Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    5500lira gibi biliyom bu cihazi bende buna merak ediyorumda simdilik dursun diyorum
    60 db kayiplilar icin bu cihaz buyuk bence

Üye
    Angel Virgo Avatarı

Gerçek Adı
    Tarık Uzel
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,

Öncelikle geçmiş olsun. Ben 19 yaşıma kadar kulak arkası cihaz kullandım tabi o zamanlar daha henüz kulak içi çıkmamıştı. 2003 yılında Widex kulak içi cihaz kullanmaya başladım ve bu benim hayatımın dönüm noktası oldu. çok aktif bi biray olarak konuşmam algılamam daha da gelişti. Acaba ben düşünüyorum şimdi o zamandan beri kulak içi cihaz olsaydı ve kullansaydım daha mı iyi olurdu bilemiyoum ama en azından algılama yaşına kadar ki bu 10-12 yaş olabilir, o zamanlar alabilirsiniz. ama kulak arkası cihaz kullanmak o yaşlar için çok zor. ben sürekli fırlatıyordum. kulağımı ağrıtıyordu. kulak içi kullanıyorum şu anda ve sanki kulağımda cihaz yokmuş gibi hissediyorum..

Üye
    hasavri Avatarı

Son Giriş
    20.12-2013
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi ferda hoca abr bera ve oyun odyometisi yaparak 60 desibel kayıpta karar kıldı ;fakat tüm odyocular 60 desibel kayıpta çocuk sölenenleri anlamaz duyamaz diyor,bızım çocuk yan odadan seslenıldımı duyuo sölenenlerı dudak okumadan anlıo,bı başka odyometist 35 45 aralığında dedı ,çok mu zor bunun teşhisini koyabılmek ben anlamadım vede sonunda bu doktorları temızlıcem

Üye
    güldane can Avatarı

Gerçek Adı
    yagmur can
    Son Giriş
    30.07-2012
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sabırlı olun herşeyin caresi var 4 yaşında bile cihazlandırılan çocuklar var kolay deyil ama çocuğunuzla normal çocukmuş gibi ilgilenin allah yardım cınız olsun

Üye
    kanatli_ Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet turan
    Son Giriş
    01.03-2014
    Saat
    03:46
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Hasavri acaba çocuğunuzun saf ses eşik odyogramını gönderebilir misiniz? Hangi frekanslarda kaç dB de cevap alındığı ya da en azından odyogram tipini söyleyebilirseniz ( çanak,köşeli, alçalan vs) daha net olur.

Üye
    yagiz Avatarı

Son Giriş
    22.03-2013
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

üye hasavri ben de widex kulak içi cihaz kullanıyorum yaklasık altı yıldır ve gayet memnunum marka yı kaliteli bulduğumdan tavsiye ederim ama kulak içi çocuklara tavsiye edilemez nedeni yakın zaman da 9 yaşındaki yeğenimede cihaz aldık ve 19 mayıs tıp fakültesinde ki doktorumuz işitmenin kulak içi cihaz kullanacak şekilde olduğunu fakat 15 yaş altındaki çocuklara kesinlikle kulak arkası önerdiklerini bizzat bana söylediler ve widex marka kulak arkası son çıkanlardan kulak arkası ama cok belli olmuyor incecik saydam bir boru ile kulak içine küçük bir tıpaya benzer birşeyle kulak içine takılıyor yani anlıyacağınız kulak kalıbı almalarınada gerek yok yeğnim kullanıyor çokta memnun ve artık yeni çıkan bu cihazların bu kulağa bağlantılı kısımları kulagın önunun tamamen kapatmadığı için kulak rahatlıkla nefes alabildiği için ilerleyen zamanlarda kaşıntı mantar gibi rahatsızlıklarla karsılaşmıyorsunuz ve iki kulağına da almanızı tavsiye ederim ben bilemedim tek kulağıma aldım şimdi cihaz olmayan kulağımdaki işitme kaybım çok ilerlemiş yeğnime aldığımız cihazlar ikisi3500 tuttuhaberiniz olsun yardımcı olabildiysem ne mutlu

Üye
    güldane can Avatarı

Gerçek Adı
    yagmur can
    Son Giriş
    30.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar benim kızım 8 aylık kulak arkası naida adlı cihaz kullanıyor ama nedense sol kulağında cihazını istemiyor o çıkartıyor ben takıyom acaba neden istemiyor olabilir

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

nadia iyi cihazlardan gibi biliyorum acaba kulakta tahris filan varmi cihazda otme varmi eger otme varsakalipta bi bozukluk uymama veya hortumda delik yirtik gibi seyler varmi dikkat edin buna
    cihaz otmesi sinir bozucu bir olay bende kendim sagir olduguma sanki oyle diyorumdasiz bu sesi dikkat etmesenizde duyarsiniz diymi
    eger tahris varsa bu acitir bun u dikkate alin sevgili anne

Üye
    kanatli_ Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet turan
    Son Giriş
    01.03-2014
    Saat
    03:46
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Güldane can
    Bunun çok farklı sebepleri olabilir eğer çocuğunuz sol kulaktan cihazlıyken sağ kulağı kadar yararlanamıyorsa yani iki kulak da cihazlıyken sol kulağından daha az ses geliyorsa bunun sebebinin cihaz olduğunu düşünerek cihazı çıkarabilir çünkü çocuğunuzun yaşı oldukça küçük. Ya da Shukufe arkadaşın da söylediği gibi kulakta tahriş, çınlama, cihazın ses kaçırmasından ötürü ötme sesi yada kalıbının kulağı fazla sıkması veya tam oturmaması nedeniyle kaşındırması da olabilir.

Üye
    güldane can Avatarı

Gerçek Adı
    yagmur can
    Son Giriş
    30.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

önclikle teşekkür ederim cevap vediğiniz için dikkat ediyorunda sanki oyun haline getirmiş gibi az bi ilgisis bıraksam hemen çıkartıyor dniyorum çıkartıyom solkulağıdaki cihazı sonra sağ kulağındaki cihazı çıkartı normalmidir yaptıkları

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

o daha 8 aylik bebekkibiz buyukler gibi duymak zorunda hissetmiyor kendini cihazi takmakla duyuldugunu da konusmalara katilacaginida bilmiyor daha konusmuyordurkisevimli bebecik dunyanin kac bucak olduunu daha bilmiyorki
    zannedersem daha yeni cihazlandirdiniz
    bu alisma evresinde uyanik oldugu zamanlarda hep onunla ilgilenmeye konusarak oynayarak severek ilgilenmenizi tavsiye edecegim hatta sizde kulaginiza cihaz gibi birseyler takin mumkunse onunla oynayin
    cihaza kaliba alismak kolay degildir biz duymak zorunda olanlar buyukler bile pes ederiz kulak kalibina duymadiginiz seslere alismak o kadarda kolay olamadigi oluyor
    alistiktan sonra bakin gorun sesler az geldiginden bisey duymadigindan kendi isticek takmanizi
    sabirla onunla ilgilenerek cihazdan dikkatini uzaklastirin

Üye
    ayhan4841 Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    29.06-2015
    Saat
    13:59
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 10 aylık siemens centra iki cihaz aldım o zamanda kampanya bir cihaz alan ikinci cihaz ücretsiz veriliyor.tek cihaz fiyatı 4500tl dir. iki cihaz alarak 4500tl ödemiş oldum. ha ben sigortalıyım henüz 1,5 yıl oldu ve 5 yıl dolması gerekiyor. o yüzden para ödemek zorunda kalıyorum.

Üye
    güldane can Avatarı

Gerçek Adı
    yagmur can
    Son Giriş
    30.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim yorumlarınızdan dolayı caresi var bu engelin ama aşaması zor allah yardımcımız olsun hepimizin

Üye
    güldane can Avatarı

Gerçek Adı
    yagmur can
    Son Giriş
    30.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar bir şeyi merak ediyorum bu cihaz kullananların kulakları sürekli temizlenmelimi

Üye
    burberk Avatarı

Gerçek Adı
    özlem
    Son Giriş
    15.11-2013
    Saat
    14:00
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet benimde 5 yaşında bir oğlum var oda işitme cihazı kullanıyor biz her kulak kalıbı yaptırmaya gittiğimizde KBB gidip kulaklarında kir varsa aldırıyoruz

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon