Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 76 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben cimri oldugum icin kalip yenileme yapmiyorum degilkalip aldirma fobim var ondan almiyorum yeni kalip nadiayi ovecem diye birileri eski kafali ilan etmis hahsen yeni kafali kaliteli insansinya devam

Üye
    aatalay34 Avatarı

Gerçek Adı
    ABDULKADİR
    Son Giriş
    24.11-2014
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / KARTAL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;

benim tek hedefim sürekli yenilikleri takip etmek... Ve ileriki teknolojiye TAKİP EDEREK sahip olmaktır... ben senin gibi kalitesiz ve cimri bir insan değilim. Evet söylediğin gibi BEN YENİ KAFALI KALİTELİ BİR İNSANIM. BU BENİM ÇOK ÇOK ÇOK HOŞUMA GİTTİ ÇOK TEŞEKKÜRLER.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

yenilikleri takip et paran coktur diyecegim ama
    herkesin tercihi begendigi kendinindir
    sabit ukala takiminin yazim ifadeleri kimseyi inanadiramaz kendinden baska

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Anti Oksidan, İşitme cihazları artık sana daha fayda sağlamıyor anladığım kadarıyla..

Biyonik kulak (koklear İmplant ) neden düşünmüyorsun ?

Benimde işitme kaybım senin gibiydi.İlk ve son görüşmemizde aynı cihazları kullandığımızı ve çok az verim aldığımızı konuşmuştuk.

Ben İmplant ameliyatı oldum çok memnunum.Sana tavsiye etmekle birlikte neden düşünmediğini merak ettim tabi özel bir sebebin yoksa ?

Sevgiler...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

cimride olabilirimde gokcecimyeni isitme cihazi daha yuksek cikislisini almak icin bunu ayipliyamazsin dimiama inan kalibim bembeyaz iyi durumda yoksa otme filan olursa herhalde bosuna cihazimi tasimam diymi bende niye bosuna kulagimi doktor olmayana emanet edeyimki kalip diye

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili akinyaman,
    öncelikle geçmiş olsun. büyük bir talihsizlik yaşamışsınız. onca para verip aldığınız bir cihazın kısa zamanda bozulması, üstelik firmanın arızayı giderememesi ve garanti dışı sayması büyük şanssızlık olmuş. ne yazık ki ülkemizde son yıllarda bir hayli ilerleme kaydedilmesine rağmen tüketici hakları hala yeterli düzeye gelebilmiş değil. öncelikle batıda olduğu gibi en az 30, hatta 60 gün koşulsuz iade garantisi (bir miktar kullanma ve aşınma payı kesilip) getirilmeli, bu bir. ikincisi garanti koşulları daha net belirlenmeli, firmalar her sıkıştıklarında bu kullanım hatası deyip kenara çekilememeli, bu da iki...
    diğer taraftan işitme cihazları gerçekten aşırı pahalı satılıyor. işin ilginci sadece türkiyede değil her yerde pahalı. abd'de pahalı olmasının sebebi, oralarda cihazı sadece odyologlar satabiliyor. öyle olunca da, oradaki sağlık personelinin ücretleri çok yüksek olduğu için, adamlar o ücreti de cihaz fiyatına bindirince fiyat anormal yükseliyor. normalde en pahalı bir işitme cihazının dahi fabrika çıkış fiyatı 500 doları geçmiyor. en gelişmiş iPhone'ların 1750 liraya satıldığı bir yerde basit bir işitme cihazının 4-5 bin lira olmasının hiç bir mantığı yok. Efendim neymiş, sürümü düşükmüş! böyle mazeret mi olur! sen makul bir fiyat koy, dünya üstündeki yüzmilyonlarca işitme kayıplı daha fazla cihaz alabilsin ve sürümün yükselsin.
    bir başka husus ise, oticon'a ilişkin... siz her ne kadar olumsuz bir deneyim yaşamış olsanız dahi oticon işitme cihazının mercedes'idir. bir kulağında oticon diğerinde phonak kullanan bir olarak, kişisel kanaatim kalite ve sağlamlık açısından diğer markalardan daha iyi olduğu yönündedir. ses teknolojisi konusunda rakipsiz bir araştırma geliştirme birimleri var. meşhur sennheiser kulaklıklarını da oticon'u üreten firma üretir.
    fakat cihaz ne kadar mükemmel olursa olsun, iş onu programlayan odyometristte bitiyor. en kaliteli bir cihaz bile doğru programlanmazsa, 50 liralık çin malı cihazlar kadar bile verim sağlayamazsınız. o nedenle, bıkmadan usanmadan cihazınızı en uygun ayarı bulana kadar yeniden programlattırmanız gerekir.
    cihaz arızalandığında size yaptıkları gibi baştan savmacı bir yaklaşım ise asla kabul edilemez. mutlaka yaşadığınız ilçenin tüketici hakem heyetine başvurun. büyük ihtimalle kazanırsınız.
    kolay gelsin...

sevgili kübra, odyometristler 4 yillik okul mezunu değiller. 2 yillik sağlık meslek yüksek okulu mezunular. hatta işitme cihazı ithalatçıları derneğinin düzenlediği 30 günlük kursu bitirip sertifika alıp da odyometristlik yapanlar bile var!

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

kulagı ıltıhap yaptıgında takmıs cıhazı akın sevgılı hunsal ıltıhap kacınca kaydı haydı en ıyı cıhazda bozulur degılmı bı yerde arkadasta caresız haklı durumda amabu kadare fahıs fıatlar olmasa belkı o da nalet olsun der bırakır yenı bır cıhaz edınmenın yollarına bakar burda otıconla pek ılgısı olmasa gerek her cıhaz bozulur nemden

gokcecım hunsalın dedıklerıne ılave haydı ben ottugunu duymadım duyan canavarlar benı rahat bırakırmı allahaskına cıhazım otersezaten sagırlıgımızı yuzumuze vurmak ıcın fırsat bekleyen bı toplumda sende almsın koklear ımplantım var dıye hava atıyorsan bende yasadım o gunlerı hemde 7 yıl kafamın ıcıne eden koklear ımplant seslerınden bıdaha allah korusun ben resound canta cıhazımla hayatımdan memnunum

sen koklear implantini oldukta bu siteyi bilmiyodunki burda degildinki gel simdi seninle itismeyelimsen koklearindan memnunsan bende cihazli hayatimdan memnunum madem koklearinla mucizeler yaratmissin sana basarilar diliyorum hayatinda
    bir kulaga koklear yaptirdinda oburune yaptirmak icin insan kafadan catlak olmali seninle tartismayacagim koklear implantin ne oldugunu bilen biri olarak

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Shufke,

Başarısız olan implantlı kulağına yeniden ameliyatla yeniden imptlanamazmısın ?

Bir kulağında işitme cihazı bir kulağında implant çok güzel duyacaksın bence...Bırak geçmiş 7 yılı, 7 yıl sonra tıpta neler neler oldu bir bilsen

Aynı doktora olmazsın bu defa bu kadar korkmana gerek yok ki inan...

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili kübra,
    yeni nesil cihazlarda ötme (feedback) sorunu büyük ölçüde ortadan kalkmış durumda. yani shukufe ötmüyor diyorsa doğrudur. bu devirde cihaz hala ötüyorsa zaten bir sorun var demektir.
    diğer taraftan, implant konusunda da shukufe'ye hak veriyorum. herkes kendi için en iyi kararı kendisi verebilir. onun yaşamış olduğu olumsuz deneyimi ben de yaşasam ben de bir daha asla razı olmazdım yeni bir ameliyata. diğer taraftan, implant muhakkak ki yararlı oluyordur ama tıp dünyasının diğer alanlarında da sık sık yaşadığımız gibi burada da para kazanma hırsı maalesef bizlerin iyiliğinin önünde gelmekte ve hiç ihtiyaç olmadığı halde pek çok kişiye implant ameliyatı yapılabilmekte. İşitme cihazıyla da bir kişinin işitmesi sağlanabiliyorsa, onca masrafa ameliyata acıya ne gerek var? ayarları düzgün yapılmış gelişmiş bir işitme cihazının implanta yakın bir yarar sağlayacağını düşünüyorum. Burada SGK da suçlu, işitme cihazlarına birkaç bin lira ödeme yapmaya bile razı olmayan SGK, implanta gelince onbinlerce lirayı veriyor. sanki bu noktada lobiler vb devreye giriyor gibime geliyor. Aynı SGK, hiç de hayati bir ihtiyaç olmayan yüz nakline 250 bin lirayı da ödemeyi kabul ediyor! Böyle çarpıklıklar var.

Sevgili Ansızın,
    Bu arada sana da hayırlı olsun implantın. Ne ara ameliyat oldun? İzlenimlerini detaylı olarak anlatırsan bizler de istifade edebiliriz.

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İmplantlı olmadan önce bende işitme cihazımın öttüğünü bilmiyordum ve söyleyenlere inanmıyordum ne zaman ki implantlandım vayyy bizim kaliteli oticon sumo dm ötüyormuş hemde en düşük ses ayarında bile

Ayrıca eskiden odyologlar 2 yıllık üniversite mezunuydular 2011-2012 eğitim öğretim yılı itibarıyla 4 yıllık oldu bu bölüm tabi isteyen 2 yıllıkda okuyabiliyor...

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

iyi de sen duymasan dahi başkaları duyuyor öttüğünü. benim eski cihazım öttüğünde ben duymuyordum ama başkaları söylediği için öttüğünü biliyordum. oysa yeni cihazlarımda pek çok kişiye de zaman zaman soruyorum ötüyor mu diye ve şimdiye kadar hiç kimse öttüğünü söylemedi.

odyologlardan değil, odyometristlerden bahsediyoruz!
    odyolog unvanı almak için 4 yıllık bir üniversite bitirdikten sonra tıp fakültelerinde odyoloji masteri yapmak gerekiyor.

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben duymasamda başkaları dediğinde inanmıyordum çünkü idis bayisi bana asla ötmez demişti ve bende saf saf inanmıştım cihaz kaliteli diye bu yüzden inanmıyordum.Bir gün alıp götürecem şu asla ötmez dediği cihazı kullağının dibinde öttürecem

Akın'a hak veriyorum,satıcılar cihazı satana kadar tabiri caizse kölemiz olurlar sattıktan sonra bizleri köleleri olarak görürler...

Bende işitme cihazımı aldıktan sonra satış sonrası hiç hizmet görmedim sürekli para istediler bende...Oysa satış anında ücretsiz yapılacakları hizmetleri söyleyerek bi güzel gözümü boyamışlardı...

Allahtan ayar sorunu haricinde bir sorun yaşamadım ama onlar sürekli bir sorun varmış gibi göstermeye çalıştılar.Tabi kanmadım bu yalanlara param cebimde kaldı

Bırak hizmeti mailime bir cevap bile veren yok

Üye
    famo Avatarı

Son Giriş
    03.06-2012
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim sağ kulağım hiç duymuyor soldaE kayıp var oticon agil pro lullanıyorum 6 ay falan oldu benimde aldığım yerde ayarını yapamadılar daha sonra ankarada yaptırdım ayar ama4 defa se verici hopörleri bozuldu sanki ayarlarıda değişti gibi hopörleri deyişip gönderiyorlar ama hangi sebepden bu kadar arıza verdiğini söylemiyorlar siz ayarların değiştiğini nasıl anlıyordunuz her sefer ayarmı yaptırıyorsunuz şimdi yine bozuldu bakalım ne diyecekler

Akınyaman kardeş bende oticon agil pro kullanıyorum aynı sorunlar bendede oldu mesajda yazmıştım ses vericilerin üzerinde harfler var S M diye hangisi güçlü acaba bilgin varmı benimde şimdiki S idi daha önceki M idi şimdi yine bozuldu M olsun dedik sanki M de daha iyi anlıyordum gibi şimdi henüz cihaz gelmedi yeniden ayar gerekirmi acaba bilgilendirirseniz menmun olurum teşekkürler.

serkansinlik
    Misafir Üye
    serkansinlik Avatarı

kardes ıstanbul atakendt de bunların merkezı degılmı bende ıkı yıl evvel aldım kanal ıcı tek sag kulak ıcın 2000 tl ye ıkı yıl ıcınde 8 kez arıza oldu aynen bvanada oyle dedıler hep hata ve bende bunları danımarkaya merkezlerıne bıle sıkayet ettım
    500 tl ye al ondan daha ıyı hem oda 2 yıl garantı emın ol ..saygılarrr

herkes burda bıle rant pesınde yazıkkk mıllet can derdınde

Üye
    hakanolgun Avatarı

Son Giriş
    13.08-2012
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aatalay34;

Merhaba,
    Naidayı baya övmüşsünüz. Bize de hastaneden ısrarla tavsiye ettiler, ama 30 günlük denem süreci, zorlamayla süren, tam bir kabustu. Çıldırttı. Bir de uzmanın ısrarı ve "bu cihazdan verimi 6 ay sonra alacaksınız" gibi söylemleri, akıl alacak cinsten değildi! Sonuçta hiç memnun kalmadık. oticon aldık, güçlü iyi ama 3 yılda 800 e yakın onarım ücreti verdik. önceki cihazımız yarı dijital siemens ti, 4 yıl onarıma gittiğimizi hatırlamıyorum. İlk fırsatta siemen cielo düşünüyorum. zaten naida ve oticon denediğimiz süreçte bir ara siemenste denemiştik, hatta ilk "r" harfi o zaman çıkmıştı.

Ayrıca pil tüketim süresi pile de bağlı, duracell activair içlerinde en uzun gidenlerinden.

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon