Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 76 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    CANSUKARA;

doktor mehmet aksit bey isitme cihazimi ayarliyormus ankarada
    odyologlar bizim isitme cihazimizla ugrassaydi baya yuzu agarirdi su guzelim cihazlarin
    sen iki sene genel kultur diyebilecegin derslerle mezun et bide doktor gibi eline kapi gibi diploma ver odyometrist diye
    ama parayi iyi bildikleri kesin bunlarin
    BEN ESKI odyometrist OLMAYAN USTA CIHAz satanlarimi istiyorum

Üye
    xilkbahar Avatarı

Son Giriş
    06.03-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 1 den başlayıp buraya kadar okudum peki son sonuç ne oldu kim kimden memnun kaldı anlamış değilim.alıp satan araştıranlar lütfen paylaşınız.bende dertliyim ne yapacağımı bilemedim...1 numara olmuş naida çok memnun kalarak yazmışlar bu konuda tamir işi rahatmı Buda hemen bozuluyormu? Bununda ucuz pahalı seviyesi varmı?

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

işitme cihazı olayı hangi marka olursa olsun,birazda şans işi,aslında şanstan ziyade size ayar yapacak kişinin bilgi ve becerisi çok öenmli,yoksa bütün markalar güzel,imalat eden firma bir çok özellik yapmış.önemli olan o özellikleri kullanmak,mesela ben simens aldım,ve kullanamıyorum,simens kötü markamı? aynı cihazı yıllarca kullanan arkadaşlarım var,çok menmunlar ama ben menmun kalmadım,dogru dürüst ayarda yaptıramadım,istedigim ayar bir türlü olmadı,ayrıca işitme cihazları terlemeden yada başka dış etkenlerden çok çabuk etkilenebiliyor,biz ne kadar çabuk bozuluyor desekte,bu tür arızalar garanti kapsamı dışında ve bunuda bilerek alıyoruz,meselaa ben bir ara nadia bakmıştım,satıcı bana bunda terden etkilenmeme özelligi var demişti,bende şöyle sordum o zaman dedimki,bu cihaz terden etkilenir bozoulursa garanti kapsamında tamir ediyormusunuz? dedigimde hayır ter olayı garanti kapsamı dışında dedi o zaman cihazımız tere karşı etkili demeninde bir anlamı kalmıyo açıkcası,son olarak hangi marka alırsanız alın küçükte bir ihtimal olsa sorunlarla ugraşmaya kendinizi hazırlayın

Üye
    adil12 Avatarı

Son Giriş
    03.08-2016
    Saat
    17:09
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

xilkbahar;
    Bak benim fikrim buradaki yazıları bir kenara bırak ilk önce odyometrik uzmanı bul o sana cihazları tanıtıcak ? Oradan yola çıkarak seçim yap derim ben sana?

hakancan06;
    Analog cihazlarda değilde dijital cihazlarda sorun çık çıkıyor ?

Üye
    xilkbahar Avatarı

Son Giriş
    06.03-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yok eski usulleri arıyoruz bişey aldığımızda bozulma olmadan ömrün uzun olmasını istiyoruz.nerde kaldı işimiz zorrr

Adil12 haklısın ,,herkesi dinleyince aklım karıştı bana duymeli merkez tavsiyede bulundular inş. Kısa zamanda gitmeye nasip olur. Orada odyolojlar iyimidir bilemiyorum ama şansıma kaldı..

Üye
    erkamacar Avatarı

Gerçek Adı
    Erkam
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba...

Bende görüşlerimi yazayım. Oticon hiç kullanmadım ama Widex Super 440 (deneme olarak) Phonak Naida 9 UP ( eski cihazım -bozuldu- ) Phonak Naida Q90 ( Yeni aldım. Memnunum. Aksesuar dışında. Daha alalı 3 ay olmadı bozuldu ). Widex düşünenleri uyarıyorum. Kalıbı o kadar büyükki kendiside büyük ve ağır. İnce belli borusu olduğu için kulaktan hemen düşüyor. Phonak Q90 hem zarif hem şık hem hafif. Tek sıkıntım pil ve aksesuar. Pil 1 haftada bitiyor. Phonak Naida 9 ve Widex Super 440 675 numara pil pil kullandığı için 2 3 haftayı bulabiliyor. Q90 13 numara kullanıyor.

Saygılarımla...

Üye
    melike_m Avatarı

Gerçek Adı
    yeliz
    Son Giriş
    27.04-2014
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    avusturya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 10 senedir isitme cihazi kullaniyorum markalarini hatirlamadigim bi sürü cihasdan gectim simdi unitron 360 e kullaniyorum her iki kulak icinde ve onca cohaz arasinda bu cihasdan memnunun 4 5 yillik kullanim sonucunda ayni markayi yeniden degistim bir cihazida yillarca kullanamazsin saten iki cihazima 1600 ero odedim yok telefon yok televizyon icin ek aletleri almadim cunki isime yaramior bosuna masraf ve turkiyede insana bi kac hafta deneme sansi vermeden direk ya alirsin ya almassin ole bir sansta yok bu cihas urunlerinde yüzde yüz ayni faydayi görmüyor kimse her duydunu anlamassin tv telefon 3lü 5 li konusmalari takip edemiyebilirsin karsindakini duysanda anlamak icin sessiz sakin ortamlara ihtiyac vardir yani demem o ki herkes ayni memnuniyetligi yakalayamaz hastanenin yonlendidigi yere gitmicen asil kendin araya araya bulcan birasda deneye deneye gecen sene avrupadaki sigortamlda 1600 ero odeyerek ankaradan cihaslarimi aldim faturami getirip burda 1100 eromu sigortadan geri aldim.bu aletlerlen hayatimda bi yerde is imkanida hic bulamadim

bende ankarada kizilay necati bey caddesinde duysesten aldim unitron 360 e cihaslarimi oranin patronu co iyi birisi birde odyemetrits levent abi bu isten iyi anliyor ve yilda birkez kulak icindeki kalibi 6ayda birde kordonlar degistiriyorum hergun mutlaka terden olusan su birikintilerini temisliyorum faydali oluyor bazen bozuldu calismiyo die gidiyorum ama birsiy yok saten kulak kiri tikanmis yada asiri nemlenmis olabilior onun haricinde bu cihaslarimda sorun yasamadim ama kalabalik ortamdalarda konusmalari takip edebiliormuyum hayir kafam davul gibi oluyor tvdeki herseyi duyoyormuyum hayir telefonda sorunsuz konusabiliyormuyum artik coclear implan gereki diolar ama onuda aklim kesmiyor cihaslarimla idare etmiye calisiyorum konuyu baslatan arkadas cihaslarina ragmen bi is bulabildiysen senin icin mutluyum ben ne egitimimi tamamlayabildim nede is bulabildim allah hepimizin yardimcisi olsun elimiz ayagimiz tutuyor sukur gercekten ama bu yuzdende saglikli insan sifatinda görünüp imkansizliklarimiz ort bas olunan bi ulkede bize sabir sabir

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İşitme cihazı , nihayetinde bir küçük teknolojidir. Microfon, hoparlör , amplifikatör gibi parçalardan oluşmuştur. sesi dışarıdan alır , gerekli seviyeye yükseltir ve kulağa gönderir.. Kabaca tarif ediyorum çünkü, dışardan ses almasını gerektiren bir parça var. Her ne kadar ter için donanımlı cihazlarımız olsa da ben hiç kimseye bu özelliğine güvenin demiyorum. Herkes farklı oranda terler. Kimilerinin terindeki asit/tuz oranı diğerlerinden çok daha fazladır. Kimi kulak içi kullanır kimi kulak arkası.. Yani hiç bir marka ya da model kişilerde aynı sürede sorun çıkarmaz. Ben 17 sene aynı cihazı kullanmış hastamı biliyorum. Kadın artık teknoloji çok ilerledi, bir tane yeni alayım diye karar verdiğinde cihazı hala çalışıyordu.. İşitme cihazlarının garantisi 2 yıldır. Terleme garanti kapsamı dışında kalıyor deseler bile şöyle düşünün.. Daha garanti kapsamında iken bu kadar kısa zamanda arıza gösteriyorsa cihaz, sonrası fena.. Elbette ki teknik servis bunu göze almak zorunda.. Hasta bilerek ve isteyerek , kullanım hatası ile terden cihaz bozamaz.. Terleme bir kullanım hatası değildir. Ancak Gerekli önlemleri alırsanız, cihaza nem alma tableti veya kurutma kapsülü gibi ürünler kullanmak gibi destek verirseniz , cihazın ömrünü uzatmış olursunuz. Bu tür olasılıkları değerlendirdiğinizde , cihaz arızalanmalarını herhangi bir markaya mal etmemek gerektiğini görebilirsiniz. Hastalara cihaz veriyoruz, kimisi 10 - 15 sene kullanıyor, kimisi de getiriyor ki 1 senenin sonunda enkaza dönmüş cihaz.. Kirli, pas içinde, hiç sağı solu temizlenmemiş, artık terden yosun bağlamış durumda.. O zaman diyorsunuz ki "e insaf ama hiç mi eliniz cihazını temizlemeye gitmedi" diye geçiriyorsunuz içinizden.. Herkes bir değil malesef .. Hangi marka olursa olsun, herşeyi cihazdn beklememek lazım.. Biraz özen gösterdiğiniz takdirde sizler de firmalar da daha mutlu olacaktır )) sevgiler

Üye
    isyanimkendime Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    21:16
    Yaşadığı Yer
    İzmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

8 yıl oticon sumo kullandım ahize arıza yaptı tamıre gonderdım ama odyolog eskısı kadar ıyı olmaz onun bır ust modelı sumo dm var onu al dedı onu aldım 2.000 liraya suan kullanıyorum memnunum problemım yok otıcon sumo dm diğer işitme cihazlarını denemedim ama harika diyorum .

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

isyanimkendime;

Aydın da ikamet ediyoruz, ihtiyacınız olursa da yardımcı olmaya hazırız )) memnun olmanıza çok sevindim..

Üye
    isyanimkendime Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    21:16
    Yaşadığı Yer
    İzmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

denizlide ikamet etmekteyim bende burada ses işitme merkezi var oraya gidiyorum yolum aydına düşerse uğrarım tabi

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

erkamacar;
    sahı erkamcım wıdek dedındı hep almamıs gene phonak demıssın ama pıl bıtıyo bı haftada dıyosun bende nadıa 5 cıhazda bolesıne bı haftacıkta pıller bıtıverınce fena bozuluyodum bu cıhaz bozuk dıye. aldıgım yerede kustum ayarımı ıyı yapmadı dıye bıda gıtmedım hıc. zaten hıc memnun olamadım korolası nadıa 5 ten.cıhaz bozuk dıılde pıl yeme makınesıymıs ama sen akıllı nadıa ıyı dıyosun yane.
    wıdek hep heves ederdım onlar cıhaz ıyı dıye reklam yapıyolarda ısı bılımsel kalıp numarasıyle kurtarıyorlarmıs
    zaten wıdex cok pahalı gorunuyor gozume nerden baksan 4 5 kanallı cıhazlarına bıle felaket para ıstıyolar

Üye
    serpil26 Avatarı

Gerçek Adı
    serpil
    Son Giriş
    22.04-2017
    Saat
    20:24
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende otıcon ıno cihazı var şu an ben pek memnun degilim açıkcası sebebi dışardaki seslerle konuşma sesleri aynı. ayara gittiğim zaman dışardaki sesi ksıtmaya, hiç kısılmıyor hep aynı, bana satarlarken dışarıya ayar, konuşma sesinede ayar yapabiliyoruz demişlerdi 2012 yılında 2000tl peşin olarak aldım ve şu an memnun degilim açıkcası kalabalık ortamdeki konuşma seslerini anlamıyorum insanlar tekil konuştukları halde, şu an otıconun ALTA PRO RITE denedim,,, benim cihazla odad bir fark göremedim gerçekten dışarıyı kendisi otomatik olarak seslerin durumuna göre ayar yapıyormuş .içeride konuşma sesini yüksektip alçatma yapıyormu 5000tl miş fiyatı daha uyguna ne kadara alabilirim alıp da tekrar aynı hataya düşmek istemiyorum 2014 modeliymiş kullanan memnun kalan arkadaş varmı?Ayrıca yegenim yurt dışında iyi bir işitme cihazı varsa onada getittirebilirim iyi bir marka hesaplı bir cihaz istiyorum.çünk cihazlar heryıl degişiyor,birde samsung sudanve nemden etkilenmeyen bir cihazı var sanırım ben tatile gittiğim zaman benim cihaz sagolsun 1 ay çalışmadı. SOnradan kendiliginden düzeldi..5 yıldan fazla kullanabilecegim cihaz istiyorum ,bu benim 2. cihazım 1. cihazımı analog verdiler ozaman özelalıp 1200dolar vermiştim onuda 1 ay bile kullanamadım dolap bekledi ,o yüzden artık araştırmadan cihaz almıyacagım buradaki yazılanlardan sonra OTICondan açıksası korttum .......yardımcı olursanız sevinirim...

Üye
    Hüseyin ERTÜRK Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HER İŞİTME KAYBI OLAN HER İYİ İŞİTME CİHAZINDAN MEMNUN KALACAKMIŞ GİBİ PHONAK NAİDA NIN REKLAMINI YAPIYOR ARKADAŞIMIZ BELLİ Kİ NAİDA DAN MEMNUN KALMIŞ HERKESE TAVSİYE EDİYOR ANCAK ÇOK BÜYÜK YANLIŞ YAPIYOR.....BİR işitme kaybının içinde duymayı engeller bir çok Kişiye göre ayrıntı vardır:::::::1 Kulakta tinnitus 2.)OPerasyon geçirmiş kulak 3.)Vertigo 4.)konuşmayı ayırt etme skoru 5.) tek kulakta işitme cihazı kullanımı 6.)çift kulakta işitme cihazı kullanımı :::::::::: yani demem o ki yüzde 43 işitme kayıplı bi hasta DUYAMAZ yüzde 93 kayıplı hasta duyar....işitme kaybının tipi çok önemli iletim mi mix mi sensöneriel mi bunlar çok önemli....LÜTFEN CORK CORK ATMAYINIZ....ŞUKUFE bende Re sound kullanıyorum...memnun muyum değilim idare ediyorum tek kulakta kullanıyorum ...öteki 60 kayıplı tinnitus lu......

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    isitme kaybin cok ileri derecedeyse senle benim phonak naida 5 i degiselim hiust uste koysan ancak 3 ay kullanabilmisimdir mereti simdi oticon chiliden memnunum ama o eski resoundum ahhh oyle ozluyorum ki.

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon