbın içindekini iyi temizle ki duyabilesin ANLADIN MI ŞİMDİ

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon