Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ersin_yvz Avatarı

Gerçek Adı
    ersin yavuz
    Son Giriş
    24.07-2016
    Saat
    19:55
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar.. sağda 60 db solda 50 db işitme kaybım var.. yaşım 30
    ilk defa işitme cihazı kullanıcam.. bir çok yer gezdim.. resound harikaydı sol kulağım için ama aynı cihazı sağ kulağıma denediğimde sonuç bir felaketti.. sesler son derece boğuk, anlaşılmıyor ve kendi sesimle boğuşmaktan seslere odaklanamadım.. bundan şunu anladım ki işitme cihazı kaliteliyse markası çok önemli değil.. kalıba ve programlamaya göre işitme cihazından en iyi verimi alıyoruz.. bu yorumlarımdan sonra işitme cihazında fonksiyonellik ve uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir olması gibi özellikler aramaya başladım ve siemens centra cıc te karar kıldım.. siemens kocaeli ana bayisi olduğu için de güven anlamında bir sorun yaşamayacağımı düşünüyorum.. fiyatına gelince 4800 lira.. bu fiyatı bana daha önce sorduğum yerler ve internetten baktığım tüm sitelerde gördüm.. ana bayisi olduğu için çok iyi fiyata aldığını ve bunu kullanabilecek kişilere çok ucuza verdiğini ve elinde bir tane kaldığını söyledi.. ben de kaçırmamak adına 100 lira kapora verdim çünkü almam bir haftayı bulucak.. özelliklerine gelince, işitme cihazlarında bulunan genel bütün özelliklerin yanında fm sistemleriyle uyumlu olması, 3 program, 16 kanallı olması.. bluetouth kulaklık gibi kullanılabiliyor olması hatta cihaza tanıttığınız herhangi bir cihazdan müzik dinlenebiliyor olması, otomatik program geçişleri, kullanıcı tercihlerini kaydedip kendi kendini programlaması gibi güzel özellikleri var.. 2040 liraya anlaştık.. ama cihazı deneyemedim çünkü fabrikadan geldiği gibi orijinal kutusundaydı yani kalıpsızdı.. bu da zaten cihazın hiç kullanılmadığının garantisi bence.. siemensin resound tan daha iyi olucağını düşünüyorum.. tabi deneme aşamasında baktık olmuyo başka cihaz denerim ya da almaktan vazgeçer başka yere giderim bunlar problem değil.. ama yine de böyle bir problem olucağını düşünmüyorum bu firma çok köklü bir firma ve siemensin ana bayisi.. yani odyometristlerine güvenim şu aşamada sonsuz.. ne diyosunuz arkadaşlar bu fiyata bu cihaz sizce nasıl ve işitme kaybıma çare olabilir mi sizce.. burda çok tecrübeli arkadaşar gördüm bilgilerinden , tecrübelerinden faydalanmak isterim.. <br>

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

4800 liralik cihazi 2040 liraya alabilecek beceriye sahip olduktan sonra daha ne istiyosun
    sende bu kadar girisken bilgelik varken korkma kimsedende tavsiye alma

Üye
    ersin_yvz Avatarı

Gerçek Adı
    ersin yavuz
    Son Giriş
    24.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba shukufe.. gerçekten takdir mi ettin yoksa alay mı ettin çözemedim fakat ben de gıda üzerine bir ana bayilikte çalıştığım için bu konularda biraz bilgim var.. cihaz alırken ana bayiyi özellikle seçtim.. normal bayiler indirim konusunda istenileni veremezler ama ana bayiler malı direkt olarak fabrikadan alırlar ve fabrikalar dönem dönem malı çok çok ucuza verirler.. bu malı ve malları liste fiyatı üzerinden veya müşteriye çok çok ucuza verme konusunda özgürtdürler.. firma sahibiyle 1 saate yakın oturduk konuştuk.. son derece ilgili ve samimiydi.. bilmediğim teknik ayrıntıların hepsini sordum hepsine güzel cevaplar aldım.. benim de kafamda bazı şüpheler oluşmadı değil fakat cihaz fabrikadan geldiği haliyle orijinal kutusundaydı yani kalıpsızdı.. bu daha önce kullanılmadığının garantisi hata hiç denenmediğinin bile garantisi.. elinde bir tane kaldı dedi ve bu yüzden deneme imkanım bile olmadı.. bu çarşamba günü doktordan randevu aldım perşembe falan cihazı alıcam inşallah..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

alaya yorma takdir ettim hic cihaz kullanmayan biri icin ilk alacak biri icin arastirmissin cok iyi bir indirim yakalamissin
    bizler ne kadar yolunduk zamaninda 123 cihazdan sonra neyin ne oldugunu iyi ogrendikte
    sen ilk cihazin seslerinden memnun oldunmu disarida denedinmi ayrlarken bunlara dikkat et
    centra cihazi ovenler cok
    kolay gelsin sizin isitme kaybiniz az olduguna ityi iletisim kurup indirimde yapabilirsiniz tafsilatta alabilirsiniz
    kolay gelsin

Üye
    ersin_yvz Avatarı

Gerçek Adı
    ersin yavuz
    Son Giriş
    24.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler shukufe aylardır araştırıyorum evet işitme kaybım fazla değil bu yüzden iyi iletişim kurabiliyorum.. Allah bu konuda herkesin yardımcısı olsun.. normal hayatta işitme anlamında çok sorunum olmuyo işyerinde sorunlar yaşıyorum.. hem bu yüzden hem de işitme cihazı kullanmadığım takdirde işitme kaybımın ilerleyeceğini daha ileri yaşlarda işitme cihazı kullansam bile fayda sağlayamacağımı söylediler doktorlar, odyometristler, hem de bu yüzden cihaz kullanmaya karar verdim.. fiyatına gelince fiyatı hiç önemli değil.. nasıl olsa mahkeme yoluyla tamamını geri alıcam.. cihaz kısmını hallettim şimdilik.. şuan sgk ya açacağım davaya hazırlanıyorum bir avukat edasıyla danıştay kararlarını, diğer idare mahkemelerinin emsal kararlasını çıkardım dava dosyasına koyucam avukat ta tutmicam kendi başıma avukatsız bu davayı kazanıcam

dediğim gibi cihazı deneme imkanım yoktu.. cihaz kalıp için gönderilicek artık geldiğinde denicez.. geldiğinde kalıp ya da programlama sorunları olursa en fazla 7 günü var firmanın.. 7. günün sonunda sorunlar çözülemezse geri iade ederim.. tabi inşallah böyle sorunlar yaşamam ve cihazdan çok memnun kalırım..

Üye
    ersin_yvz Avatarı

Gerçek Adı
    ersin yavuz
    Son Giriş
    24.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe sen aldığın cihazların bedeli için mahkemeye başvurdun mu

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

mahkemeye basvurmak bana kaf dagindan hazine asirmak be ersincigim bu mahmelerle moral bozup avukatlara para yedirecegime kendim bio guzel yerim
    sana bisey diyemem bak
    kok sokturup alabilirsin belkim
    cunku duyuyorsun nasisa

Üye
    ersin_yvz Avatarı

Gerçek Adı
    ersin yavuz
    Son Giriş
    24.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

böyle düşünme lütfen.. engellilere yapılan bu zulüm sizlerin böyle düşündüğünüzden.. duymuyorum, konuşamıyorum, yürüyemiyorum vs. nasıl uğraşıcam bu işlerle.. işte size bunu dedirtmek maksatları.. biri bize tokat attığında noluyo demezsek hergün yeriz o tokatı.. ne durumda olursak olalım mücadele etmeliyiz.. bir cihazı en fazla 5 yıl kullanabiliriz.. düşünsene ben her 5 yılda bir bu kadar parayı nasıl biriktiricem.. aldığımız maaş belli.. hadi ben açlışıyorum ya çalışamayanlar.. benim iki kızım var.. bir baba olarak benim görevim onlara güzel bir gelecek hazırlamak, ömür boyu işitme cihazı parası biriktirmek değil benim görevim.. bu devletin görevi ve yapıcak görevini!

Üye
    loresima Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşım bende işitme cihazı kullanıyorum siemens çok memnunum ama fiyat konusunda bir ley diyemem. sonuçta türüne göre değişiyo geçen internette baktığım bir cihaz yaklaşık 4500 tl'y di ama su geçirmezmiş imkanım olsa ondan alıcaktım ama şuan kullandığım cihazdan da çok memnunum. en ufak bir cızırtı bile yok hatta bazen kulağımda unutup gece uyuduğum oluyor o derece rahat yani. daha önce bi akrabam böyle bir cihaz aldı kadın takamadı radyo frekansı gibi sesler çıkartıyodu hala da kullanamıyor yatı evde cihaz

Üye
    ersin_yvz Avatarı

Gerçek Adı
    ersin yavuz
    Son Giriş
    24.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba loresima.. senin adına sevindim.. benim aldığım cihazın liste fiyatı 4800 tl.. benim ilk cihazım olucak bu.. inşallah dediğin gibi ben de çok memnun kalırım.. cihaza kalıp yapılınca deneme imkanım olucak..

Üye
    loresima Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde öyle olmuştu benim iki kulakta da problem var birine iç birine dış cihaz aldım ikisi de siemens ikisine toplam 2500 tl ödedim. ama modele göre de fşyat değişiyo. benimde ilk cihazımdı başta korktum ama çok şükür bir sorun çıkmadı. ilk olarak iç cihaz kulağımı baya bi rahatsız etti acıma yaptı ama zamanla alıştı birde ilk taktığımda dışlardaki seslerden rahatsız oldum öünkü küçüklüğümden beri hiç bu kadar net duymamıştım çok memnunum

Üye
    ersin_yvz Avatarı

Gerçek Adı
    ersin yavuz
    Son Giriş
    24.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

''küçüklüğümden beri hiç bu kadar net duymamıştım''.. harikasın bunu okumak çok hoşuma gitti..

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    09:40
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ersin bey siemens centrayı programını yaptılar bana göre bir hafta denedim yankı yapıyordu bir türlü düzeltemediler geri vermek zorunda kaldım fiyat olarak bana da 2500 demişlerdi kampanyalı falan demişlerdi..
    gerçi benim işitme kaybım 100dB ye 98dB bu cihazı ileri derece işitme kaybı olanlara öneriyorlar genelde....
    oticon sumo denedim daha sonra o güzeldi ama 5000lira dediler...biraz pahalı geldi....
    eşimin daha eski bi oticon vardı onu program yaptırdım.şimdi duyuyorum şükür.
    ilk defa kullanacağınız için alışmada güçlük yaşarsanız ilk olarak birkaç saat takın her gün bi saat arttırarak kullanmaya devam edin...
    birde başlangıçta hemen gürültülü ortama girmeyin önce birebir konuşmalarda sonra tv karşısında sonra gittikçe kalabalık ortamlarda kullanın..

Üye
    ersin_yvz Avatarı

Gerçek Adı
    ersin yavuz
    Son Giriş
    24.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba nuran hanım.. tavsiyelerinizi dikkate alıcam.. bu cihazı orta ve ileri işitme kayıpları için öneriyolar.. dediğim gibi 2040 liraya anlaştım.. parası hazır babam sağolsun sağ kulağımda işitme biraz daha ileri ona denediğim tüm cihazlar olmadı.. sesler çok boğuk ve anlamıyorum.. sol kulağım için denediğim cihazlar hep mükemmel sonuç verdi.. biraz da kulakta suç sanırım

Üye
    loresima Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    nuran hanımın tavsiyelerine uymak gerek bencede ben ne yazıkki ilk denememi dışarda yaptım . eve gelene kadar başım şişti sesten insan birazda inatçı olunca annem okadar dedi çıkart evde takarsın diye ama dinlemedim şimdi rahatım çok şükür. birde ses ayarı yaptırdım dışarıda çok rahatsız olursam kalabalık ortam ayarına getiriyorum sorun çıkmıyo artık çevremdeki insanlar bile benimle rahat konuşuyor. nazı geçen abilerim bana sağır sultan derdi artık sağırlık gitti sultanlık kaldı

Sayfa 1 / 3 123 SonSon