Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 43 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    isitme cihazi satanlar isitme kaybi yasamiyorbizim halimizi biz biliriz
    isitme engellileri egitirken guya egitimci takimi olsun satici takimi olsun dudak okumayi yasaklarlardi gelsinlede gorsunler ileri isitme kaybinda bu olabiliyormu

bol bol kitap gazete okumaktaki deyim yasamda olaylar cevrede olaylar hakkinda fikriniz bilginiz olur sizde konusmalari anlamlandirirken daha pratik olursunuz nasil duyuldugunu kendiniz konusurken okurken daha iyi secebilesiniz diye

cok ileri derecede isitme kaybinda ses duymuyorsunuz hic isitme cihazi kullanmadan dudak okursaniz sesleri hic duymadiginizdan iste dudak hareketleri birbirine benzeyen yerlerde yaniliyorsunuz bilginiz olmadigi konularda dinlediklerinizi biseye ben\etemiyorsunuz olsun ses duymakta cok iyi birsey
    isitme kaybinda dikkat atik davranmak konu hakkinda bilgili olmak tanidigimiz insanlarla konusmak daha kolay oluyor
    dikkatsiz dalgin birde ustelik isitme cihaziniz kotuyse konusmalari anlamak kolay degil
    birazicik kayip olup mesela 50 60 db gibiyse telefonda konusabiliyorsa isitme cihazindan tam randiman alanlar bunlar olmali bence

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    79
    Blog Mesajları
    2

benim babamda işitme kaybı var sürekli çınlama duyuyor nedenini bilen varmı

Üye
    UĞUR-60 Avatarı

Gerçek Adı
    uğur
    Son Giriş
    01.01-2016
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hiç üzülme erkamacar yalniz değilsin bende işitme engelliyim plumeria nin dediği gibi dudak okuma biliyorum hiç işitme cihazı kullanmıyorum sen birde dudak okuma öğrensen daha iyi anlarsın hem işitme cihazından hemde dudak okumadan daha iyi anlarsın

Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:28
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    2

Aynı sıkıntı bende de var ve kendimi küçüklüğümden beri dudak okumaya çalıştığım için biraz daha iyiyim. Ama hala bazı şeyleri anlyamıyorum...Biz işitme engelliler tam sağır da değil tam net de duyamadığımız için tam ortadayız ve sıkıntı çekiyoruz... yalnız değilsin...

Üye
    erkamacar Avatarı

Gerçek Adı
    Erkam
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cansu_hasdikici bu sorun bendede var. İlk duyduğumda anneme abime hep dışarıda motor mu geçiyor diye soruyordum . Motor sesi su sesi ne bileyim hışırtılı sesler geliyor. Ama baya oldu. Artık dikkat verirsem duyuyorum o sesleri.

Üye
    ayhan4841 Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    29.06-2015
    Saat
    13:59
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de geçen zamanımda dışarıdan gürültüden ne olduğunu bilmiyordum. motor sesinden dışarıdan geldiği anladım meğer çamaşır makinesiymiş

Üye
    erkamacar Avatarı

Gerçek Adı
    Erkam
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dudak okuma konusunda okulda arkadaşların dudaklarına bakıyorum ama nafile anlayamıyorum anca soru ekleri ( misin? vb. ) anlıyorum. Ailemde azıcık ilerlemem var. Birde sınıfta duvar tarafında mı oturayım yoksa duvardan 1m uzakta olan sıranın sağındamı oturayım?.

Üye
    yasin_06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    23.07-2014
    Saat
    09:42
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim öncelikle geçmiş olsun.. benimde derdim aynı benim her iki kulaktada vardı ilk zamanlar fazla sıkıntı olmuyordu ama çoğalmaya başladı sol kulakta işitme cihazı kullanıyorum kanal içi sağ kulağı temelli kaybetmek üzereyken doktor doktor gezdim ne özel muayenehanelere ne hastanelere gittim araştırdım karıştırdım buldum şuan ömrümde tanıdığım iki doktora minnettarım doç. dr. celil göçer ankara lokman hekim başhekimi Prof.dr. levent sennaroğlu hacettepe üniversitesi kbb anabilim dalı başkanı ikisinide kesinlikle tavsiye ederim kaybolmak üzere iken sağ kulağımı kurtardılar şimdi çok rahat duymasamda telefonla konuşuyorum cihazı çıkardığımda iyi kötü dilimden anlıyan insanlrı bende anlya biliyorum. haa diğer türlü arkandan sesleniolar duymadığın anda oluyo dalga geçiolar yeri gelio biri konuşurken anlamıosun ama olsun hayat devam ediyor.. şunu aklından çıkarma allahın sopası var.. dediğim doktarlarlada ilgilenenler olursa bana burdan yazabilirler kesinlikle tavsiye ediyorum!! hepimize geçmiş olsun.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

yasin bey ilk defa isitme kayipli kulagi duzelten haber duydum dersem abartmam bu nasil oldu nasil bir tedavi uyguladilar da bu mucizeyi gerceklestirdiler ne gibi ilaclar verdiler
    bu bahsettiginiz LEVENT SENNAROGLU 7 yildir doktorum koklear implati aldi kolestotam takibiyle ameliyatlarimi yapiyor artik tamgun yasasindan sonra ozel muayenehanesine gidiyor cok pahalida olsa ozel ameliyat yapiyor koklear implant alinan kulagima
    obur kulaktada cok ileri isitme kaybi var duymamayi gectimde su berbat kulak cinlamalarina bas donmelerine bi care bulamadik
    sizin anlattiklariniz cok buyuk mucize gibi gordum

Üye
    KUBIS5 Avatarı

Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktora git ameliyatla duymanın çaresi varsa tedavi ol yoksada en son sağlam iyi kaliteli şifalı bitkiler yoluna git ama önce doktora

Üye
    torkucan Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende anlamıyordum zamanla alıştım yada alışmaya çalıştım geçmiş olsun benim bir sorum var slyangoz ameliyatı olan varmı kemik kaymamış benim doktor riskli bir ameliyat dedi ama bu ameliyatı olup iyileşende var dedi felç kalnda arnızda orta kulak ameliyatı olan varmı

Üye
    YaşOlmuş21 Avatarı

Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Neden insanların ne düşündüğünü umursayasın ki ? Ben böyleyim beni seven böyle sevsin de geç.Dalga geçtiklerini hakkında konuştuklarını hissettiğin zaman,görmezden gel.Ben de senin gibiydim.Kafaya çok takardım.İşitme cihazı bir halta yaramazdı.Kuru gürültüyü ne yapayım ben anlayamacaksam deyip kullanmayı bıraktım.Bu kararımı ben gerizekalımışım gibi karşılayan çok oldu.O zamanlar gözlük kullanıyordum.Gözlük kullanıyorsun da cihazı neden kullanmıyorsun derlerdi.Anlamazlardı ki.İkisi aynı şey değil demekten ben bıktım onlar açıklama duymaktan bıkmadı.Neyse Okulda mutlaka hakkında konuşan ah vah eden dalga geçen olur.Sen kendi arkadaşı çevreni oluştur.Seni olduğun gibi kabul eden arkadaş edin ki senin hakkında konuşanları görmezden gelebilesin.Kendi sloganımı oluşturdum ben.''Eğer bana anlatacağın konu gerçekten önemliyse geç karşıma dikkatimi çek,gerekirse kendini parala parçala ama anlatacağını düzgünce anlat.Anlamıyor bu yaaee diye geçeceksen de olmayan şeyimdeydin!'' Evet biraz ağır oldu ama cidden hayatım boyunca anlamadığım için suçluymuşum gibi hissettim.Çünkü cihaz kullanmayı reddettim işe yaramadığına kimselere anlatamadım.Uzun lafın kısası kendi dünyanı kur.Tek bir arkadaşın olsun ama resmen seni tamamlasın.Bir konuda başarılı ol uzman ol.Sonra arkandan konuşanlar bu seferde vayy ne güzel hayatı var diye zırlarlar.

Ve.. Kitap okumak,gündemi takip etmek işimize çok yarar.Dudak okuma yüzde yüz sonuç vermez ama sonuçta anlarsın konuşmanın ana fikrini.Burası Türkiye bin bir çeşit ağız var Şivelerden şive beğen Bıyıklısı,dişleri sarı olanı,dudakları minicik olanı da var Ama bizim hislerimiz kuvvetli anlarsın çoğunlukla Dudaklarına bakarsam yanlış anlarlarsa diyorsun ya.Rahatsız olduklarını hissettiğin zaman açıkla işitme sorunum var dudak okuyorum de.Hiç bir zaman ÇEKİNME.

Üye
    yasin_06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    23.07-2014
    Saat
    09:42
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe hanım sadece levent beyin 2,5 saat süren bir ameliyatla üzengi kemiğini kesip yerine 0,08mm çapında protez uygulamasıyla gerçekleşti ismim yasin sargın kendisine sorun levent beyin daha iyi bilir ve size daha net açık anlatır ne gibi bir anestezi uyguladığını neyi uygun gördüğünü ..

Üye
    erkamacar Avatarı

Gerçek Adı
    Erkam
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bir sorum ile konuyu güncellemek istiyorum. Öncelikle herkesin kandili mübarek olsun. Ben şuan 1.75 boylarında 17 yaşında 98 kilodayım. Allahın izniyle body spor salonuna gideceğim. Kilo vermek için. Kilo verince işitme kaybımda pozitif yönde bir gelişme olur mu?

Üye
    erkamacar Avatarı

Gerçek Adı
    Erkam
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    varmı bir bilgisi olan?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon