Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ZERO41 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2008
    Saat
    16:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 30 yasindayim ve işitme sorunu ailenden kalitsal olarak var. annem ve ablam da isitme cihazi kullaniyor... ben agir isitiyorum fakat hic hastaneye gitmedim. artik baya rahatsizlik vermeye basladi ve hastaneye gittim. iki kulagimda yuzde 40 duyu kaybi var. isitme cihazi kullanacaksin dedi doktor. ama hic bir bilgim yok.
    neyse teste girdim doktora verdim ve git dedi isitme cihazi begen dedi. ben de gittim bir yere bana test yaptilar ve onerdikleri cihaz su :

siemens axm digitrim 11 cic

1250 ytl. kurumdan 350 ytl fark diyorlar.
    benim merak ettigim bu cihaz nasil bir cihazdir? denemede ben bir fark anlamadim. su an cihazi almis degilim sigortaya gidip onaylancak su asamadan sonra bu cihazi istemesem baska cihaz alsam veya bu iyi bir cihaz mi fiyati uıygun mu ?
    bilgi verirseniz sevinirim ...

birde 2 kulaga da alicam bu cihazdan ssk acaba ikisinede destek olucakmi ?

Üye
    ZERO41 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tesekkurler ama daha detasyli bilgi almak isterim ..bu konuda uzman arkadslar var sanirim sitede... fiyat olarak nasil bu fiyat pahalimi degilmi veya bu rakama daha iyi cihaz bulabilirmiyim ..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

ben denemistim siemens ses kalitesi cok hosuma gitmisti birdaha cihaz alirsam ilk tercihim gibi
    duyseste odiometristlerde insanca ilgileniyorlar bilgililer odyo olcumu yapiyorlar buda ayri bir para oluyor
    gecen idis oticon satiyorya ayak ustu bir sorayim dedim ankarada
    70 ytl odyo olcumu yapiyoz diyolar buda cebimize kar kalir dimi siemes alirsak

Üye
    ZERO41 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tesekkurler ama halen daha ayrintili bilgi alabilmis degilim soruma ..

odyometrist42
    Misafir Üye
    odyometrist42 Avatarı

selmalar kardeş simensi hiç tavsiye etmem bence widex beltone destiny bu cihazlara bi bak istersen

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

hosgeldın odyometrıst42
    neden tavsıye etmezsın sıemesı
    neden wıddek
    nedenbeltone
    odıometrıst rumuzu kullandıgınızdan artıları eksılerı yazında formdakı kardeslerımıze faydalı olsun
    malum ısıtme engellı demek ıletısımde yetesızlıktır
    burda odyo ısıtme cıhazı ıle ılgılı bılgılerı paylasmak ıcın daha ıyı degılmı okuyarak....

Üye
    ZERO41 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

phonomed icin ne dersiniz ? burda izmitte dedigim markaya 1250 ytl dediler ... ama sonra arastirdim cok fazla oldugunu ve bunun yuzde yuz digital olmadigini ogrendim..simdi alicagim marka phonomed ....

sonic tavsiye ettiler ama o 1600 ytl bu da cok ... o yuzden onun ayarinda ama yerli yapim olan phonomed alicam bunun icin onerisi olan var mi

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

valla benimki starkey memnunumda maşallah :lol:

Üye
    Ramadan Avatarı

Son Giriş
    27.10-2009
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, odyometrist42'nin önerdiği cihazlar içinden Destini bir cihaz markası değildir, Destini Starkey işitme cihazlarının bir modelidir. Ayrıca Siemens işitme cihazları dünyanın en eski ve en yaygın işitme cihazlarından biridir. Bugün dunyada en çok satılan işitme cihazı markalarından biridir. Ayrıca dünya piyasasında teknoloji ve kalitesi ile kendini kanıtlamış ve en yaygın firmalar ; Siemens, Oticon, Widex, Phonak, Bernafon, Starkey, Beltone, GN-resound, sonic innovations, unitron gibi firmalardır.

Üye
    Murat Aslankara Avatarı

Gerçek Adı
    Murat Aslankara
    Son Giriş
    05.04-2011
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul Fındıkzade
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Aurora 11 CIC işitme cihazı uretımden kaldırıldı. Yerine Aurora 22 CIC cıktı. hafif orta derece bir kaybınız var ise yeterli gelecektir. Cihaz Siemens alt grubundandır ( Bu kötu demek degıl ) Siemens cihazları ile arasındaki fark kanal sayısı veya extra edıye nıtelendırılen özellıklerdır.

Cihazda ( Aurora 22 de ) 2 Kanal , Mıkrofon Gurultusu azaltma ozellıgı, Feedback yanı otme sesı engelleyıcı, pıl bıtme sınyalı ve gecıkmelı acılma gıbı ozellıkler vardır. Firmamda oldukca fazla sattıgım bır modeldır.

Siemens kötu dıyen arkadaşları pek anlamıyorum. İşitme cıhazları kısıye ozeldır ( satıcıya ozel degıl ) frekans alanlarından dolayı her kişi farklı şekilde algılar. Bazen en pahalı ve bilinen cihaz kişiye hıcbır verım vermeyebilir. Zaten bu sebepten dolayı forumda farklı marka kullanan kişiler var.
    İşitme cıhazı kullanmak sadece almaktan ıbaret degıl, cıhazı aldıktan sonra servısı, dunya markası olması , fırmadakı kısılerın işinin uzmanı olması gıbı ozellıkler bılınmelıdır. Turkıyede 30 a yakın cıhaz markası var kullananlardan rıcam ınternet uzerınden cıhazları arastırmaları ve gercekten dunya uzerınde satısı yapılan cıhazları almaları, sadece Tr ıcın uretılen cıhazlardan enınde sonunda sorun yasayacaklardır.

Üye
    yahabe Avatarı

Son Giriş
    04.08-2011
    Saat
    02:58
    Yaşadığı Yer
    AFYONKARAHİSAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cihaz arayışında olanları okuyunca nacizane fikrimi ifade etmek istedim; çünkü kızım 8 yaşında ve 5 yıldır cihaz kullanıyor. Bileteral sensörial tip kaybı var ve ince frekanslarda 115 db. kalınlarda 100db (+- 5db) Biz de çok araştırdık ve yorumları dikkatle okuduk. Şu anda 2 cihazı var. 2.5 yıl önce Siemens Centra XP kullanmaya başladık ve hala kullanıyoruz. Fm sistemle pabuçsuz olsun diye de Naida V Pover kullanmaya başladık. Nadia ayarları tam yapılmadığı için olabili mi bilemiyorum ama iki cihaz arasında bariz fark var. Özelliklerini internetten kolayca bulabilirsiniz bu iki cihazın. Siemens Centra Xp ile bu derece kayba rağmen Allah'a çok şükür rahatça anlaşabiliyoruz ve okul hayatını da başarılı bir şekilde devam etiriyor. Maddi yönden imkan bulanlara Centra mükemmel bir tercih olur!

Üye
    Gültekin ŞARLAK Avatarı

Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben siemensn aldım daha önce otikon kullanıyordum.Siemens aldım alacağıma bin kez pişman oldum.Bir sene içerisinde 4 kez arıza yaptı iki taraftada cahaz var.Her seferinde 10-15 gün cihazsız kaldım.Tövbe bir daha.Cihazı geri almıyorlar parasınıda vermiyorlar.Benden söylemesi kötü bir tercih.

Üye
    ismail_1830 Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    24.02-2017
    Saat
    22:06
    Yaşadığı Yer
    eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gültekin cihazın modelı nedır paylasır mısın.