Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 61 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    death_king,
    streamer oticon markalı, icom phonak markalı cihazlarla uyumlu, başka markalarla kullanamıyorsunuz. fiyatları da oldukça yüksek olduğu için bunları önermem. senin verdiğin linkte yer alan aşağıdaki neckloop bende var ve çok memnunum. müzik, radyo falan dinlerken bunu kullanıyorum.
    Geemarc CL ILOOP Hands Free Neck Loop For Mp3::Headphones & Neckloops::Listening Systems::iSee-iHear::Buy online from M2Cshop
    ayrıca bu sitede yer alan bluetooth'lu neckloop'ları her marka cep telefonuyla kullanabilirsiniz. örneğin şu model fiyatı da uygun olduğu için telefon konuşmaları için ideal.
    Amplicom PowerTel NL 200 Bluetooth Induction Neck Loop::Headphones & Neckloops::Listening Systems::iSee-iHear::Buy online from M2Cshop

ekremm,
    oticon'un blootooth cihazının adı streamer ve tüm idis'lerde bulabilirsiniz. fiyatı 700 lira civarında olmalı, yanlış hatırlamıyorsam.
    fakat streamer yeni model oticon cihazlarıyla uyumlu (agil, chilli vb. gibi), sumo dm'le kullanamazsınız. onun yerine, yukarda death_king'e önerdiğim bluetooth neckloop cihazını yurtdışından temin edebilirsiniz, fiyatı da gayet uygun, kargo dahil 250 liraya falan malolur size. bu tür bluetooth'lu neckloopları her marka telefonla (bluetooth özelliği olan) kullanabilirsiniz. bunu kolye gibi boynunuza asıyorsunuz, dışardan gözkmesini istemezseniz, gömlek veya kazagınızın altında kalır. telefon çağrısı geldiğinde üstündeki düğmeye basıp, işitme cihazınızı da telegoil programına (mesela program 3'e) getirirsiniz. telefonu elinize bile almanıza gerek kalmadan sesler direkt işitme cihazına iletilir. tek sorun, bazen elektromanyetik dalgaların olduğu ortamlarda geri planda bir cızırtı olur. bu durumda o ortamdan uzaklaşıp bunun önüne geçebilirsiniz. ayrıca bu cihaz sayesinde telefonunuzda kayıylı şarkıları da gayet temiz bir şekilde dinleyebilirsiniz.

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

hunsal, bırıncı lınkteki cıhaz kablolu sureklı telefona baglı olması mı gerekiyor. bunların cıhaza yada telefona temassız olanı yok mu yurt dışından getırttırebilirim widex senso p38 yada otıcon sumo dm için uygun olan modellerı neler

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ekremm,
    birinci linkteki telefon için değil, mp3 player vb gibi 3.5 mm kulaklık girişine sahip cihazlar için uygun. ama ikinci linkteki bluetoothlu telefonlarla kullanılabilecek bir cihaz. kabloyla da bağlanmıyor. boynunuza kolye gibi asıyorsunuz, işitme cihazıyla da cep telefonuyla da kablosuz iletişim kuruyor. sumo dm ve widex p38 ve diğer telecoil özelliği olan cihazlarla uyumludur.

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

hunsal, telefon için olanı nereden bulabilirim turkıyede yada netten alabileceğim adresler var mı teşekkur ederim

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ekremm,
    türkiye'de bulamazsın. fakat yukardaki linkten veya aşağıda linkini yerden getirtebilirsin. ben aşağıdaki siteden getirtiyorum, ingiltere'de kar amacı gütmeyen bir kamu yararına çalışan dernektir. ayrıca işitme kayıplılardan kdv de almıyorlar.
    Bluetooth Hearing Enhancer - Action On Hearing Loss: RNID

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    21:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nokia 5230 kullanıyorum memnunum, önceden 6600 kullanıyordum ondan memnun değildim gürültüsüz ortamlarda bile kullanamıyordum açık havada en ufak esintide sesi ayırt edemiyordum, 5230da gürültülü ortamlarda bile duyabiliyorum, bi de 5800 var önereceğim, müzik telefonu olarak düzenlendiği için ses sistemi gayet güzel.

Üye
    srkxx Avatarı

Gerçek Adı
    esra
    Son Giriş
    25.04-2013
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Daha once samsung corby kullaniyordum sesleri net sayilirdi ama telefonum calindi. Yeni telefon almayi dusunuyorum. İsitme cihazi kullananlar var mi isitme cihazini cikarmadan rahat kullanabilecegim bir telefon?

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İşitme kayıplılar için en uygun cep telefonu midye kapağı tabir edilen modellerdir. Bu tür modellerde antenle kulaklık kısmı arasında yeterli mesafe olduğu için işitme cihazına yaklaştırdığınızda parazit yapmaz. Örneğin Samsung'un E1190 modeli son derece temiz ve yeterli ses verir. Ayrıca bu tür telefonları cihazınız telecoil modundayken de kullanabilirsiniz (böylece dışardan gelen sesleri duymayacağınız için anlama ortanınız da artacaktır.

Üye
    serkanser Avatarı

Gerçek Adı
    SerkaN
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben samsung S3 telefonu kullanıyorum. yüzde 52 raporlu olarak. Cihazlarımla yine çok net duyuyorum; üstelik telefonun sesini bile kısıyorum, çünkü çok ses geliyor; çalarken titreşim özelliğide bir harika.. (hiç telecoil özelliği ile kullanmadım..)
    ayrıca;
    http://www.engelliler.biz/forum/isit...u-hangisi.html

Üye
    mesanesorunlucocuk Avatarı

Son Giriş
    05.07-2013
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm. arkadaslarım kaybım 2 kulaktada 85 db ,

sesi 40 db kadar arttıran telefon arıyorum varmı bildiğiniz yer

bu arada yurtdısından aldıgım ama 1 kere bıle kullanmadıgım kemık yolu ıle duyma saglayan masaustu telefonuda satıyorum

Üye
    mesanesorunlucocuk Avatarı

Son Giriş
    05.07-2013
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bizlere uygun cihaz satan yerler varmı TÜRKİYE de

telefon---ses art.cihazlar vb...

paylasırsanız sevınırım

Üye
    muneza Avatarı

Gerçek Adı
    GÖKHAN39
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7

İşitme engelli ler için süper telefon bu telefon ebayda 200$ türkçe yazılımı türkiyede yapacak bir yiğit varmı ??

http://translate.google.com.tr/trans...80%26bih%3D869

Üye
    queeno Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben bugun edınıyorum cıhazlarımı. Duophone ozellıgı varmış cep telefonum da işitme modunu desteklıyor buraya kadar guzel sıkıntı cıkmayacak sanırım ( cıkabılır mı ? sorun yasayan var mı ? sesın az gelmesı ,parazit vs gıbı? ) Peki sabıt ev yada işyeri telefonları kullanırken napıcaz? Birkaç yerde mıknatısla kullanılabılecegını okudum. Sabıt Telefon uzerıne mıknatıs yapıstırmak çözüm olur mu ? parazit yapmaması ıcın ne yapablırız?

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

mıknatıs derken eski model sabit telefonların ahizesinin içinde yer alan mıknatıstan bahsedilmiş olmalı. kulaklıkların içinde de mıknatıs bulunur. dolayısıyla, eski model sabit telefonlarla işitme cihazınız telecoil modundayken rahatlıkla konuşabilirsiniz. DECT telefonların bazıları işitme cihazıyla uyumludur. telefon alırken işitme cihazıyla uyumlu olup olmadığını test ederek karar verin. keza cep telefonu seçerken de aynı hususa dikkat edin.

Üye
    queeno Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eski model derken kablolu iş yeri telefonları mı? yoksa illa eskı tıp telefon olması sart mıdır?

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon